З останніми підвищеннями тарифів на газ і світло, в Україні гостро постало питання споживання опалення. Для того, щоб заощадити на електриці і газі, але не змерзнути взимку, пропонуємо кілька порад як утеплити житло.

Щілини і отвори

Першим, що варто зробити — це перевірити всі щілини в приміщенні. Основною проблемою втрати тепла є протяг. Щоб його уникнути, потрібно перевірити всі двері і вікна на наявність щілин. Якщо з дверей йде холодне повітря, бо двері нещільно прилягають до коробки, тоді використовуйте спеціальну стрічку, самоклеящуюся з поролону. Такий варіант допоможе усунути цей недолік і зберегти більше тепла в квартирі.

Якщо проблема в отворах між дверною коробкою і стіною, тоді краще використовувати монтажну піну. Відмінно варіантом також буде вовняної чи гумовий шнур. Такий метод теж допоможе збереженню тепла.

Вікна

У нових пластикових зазвичай немає проблем з протягами, оскільки гумки ущільнювачів сидять досить добре. Однак, якщо у вас пластикові вікна, яким вже кілька років, і Ви помітили, що вони пропускають холод, варто замінити фурнітуру. Якщо ж вони старі, можна стрічкою заклеїти на час зими. У старих, які мають 2 рами, можна також між стеклами покласти який-небудь ущільнювач. Добре підійде для цих цілей вата або старі ковдри.

Штори

Щоб зберегти тепла, використовуються максимально щільні штори. Чим товще матеріал, тим сильніше він зберігає температуру в кімнаті. Так само штори можна використовувати в тому випадку, якщо батареї в будинку розташовуються під вікнами. Просто заткніть штори за батарею.

Так жар не буде поглинатися стіною, а стане йти в кімнату. У цього способу два плюси:

- не дме з вікна,

- гаряче повітря йде в кімнату від батареї.

Естетично вид, звичайно, псується, але з практичних міркувань виходить велика економія. Для такого "відразливого" ефекту тепла від стін, можна ще використовувати дзеркальні екрани. Часто до них вдаються влітку, щоб відштовхувати спеку від скла, а взимку практично надходити як раз навпаки.

Килими

Сьогодні дуже хорошим засобом для того, щоб заощадити на покупці обігрівача, може бути старий добрий килим. Звичайно, ідеально було б покласти тепла підлога. Цей вид обігріву допомагає опалювати приміщення швидко. Утримується температура завдяки тому, що гаряче повітря завжди піднімається, а холодне - навпаки опускається вниз. З допомогою теплої підлоги приміщення опалюється рівномірно по всьому периметру. Однак це не вирішить проблеми споживання електроенергії та економії коштів. Звичайний килим може впоратися із завданням збереження грошей. Нові килими коштує досить дорого. А на дошках оголошень, особливо приватних, такого плану як ріа, можна знайти варіанти б/у. Там можна прикупити килим (залежно від його стану) в межах від 200 до 500 гривень. У той час як обігрівач буде коштувати від 1000 і вище. Після покупки останній варіант буде приносити грошова розтрати. А ось килим зможе зберегти зайву пару градусів тепла постійно, причому без подальших грошових вкладень. Килими можна класти як на підлогу, так і вішати на стіни.

Вентиляція

Якщо всередині багато вентиляційних отворів потрібно бути готовим до того, що з ним гуляє холодний повітря. Втрата йде також через них, тому для того, щоб уникнути цього, можна заткнути такі отвори папером. Але важливо пам'ятати, що з допомогою цих отворів ваша квартира «дихає». Так що провітрювати приміщення все одно доведеться. Якщо ж Ви живете в приватному будинку, там це проблема стоїть гостріше, оскільки цвіль утворюється у вологих і теплих приміщеннях швидше, ніж у сухих і прохолодних.

Такі поради зможуть підвищити температуру в квартирі на 5 градусів, а це буває досить, щоб заощадити на покупці дорогих обігрівачів.