• Головна
  • Тернополяни за підбурювання ігнорувати мобілізацію можуть потрапити в тюрму
10:30, 30 січня 2015 р.

Тернополяни за підбурювання ігнорувати мобілізацію можуть потрапити в тюрму

Заклики ігнорувати мобілізацію, не брати повістки і не з'являтися у військкомати останнім часом можна побачити у соцмережах та на різноманітних сайтах.

Користувачі апелюють до того, що мовляв воєнний стан в Україні не оголошений, відтак мобілізація не передбачається. Тому у різних відеозверненнях та повідомленнях вони закликають ігнорувати мобілізацію. Однак, як кажуть правники, за такі дії можна понести відповідальність перед законом, хоч часто вину такого агітатора може бути важко довести.

До речі, українські хакери та учасники спільноти «Кібер-щит України 28 січня заблокували функціонування сайт «Анти-мобилизация» (http://anti-mobilization.org/), до діяльності якого, виходячи з його контенту, причетні спецслужби РФ. Цей сайт нібито "патріотичний", у вишиванках. Але сервер - із Санкт-Петербурга, РФ.
Тернополяни за підбурювання ігнорувати мобілізацію можуть потрапити в тюрму (фото) - фото 1

Щодо зриву мобілізації, то притягнути до відповідальності користувачів соцмереж за такі заклики практично неможливо, вважає юрист Євген Покопцев.

- Соцмережі - як велика помийна яма, куди можна легко скинути весь непотріб, - каже він. - Якщо викинути у смітник якийсь радіоактивний елемент, навряд чи когось притягнуть до відповідальності. Так само і з соцмережами. Реально довести вину особи, яка таким шляхом намагається схилити на свій бік, закликаючи до ухилення від мобілізації, дуже складно. Адже, по-суті, людина може заперечувати той факт, що запис розмістила саме вона. Правникам у такому разі потрібно реально довести, що те чи інше повідомлення залишала конретна людина. Для цього, мабуть, доведеться провести обшук, "пробити" ІР-адресу. Єдиний вихід - хіба що заблокувати сторінку надокучливого дописувача. 

Трохи іншої думки, адвокат Василь Когут. Він зауважує, що за ухилення від мобілізації передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, пише 20хвилин. Відтак підбурювання ігнорувати мобілізацію розцінюється як підбурювання до злочину. 

- Тут ще все залежить від того, як "підбурюють", - законним шляхом  чи незаконним, - каже він. – Приміром, якщо якийсь користувач у соцмережі пояснює, що аби уникнути мобілізації можна оформити опікунство за інвалідами, людьми похилого віку – це одне. А коли, користувач закликає втікати від мобілізації до лісу чи за-кордон – це вже інше.

Якщо такого користувача вирахують, то йому світить відповідальність за тією ж статтею, як і тому, хто ухиляється від мобілізації, додає адвокат.  
Зауважимо, що наслідки за ухилення від служби прописані у кількох статтях Адміністративного та Кримінального кодексів України. Отже порушник може як відбутися штрафом, так і сісти за ґрати.

Нагадаємо, цю ситуацію нещодавно прокоментував і  в.о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату Володимир Катинський. Він сказав, що люди, які таке пишуть, працюють на російську пропаганду. 

- А по-друге у нас є законодавча база, яка передбачає проведення часткової мобілізації і без оголошення воєнного стану. У нас оголошений особливий період і в цей період оголошується часткова мобілізація, - заявив пан Катинський. - Відкрийте чинне законодавство і прочитайте. Якщо у вас є конкретні випадки про те, хто це пропагує – можете звертатись в СБУ, щоб цими людьми займались. А всі заяви, з якими вони збираються апелювати є незаконними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #тюрма #ігнорування мобілізації
Оголошення
live comments feed...