• Головна
  • Тернопільські військові розповіли усе про службу за контрактом
17:00, 5 лютого 2016 р.

Тернопільські військові розповіли усе про службу за контрактом

З 1 січня Україна стала ближчою до планів мати професійну армію із гідною оплатою. Грошове забезпечення військовослужбовцям за контрактом збільшили, майже, втричі. Про те, що це не міф, розповідає контрактник із 44 артбригади, він свою «оновлену» зарплату вже отримав.

АНДРІЙ ДОВГИЙ, старшина протитанкового дивізіону: «Зарплата у мене була 3500 грн, зараз получив я першу зарплатню в січні місяці 8422 грн. Це вже дуже чемна зарплата і, як кажуть, вистачає собі і для родини».

Рядовий контрактник, без досвіду та вищої освіти відтепер отримує мінімум – 7 тисяч гривень в місяць. Також, до цієї суми додають грошову допомогу під час відпустки та чималий соцпакет, передає ІНТБ

МИКОЛА БОЙКО, в. о. військового комісара Тернопільського об’єднаного міського військового комісаріату: «В разі виникнення соціально-побутових умов, які можуть виникнути у всіх, в житті, так само надається одноразова допомога на соціально-побутові умови. Так само гарантується медичне забезпечення, санаторно-курортне лікування, при потребі, гарантоване пенсійне забезпечення. Якщо військовослужбовець вислужив 26 років, він гарантовано отримує пенсію як військовослужбовець і соціальне страхування, і медичне, як я вже наголошував».

З вимог – належний фізичний стан та вік від 18 і аж до 60 років. Щоправда, кажуть, хочуть побачити вмотивованих чоловіків, які справді мають бажання займатися військовою справою. А таких з нового року таки побільшало.

ВІТАЛІЙ БИЦКА, тернополянин: «Я закінчив військову кафедру в Тернополі, я, в принципі, планував, можливо, в подальшому десь йти на контракт або працювати десь військовим. Зараз пропонують тут службу за контрактом, звичайно, треба подумати, можливо, там які перспективи в мене на моїй роботі чи які на службі за контрактом в армії».

МИКОЛА БОЙКО, в. о. військового комісара Тернопільського об’єднаного міського військового комісаріату: «Після того, як реально, гроші люди отримали на карточку, побачили, що це не балачки, не чергові обіцянки якісь, а реальні дії уряду, які в цьому напрямку відбуваються. Вже відбувається рух бажаючих, які приходять, цікавляться умовами: як, де, коли. З кожним днем все більше і більше хлопців з’являється, тому що інформація доводиться».

Щоправда, з першого лютого з’явилося одне уточнення. Контрактники спершу повинні пройти обов’язкове навчання. І якщо для 18-річних – це необхідність, то вже досвідчені бійці такої потреби не бачать. Валерій, свій досвід отримував на Сході, як командир міномету. Був демобілізований, однак вирішив повернутися на службу, вже за контрактом.

ВАЛЕРІЙ РЕПІЛЕНКО, демобілізований: «Вирішили далі йти далі служити по контракту, однак не згідні з думкою Генерального Штабу на рахунок того, що мене мають кудись направляти ще в якусь учебку на 2 місяці. Що там мене вже можуть навчити? Коли я сам можу кого-хоч навчити».

Хоч навчальні центри уникнути не вдасться, Микола Бойко пояснює, зате кожен зможе вибрати, де йому залишитися потім.

МИКОЛА БОЙКО, в. о. військового комісара Тернопільського об’єднаного міського військового комісаріату: «Військову службу можна проходити починаючи від військових комісаріатів, закінчуючи іншими військовими структурами, які є на території України. Тобто, не лише Тернопіль, а можна так само і в Одесі, і в Миколаєві, і в Херсоні, і Львів – за бажанням військовослужбовця. Тому є військова служба за контрактом, де військовослужбовець вибирає собі місце, де він себе бачить і там, щоб реалізувати себе, як чоловіка, як військовослужбовця».

Наскільки ймовірною є сьома хвиля мобілізації, говорити у військкоматі не беруться. Кажуть, зараз більш важлива якість кандидатів, а вже потім кількість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільські військові #служба за контрактом
Останні новини
Оголошення
live comments feed...