• Головна
  • На Тернопільщині хворих на СНІД виявлятимуть з допомогою новації
10:30, 12 лютого 2016 р.

На Тернопільщині хворих на СНІД виявлятимуть з допомогою новації

Круглий стіл на тему «Розширення медичних та соціальних послуг для клієнтів уразливих груп населення та перспективи їхнього розвитку» відбувся у приміщенні Фундації Патріарха Й. Сліпого у Тернополі.

У вказаному заході взяли участь представники медичних установ та громадських організацій, а також правоохоронних органів та органів місцевої влади. Серед обговорюваних проблем — профілактика ВІЛ/СНІДу серед осіб, які перебувають в групі ризику.

«Тернопільщина належить до тих областей держави, де найнижчий рівень захворюваності на СНІД, — повідомив заступник директора департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Курило. — Це свідчить про те, що у нас збережений інститут сім’ї і наші люди керуються релігійними принципами. Та якщо раніше найпоширенішим шляхом передачі вірусу СНІДу був внутрішньовенний, то сьогодні це — статевий. Дану проблему повинна вирішувати не лише медицина. Це має бути наша спільна праця».

Про забезпечення інформаційно-просвітницької діяльності та надання якісних соціальних послуг для осіб з уразливих груп населення розповіла заступник директора обласного центру для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Четвертак.

«Головне наше завдання полягає у тому, аби виявити, тобто ідентифікувати усіх ВІЛ-інфікованих, — підкреслила Тетяна Четвертак. — Необхідно, щоб регулярне обстеження проходили якомога більше жителів області. Окрім цього, треба повідомити людей куди саме можна звернутися, аби отримати безкоштовні послуги. Проведення профілактичної роботи, комплексна допомога, ознайомлення, підтримка — це також доволі важливі складові у комплексній боротьбі з ВІЛ/СНІДОМ».

Огляд діяльності із надання послуг цільовій групі окреслила керівник ТГМО «Джерела» Тетяна Козарецька. У найближчих планах — залучення до роботи мобільної виїзної амбулаторії для проведення тестування на ВІЛ/СНІД. Подібні амбулаторії вже давно функціонують в Україні. Однак для Тернопільщини — це щось нове, йшлося на зібранні.

«Наразі дана амбулаторія охопить п’ять райцентрів області: Теребовлю, Бережани, Підволочиськ, Чортків та Збараж, — розповіла Тетяна Козарецька. — Працівники соціальних служб та медичних установ вказаних районів зобов’язані у першу чергу повідомити осіб з неблагополучних сімей про доступну й безкоштовну можливість пройти добровільне обстеження. Люди, які належать до групи ризику, повинні навчитися проходити самотестування».

Тетяна Козарецька запропонувала чітко визначити наприкінці зібрання всі безкоштовні послуги, які може запропонувати та чи інша організація. І в подальшому виготовити невеличкі флаєри, аби ця інформація була доступною кожному.

«В Тернополі працювати набагато легше, адже особи, які входять до уразливої групи, знають один одного, — зазначила вона. — Натомість у селах області — непочатий край роботи. Тож необхідно об’єднатися і спільними зусиллями працювати у даному напрямку. У Європі це вже давно поширена практика».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СНІД
Оголошення
live comments feed...