• Головна
  • На Тернопільщині відкрили пам’ятну дошку бійцю УПА
09:15, 6 травня 2016 р.

На Тернопільщині відкрили пам’ятну дошку бійцю УПА

У місті Шумськ, що на Тернопільщині, активісти «Молодіжного Націоналістичного Конгресу» відкрили пам’ятну дошку Мартину Головатюку, бійцю УПА. У цей же самий день, 5 травня, розпочалася найбільша в Україні спортивно-патріотична теренова гра «Гурби-Антонівці», що вже 14 років збирає 400 молодих хлопців і дівчат зі всієї України.

«Мартин Головатюк – приклад для нас усіх. Уже в 14 років він став в лави Юнацтва ОУН і почав боротьбу за незалежність України. До кінця своїх днів він робив усе, щоб досягти головної мети - УССД», - наголосив Іван Кішка, голова «Молодіжного Націоналістичного Конгресу».

На відкритті дошки був присутній син Мартина – Юрій Головатюк. «Тато завжди їздив на «Гурби-Антонівці» і дуже тішився з цього. Говорив, що саме учасники гри – молоді хлопці і дівчата – це майбутнє України, її надія. Він мав рацію: багато хто з випускників «Гурб» зараз захищає Україну передові або займається волонтерством», - наголосив він.

Найближчим часом у Тернополі також відкриють пам’ятну дошку Володимиру Гарматію – багаторазовому учаснику «Гурб-Антонівців», який загинув на Сході України.

Історична довідка:

Перші загони УПА у Шумських лісах почали діяти в листопаді 1942 року, а роком пізніше – створено табір УПА «Волинь-Південь» із штабом командиром якого було призначено Івана Климишина – легендарного «Крука».

Музей просто неба «Табір ВО УПА «Волинь-Південь»» заснований в 1992 році в урочищі Дігтярня поряд з Антоновцами, де в 1942-44 рр. діяв штаб військового округу Української повстанської армії. У результаті територія «Антонівецької республіки» посеред Шумских лісів була вільна від окупантів. Тут працювала школа старшин, госпіталь, курси медсестер, пекарня, миловарня, швацька майстерня, видавалася газета УПА «Повстанець». У 1944 році в урочищі Гурби відбувся найбільший бій в історії УПА, коли 5-тисяч повстанців прорвали оточення 35-тисячного з'єднання військ НКВД і Радянській армії. На згадку про ці події на території Антонівецького табору створений меморіал УПА. Відтворені об'єкти табору: штаб військового округу «Волинь-Південь», літній клас школи  старшин, табірної каплиця поряд з джерелом, бункер-криївка.

З 2003 року «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» проводить всеукраїнську теренову гру «Гурби-Антонівці» на знак вшанування бійців УПА.

На Тернопільщині відкрили пам’ятну дошку бійцю УПА, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #пам’ятна дошкя #боєць УПА
Оголошення
live comments feed...