Запитай юриста


ONLINE юридична консультація

 

Юридична компанія ЛІДЕР заснована в 2010 році

unnamed (1)

Юридична компанія ЛІДЕР – це якісно сформований колектив професіоналів, які працюють для створення високоефективного юридичного бізнесу в Україні шляхом надання комплексних правових послуг найвищої якості.

Оперативне вирішення завдань та індивідуальний підхід до кожного клієнта є пріоритетами нашої діяльності на ринку юридичних послуг.

Юристи ЮК ЛІДЕР є членами Асоціації правників України, а також постійно беруть участь в заходах міжнародних та національних юридичних обєднань.

Юридична компанія ЛІДЕР стала надійним юридичним консультантом для громадян України та іноземців, так і для малого та середнього бізнесу на території Західної України.

unnamed - копия
Будемо раді бачити Вас у наших офісах, де спеціалісти нададуть
Вам всю необхідну правову допомогу за адресою  
м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 3А«Добробуд», оф. 610 (6 поверх),
 тел. (0352) 52-38-72, (067) 398-49-78, (095) 077-61-32  
    Увага! Відповіді на  питання можуть з'являтися з деякою   затримкою. Переконливе прохання не ставити  запитань, які не стосуються правової діяльності, і не вносити коментарі, тому що  ця сторінка не є форумом.
 
Увага! Відповіді на Ваші питання можуть з'являтися з деякою затримкою.

Переконливе прохання не ставити запитань, які не стосуються правової діяльності, і не вносити коментарі, тому що дана сторінка сторінка не є форумом.
Питання
Додаючи коментар, я приймаю і несу відповідальність за виконання Правил cайту

Показувати новий коментар: внизу / вгорі

Соломія Ukraine/Kiev 02.08.2015 10:08
-1 0 +1

мій чоловік в Ровно на полігоні там ще пробуде декілька днів в нього язва але цього не перевіряли ні в нас ні там чи може він відмовитись йти в зону АТО після проходження навчань на полігоні

Соломія Ukraine/Kiev 02.08.2015 10:03
-1 0 +1

мій чоловік зараз в Ровно на полігоні у нього язва але цого медкомісії ні в нас дома ні там не перевіряли чи може він відмовитись йти в АТО в нас мала дитина не хочу щоб росла сиротою

Василь Ukraine/Kolomyja 01.08.2015 19:10
-1 0 +1

Добрий день! У мене до вас декілька питань, я веду догляд за братом інвалідом другої групи із психічним розладом, тому питання чи можу я виїхати за кордон? і чи можу подавати заявку на виграш зеленої карти до америки? залишити його, я маю на кого але чи буде продвжуватись виплата соціальної допомоги?

di_shvets Ukraine/Odessa 01.08.2015 01:12
-1 0 +1

у мене є військовий квиток , чи замінять мені його коли я кінчу військову кафедру і получу мол лейтенанта запасу

александра Ukraine/Kiev 31.07.2015 15:10
-1 0 +1

доброго дня скажіть будь-ласка чи можливо вернути квартиру яка була надана государстром коли була мати жива а ми багатодітна сімя . а зараз мати нема а ми тільки взнали що вона на було положена позакону можливо щось зробити чи ні

Диана Ukraine/Kiev 30.07.2015 21:20
-1 0 +1

Добрый вечер, У меня есть двое детей от первого брака, я стала на биржуи оформила соц.выплату на них. Но сейчас я хожу беремена, как быть? Меня не снимут з биржы? и как з выплатой на етих двоих деток?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до законодавства України, якщо ви отруєте допомогу як одинока мати, то у разі реєстрації шлюбу , ці виплати припиняються. Якщо одинока мати, у разі смерті батька зареєструвала шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чдо шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком.

Світлана Ukraine/Lviv 30.07.2015 21:17
-1 0 +1

Я працюю вихователем у школі-інтернаті.У 2008 році була прийнята на 0.75 ставки,далі переведена на повну ставку.Тепер мене хочуть перевести на 0.5 ставки.У мене чоловік інвалід 3 групи без соцвиплат,є неповнолітня дитина.Я єдиний годувальник у сім`ї.Чи мають право мене переводити?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до КЗпПУ у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці. З таких підстав вас можуть перевести, але також вказується, що ви маєте переважне на залишення на своій посаді.

Катя Ukraine/Cherkasy 30.07.2015 20:29
-1 0 +1

Добрый день, я беременая 27 недель, в 30 недель планировала оформлять дикретный отпуск. Решили что муж будет смотреть за ребенком, как оформить и с каког периода можна оформить декрет на мужа.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ЗУ "Про відпустки" на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю : до пологів - 70 календарних дні; після пологів - 56 календарних днів. Лише після закінчення цієї відпустки ваш чоловік зможе оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Оля Ukraine/Cherkasy 30.07.2015 20:19
-1 0 +1

Скажіть, будь ласка, якщо я вагітна зараз знаходжусь у відпустці. Але з відпустки відразу іду в дикретну відпустку, через 10 днів. Чоловікові принесли ,,повєстку" , сьогодні. Чи можить він підти замість мене в декретну відпустку. Якщо так, то коли? Коли я народжу, чи вже можить?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ЗУ "Про відпустки" на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю : до пологів - 70 календарних дні; після пологів - 56 календарних днів. Лише після закінчення цієї відпустки ваш чоловік зможе оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Лена Ukraine/Ternopil 30.07.2015 15:39
-1 0 +1

дякую за відповідь,але мого колишнього чоловіка вже два роки немає в Україні чи можу я без нього вирішити це питання

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Сімейного кодексу ваш теперішній чоловік може звернутись до суду про визнання батьківства.

Наталія Ukraine/Kiev 30.07.2015 13:00
-1 0 +1

Чи можу я, знаходячись у декретній відпустці, відкрити ФОП, залишаючись оформленою на своєму місці роботи? І чи вплине це на соціальні виплати?

-1 0 +1

Дякую за питання! В ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» не зазначається, що в разі вікриття ФОП виплата допомоги при народженні дитини припиняється.

Лена Ukraine/Ternopil 30.07.2015 12:47
-1 0 +1

Доброго дня,скажіть будь-ласка я зараз розведена і родила дитину від другого чоловіка в заксі записали мою дитину на колишнього чоловіка так як непройшло десять місяців після розводу що я маю робити.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Сімейного кодексу вам та вашому колишньому чоловікові потрібно подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. А також заяву про визнання батьківства, яку подаєте ви та ваш теперішній чоловік.

Діма Ukraine/Odessa 30.07.2015 12:25
-1 0 +1

чи вноситься контрактна служба до військового квитка, якщо я служив щей строкову службу

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Указу ПУ "Про Положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу" Друга - дванадцята сторінки військового квитка призначені для запису про належність власника квитка до військової служби. Тобто в квиток записуються дані про контрактну службу.

Віталій Ukraine/Mukachevo 30.07.2015 10:09
-1 0 +1

Чи мае право жінка з якою я розведений, на подарункову хату, який подарував мені батько, який її будував? будинок поки що в подарунковому договорі, не приватизований.Дякую вам

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Сімейного кодексу, майно, набуте вами за час шлюбу, але на підставі договору дарування є особистою приватною власністю , тому ваша дружина не може мати на будинок жодних прав.

саша Ukraine/Odessa 29.07.2015 23:30
-1 0 +1

Доброго вечора ! Якщо я приписаний в одному районі і не працюю чи мають право давати повістку в іншому де яколись проживав? І якщо не отруднит. Не придатний у мирний і обмежено придатний у военний,але увійськовому квитку вказано що повторному обстеженню не підлягаю чи треба брати такі повістки коли вони прицьму кажуть що прийдеш на комісію пройдеш ми заберем військового дамо бумашку і ніхто тебе не буде чіпати? Чи є законним це? ДЯКУЮ!!

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не встановлене норма, що повістки видають лише за місцем проживання. Відповідно до Наказу Міноборони "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" особи, визнані непридатними до військової служби, можуть бути повторно оглянуті ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання у разі, коли в результаті обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах раніше встановлений діагноз переглянутий.

віталій Ukraine/Lviv 29.07.2015 22:30
-1 0 +1

Добрий день у мене є одна дитина від першого шлюбу з другою жінкою двоє своїх дітей друга жінка має свою дитину від першого шлюбу яка проживає разом з нами на свою я від першого шлюбу оплачую аліменти чи мають право мене брати в ато бо прийшла повістка дайте будьласка відповіть

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", якщо у вас на утриманні перебуває троє і більше дітей віком до 18 років, то ви звільняєтесь від призову.

Євген Ukraine/Dnipropetrovsk 28.07.2015 22:13
-1 0 +1

1. Чи може керівник підприємства надати особисті дані співробітника до військомату (надійшов запит), якщо співробітник проти цього? 2. Чи може керівник підприємства закріпити автомобіль за працівником без відома та згоди його на це?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Наказу Міноборони №660 2010 р. підприємства повинні ввести первинний облік військовозобов'язаних, а також підтриувати постійної взаємодії з відповідними військовими комісаріатами з питань строків та способів звірки даних особових карток, списків військовозобов'язаних, списків призовників з обліковими даними військових комісаріатів, внесення відповідних змін до них та з питань оповіщення військовозобов'язаних та призовників.

Леонід Ukraine/Lviv 28.07.2015 15:44
-1 0 +1

Доброго дня. Рік тому був змушений звільнитись з держ служби (працював в органах центр. вик. влади в Луганську). Зараз працюю у Львові в органах місцевого самоврядування на контракті. Пройшов конкурс на державну службу, вже другій місяць триває спецперевірка (раніше її не проходив). У 1986р. закінчив військове училище в Тюмені (Росія) тому ніяк не можу підтвердити свій диплом. Відповідь з Росії може і не надійти. Чи існує юридична можливисть вважати диплом справжнім, якщо не можно довести протилежного?

-1 0 +1

Дякую за питання.Якщо виникне потреба у доведенні справжності диплому, можна відправити запит у внз. Відповідно до Конвенції про правову допомогу Документи, що на території однієї з Договірних Сторін виготовлені або засвідчені установою або спеціально на те уповноваженою особою в межах їх компетенції і за установленою формою і скріплені гербовою печаткою, приймаються на територіях інших Договірних Сторін без якого-небудь спеціального посвідчення.

Вікторія Ukraine/Vinnytsia 28.07.2015 12:44
-1 +1 +1

Доброго дня! Чоловіка мобілізували. У квартирі, де він прописаний ніхто не проживає. За які комунальні послуги списуються на час його мобілізації?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до законодавства при нарахуванні комунальних послуг в квартирі, в якій прописаний ваш чоловік не бути враховуватись його дохід. За детальною інформацією звертайтесь в органи Управління праці та соціального захисту.

Богдан Ukraine/Odessa 27.07.2015 17:20
-1 0 +1

Доброго дня!Мене повідомленням(я підписав) сповістили пройти медкомісію .Я пройшов,так як хворий то надав відповідні мед.виписки.Сказали,що цього мало-треба заключення від обласної лікарні.Дали направлення- я пролежав в обл.лікарні і отримав заключення.Приніс - лікар-терапевт в військоматі написала:не придатний в мирний час,придатний в воєнний.Відтак надав все черговому ,а там якийсь офіцер каже,що це все добре(віддав мені військ.посвідчення),але треба ще їхати для підтвердження діагнозу до військового терапевта в обл.центр.Каже,що подзвонить.Чи правомірно це?Чи відповідати мені на дзвінок?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Наказу МінОборони №402 2008р. предбачено, коли лікарям важко визначити стан здоров'я призовника, його направляють на амбулаторне або стаціонарне обстеження в лікувально-профілактичний заклад, про що лікарем або лікарем - членом призовної комісії. А повторний огляд проодиться лише у спірних питаннях, пов'язаних із незгодою призовника з висновками лікарів, які залучаються до медичного огляду призовників, питаннях контролю за об'єктивністю висновків лікарів за рішенням штатної ВЛК призовник може бути направлений на контрольне обстеження у військовий лікувальний заклад

Денис Ukraine/Kiev 26.07.2015 15:44
-1 0 +1

Доброго дня. Чи передбачена законом україни мобілізація громадянина,який перебуває на вільній формі відвідування навчання у вищому навчальному закладі?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" для студентам, що навчаються на денній формі навчання надається відстрочка від призову на час навчання.

Костя Ukraine/Kiev 25.07.2015 21:27
-1 0 +1

мені 29 років в армії не служив був списаний дали повістку на пере проходження мед комісії але немає змоги її пройти і бажання. Якщо я її не пройду які можуть бути наслідки?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до КУпАП, за не проходження мед комісії на вас можуть накласти штраф.

Діма Ukraine/Rivne 25.07.2015 11:54
-1 0 +1

Добрий день! Чи можуть забрати в АТО якщо ще немає 25 років, але закінчик Військову кафедру маю звання молодшого офіцера.

-1 0 +1

Дякую за питаня! Відповідно до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ви не звільняєтесь від призову.

наталія Ukraine/Kiev 25.07.2015 10:03
-1 0 +1

Доброго дня! скажіть, будь ласка, чи можуть мого брата викликати на повторну комісію якщо він визнаний обмежено придатним у військовий час? Дуже дякую!!!

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу", особи визнанні тимчасово непридатними у військовий час можуть проходити повторну комісію.

інна Ukraine/Odessa 23.07.2015 15:23
-1 0 +1

Доброго дня.Чи підлягає мобілізації мій чоловік, якщо його рідний брат в АТО.

-1 -1 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ваш чоловік підлгяє мобілізації. ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" надає можливість отримати відстрочку у разі служби брата до моменту її закінчення.

Леся Ukraine/Bila Tserkva 23.07.2015 15:19
-1 -1 +1

якщо один брат служить а ато, то чи можуть другого мобілізувати, якщо він дитячий хірург?

-1 0 +1

Дяккую за питання!Відповідно до ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" вашого чоловіка можуть мобілізувати, але він має право отримати відстрочку від призову до повернення зі служби брата.

Орися Ukraine/Bila Tserkva 23.07.2015 15:17
-1 0 +1

Доброго дня! Чи можуть два рідних бата служити а АТО?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" один із братів може отримати відстрочку до закінчення проходження служби іншого.

Альона Ukraine/Kiev 22.07.2015 14:22
-1 0 +1

доброго дня. Чи мають право забрати батька в АТО якщо дитина інвалід навчається у вищому навчальному закладі

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ваш чоловік не підлягає призову, якщо в нього на утриманні перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років.

анастасія Ukraine/Kiev 22.07.2015 11:36
-1 0 +1

Доброго дня Я Приватний підприємець, чи можу я оформити догляд за літньою людиною

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавство не встановлює обмеження у оформленні догляду за престарілими людьми, якщо особа займається підприємницькою діяльність. Але ви не матемети змогу отримувати компенсаційні виплати непрацюючій особі, яка доглядає за інвалідом І гр., а також престарілим, який досяг 80-річного віку.

Ірина Ukraine/Kiev 21.07.2015 17:55
-1 0 +1

Підкажіть, будь ласка, хлопцеві прийшла повістка на роботу для уточнення даних, він в армії не служив так як, був одним годувальником у сім'ї, тата немає, мати на пенсії, тобто це в його справі повинно бути зафіксовано, чи це є юридичною підстваю для того,щоб він не служив?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" дані обставини не є юридичною підставою для звільнення від військової служби.

Вікторія Ukraine/Lviv 21.07.2015 16:45
-1 0 +1

Добрий день,скажіть будь ласка чи нараховується стаж якщо здійснюєш догляд за недієздатною психічно хворою II групи,зареєстровані в будинку тільки опікун і хвора(недієздатна),працювати відповідно не можу влаштуватись так???

-1 0 +1

Дкую за питання! Відповідно до ЗУ "Про пенсійне забезпечення" до трудового стажу зараховується час догляду за інвалідом I групи або за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду.

Лілія Ukraine/Vinogradov 21.07.2015 10:18
-1 -1 +1

Чи може землевпорядник сільської ради тимчасово замінювати й інспектора військового обліку

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Наказу Міноборони №660 від 15.12.2010 сільські ради повинні здійснювати військовий облік,немає чітко встановленого положення, про осіб , яким надаються повноваження інспектора військового обліку.

Людмила Ukraine/Kiev 20.07.2015 15:02
-1 -1 +1

Доброго дня! Нещодавно ми з друзями поїхали відпочивати на озеро, що в с. Романівка, Тернопільська область. Ставок орендований. Однак при в'їзді до озера стоїсть пост на якому вимагають 20 грн. за проїзд та 50 грн. за те що люди розложуть свою палатку та будуть там відпочивати. Скажіть будь-ласка, чи законно це, і куди потрібно звертатися з таким питання. І взагалі як себе вести, коли ось так вимагають гроші та забороняють користуватися водними об'єктами загального водокористування. Надайте будь-ласка роз'яснення!

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Водного та Земельного кодексів в оренду можуть надаватись водні об'єкти ( в даному випадку ставок). ст.47 Водного кодеску встановлює: На водних об'єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об'єкт в оренду(Романівська сільська рада) Водокористувач, який узяв водний об'єкт у користування на умовах оренди, зобов'язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об'єкті, наданому в оренду. Якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень.

Ніна Ukraine/Bila Tserkva 20.07.2015 13:13
-1 0 +1

якщо попередні власники не оплатили телефон який був відключений на момент угоди чи повині ми оплочувати іхній борг

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до законодавства ви не повинні виплачувати борг, якщо до укладення угоди телефон було відключено та був договір колишнього власника з організацією, що надає послуги телефонного зв'язку.

Віталій Ukraine/Kiev 19.07.2015 07:55
-1 0 +1

Доброго дня. Мені 50 років. Раніше я був військовим у збройних силах Радянського Союзу. Прапорщик. Я отримав повістку з Военкомату. Маю на утриманні жінку інваліда 2 групи дитину інваліда дитинства та наповнолітнього сина. Чи підлягаю я мобілізації. Так як воєнного та надзвичайного стану в Україні не оголошено.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" можуть, звільняються від призову особи, що зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд .

Ульяна Александровна Ukraine/Kolomyja 17.07.2015 20:57
-1 0 +1

я врач ушла в отпуск а отпускные не выдали считаюсь ли я в отпуске

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про відпустки"ви є особою, що перебуває у відпустці.

-1 0 +1

Добрий день. Мій чоловік, під час несення служби в зоні АТО був притягнутий до адміністративної відповідальності(ч. 1 ст.172-20КУпАП України),з нього було стягнено штраф у розмірі 1190 грн. Також було стягнено премію із заробітної плати у розмірі 2000 грн. без його відома. Ще й 6 днів був на гаупвахті. Чи мають на це право військово командуючі та які докумети повинні бути у нас про підтвердження його вини. На руки йому видали лише протокол без печаті.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до КУпАП до вашого чоловіка могли застосувати лише одне покарання за один проступок, або штраф або арешт з утриманням на гаупвахті. Стягнення премії передбачено Наказом Міноборони "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам" Командир військової частини позбавляє військовослужбовців премії повністю за вживання алкогольних напоїв (наркотичних речовин) на території військової частини як у службовий, так і в позаслужбовий час, прибуття на службу в нетверезому стані (у стані наркотичного сп'яніння).

Юрий Ukraine/Kiev 17.07.2015 12:36
-1 0 +1

Здравствуйте. Я окончил ВУЗ в 2013 году, получил специалиста. Прохожу срочною службу в армии, в законе о службе пишет что только магистры служат 1 год, а в законе о образованнии спецыалист ровняется к магистру. Вопрос: действует ли закон об образовании в армии на спецыалистов как и на магистров? Или нужен диплом магистра чтобы служить год?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ЗУ "Про вищу освіту" від вересня 2014р. вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра

віталій Ukraine/Mukachevo 16.07.2015 17:57
-1 0 +1

стоїть у білеті така позначка : ст.23. МОУ постановці на військовий облік не підлягае. На другій сторінці : обмежено придатним до військової служби за гр. 1 ст 52. Білет виданий 2010 р. Чи мають право мене викликати на повторну медкомісію. дякую.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Наказу Міноборони "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України " особи, визнані непридатними до військової служби, можуть бути повторно оглянуті ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання у разі, коли в результаті обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах раніше встановлений діагноз переглянутий.

Олександр Ukraine/Kiev 16.07.2015 13:28
-1 0 +1

Получил диплом специалиста в 2014 году, забрали в армию. Сколько по закону мне положено служить если есть закон о том что специалист ровняется к магистру?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ" "Про військовий обов'язок і військову службу" термін військової служби повинен становити до 12 місяців.

Алеся Ukraine/Dnipropetrovsk 16.07.2015 09:01
-1 0 +1

Вчера в саду воспитательница сообщила, что т.к. наш папа мобилизован, ребенок имеет право на бесплатное питание. Слышала, что еще положены какие-то льготы на оплату коммунальных услуг. Подскажите каким документом это урегулировано, какие бумаги нужно собрать, и может можно оформить еще что-то?

Олександр Ukraine/Lviv 15.07.2015 18:53
-1 0 +1

Які документи, дозволи та ліцензій потрібні для відкриття АЗС з продажу газу?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до законодавства вам потрібно отримати: дозвіл на розміщення АЗС,Ліцензія Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на торгівлю рідким паливом з біомаси (крім біоетанолу) та біогазом; дозвіл органів місцевої влади на використання земельної ділянки під АЗС; 3.Договір на оренду земельної ділянки,виданий органами місцевого самоврядування. Источник: http://ffre.ru/bewotrqasujg.html

Алеся Ukraine/Dnipropetrovsk 15.07.2015 16:33
-1 -1 +1

Доброго дня. Мого чоловіка мобілізували, чи маю я право на пільги по електроенергії?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до законодавства надається знижка плати за користування житлом (квартирної плати) та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги) в жилих будинках усіх форм власності в межах встановлених норм, передбачених законодавством.

Олена Ukraine/Kiev 15.07.2015 14:26
-1 -1 +1

Доброго дня, мій син позбувся відстрочки на 2 курсі, коли вчився на бакалавра(був відрахований та відновився). Чи матиме він відстрочку від армії на термін навчання, якщо поступить на магістра на денну форму? Дякую за відповідь.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ" "Про військовий обов'язок і військову службу" відстрочка від призову для здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість втрачають право на відстрочку від призову незалежно від їх повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального закладу або поновлення у вищому навчальному закладі.

Сергій Ukraine/Kiev 15.07.2015 13:19
-1 0 +1

Відповідно до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" можуть, звільняються від призову особи, що зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд . - хто рахується іншими особами в мене є сестра яка проживає в іншому місті і там прописана. Чи рахується вона іншою особою?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ваша сестра вваажається іншою особою, що може здійснювати догляд.

Сергій Ukraine/Kiev 15.07.2015 13:14
-1 +1 +1

Здійснюю догляд за 81 літнім батьком - правомірно мене мобілізувати в армію якщо в мене є сестра яка проживає в другому місті і там же зареєстрована

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ви не звільняєтесь від призову.

Наталія Ukraine/Kiev 15.07.2015 10:55
-1 0 +1

Як виписати чоловіка з квартири,з яким ми 15 років розлучені й він алкоголік?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Наказу МВС "Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів" ви можете виписати за добровільною згодою чоловіка або за рішенням суду.

НАТАЛІЯ Ukraine/Ivanofrankovsk 14.07.2015 19:56
-1 0 +1

ДОБРОГО ДНЯ, ЧИ МАЮТЬ МАЮТЬ ПРАВО МЕНЕ ЗВІЛЬНИТИ,ЯКЩО Я В ДЕКРЕТНІЙ ВІДПУСТЦІ ДО 5-ТИ РОКІВ.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до КЗпПУ вас не мають права звільнити,якщо дитина потребує домашнього догляду, і вам надана відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку.

Світлана Ukraine/Ivanofrankovsk 14.07.2015 13:38
-1 0 +1

Доброго дня! Чи мають право звільняти з роботи, якщо є троє неповнолітніх дітей. Мого чоловіка звільняють у нього 1 дочка від першого шлюбу і двоє від другого. Звільняють у зв'язку з тим що він не пройшов в поліграф, що є також протизаконно, але мусять всі проходити інакше всеодно звільнять, така політика компанії.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно КЗпПУ вас не повинні звільнити, оскільки ви маєте на утриманні більше ніж двох дітей.Використання поліграфа в України не передбачено законодавством, але також і немає прямої забарони у його використанні.

Наталія Ukraine/Ivanofrankovsk 14.07.2015 09:48
-1 0 +1

Доброго дня, чи мають право мене скоротити якщо я продовжила декретну відпустку до 5-ти років

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до КЗпПУ звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – якщо дитина потребує домашнього догляду, і жінці надана відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку за ч. 6 ст. 179 КЗпП України), з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається.

Оксана Ukraine/Khmelnitskiy 14.07.2015 05:58
-1 0 +1

Доброго дня! Мій син має вищу освіту з комп*ютерної інженерії (магістр), а також заочно закінчив спеціальність "Облік і аудит) в 2014 році і має рівень спеціаліста. В цьому році він хоче поступити на денну форму навчання і з 1 вересня навчатися на магістра зі спеціальності "Облік і аудит". 1. Чи матиме він в такому разі відстрочку від армії на термін навчання? 2. Чи вважається відривом від навчання, якщо він поступить на денну форму магістратури, коли вже пройшов 1 рік після отримання спеціаліста з обліку? 3.Чи буде мати він відстрочку, якщо постурить в магістратуру на якусь іншу економічну спеціальність? Син - військовозобов*язаний (військава кафедра)". ДЯКУЮ

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ" "Про військовий обов'язок і військову службу" особам, що навчаються у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти надається відстрочка.

ірина Ukraine/Ternopil 13.07.2015 21:21
-1 0 +1

Доррого дня. Мій чоловік знаходиться в зоні АТО я вагітна третьою дитиною на другому місяці.Чи можна його повернути додому і що для цього потрібно?дякую

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ" "Про військовий обов'язок і військову службу" ваш чоловік зможе отримати відстрочку , для цього вам потррібно подати до військомату документи, що підтверджують право на відстрочку.

Рая Ukraine/Kiev 12.07.2015 20:35
-1 0 +1

Доброго дня! Мені дуже потрібна Ваша допомога. Моємо синові лише 20 років, 2 місяці назад пішов служити по контракту в військову частину (такелажником - тобто грущиком ящиків з набоями) в частині ніякої війскової підготовки небуло, він просто 2 місяці грузив ящики, і тут з їхньої частини переводять лише 5 чоловік в бойову частину Донецької області м.Артемівськ, а потім на передову де ідуть бої. Чи мало право керівництво частини вибрати для переводу мого сина, який служить 2 місяці грущиком, не пройшов "учебки", не бачив ні автомата, немаючи ніякої фізичної підготовки. Коли в частині служить велика кількість солдат, які пройшли строчну службу 1,5 року, які 1,5 року служать на контракті. А забрали сина, якому лише 20 років, і він зовсім не підготовлений до служби де йдуть бойові дії. І ще, одному з переведених солдатів лише 19 років і він лише 1,5 місяців служив грущиком, як мій син. Дуже Вас прошу, допоможіть мені. Як мені діяти, щоб повернути сина.

Віта Ukraine/Odessa 12.07.2015 20:31
-1 0 +1

Який штраф, якщо не зареєструвати місце проживання протягом 10 днів?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до КУпАП штраф становитеме 17-51 грн.

Василь Ukraine/Ternopil 12.07.2015 11:35
-1 0 +1

Чи реально переробити свідотство про народження дитини,коли воно було записане проти волі матері і батьком чоловік не являється. Дякую

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Сімейного кодексу потрібно спочатку потрібно подати позов до суду про оспорення батьківства чоловіка.

Алла Ukraine/Odessa 11.07.2015 14:05
-1 0 +1

Підкажіть будь ласка чи мають право забирати в АТО чоловіка, якщо син вже служить?

-1 0 +1

Дякую за питання!Законодавством України не встановлено таке обмеження у разі служби іншого члена сім'ї.

Сергій Ukraine/Odessa 10.07.2015 21:14
-1 0 +1

Доброго вечора. Скажіть будласка, якщо у мене є довідка про те, що я пройшов вступну співбесіду до вищого навчального закладу, денної форми навчання і рекомендований до зарахування в серпні 2015 року , маю я право на відстрочку в воєнкомат ?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу", ви отримаєте відстрочку у разі навчання у внз.

наталія Ukraine/Kiev 10.07.2015 18:48
-1 0 +1

Доброго дня! Мій чоловік якй надає соціальні послуги важко хворій тещі, і який офіційно оформлений та дійсно він піклується нею бути звільнений від мобілізації

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" можуть, звільняються від призову особи, що зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд .

Іванна Ukraine/Kiev 10.07.2015 15:51
-1 0 +1

Доброго дня! Пропрацювавши в ТОВ 2 роки і декілька місяців я пішла в декрктну відпустку. З того моменту пройшло 2 роки 4 місяці і я знову йду в декрет. Зателефонувавши в центральний офіс мене повідомили про звільнення сказали що ТОВ більше не існує і всі документи знищені разом з моєю трудовою книжкою, я попросила їх дублювати трудову, на що мені відповіли щоб я поновлювала її по місцю проживання,і що в пенсійному фонді мені мають видать якусь довідку де вказано коли я звільнена і причину. В пенсійному мені видали довідку ОК 5, але там не вказано про звільнення, я не можу оформити допомогу в совбезі без трудової. Що мені робити? Порадьте будь-ласка!

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до КЗпП вам повинна бути видана трудова книжка.

Катерина Ukraine/Lviv 10.07.2015 15:28
-1 0 +1

Добрий день,хочу звільнитися за власним бажанням з пенітенціарноі служби працюю 7 років,скільки треба відпрацьовувати 2 тижні?в якому розмірі виплачується компенсація за не використані відпустку,чи виплачується матеріальна допомога?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до КЗпПУ вам потрібно відпрацювати два тижні. У разі звільнення виплачується грошова компенсація за всі не використанні дні щорічної відпустки.

Олег Ukraine/Berdichev 10.07.2015 10:38
-1 0 +1

Я працюю на держслужбі. Вирішив вступити до ВУЗУ для отримання другої вищої освіти. Якщо я пройду на денну форму навчання, чи маю я право навчатися і продовжувати працювати одночасно. У ВУЗІ для мене можливе розроблення індивідуального графіку вільного відвідування навчання, навчання по суботах. На пільги по додатковій відпустці чи інші не претендую. Буду вдячний за відповідь. З повагою, Олег.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до законодавства ви має право на здобуття освіти за другою спеціальністю заочно або дистанційно без відриву від місця роботи.

777 Ukraine/Kiev 10.07.2015 09:32
-1 +1 +1

доброго дня! я вагітна на 9 місяці,а чоловіку прийшла повістка,чи можуть йому дати відстрочку?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" вашому чоловікові можуть надати відстрочку.

Юлія Ukraine/Kiev 09.07.2015 23:25
-1 0 +1

Комунальний заклад здав в оренду приміщення котельні, чи є порушенням непроведення тендеру?Дякую

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ЗУ " Про оренду державного та комунального майна, у разі якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником.

-1 0 +1

Добрий вечір! Моїй дружині пришла повістка в військомат, так як вона за фахом медична сестра. Її рідний брат на даний час проходить службу в АТО. Чи можуть її призвати до служби в цей же час?

Микола Ukraine/Kiev 09.07.2015 18:49
-1 +1 +1

Доброго дня.Підскажіть будь ласка,чи можу я офіційно всроїтись на роботу в другу обласьть но бити приписаним до воїкомата по місцю прописки.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" у разі прибуття на нове місце проживання потрібно зняти особу з обліку.

Юлія Spain 09.07.2015 16:04
-1 +1 +1

Доброго дня, пишу Вам другий раз тому що перше моє питання видалили. Отже мене цікавить слідуюче :якщо людина яка проживає за кордоном і перебуває на консульському обліку і планує на місяць приїхати до України, чи підлягає така людина мобілізації, адже в законі сказано що такі люди на збори не викликаються.Дякую

-1 0 +1

Дякую за питання!У зв’язку з прийняттям Указу Президента України від 17.03.2014 року №303/2014 «Про часткову мобілізацію» інформуємо, що військовозобов’язані, які перебувають у запасі Збройних Сил України та тимчасово проживають за кордоном і перебувають на тимчасовому консульському обліку закордонних дипустанов, на навчальні збори не викликаються. Призов зазначеної категорії військовозобов’язаних на військову службу при мобілізації можливий в разі повернення громадян в Україну в добровільному порядку та безпосереднього прибуття до районних (міських) військових комісаріатів за місцем проживання в Україні.

-1 -1 +1

Доброго дня.Підскажіть будь ласка,чи має банк право вилучити майно з квартири в якій боржник має 1\4 частку і майно не лише його,а спільне.Чи потрібно банку для цього рішення суду,що робити ,якщо коллектори таки завітають,дякую.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЦКУ банк має право вилучити майно, лише на підставі рішення суду.

Антон Ukraine/Kirovohrad 08.07.2015 13:28
-1 0 +1

Доброго дня. Якщо мій рідний старший брат призваний за мобілізацією, чи підлягаю я призову на строкову службу?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" ви можете отримати відстрочку до часу повернення брата з служби.

Ольга Ukraine/Kalush 08.07.2015 10:08
-1 0 +1

добрий день.якщо дитина інвалід з дитинства,але групу зробили в 24 роки ,чи може мама піти на пенсію в 50 років

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Закону України "Про пенсійне забазпечення" матері інвалідів з дитинства, які виховали їх восьмирічного віку віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми.Вам можуть не призначити пенсію,через оформлення інвалідності після досягнення повноліття.

клава Ukraine/Lviv 07.07.2015 23:42
-1 0 +1

добрий день! мій чоловік комісований,а я медсестра і у мене є дитина 4 роки я можу попасти під мобілізацію

Юлія Ukraine/Kiev 07.07.2015 15:57
-1 0 +1

Добрий день!В моєї матері є 2 рідні сестри...Одна із них тюрьмі засуджена на 11 років, залишилось 8 років.Вона вагітна. Чи можна оформити опікунство на дитину комусь з родичів?І як зробити цю процедуру?

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь до органів опіки та піклування.

Наталка Ukraine/Kiev 07.07.2015 12:50
-1 0 +1

Доброго дня. Я з братом маю в частковій спільній власності батьківський будинок. Земельна ділянка поділена. Частина землі брата приватизована, моя - ні. Хочу продати свою частину, але не брату. Чи можу я це зробити, чи брат являється покупцем першої черги? Якщо продавати брату, то чи можна з брата за батьківську хату просити туж суму грошей, що й від сторнніхї покупців?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЦКУ ваш брат має переважне право на купівлю частини будинку. Ціна встановлюється вами.

Оксана Ukraine/Lviv 07.07.2015 08:50
-1 0 +1

Чи можуть забрати в АТо з синдромом Клайфельтерса

-1 +1 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", якщо особу буде визнано відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії), то вона не підлягатиме призову.

Олена Ukraine/Dnipropetrovsk 06.07.2015 21:04
-1 +1 +1

Добрий вечір! Якщо жінка являеться опікуном чи можна її с 1 ставки переводити на 0,5 ставки7 Дякую

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до КЗпПУ дозволяється переводити на меншу ставку у разі попередження працівника за два місяці до застосування такого зменшення.

Ярослав Ukraine/Kiev 06.07.2015 18:18
-1 0 +1

Добрий день! В мене питання: чи може військовослужбовець стати на квартирний облік, якщо в нього є 1/4 частка в 2-х кімнатній квартирі, в цому населеному пункті, приписано чотири чоловіка з ним. Дякую за увагу.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Наказу Міноборони "Про затвердження Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями" оформлення на квартирний облік у разі, якщо військовослужбовці та члени їх сімей визнаються такими, що потребують поліпшення житлових умов.

Володимир Ukraine/Khmelnitskiy 06.07.2015 17:17
-1 0 +1

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка скільки разів на місяць подається в бухгалтерію райво табель обліку робочого часу вчителів школи? Дякую.

-1 0 +1

Дяккю за питання! Звертайтесь в з цього питання в районне відділення освіти.

Володимир Ukraine/Khmelnitskiy 06.07.2015 17:05
-1 0 +1

Підкажіть будь-ласка на скільки днів має право директор школи відпустити учителя з роботи.

-1 0 +1

Дякую за питання! ЗУ "Про відпустки " передбачено додаткові відпустки без збереження заробітньої плати, її тривалість залежить від причини надання.(ст.25)

Таня Ukraine/Vinnytsia 04.07.2015 18:50
-1 0 +1

Добрий день. Я хочу поїхати з дитиною( 3 роки) і чоловіком у Крим на 10 днів, підкажіть які документи потрібні. Спасибі...

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" вам потрібен один із документів: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, а для дитини потрібнор мати проїзний документ дитини.

надія Ukraine/Kiev 04.07.2015 10:45
-1 0 +1

доброго дня. мій син по стану здоровя не є військовозобовязаним....вчора на роботі йому вручили повістку.в якій зазначено ,що у районному військкоматі відсутня облікова картка..... питання... хто повинен нести відповідальність за втрату обліковоі картки і які наші подадьші діі???

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь у районний військкомат.

Олег Ukraine/Kiev 03.07.2015 14:07
-1 +1 +1

Чи можуть мобілізувати опікуна над інвалідом, якщо інвалід тимчасово влаштований в інтернат з доглядом?

-1 0 +1

Дякую за питання. Відповідно до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" можуть, звільняються від призову особи, що зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд .

Олена Ukraine/Kiev 02.07.2015 22:25
-1 0 +1

чи маю я право на додаткову відпустку 10 днів на дітей у 2015 році .Я була прийнята на роботу у 2005 році в жовтні місяці.Маю двох дітей 1999 і 2001 роки народження

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Закону України "Про відпустка" додаткова відпустка надається жінкам, які маю дітей віком до 15 р.

юля Ukraine/Kharkiv 02.07.2015 18:25
-1 +1 +1

якщо у нас є двоє неповнолітніх дітей а я вагітна з третьою дитиною чи заберуть чоловіка в ато

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до"Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію",якщо на утриманні вашого чоловіка троє дітей, то він звільняється від призову.

Таня Гевко Ukraine/Ternopil 02.07.2015 00:22
-1 0 +1

доброго вечора! скажіть будьласка чи були правомірні, і законні дії щодо мого чоловіка, працівниками військомату іншого району області , чи мають право вони вручити повістку, і заставити пройти мед комісію, якщо місце проживаня і перебуваня на війсковому обліку в іншому районі області?

-1 -1 +1

Дякую за питання!Відповідно до Наказу Міноборони №660 Органи місцевого самоврядування зобовязані повідомити у військовий комісаріат для вжиття необхідних заходів про військовозобов'язаних і призовників, які вибули до нового постійного місця проживання за межі адміністративно-територіальної одиниці без зняття з обліку. У такому випадку комісаріат іншого районну зможе поставити на облік особу

тарас Ukraine/Ternopil 01.07.2015 23:26
-1 -1 +1

доброго вечора ! скажіть будьласка чи мали право вручити повістку , і заставити проходити мед комісію у військоматі в якому я неперебуваю наобліку? місце прописки і на обліку перебуваю в іншому районі області. і наскільки були правомірні дії військового комісаріату щодо мене. наперед дякую вам за консультацію.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Наказу Міноборони №660 Органи місцевого самоврядування зобовязані повідомити у військовий комісаріат для вжиття необхідних заходів про військовозобов'язаних і призовників, які вибули до нового постійного місця проживання за межі адміністративно-територіальної одиниці без зняття з обліку. У такому випадку комісаріат іншого районну зможе поставити на облік особу.

наталія Ukraine/Kiev 01.07.2015 20:35
-1 0 +1

наша родина володіє магазином площею 50кв який зареєстрований на чоловіка підприємця чи має право дружина підприємець здійснювати підприємницьку діяльність без договора оренди

Катерина Ukraine/Kiev 30.06.2015 21:23
-1 0 +1

Доброго дня! Мені відмовили в прописці моєї доньки, яка навчалася в місті, вийшла заміж, вагітна, виписалась з гуртожитку аби приписатись в рідному домі, а із-за того, що чоловіка, її батька немає вдома, він знаходиться в зоні АТО, там в даний момент напружена обстановка, приїхати немає можливості - її не приписують. Як бути?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Наказу МВС "Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів" особа повинна особисто подавати заяву про реєстрацію місця проживання.

Андрій Ukraine/Ivanofrankovsk 30.06.2015 19:57
-1 0 +1

доброго дня , підкажіть будь ласка, я знаходжусь на стаціонарній формі навчання у вищому навчальному закладі,чи можу я виїхати за кордон на 3 місяця?

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не встановлено обмеження у виїзді за кордон для осіб, що навчаються.

Марта Ukraine/Kiev 28.06.2015 17:01
-1 0 +1

Доброго дня. При несплатi щомiсяця обов`язкового вiдсотку платежу за житлово-комунальнi послуги надання субсидiї припиняється. Чи відновлять мені субсидію при погашенні боргу і коли...дякую!

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Наказу " Про затвердження Методики надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива" у разі коли через несплату одержувачем житлової субсидії відповідної частки житлово-комунальних послуг надання субсидії припинено, право на її призначення на наступний період виникає після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання житлової субсидії.

Наталія Ukraine/Odessa 28.06.2015 16:43
-1 0 +1

В мене 3-є неповнолітніх дітей,з їхнім батьком розлучена.На даний час проживаю у громадянському шлюбі. Чи підлягає мобілізації мій теперішній чоловік?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Закону України " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ваш чоловік підлягає мобілізації.

Марія Ukraine/Kelmentsy 27.06.2015 22:39
-1 0 +1

Я украинка,маю донечку 6років,з чоловіком украинцем розведена,хочу вийти заміж за италійця.З ким лишиться моя дитина?Я зможу забрати донечку з собою в Италію,якщо бувший чоловік не дась дозвіл на виизд?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Сімейного кодексу вирішення питання про проживання дитини з одним із батьків вирішується органами опіки і піклування або судом.

Ірина United States 27.06.2015 00:09
-1 0 +1

Добрий вечір* я орендую приміщення у комунальному підприємстві хочу відключитись від центрального опалення....це повинна я робити чи ЖКС? дякую*

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Наказу Мінбуд " Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання" вам потрібно звертатись до постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, екології та надзвичайних ситуацій.

світлана Ukraine/Stryj 26.06.2015 15:57
-1 0 +1

скажіть будь ласка , якщо мій чоловік уже 5 місяців як мобілізований, коли у нього повинена бути відпустка, і чи вона взагалі е у мобілізованих?

-1 0 +1

Дякую за питання!Згідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законів щодо додаткових гарантій соціального захисту військовослужбовців в особливий період» в особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію надання військовослужбовцям щорічних основних відпусток здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Стас Горн Ukraine/Kiev 26.06.2015 13:32
-1 0 +1

Доброго дня! 34роки,2-є дітей та інвалід 3-ї групи,подзвонили з міської ради що є повістка, яи підлягаю мобілізації? дякую

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" особи зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд звільняються від призову.

Павло Ukraine/Kiev 25.06.2015 22:14
-1 +1 +1

Доброго дня! Чи може бути мобілізований сільський голова?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, які заброньовані на період мобілізації за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування.

9638 Ukraine/Kiev 25.06.2015 13:14
-1 +1 +1

Доброго дня. В нас двоє дітей до 16 років, 4 і 9 років. в нього язва 12 палої кишки і грижа на хребті Чи можуть мобілізувати мого чоловіка? Дякую за відповідь.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", якщо вашого чоловік а буде визнано відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії), то він не підлягатиме призову.

іра Ukraine/Zbarazh 25.06.2015 09:33
-1 0 +1

скажіть будь-ласка чи мае право жінка на частину майна придбаного спільно шлюб церковний

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Сімейного кодексу релігійний обряд шлюбу не є підстав для виникнення у жінки та чоловіка прав та обов'язків подружжя.

Світлана Ukraine/Stryj 24.06.2015 20:06
-1 0 +1

Мого чоловіка мобілізовано в армію, 4.02.2015 року. Поперше у нього " Гепертонія 2 степені, плюс , мініскетонія правого колінного суглобу(в 1991 році на колінний суглоб зроблена операція, після травми отриманої в армії). Яяк його дружина нігде не працюю, у нас неповнолітня дитина 6 років, мама пінсіонерка з пенсіею 1050 гривень. Один годувальник в сімї і його забрали в армію.Чи ще можна щось зробити ? Чи вже пізно?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", якщо вашого чоловік а буде визнано відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії), то він не підлягатиме призову.

Валерій United States 24.06.2015 18:17
-1 +1 +1

Дякую за відповідь.Отде якщо я за час відпустки встигну оформити опіку то можу іти до місцевого воєнкомату з документами і мене повинні демобілізувати?Хоча я вже мобілізований 4 місяці.І чув що закон зворотньоі діі не має.Чи незважаючи на це я все таки маю право звільнитись?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до законодавства маєте таке право.

Оксана Ukraine/Kiev 24.06.2015 12:35
-1 0 +1

Якщо при звільнені тренер спортивної школи забрав трудову книжку, але при цьому не здав завучу журнали відвідувавнь дітей його секції за навчальний рік. Трудову книжку йому видав директор, який про це не повідомив завуча. Наступні дії завуча?

Валерій United States 23.06.2015 22:17
-1 +1 +1

Я уже мобілізований.Чи можу я будучи у відпустці оформити опікунство над 80 літньою бабцею і розраховувати на демобілізацію?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" особи зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд звільняються від призову.

Анна United States 23.06.2015 18:57
-1 0 +1

Хочу уточнити щодо відмови іти в зону АТО.Чоловік від самоі мобілізаціі не відмлвився і проходить зараз службц у військовій частині.А хіба в зону АТО йому обовязковоіти, якщо він не контрактник.Він відбув навчання ( мобілізацію) отже може повертатись додому до оголошення воєнного часу.Чи ні?

-1 0 +1

Дякую за питання! Якщо Вашого чоловіка призивають до військової служби та оголосили офіційний наказ про відправлення в зону АТО - відмова від його виконання потягне за собою кримінальну відповідальність за ст. 402 КК України.

Анна United States 23.06.2015 17:09
-1 0 +1

Доброго дня.Якщо мобілізований напише відмову щоб іхати в зону АТО чим це йому погрожує, яке покарання.

-1 0 +1

Дякую за питання!За відмову від мобілізації особа нестиме кримінальну або адміністративну відповідальність.

жанна United States 23.06.2015 15:57
-1 0 +1

Я вагітна чоловік мобілізований, основну відпустку забрав. Чи пустять його додому на декілька днів, на роди. Служить уже 3 місяці, роди через 2 місяці

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про відпустки" та ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" вашому чоловікову можуть надати відпустки безе збереження заробітньої плати до 14 днів.

Людмила Ukraine/Odessa 23.06.2015 11:57
-1 0 +1

Добрий день, я розлучаюсь з чоловіком і купляю будинок на момент охормлення документів на будинок я знахожусь у шлюбі,чі можу будинок оформити на неповнолітню дитину? Дякую

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством України передбачена можливість неповнолітнім самостійно укладти договір банківського вкладу.(ст32 ЦКУ).Всі інші правочини неповнолітня особа вчиняє за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

Сергій Ukraine/Ternopil 23.06.2015 09:44
-1 0 +1

Куди мені звернутись, щоб оформити опікунство над літньою жінкою 1931 р народження за якою потрібен постійний догляд і з якою ми проживаємо спільно удвох у приватизованій квартирі, яка являється моєю власністю. ?Тобто мене не цікавить успадкування квартири.

-1 0 +1

Дякую за питання! Органами, які приймають рішення щодо опіки і піклування є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі комітети міських, районних у містах, сільських, селищних рад.

Жанна United States 22.06.2015 22:11
-1 0 +1

Доброго вечора. Я вагітна,через 2 місяці мені народжувати.Чоловік мобілізований.Чи відпустять його на декілька днів додому, коли я народжу дитину?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ЗУ "Про відпустки" та ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" вашому чоловікову можуть надати відпустки до 14 днів.

Оксана Ukraine/Kiev 20.06.2015 02:43
-1 -1 +1

Чи має право міліція в нічний час без пояснень та постанови забирати людину з дому на допит ,хоч і кажуть що це бесіда ?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.140 КПКУ у працівників внутрішніх органів повинна бути ухвала слідчого судді.

Федір Ukraine/Uzhgorod 19.06.2015 11:48
-1 0 +1

Я хочу оформити опікунство над тіткою якій є 84 роки. У відділі соціального захисту один працівник сказав що я повинен бути приписаний в місті де вона проживає, а інший працівник взагалі сказав що я повинен приписати в дім до тітки. Моє місце проживання в одному місті з тіткою, а прописаний в іншому, і не маю змоги змінювати прописку. Яким законом я можу доказати що місце прописки не є обовязковим!? (якщо це так). Дякую.

-1 +1 +1

Дякую за питання!Законодавство не зобов'язує опікуна бути прописаним в тому ж місті, що підопічний. ст.67 Цивільного кодексу України встановлює, що опікун зобов'язаний дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням.

олена Ukraine/Klevan 18.06.2015 23:24
-1 +1 +1

донька навчається в педколеджі на денній формі навчання,ій уже є 18 років,при оформленні субсидіі мені сказали.,що я повинна писати дохід 1218 грн.хоча вона ніякого доходу не має.чи правільно мене проінформували?дякую.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики, непрацюючі особи в Декларації зазначають нульовий дохід, який при призначені субсидії буде автоматично розрахований як прожитковий мінімум для працездатної особи — 1218 гривень.

ольга Ukraine/Rakhiv 17.06.2015 18:21
-1 +1 +1

чи має право людина на виїзд за кордон якщо здійснює уход за пристарілою

-1 0 +1

Дякую а питання. Відповідно до законодавства України, особа зобов'язана дбати про підопічного, а виїзд за кордон може перешкодити цьому.

Олена Ukraine/Kiev 17.06.2015 13:11
-1 0 +1

Доброго дня! Питання: мій син поступив на держбюджет на бакалавра, на 2 курсі відрахували, восстановився на платне іі захистив диплом бакалавра, тепер при поступленні на магістра в нього є право поступати на державні місця, чи він цього права позбавлений? Дякую за відповідь і за цю вашу безкоштовну допомогу.

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не передбачено позбавлення права поступати на магістратуру за державним замовленням.

Олена Ukraine/Dnipropetrovsk 17.06.2015 12:35
-1 0 +1

Батько дитини іноземець, мати українка, шлюб не зареєстровано і мати оформилась як одиначка, але вона дитиною не займається зовсім, має погані звички. Дитині 2 роки. Яким чином батько може забрати дитину до себе?

-1 0 +1

Дякую за питання!Потрібно звернутись до відділу реєстрації актів цивільного стану з заявою або до суду з позовом.

Ольга Ukraine/Kiev 17.06.2015 12:28
-1 0 +1

Скажіть будь ласка я не приписалась протягом 10 днів, який штраф.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.197 КУпАП штраф становить 17-51 грн.

Наталка Ukraine/Ivanofrankovsk 16.06.2015 16:39
-1 -1 +1

Працюю муз. керівником 0,5 ст. та завгоспом 0,5 ст. в дитячому садочку скільки днів відпустки я можу використати

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про відпустки" ваша щорічна основна відпуска може становити не більше 24 днів.

Альона Ukraine/Kiev 16.06.2015 12:06
-1 +1 +1

А якщо брати відстрочку за сімейними обставинами то потрібно збирати для цього якісь відповідні документи чи чоловік повинен може оформити по догляду за дружиною ( він вчить мене ходити , робить сам відповідні масажі , все по господарству і доглядає відповідно ще й дитину)та неповнолітньою дитиною, дуже вам дякую за відповіді

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь до регіанольного військомату.

Влада Ukraine/Odessa 16.06.2015 11:12
-1 0 +1

Дякую за відповідь!Стосовно Вашої відповіді хочу уточнити,зараз офіційно у нас мирний час?

-1 0 +1

Дякую за питання!На даний момент в Україні офіційно мирний час.

Альона Ukraine/Kiev 16.06.2015 09:18
-1 0 +1

Доброго дня, підскажіть будь ласка , мого чоловіка 2 - й раз уже визивають у військомат через роботу( він працює на молочному заводі), чи мають право його забрати у АТО, якщо він не служив у армії та у нього стоїть пластина ( яку десь у листопаді потрібно виймати, після ДТП), та у нього дружина(я) інвалід 3-ї групи по зору та ще й на даний момент вчуся ходити (також після ДТП,ми з чоловіком потрапили разом ) лікар пропонує мені 2 групу інвалідності, і у нас донька 12 років?Дякую

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст. 23 закону " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію " звільненяються від служби за висновком військово-лікарської комісії тимчасово непридатним до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії). А також можуть надати відстрочку за сімейними обставинами.

Ірина Ukraine/Lviv 15.06.2015 22:38
-1 0 +1

чоловік з Польщі вислав дозвіл на виізд дітей за кордон але нотаріус невказав термін чи буде дійсний цей дрзвіл на печатці вказано 11 березня

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до п. 4 Постанови КМУ "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України" в нотаріально завіреному дозволі повинно бути зазначено державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

Мар'яна Ukraine/Kiev 15.06.2015 11:35
-1 0 +1

доброго дня! брат мобілізований 21.04.2015р. Коли він має право на відпустку і на який термін? дякую за відповідь

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до законодавства війковослужбовцям надається щорічна основна відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення.А також інші відпустки , що передбачені законом "Про відпустки".

Анастасия Ukraine/Cherkasy 15.06.2015 01:40
-1 0 +1

В мене таке питання до вас : Мені 17 років, мої батьки давно розлучені , приблизно 5 років, батько живе разом з нами, не піклується про моє виховання, і не забезпечує мене матеріально , я хотіла б лишити батька батьківських прав, адже від нього ніякої матеріальної допомоги взагалі не має , до того ж в минулом був, хворим на алкоголізм, зараз його стан покращився, уже не має такої тяги до алкоголю, але на роботу його не заставиш піти .

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України ви можете позбавити батька батьківських прав за рішенням суду.

віталій Ukraine/Odessa 13.06.2015 16:36
-1 0 +1

мені35 років в армії не служив комісія дала висновок обмежено придатний в мене гіпертонія 2-3 степені і знову викликали в воєнкомат чи можуть забрати служити

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст. 23 закону " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію " звільненяються від служби за висновком військово-лікарської комісії тимчасово непридатним до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Наталя. Ukraine/Odessa 13.06.2015 09:47
-1 +1 +1

Доброго дня.Мій чоловік отримав отпуск наперед за 2016 рік і тепер хотів звільнитися з роботи .Йому сказали що він має повернути борг банку і тоді отримає розрахунок.Скажіть будь ласка після повернення боргу він має право отримати розрахункові гроші.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.47 Кодексу законів про працю обов'язок власника провести розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку.

Влада Ukraine/Odessa 12.06.2015 13:02
-1 0 +1

Добрий день. Підскажіть, будь-ласка,моєму чоловікові 28 років і його хочуть призвати до армії, але за законом беруть до 27 років і воєнного стану в країні не оголошено. Він працює в іншому місті, повістки я не беру, але починають погрожувати. Чи правомірні їхні дії?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.18 закону "Про військовий обов'язок і військову службу" , особи яким виповнилось 27 років звільняються від служби, але лише в мирний час.

Наталія Ukraine/Kiev 12.06.2015 00:10
-1 +2 +1

Мене хочуть скоротити на роботі,в мене 2 дітей -16 і 3 роки,чоловік військовий ,знаходиться на данний час в АТО

-1 +1 +1

Дякую за питання!Відповідо до ст.42 Кодексу законів про працю ви маєте переважне право на залишення на роботі.

юра Ukraine/Lviv 11.06.2015 16:25
-1 +1 +1

доброго дня, підскажіть будь-ласка людина хоче позичити у мене певну суму грошей, чи можливо укласти якийсь договір з ним про позику та підкріпити цей договір його неприватизованою квартирою? в квартирі він проживає з народження, місце проживання не змінював. дякую!

-1 0 +1

Дякую за питання! Укладайте договір позики відповідно до вимог глави 71 Цивільного кодексу.

Анна Ukraine/Kiev 11.06.2015 16:02
-1 0 +1

Доброго дня! Працівника мобілізували але в той самий день демобілізували за станом здоровя що робити з наказом про увільнення від роботи!

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до законодавства він має право бути прийнятий на роботу.

люба Ukraine/Kiev 11.06.2015 12:55
-1 0 +1

добрий день. чи можна приписати дитину бiля матерi без згоди власника. i чи можна оформити одноразову допомогу на неприписану дитину. Дякую.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Наказу МВС " Порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів", якщо у вас є документи, що пітвердужють право на проживання в приміщенні, то згоди власника непотрібно.

Микита Ukraine/Kiev 10.06.2015 16:26
-1 0 +1

доброго дня! підскажіть будь-ласка, якщо я зарахований в резерв за станом здоров'я до 11.08.2015р., чи можуть мене зараз призивати на строкову службу??? прийшла повістка для проходження призовної комісії!

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" вам потрібно пройти призовну комісію.

Віталій Ukraine/Lviv 10.06.2015 14:35
-1 +3 +1

Мені зараз 23 роки, є військова кафедра, чи підпадаю я під мобілізацію...?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" підлягаєте.

Михайло Ukraine/Lviv 10.06.2015 14:13
-1 +1 +1

Чи може ВУЗ анулювати диплом якщо його довго не забирати..? Зараз забирати його не хочу в зв'язку з тим, що потрібно заповнити обхідний, а там є військомат в який не хочеться з'являтись, щоб не накликати собі біди.

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавство про освіту не передбачає такого положення.

Ольга Ukraine/Kiev 10.06.2015 13:25
-1 0 +1

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, ми проживаємо в селі, моя дитина ходить в міський дитячий садок відстань до 1км, але відносимося ми до іншої с/ради, яка знаходиться на відстані 7-8км, де є сільський садок. Міський голова наполягає щоб ми водили дітей в сільський садок. Але фізичної можливості ходити туди ми немає, оскільки кожного дня в мене йде 1,2год на дорогу до мого місця роботи, і ні забирати ні водити дитини в мене немає кому. Що робити в такій ситуації і чи правомірно переводити дитину, якщо ні, то чим керуватися щоб відстояти свої права.

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не передбачено обмеження в обрані дитсадків.

Денис Ukraine/Kiev 10.06.2015 12:55
-1 0 +1

доброго дня підскажіть будь-ласка чи є законні підстави щоб звільнитись з лав Держприкодонслужби контракт закінчився 16.12.2014. дякую

-1 0 +1

Дякую за питання! Відподно до Кодексу законів про працю ст.36, якщо закінчився договір, але фактично тривають трудові відносини і жодна зі сторін не заперечує, то особа не підлягає звільненню.

Анатолій Ukraine/Kiev 10.06.2015 09:34
-1 0 +1

Добрий ранок. Чи маю я право перебудовувати свою частину приватного будинку без дозволу співвласника? Моя частина землі не приватизована. На своїй частині двору ще хочу зробити літній душ та вбиральню біля суміжної огорожі, правомірно це чи ні? З іншого боку огорожі у співвласників колонка для води та будується новий будинок. Дякую за відповідь.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Порядку надання дозволу на переобладнання для надання даногго дозволу вам потрібна згода всіх співвласників.

Віталій Ukraine/Kharkiv 09.06.2015 23:28
-1 0 +1

Добрий день, мені сьогодні в інституті дали повістку з воїнкомату, що б я прибув 18.06.15 на медкомисію. Але я ж навчаюсь до 30.06.15. Чи мають вони право мене викликати, так як я ще студент і чи можу я їм відмовити в проходжені медкомісії 18 числа? і ще скажіть якщо все ж пізніше мені прийдеться проходити цю медкомісію, і вони скажуть що я годний то я можу якось оскаржити висновки лікарів. бо зачасту щоб набрати кількість призовників вони ставлять не правельні діагнози або взагалі не дивлятся на твої проблеми й говорять що годен? (в мене просто проблеми с серцем хвороба системна дисплазія соеденительной ткани). Дякую!

-1 0 +1

Дякую за питання! Рішення військово – лікарської комісії регіону можуть бути оскаржені в Центральну військову – лікарську комісію або в судовому порядку, віждповідно до Наказу Міністра оборони України “Про затвердження Положення про військово – лікарську експертизу у Збройних Силах України”.

ігор Ukraine/Lviv 09.06.2015 14:23
-1 0 +1

добрий день.я інвалід 3 групи довічно,мені прийшла повістка,чи можуть мене мобілізувати...?дякую

-1 0 +1

Дякую за питання! Вас можуть звільнити від призовудо висновку військово-лікарської комісії ст.23 закону " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

лариса Ukraine/Kiev 08.06.2015 23:17
-1 0 +1

за неявку на другу медкомісію по повістці на строкову службу(за яку розписався) яка відповідальність. Син студент IV курсу ВУЗу денної форми навчання до 30.06.2015р.(включно)

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення за неявку до військового комісаріату без поважних причин карається штрафом.

Людмила Ukraine/Odessa 08.06.2015 17:35
-1 0 +1

яке покорання в разі виїзду?

-1 0 +1

Дякую за питання!Законодавством не передбачено такого положення.

Людмила Ukraine/Odessa 08.06.2015 16:18
-1 0 +1

чи має право державний службовець, будучи у декретній відпустці, виїхати за кордон на заробітки?

-1 +1 +1

Дякую за питання!Відповідно до закону "Про відпустки" знаходячись у декретній відпустці можна працювати вдома або неповний робочий день.

Сергій Ukraine/Lviv 07.06.2015 12:04
-1 0 +1

Чи є закон, посилаючись на який мене можуть заставити знести огорожу із профнастилу через тінь сусіду? Як мені захищатися? Огорожа на моїй ділянці повністю. Сусіди часто називають нецензурними словами нас і наших гостей та погрожують, тому змушені були відгородитися. Без цієї огорожі жити нереально взагалі.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Державних будівльних норм України, ви має право зводити паркан вистою не більше 1,5 м.

Ирина Ukraine/Uman 06.06.2015 16:11
-1 0 +1

Скажите пожалуйста , можно ли вернуть мужа с АТО, если жена беременна на 12 неделя

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" можна повернути у звязку з сімейними обставинами.

yura shevchuk Ukraine/Lviv 05.06.2015 20:05
-1 0 +1

Якщо мене виженуть з Училища то я буду віддавати всю стипендію назад?

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавтвом про стипендіальне забезпечення не передбачено повернення стипендії.

Сашко Ukraine/Kiev 05.06.2015 17:36
-1 -1 +1

Моя дружина процбє лікарем, і від лікарні получила службову квартиру. А міська рада хоче квартиру забрати, і відати учаснику А Т О .Це можливо? Дякую.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Житлового кодексу вас можуть виселити, якщо вас не мають права виселити.

Галина Ukraine/Kiev 05.06.2015 15:52
-1 +1 +1

Доброго дня! Мого чоловіка мобілізували, говорили що має пройти навчання до місяця, а потім додому.... Він там вже другий місяць і хочуть направляти його далі у якусь військову частину....Я знахожусь дома в дикреті з маленькою дитиною....отримую 800 грн в місяць - на які нереально прожити... Чи можна щось зробити для того щоб він повернувся додому....і куди можна звернутись???..... Дякую за допомогу!!!

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до закону "Про військовий обовязок та військову службу" можуть бути звільненні за сімейними обставинами.

Ліля Ukraine/Kiev 04.06.2015 20:32
-1 0 +1

Доброго вечора! Я закінчила педагогічний університет у 2013 році. Через обов'язкове трирічне відпрацювання влаштувалась в школу. При оформлені на роботу підписала Договір про працевлаштування на три роки. Як молодому спеціалісту мені виплатили підйомні. Цього року планую виїхати за кордон, тому допрацювати останній рік не зможу. Якщо я зараз звільнюсь з роботи мені доведеться повернути підйомні кошти? Якщо так, то в якому розмірі? Такі питання можна вирішити без суду?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів» вам потрібно буде повернути суму, що зазначена в договорі.

Юрій Ukraine/Kiev 04.06.2015 17:40
-1 0 +1

Який потрібен стаж для отримання песії інваліду 3 группи

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж повинен становити: до досягнення особою 23 років включно - 1 рік; від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 2 роки; від 27 років до досягнення особою 28 років включно - 3 роки; від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки; від 32 років до досягнення особою 33 років включно - 5 років; від 34 років до досягнення особою 35 років включно - 6 років; від 36 років до досягнення особою 37 років включно - 7 років; від 38 років до досягнення особою 39 років включно - 8 років; від 40 років до досягнення особою 42 років включно - 9 років; від 43 років до досягнення особою 45 років включно - 10 років; від 46 років до досягнення особою 48 років включно - 11 років; від 49 років до досягнення особою 51 року включно - 12 років; від 52 років до досягнення особою 55 років включно - 13 років; від 56 років до досягнення особою 59 років включно - 14 років.

Ольга Ukraine/Kiev 04.06.2015 15:24
-1 0 +1

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, чоловік моєї сестри воєнний, і має статус учасника АТО. На сестру оформлений кредит по якому в неї переплата, сплату % вона не здійснює, оскільке більше як 6 міс написала заяву на канікули по кредиту, лише зараз прийшла відмова, банк напосідає сплатити %, грубо без всякої цензури. Що робити в такій ситуації.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Роз'яснення Міноборони військовослужбовці звільняються від штрафних санкцій.

Ирина Ukraine/Kiev 03.06.2015 16:37
-1 0 +1

Здравствуйте, скажите: может ли хоть кто (например, паспортистка в ЖЕКе) прописать человека в квартире без согласия собственника? Спасибо.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Наказу МВС "Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів", якщо у вас є документи, що підтверджують право на проживання, то згода власника не потрібна.

Наташа Ukraine/Kiev 02.06.2015 14:17
-1 +2 +1

Добрий день! У мене така ситуація я у декретній відпустці, хочу влаштуватися на іншу роботу, написати заяву, але незнаю як поступити з попередньою роботою писати заяву на відказ зараз чи після того як влаштуюся на іншу роботу? Дякую.

-1 0 +1

Дякую за питання! Для працевлаштування на ное робоче місце вам необхідно звільнитися з попереднього робочого місця.

Андрій Ukraine/Kiev 01.06.2015 14:57
-1 0 +1

Доброго дня.Мені 30 років.В 16 мене виписали з квартири в Одесі.Зараз я ніде не прописаний,але є де.Для цього мені треба військовий квиток.Як мені його получити?В армії не служив і в військкоматі ніколи не був.

-1 0 +1

Дякую за питання: зверніться у військкомат за місцем свого фактичного проживання.

катерина Ukraine/Khmelnitskiy 01.06.2015 02:09
-1 0 +1

Доброї ночі. Скажіть будь ласка чи можна розділити квартиру не приватизовану між мною, батьком та сестрою? Дякую

-1 +1 +1

Дякую за питання: для того щоб розділити квартиру спочатку потрібно її приватизувати.Після цього ви отримаєте право на виділення своєї частки.

Вікторія Ukraine/Perechin 31.05.2015 20:33
-1 0 +1

Якщо я розлучуся із чоловіком, то чи може він претиндувати на мою частку квартири , якщо він в ній не прописаний, а квартира має 3 х власників

-1 0 +1

Дякую за питання: якщо дана квартира набута до шлюбу, то ваш чоловік не може предентувати на вашу частку.

Олег Ukraine/Brody 31.05.2015 12:06
-1 0 +1

Які на даний час діють закони щодо переводу з одного місця служби до іншого в межах ЗСУ за сімейними обставинами

-1 0 +1

Дякую за питання! Переведення з одного місця служби до іншого регулюється Закон України "Про військовий обовязок та військову службу" ст. 6 п.12 та Указом Президента України "Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України" п.113.

соломія Ukraine/Ternopil 30.05.2015 00:35
-1 0 +1

..скажіть, будь ласка, чи мають право забрати мого чоловіка в АТО, якщо він багатодітний тато ( троє маленьких діток), і опікун дитини інваліда???

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовкута мобілізацію" ваш чоловік не підлягає мобілізації.

Инна Ukraine/Smila 29.05.2015 08:05
-1 0 +1

Добрий ранок! Скажіть будь-ласка чи можна без згоди батьків перевести дитину із логопедичної в іншу групу?

-1 0 +1

Дякую за питання. Звертайтесь до керівника навчального закладу.

роман Ukraine/Kiev 28.05.2015 12:51
-1 0 +1

чи можливо зобовязати директора держпідприємства нести відповідальність за не перереєстрацію підприємства, прописавши це в контракті

-1 0 +1

Дякую за питання! В законодавсті не передбачено такого положення. Але відповідно до ст. 21 Закону України "Кодексу законів про працю" ви може встановлювати відповідальність сторін в контракті.

ірина Ukraine/Ternopil 27.05.2015 21:23
-1 0 +1

Добрий день! Я живу з татом. І прадісусем він повністю сліпий. А татови прийшла повістка він служив на флоті.я хожу до школи 8 клас . якщо тата заберуть ми залишимося вдвох, допоможіть будь-ласка. Я не хочу щоб його забрали. Підкажіть щось)

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовкута мобілізацію", твій тато звільняється від проходження служби, якщо на його утриманні знаходиться особа, що потребує догляду і немає інших осіб , які могли б здійснювати догляд.

Богдан Ukraine/Kiev 27.05.2015 19:21
-1 0 +1

доброго дня. суть справи я працюю завгоспом в бюджетній установі, отримую мінімальну зарплату маю вищу економічну освіту, а директор не платить за вищу освіту, чи належить доплата за вищу освіту завгоспу дитячо-юнацької спортивної школи. Дякую

-1 0 +1

Дякую за питання!Законодавством не передбачена доплата за вищу освіту.

ОЛЯ Ukraine/Kiev 27.05.2015 11:54
-1 0 +1

Добрий день, подскажіть де можна внати, що вмене є1/4 частина будинку з мамою конфліктую,бабця і дідусь померли, до 2013р я з сином були прописані в цьому будинку,голова сіль ради не хоче нічого сказати.І чи можливо що мій син теж може мати 1/4 частину. БУДУ ДУЖЕ вдячна за відповідь і пораду

-1 0 +1

Дякую за питання!У разі якщо будинок приватизовано, то кожен член сім'ї має свою частку, яка може бути виділена за домовленістю сторін.

юлія Ukraine/Ternopil 25.05.2015 22:03
-1 +1 +1

чоловікові дали повістку,жінка вагітна на 5му місяці.чи має він право на відстрочку?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.17 п. 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" ваш чоловік має право на відстрочку.

ната Ukraine/Sumy 25.05.2015 12:52
-1 -2 +1

доброго дня! скажіть будь ласка чи можу я виписатися не по місцю проживання і не приписуватися?

-1 0 +1

Дкяую за питання! Ви можете виписатись лише за місцем проживання особисто.

Ліля Ukraine/Kremenchuk 24.05.2015 19:40
-1 -1 +1

Доброго дня! Я закінчую мед коледж бюджетної форми навчання, проте після завершення навчання одразу планую виїхати за кордон на постійне місце проживання,я маю шлюб з іноцемцем. Чи матиму я перешкоди в оформленні документів на виїзд за кордон, якщо дані три роки не відпрацюю? Чи буду я зобов,язана відпрацьовувати 3 роки в Україні або відшкодовувати вартість навчання, якщо шлюбу з іноземцем буде заключеним до закінчення навчання?

-1 0 +1

Дякую за питання: ви повинні відпрацювати, оскільки на даний момент лише медичні працівники мають такий обов'язок. Тому у вас можуть виникнути перешкоди при оформленні документів на виїзд за кордон.

мар"яна Ukraine/Kolomyja 22.05.2015 23:27
-1 0 +1

Чи може моя мама оформити на себе дикрет,не втрачаючи свою пенсію і отримувати допомогу на дитину?

-1 0 +1

Дякую за питання. Відповідно до Закону України "Про відпустки" ваша мама має право оформити декрет. Але вам не виплачуватиметься допомога за дитиною, оскільки відповідно до ст.10 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомогу можуть отримати лише батьки.

Сергій Ukraine/Bila Tserkva 20.05.2015 14:18
-1 0 +1

Доброго дня. Скажіть, будь-ласка, якщо інвалід 3 групи хоче офіційно влаштуватися на роботу до ФОП, але не хоче щоб на роботі дізналися, що він інвалід, можна це якось приховати, щоб ні бухгалтер ні роботодавець не дізналися???? Дякую

-1 0 +1

Дякую за питання!Ви не зможете офіційно влаштуватись на роботу, якщо не буде надано довідку про стан здоров'я.

Сергій Ukraine/Kiev 20.05.2015 12:01
-1 0 +1

Скільки часу мене не мають права мобілізувати після демобілізації?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовкута мобілізацію" ви не підлягаєте мобілізації протягом 6 місяців.

Іра Ukraine/Kiev 19.05.2015 16:39
-1 +1 +1

Чи можна подарувати частину будинку, якщо там прописані неповнолітні без дозволу опікунськоі ради?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ч.3 ст.17 Закону України "Про охорону дитинства" вам потрібно отримати дозвіл опікунської ради.

Коля Ukraine/Vasilkov 17.05.2015 13:01
-1 +2 +1

Чи можут мене забрати в армію якщо у мене немає Батьків

-1 0 +1

Дякую за питання!Можуть. Але якщо хтось із батьків помер під час проходження війської служби, то ні.

Оксана Ukraine/Perechin 17.05.2015 12:59
-1 +1 +1

чи має право листоноша на звконну відпустку,і чи можна брати відпустку за свій рахунок , на скільки днів і яким документом це підтверджено?

-1 0 +1

Дякую за питання!Кожен працюючий має право на відпустку. Щорічна основна відступка може становити 24 дні.Крім того ви маєте право на додаткові відпуски. Загальна кількість днів з врахуванням щорічної та додаткових відпусток на повинна перевищувати 59 днів. Документ , що підверджує право на відпустку Закон України"Про відпустки".

саша Russian Federation/St Petersburg 16.05.2015 18:15
-1 0 +1

чы можу я отрыматы земельнув дилянку пид забудову в межах тернополя якщо на выховани э дытына инвалид(дцп), прожываю в межах области, власнои нерухомости не маю

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Земельного Кодексу ст. 38 та ст. 121 може отримати земельну ділянку під забудову.

Марія Ukraine/Zhytomyr 16.05.2015 17:19
-1 +1 +1

чи мають право розвести сімейну пару якщо один із них знаходиться в зоні АТО

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Сімейного кодексу ви може звернутись до суду з заявою про розірвання шлюбу.

Віталій Ukraine/Kiev 16.05.2015 17:10
-1 +1 +1

Який самий дешевий спосіб переоформити будинок на онуку?

-1 0 +1

Дякую за питання.Договір дарування.

натал!я Ukraine/Kiev 16.05.2015 15:53
-1 0 +1

ч! е законною система гривневих штраф!в на п!дприемств!?

-1 0 +1

Дякую за питання!Кодексом законів про працю передбачено стягнення штрафів(ст. 252-5.)

Маша Ukraine/Chernivtsi 15.05.2015 21:43
-1 0 +1

у мене батьки розведені так як я була малою мені тато платив аліменти тепер як маю 18 років чи маю я право забрати гроші з зберкаси самою без мами

-1 0 +1

Дякую за питання. Відповідно до Сімейного кодексу,кошти від аліментів належать вам, тому ви можеш звернутись в ощадбанк для їх отримання.

ваня Ukraine/Odessa 15.05.2015 13:42
-1 0 +1

чи може отримати повісту вчитель в сільській місцевості з повним тижневим навантаженням

-1 0 +1

Дякую за питання. Відповідно до ст.17 п.13 Закону України " Про військовий обов'язок і військову службу" ви може отримати відстрочку від призову.

Марія Ukraine/Kiev 15.05.2015 10:20
-1 +2 +1

Доброго дня! Скажіть будь ласка якщо хлопець з грудня 1995 року і він круглий сирота /має тільки опікуна/ і йому військомат приносить повістку він повинен її отримати і розписатися? І чи взагалі військомат має право розносити і вручати повістки таким дітям? І що робити у такому випадку? Дякую

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" можуть вручити. Але якщо хтось із батьків помер під час проходження війської служби, то ні.

Наталія Ukraine/Chernevtsy 14.05.2015 12:52
-1 0 +1

Я з чоловіком по розводі.по місцю прописки є - моя мама(має пай).мій брат (не проживає) . я(за кордоном) і мій син. Чи можу претендувати на допомогу малозабезпечених сімей?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до законодавства ваша сімя не є малозабезпеченою. Закон України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

наталія Ukraine/Odessa 14.05.2015 08:56
-1 0 +1

якщо ми з чоловіком розведені в нас спільна дитина і другим вагітна чи можуть його забрати в армію

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.17 п. 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" ваш чоловік мав би право на відстрочку,у разі зареєстрованого шлюбу.

Тамара Ukraine/Kiev 10.05.2015 21:46
-1 0 +1

Працюю бібліотекарем, в даний час лікую туберкульоз нирки, дають 2 групу інвалідності. Чи зможу я працювати дальше на цій же роботі не розраховуючись?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.40 Кодексу законів про працю роботодавець може вас звільнити, якщо ваш стан здоров'я перешкоджатиме виконанню ваших безпосередніх обов'язків.

Людмила Ukraine/Kiev 08.05.2015 14:16
-1 +2 +1

я зараз знаходжусь в декредний видпустци по догдяду за дитиною до 3-х рокив. Але з 2-х роки вя здаю дитину в садочок . Чи повинна я тоди виходити на роботу, чи можу я бути у видпустци до 3 рокив, не дивлячись на те , що дитина в ходить в садочок?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Закону України "Про відпустки" ст.20 відпуска по догляду закінчується у разі, якщо дитина перебуває на державному утриманні.

Віталій Ukraine/Kiev 07.05.2015 23:08
-1 +2 +1

Працюю в амбулаторії загальної практики та сімейної медицини! Амбулаторія працює за 6-денним робочим тижнем! Чи маю я відпрацьовувати 1-2 та 9 травня 2015 року???

-1 0 +1

Дякую за питання! Кодексом законів про працю не передбачено відпрацювання святкових днів.

Юля Ukraine/Kharkiv 07.05.2015 20:12
-1 +1 +1

Доброго дня! Скажіть будь ласка, я працюю вчителем, чи можу оформитися підприємцем?

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не передбачено обмеження для оформлення вчителів підприємцями.

наталя Ukraine/Kiev 06.05.2015 19:14
-1 +2 +1

я проживаю в гуртожитку від профліцею з 2006 р. в даному ліцеї працюю з 2008. але в гуртожитку не приписана. зараз попадаю під скорочення. чи маю право і надалі проживати тут(хоча б рік)?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до п.41 Постанови "Про затвердження Примірного положення про гуртожитки" вас не повинні виселети.

юля Ukraine/Odessa 06.05.2015 18:01
-1 0 +1

я проживаю в селі разом з татом,чоловіком і 2 дітьми ми непрацюємо але маємо своє господ чи можимо ми отримувати субсидію

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до постанови "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних " маєте можливість отримати субсидію.

володимир Ukraine/Kharkiv 03.05.2015 19:22
-1 -1 +1

мій тато був у чорнобілі він прирівняний до учасників бойових дій.батько помер.мені видали посвідченя членам сімі загиблого.чи маю я пільги на розтаможку авто???

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не передбачена така можливість.

наталья Ukraine/Donetsk 03.05.2015 09:57
-1 -1 +1

Громадянин Л. передав у спадщину за заповiтом онукам свою машину. Сташему онуковi1/3, а молодшему ¼ вартостi машины, а залишок вартостi – на витрати поховання. Якi права i обовязки мають спадкрэмцi? Яким чином вони подiлять спадкоэмне майно?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Циільного кодексу ст. 1278 кожному з онуків належить та частина, що вказана в заповіті. Права та обовязки спадкоємців зазначаються в главі 87 Цивільного кодексу.

іра Ukraine/Kiev 29.04.2015 21:47
-1 +4 +1

Скажіть чи можна повернути чоловіка додому йоно недавно забрали на слубу але в ньогозалишилась 82р бабуся яка потребує догляду ми проживаєм 4 я дружина 5місячна дочка і бабуся документи по догляду не робили якщо зараз зробити чи є якийсь шанс що його повернуть

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст.26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" звільненяється з служби за сімейними обставинами, яких не було раніше.

ігор Ukraine/Kiev 29.04.2015 19:54
-1 -3 +1

Доброго дня! Чи можуть мобілізувати мене в АТО, якщо на даний час мій рідний брат знаходиться в зоні АТО, азалишаються хворі батько та мати, з якими я не проживаю і не оформлений по догляду.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст. 17ч.2 п.1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" у разі догляду за непрацездатними осіб, вам буде надана відстрочка.

АНЯ Ukraine/Kiev 29.04.2015 18:29
-1 +1 +1

ДОБРИЙ ДЕНЬ ПРИЗОВНИК СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ СКОЇВ КРАДІЖКУ В МАГАЗИНІ ВКРАВ ГРОШІВ СУМІ 4700 ГРН І ВИБИВ ВІКНО. 21.04.2015 БУВ СКОЄНИЙ ЗЛОЧИН 22.04.2015 БУВ ПРИЗВАНИЙ І ЗАБРАНИЙ У ВІЙСЬКОВУ ЧАСТИНУ. ЧИ МОЖУТЬ ЗАБРАТИ ЙЩГО ЗІ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ В ТЮРМУ. СЛІДСТВО ЙДЕ СУДУ ЩЕ НЕ БУЛО ВСІХ ДОКАЗІВ ЩЕ НЕ ЗІБРАНО

-1 +1 +1

Дякую за питання! Призовник буде відповідати відповідно до ст. 185 Кримінального кодексу, міру покарання визначетеме суд.

валентина Ukraine/Kiev 28.04.2015 19:58
-1 -1 +1

Добрий день.Чи має право суд розлучити двох рідних братів?Які для цього потрібні підстави?2роки батько не піклувався про синів забрав сина якому 10 років до себе і заборонив йому зустрічатися з мамою братиком бабусями знаючи це суд прийняв рішення:старший проживає з татом ,менший з мамою .Тато не має житлової площі проживає з жінкою ,яка має квартиру.Мама має житло і діти приписані з мамою.За рішенням опікунської ради : старший син 2рази на місяць пятницю суботу неділю повинен бути в мами .РІшення не виконується як бути далі? Дякую за відповідь.

-1 0 +1

Дякую за питання1 Відповідно до Сімейного кодексу суд мав право так вчинити.Для виконанння рішення суду звертись до відділів державної виконавчої служби.

софія Spain/Madrid 28.04.2015 16:30
-1 0 +1

добрий день. у мене таке питання . я знахожусь за кордоном моя донька на Україні з своїм батьком. доньці 9 років. чи може тато з моїм дорученням зробити дитині закордоний паспорт?

-1 0 +1

Дякую за питання. Вам потрібно подати нотаріально завірену заяву на виготовлення закордонного паспорту.

Галина Russian Federation/St Petersburg 28.04.2015 13:15
-1 0 +1

Доброго дня! Чи маю право на щорічну основну відпустку ? Працювала 9 місяців по трудові угоді головним бухгалтером сільської ради на період проходження спецперевірки , з лютого місяця 2015 року працюю як державний службовець в цій же сільській раді на посаді головного бухгалтера.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.6 Закону України "Про відпустки" щорічна основна відпустка надається за відпрацьований рік.

Алла Ukraine/Kiev 28.04.2015 09:58
-1 -1 +1

Доброго дня! Скажіть будьласка, чи можу я відізвати чоловіка зармії. Коли його мобілізували ми росписані небули 2.08.2014р, а розписалися 5.11.2014р. 5 місяців був в зоні АТО. Маємо двох спільних дітей і ще одна дитина від першого мого шлюбу. Я ра...сь, як багатодітна сім'я. Діти такоі вікової категорії: 13років, 7 років, 3 роки. Дякую.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Закону України " Про мобілізаційну підготовку" ст.23 особам, які мають на утриманні трьох дітей дається відстрочка у проходженні служби.

Іванна Ukraine/Lviv 27.04.2015 22:33
-1 0 +1

скажіть будь-ласка чи можна працювати за договором і стояти на біржі

-1 0 +1

Дякую за питання. В центрі зайнятості реєструються лише безробітні особи.

Христина Ukraine/Kharkiv 27.04.2015 13:20
-1 0 +1

Скажіть будь-ласка, чи можуть підприємця, який має 20 найманих людей кликати в АТО чи забрати в армію

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст.23 Закону України " Про мобілізаційну підготовку" вам надається відстрочка.

саша Ukraine/Uman 26.04.2015 19:50
-1 0 +1

як що люди відмовилась від заповіту офіціально чи може вона відсудити назад через певний період

-1 0 +1

Дякую за питання! ВІдповідно до ч.5 ст. 1275 Цивільного кодексу України відмова спадкоємця за заповітом від спадщини не позбавляє його права на отримання спадщини за законом. Тобто ви будете мати права отримати спадщину, але можливо не в тому обсязі, що за заповітом.

дима Ukraine/Vinnytsia 25.04.2015 20:00
-1 -2 +1

скажить будьласка мого ридного брата мобилизували вин зара служить чи мають право забрати мене мени прийшла повистка

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" вам можуть надати відстрочку до повернення брата.

вікторія Ukraine/Lviv 23.04.2015 15:51
-1 0 +1

скажіть будь-ласка чи можуть студенту поновити стипендію якщо батька мобілізували, якщо так то що потрібно зробити у цьому випадку

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не передбачена така можливість.

Оксана Ukraine/Kalush 23.04.2015 10:02
-1 0 +1

Добрий день!Скажіть,будь-ласка,дитині проведено оперативне лікування і видана 31.10.2014 виписка з ЛКК.Скільки дійсна така довідка?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до п. 17. Назаку МОЗ "Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення", строк дії довідки встановлюється індивідуально з урахуванням захворювання, його перебігу, ефективності протирецидивних та реабілітаційних заходів і становить не менше 6 місяців.

Василь Ukraine/Chervonograd 23.04.2015 09:20
-1 0 +1

як оформити субсидію якщо я непрацюю і маю юридичну фірму яка непрацює з 2009р.

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь в органи Управління праці та соціального захисту населення.

СНІЖАНА Ukraine/Odessa 21.04.2015 17:47
-1 +3 +1

ЧИ МАЮТЬ ПРАВО МОБІЛІЗУВАТИ ЯКЩО ПРОЖИВАЮ З МАТІРЮ ЯКІЙ 79 років ЯКА САМА НЕ МОЖЕ СЕБЕ ОБІЙТИ ЧАСТО ХВОРІЄ

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", якщо немає інших осіб, якіможуть за нею доглядити, тоді вас немаю права мобілізувати.

Аліна Ukraine/Kiev 21.04.2015 15:55
-1 0 +1

Доброго дня , підскажіть будьласка мого чоловіка у березні 2014року було призвано до служби у місцевий військомат начальником охорони військомата, медкомісію ніхто не проходив, десь через 8-9 місяців пройшовши медкомісії його признали обмежено придатним у мирний час.Він прослужив до березня 2015р, його звільнили 12 числа і знову призвали через 2 дня .Тепер хочуть відправити в АТО. Чи мають право відправити в АТО чоловіка якщо він ще й являється доглядальником психічнохворого дядька який проживає рядом.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, тобто ваш чоловік звільняється від призову.

Олександр Ukraine/Khmelnitskiy 21.04.2015 14:33
-1 +1 +1

Я працюю в Державній службі з надзвичайних ситуацій. Чи можу я піти у відпустку по догляду за дитиною до 3х років, якщо моя дружина приватний підприємець???

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Закону України ст. 18 "Про відпустки" ви можете оформити соціальну відпуски по догляду за дитиною(декрет), але в ст.20 цього закону зазначається, що вам потрібно буде надати довідку з місця роботи дружини.

Марина Ukraine/Kiev 21.04.2015 14:03
-1 +1 +1

Яку частину аліментів сплачуватиме мені колишній чоловік на двох дітей? якщо в нього в нього є дитина від іншого шлюбу?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.183 Сімейного кодексу суд визначає частку із заробітку батька на їх утримання, яка буде стягуватись до досягнення повноліття старшою дитиною.

Надя Ukraine/Kiev 20.04.2015 18:27
-1 +1 +1

Чи можна забрати людину з армії? Пройшов комісію і лікарі на писали,що не придатний для призиву.Але воєнком не звертав на це уваги і відправили його в армію служити.Що потрібно зробити в такому випадку?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно ч.3 ст. 26 Закону України "Про військой обов'язок і військову службу ",військовослужбовці звільняються з служби за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби.

коля Ukraine/Ivanofrankovsk 20.04.2015 12:04
-1 0 +1

добрий день. чи надається відстрочка особі яку призивають на строкову службу якщо в нього оформлений догляд за перестралою?*

-1 0 +1

Дякую за питання! ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, якщо немає інших осіб, звільняються від призову.

Віктор Ukraine/Vinnytsia 20.04.2015 00:14
-1 +1 +1

Новостворений ФОП на спрощеній 1 гр. пенсіонером інв. 3 гр.Які платити податки і яка буде пенсія?

-1 0 +1

Дякую за питанн! Звертайтесь до органів фіскальної служби.

-1 +4 +1

Дорого дня! Скажіть мені, будь ласка, якщо я з 2 дітьми зареєстрована у батьків, а проживаю разом з чоловіком за іншою адресою, чи маю право оформити субсидію? Чи потрібно приписатися до чоловіка?

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь до органів Управління праці та соціального захисту населення.

Лариса Ukraine/Odessa 16.04.2015 23:34
-1 +4 +1

чи може демобілізований непрацюючий учасник АТО стати на біржу?

-1 0 +1

Дякую за питання! Ви маєте право звернутись до центру зайнятості та отримати статус безробітнього.

Юра Ukraine/Kiev 16.04.2015 16:40
-1 -1 +1

Только подал на розвод, с женой уже 10 лет не живем, Она хочет подавать на алименты за 10 лет. Хотя я помагал, но доказательства не оставлял.Сможет ли она это сделать, и какой % с ЗП?

-1 0 +1

Дякую за питання! ВІдповідно до ст. 191 Сімейного кодексу аліменти на дитину стягують з момент пред'явлення позову.Можна стянути аліменти за минулий час, але не більше ніж за 3 р. Але ваша дружина повинна мати докази, що відхилялись від утримання дитини.

мирось Ukraine/Chernivtsi 16.04.2015 15:48
-1 +1 +1

Ми розлучені дружина прописана але не проживає чи потрібно заповняти дикларацію про доходи на неі?

-1 0 +1

Дякую за питання. Для оформлення субсидії потрібно подавти декларацію про доходи всіх прописанах осіб.

світлана Ukraine/Zaporozhye 15.04.2015 20:20
-1 +4 +1

якщо я живу в кооперативному будинку, чи маю право на субсидію

-1 0 +1

Дякую за питання!Звертайтесь в органи Управління праці та соціального захисту.

Tetyana Gavrylyuk Ukraine/Kiev 15.04.2015 20:10
-1 0 +1

мій дід помер в березіні цього року. Як вчителю йому надавалися гроші за відпустку (у літні місяці року). Чи надає держава ці гроші після його смерті родині?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст.і 1227 Цивільного кодексу України сума заробітної плати, яка належала спадкодавцеві, але не була ним одержана за життя, передається членам його сім’ї. Зарплата нараховується за фактично відпрацьований час.

Поліна Ukraine/Kiev 15.04.2015 16:02
-1 +1 +1

я з чоловіком збираюсь поїхати в інше місто в лікарню на реабілітацію після хвороби чоловіка, скажіть чи можу я залишити на 2 тижні дитину із сусідкою? Чи потрібен якийсь дозвіл від органу опіки та піклування?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Сімейного кодексу ви маєте право передати дитину на виховання інших осіб, дозволу органу опіки та піклування не потрібно.

Яірам Ukraine/Kiev 15.04.2015 15:18
-1 +1 +1

якщо я ще неповнолітння, і вирішила поїхати в Одесу, (і батьки мені дозволяють поїхати),, то чи потрібний підпис батьків на квитку, або на інших паперах??

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до «Правилах перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України» діти до 14 років допускаються до проїзду лише у супроводі дорослих.

Артем Ukraine/Kiev 14.04.2015 19:55
-1 +2 +1

Гай надав для прожиття свій житловий будинок Рому з вимогою, щоб той не змінював нічого зданому ним будинку. Міме Гаєм і Ромом був укладений договір. Але через певний період часу Ром змінив не лише зовнішній вигляд будинку, а й вигляду середині нього. 1. Яке це право? 2. Які наслідки виникли з дій Рома? 3. Чи припиняється після цього дія договору? 4. Чи мав право Ром змінювати вигляд будинку? 5. Якщо Гай не заперечує змінам, які відбулися з будинком, то чи може Ром далі проживати в будинку?

-1 0 +1

Дякую за питання.Дане питання регулюється Цивільним кодексом України.Відповідно до ст.815 Цивільного кодексу Ром не мав права робити реконструкцію будинку без згоди Гая. Але якщо немає заперечення змінам, то і не розривається договір найму.

владислав Ukraine/Kiev 13.04.2015 13:00
-1 +1 +1

які документи мені, як ФОП, потрібні для становлення на облік у державній фіскальній службі?

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь в органи фіскальної служби.

Iнна Ukraine/Kiev 11.04.2015 21:42
-1 +1 +1

Чи можу я вийти на пенсiю в 50 рокiв (жiнка) так як я доглядаю психiчно хвору сестру?

-1 0 +1

Дякую за питання!Законодавством не передбачена така можливість.

юр1й Italy/Loreto Aprutino 11.04.2015 10:15
-1 +6 +1

чи можна забрати назат подарований будинок . будинок подарований мною синови ?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Цивільного кодексу ст.727 ч.4 дарувальник має право розірвати договір дарування ст. 728 Цивільного кодексу встановлює обмеження вимоги про розірвання - 1рік

Олена Ukraine/Kirovohrad 10.04.2015 12:39
-1 +1 +1

Чи мають право комунальні заклади - будинки ітернати здавати в оренду нерухоме майно?

-1 0 +1

Дякую за питання! В законодавстві не має заборони на оренду нерухомого майна будинків-інтернатів.

Александр Ukraine/Odessa 09.04.2015 16:44
-1 +1 +1

Имеет ли право юрисконсульт воинской части проводить служебное расследование?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Наказу Міністерства оборони "Про затвердження Інструкції про порядок проведення службового розслідування у Збройних Силах України" службове розслідування може проводити командир, який має право видавати накази, або доручити іншій посадовій особі.

Леся United States/Williamsburg 07.04.2015 23:08
-1 +2 +1

Скажіть, будь ласка, чи можливо оформити декретну відпустку( не виплату на дитину)на бабусю, яка працює на державній роботі, якщо я громадянка України, але буду народжувати закордоном. Дякую

-1 0 +1

Дякую за питання! Відно до Закону України "Про відпустки" ваша мама мала б право оформити декрет,якщо була б довідка з вашого місця роботи

Віктор Хороший Ukraine/Kiev 07.04.2015 19:11
-1 +2 +1

Згідно ст.121 ЗКУ кожен громадянин України має право на безкоштовне отримання земельної ділянки для різних потреб. Куди звертатися із заявою про отримання земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку в м.Тернополі?

-1 0 +1

Дякую за питання! До обласної державної адміністрації.

сергій Moldova/Otaci 07.04.2015 17:56
-1 +1 +1

Я живу зі своєю бабусею пенсіонеркою, чи можуть мене призвати на строкову службу

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", з особи зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, якщо немає інших осіб, звільняються від призову.

марія Ukraine/Lviv 07.04.2015 11:20
-1 +2 +1

мене звільнили з роботи 2 року тому тепер вимагають повернути гроші чи цу можливо

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством такого не передбачено.

Роман Ukraine/Rykhtychi 06.04.2015 21:27
-1 0 +1

чи можуть розділити близнюків для служби в ЗСУ , а якщо одного не беруть до армії по здоровю то другий може не йти служити . ДАЙТЕ ОБГРУНТОВАНУ ВІДПОВІДЬ БУДУ ВДЯЧНИЙ.

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не передбачено звільнення від проходження служби за такою обставиною.

Наталія Ukraine/Ivanofrankovsk 06.04.2015 15:55
-1 -1 +1

Доброго дня. Заповняю автобіографію форми П2 ДС. В кінці має бути написано "Ні я, ні члени моєї сім"ї до кримінальної відповідальності не притягалися." Та брат по молодості був під слідством. До увязнення не дійшло. Як мені бути? Та чи загрожує це моєму працевлаштуванні?

-1 0 +1

Дякую за питання!Якщо у вашого брата немає судимості, то жодного впливу не матиме.

іра Ukraine/Kiev 06.04.2015 13:49
-1 +2 +1

чи маю я право після розірвання шлюбу на частину квартири чи майна , власником якого є мій чоловік. Після шлюбу зі мною він одразу приписав у квартиру свою доньку а самі почали проживати у моєму будиночку разом із моїми сином та донькою. Будиночок дуже старенький а в квартирі ніхто не проживає хоть там все не обхідне для життя є, яке ми разом наживали але правда переважно за чоловікові кошти тай я не приписана навіть у квартирі. Допоможіть розібратись а то я відчуваю що чоловік проживши зі мною уже більше восьми років у моєму будинку користуючись повністтю моїм майном дбає все у квартиру

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Сімейного кодексу ви маєте право на отримання частини майна нажитого у шлюбі, крім майна, що особисто належить вашому чоловікові за договором дарування або спадкування,або приватизоване майно.

Тамара Ukraine/Kiev 06.04.2015 13:44
-1 0 +1

я мама багато-дітної сімї. скільки кубів газу в місяць ми можемо використати щоб платити 50%

-1 0 +1

Дякую за питання!Звертайтесь до Управління праці та соціального захисту населення.

Аліна Ukraine/Kiev 06.04.2015 10:51
-1 +1 +1

Чи може державний службовець вносити заставу за підозрюваного в злочині?

-1 0 +1

Дякую за питання! Кримінальний процесуальний кодекс не встановлює обмеження для внесення застави фізичноими особами.

Марта Ukraine/Kiev 06.04.2015 08:40
-1 +2 +1

доброго дня,хотіла б дізнатись таке, я закінчила інститут того року,попрацювала 3місяці в садочку,і пішла геть,бо зарплата була 500грн. я живу із бабусею пенсіонеркою,а я найти зарас не можу роботу по професії. а за квартиру будем без субсидій платити до 1000грн. якщо я не можу найти роботи щоб получити довідку про доходи,і де її взяти??пенсіонерам хоть щось положино?????

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів "Про удосконалення порядку надання житлових субсидій" довідки про доходи не потрібно.

Божена Ukraine/Odessa 04.04.2015 20:00
-1 +2 +1

якщо власник машини помер, а в тех паспорті вписана рідна дочка чи може вона дати доручення на машину?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Цивільного кодексу якщо авто її спадкове майно, то може.

Оксана Ukraine/Kiev 03.04.2015 23:22
-1 0 +1

Я приватний підприємець як мені отримати декретну відпустку якщо я не сплачувала у соц страх?хто повинен мені оплатити лікарняні?

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не врегульоване надання декретної відпустки для приватних підприємців.

НАТАЛЯ Ukraine/Kiev 03.04.2015 10:09
-1 +2 +1

Доброго дня. Хочу запитати моя мама приватизувала будинок давно (зараз там ніхто не живе) ми його добудували , але ніяких документів не робили на добудову . Тепер мама хоче написати на мене дарчу . Чи можна цей будинок подарувати як є з добудовами чи потрібно все оформляти на маму а потім дарувати на мене? Підкажіть як краще зробити щоб не платити два рази ? Дякую.

-1 0 +1

Дякую за питання!Ви не зможене укалсти договір дарування без належного оформлених документів на весь будинок.

тетьяна Ukraine/Stryj 03.04.2015 08:54
-1 +6 +1

В мене перша дитина родилася 2001 році я на дитину неотримала ніякі грощі ні родові взагалі нічого то виходить що подарувала диржаві чи можна якось повернути грощі чоловік і жінка неробили ніде.

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не передбачено поверненння коштів.

Інна Ukraine/Kharkiv 02.04.2015 19:05
-1 0 +1

Чи правомірним є те, що мобілізованих 10 квітня 2014 р. на сьогодні 02.04.2015 р. ще не демобілізували?

-1 0 +1

Відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року № 15/2015 “Про часткову мобілізацію” у період з 18 березня по 1 травня 2015 року, але не пізніше ніж за 10 діб до закінчення однорічного строку перебування на військовій службі проводиться звільнення в запас (демобілізація) військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303 “Про часткову мобілізацію”(тобто з 18 березня по 2 травня 2014 року) і на момент звільнення проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий періо

Таня Ukraine/Lviv 02.04.2015 18:35
-1 +1 +1

Мій чоловік був мобілізований 19 березня 2014 р. і відповідно до Указу Президента мав бути демобілізований не пізніше ніж за 10 діб до закінчення однорічного строку їх перебування на військовій службі , однак по сьогоднішній день він залишається на службі і керівництво батальйону не надає ніяких відомостей про те скільки часу він там перебуватиме. На численні звернення рідних солдати цього батальйону були демобілізовані , а офіцерський склад в тому числі і мій чоловік залишений. Чи правомірне це рішення ,і через які служби можна пришвидшити вирішення цього питання? Це стосується батальйону "Збруч"

-1 0 +1

Відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року № 15/2015 “Про часткову мобілізацію” у період з 18 березня по 1 травня 2015 року, але не пізніше ніж за 10 діб до закінчення однорічного строку перебування на військовій службі проводиться звільнення в запас (демобілізація) військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303 “Про часткову мобілізацію”(тобто з 18 березня по 2 травня 2014 року) і на момент звільнення проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

аліна Poland 02.04.2015 10:59
-1 +1 +1

якщо я мати одинока отримую допомогу ірозпишуся з другим чоловіком но детина залишаеться на мої фамілії детині 8 рочків чи буду я надалі отримувати допомогу

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст. 18-1 Закону України " Про державну допомогу сім'ям з дітьми " отриммання допомоги не припиняється, якщо ваш чоловік її не вдочерить.

Майя Ukraine/Vasilkov 02.04.2015 10:28
-1 +1 +1

Доброго дня. Чи потрібно укладати трудовий договір з 01.01.2015 року юридичній особі з усіма новими працівниками. Чи наказ на прийняття і є «договором»? т.к. виник спір між юристами компанії та працівником кадрової служби у двоякому розумінні ст. 24 КЗОТ. Який відмовляється укладати трудові договори з новими працівниками. Дякуємо.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.24 КЗпП, трудовий договір має бути оформлений наказом або розпорядженням.

Галя Ukraine/Kiev 01.04.2015 20:32
-1 +2 +1

Добрий вечір, в нас 3 неповнолітніх дітей а чоловікові прийшла повістка. Він взяв свідоцтва дітей і пішов воєнкомат але документів в нього не прийняли а сказали пройти медкомісію,він відмовився і пішов. Що нам робити, якщо повістки будуть знов приходити?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст. 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"ваш чоловік не підлягає призову.

Наталія Ukraine/Kiev 01.04.2015 07:29
-1 0 +1

ми з чоловыком перебуваемо у законному шлюбі. маемо спільну дитину.я маю намір подати на аліменти на дитину і на себе(бо ніде не працюю)чоловік вже платить 33%алыментів на двох дітей (13 і 14 років)від попереднього шлюбу),чи матиме він право подати позов на зменшення аліментів?Дякую!

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.192 Сімейного кодексу розмір аліментів може бути зменшено за рішенням суду.

Олена Ukraine/Odessa 01.04.2015 07:12
-1 +1 +1

Підкажіть будь-ласка : чи насправді є такий закон , що коли одного брата забрали на службу ( МОБІЛІЗУВАЛИ ) то іншого брата не будуть мобілізовувати ?

-1 0 +1

Дкяую за питання!Це регулюється законом "Про військовий обов'язок і військову службу" ст.17, відстрочка може надаватися одному з них за їх бажанням з урахуванням пропозиції батьків на час проходження строкової військової служби братами, до звільнення в запас одного з них.

Петро Ukraine/Kiev 31.03.2015 20:04
-1 +1 +1

чи можуть забрати брата на срочну службу якщо йому 26 років але він раніше притягувався до кримінальної відповідальності 1 рік умовно

-1 0 +1

Дякую за питання!Законодавстом не передбачено такого обмеження.

Крістіна Ukraine/Kiev 31.03.2015 19:30
-1 +1 +1

моїм дітям 12 та 10 років.З чоловіком розлучені.Йому підвищили заробітну плату,а аліменти теж збільшуються?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст. 192 Сімейного кодексу за рішенням суду може бути збільшено розмір аліментів.

Ганна Ukraine/Kiev 31.03.2015 17:42
-1 0 +1

Чи можу я безкоштовно приватизувати землю під гаражем, який я маю у приватній власності (ст.121 ЗКУ)? Куди звертатися? До того ж я є багатодітною мамою. Може я маю право на безкоштовну приватизацію землі під гаражем на якійсь іншій підставі? Куди звертатися?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст.118 Земельного кодексу вам потрібно звернутись в сільську, селищну чи міську раду за місцем знаходження земельної ділянки.

Людмила Ukraine/Cherkasy 31.03.2015 16:14
-1 +3 +1

чоловік купив квартиру у минулому році, але не зареєстрований в ній. чи буде призначена субсидія, якщо в квартирі зареєстрована дружина?

-1 0 +1

Дякую за питання. Вам потрібно звернутись до Управлінння праці та соціального захисту населення.

Ірина Ukraine/Dnipropetrovsk 31.03.2015 13:22
-1 +2 +1

Чи можу виписати брата з неповнолітніми дітьми які 11років не проживають в Украіні і не дають про себе знати?Хочу зробити супсидіі бо не зможу сама оплатити комунальні послуги.Буду вдячна за відповідь.

-1 0 +1

Дякую за питання!За законом "Про охорону дитинства" вам потрібно буде отримати дозвіл опікунської ради, щоб виписати неповнолітніх осіб. Крім того має значання хто являєть власником.

Габріелла Ukraine/Uzhgorod 31.03.2015 10:21
-1 0 +1

Якщо я працюю офіційно чи я зможу отримувати соціальну стипендію надалі.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповіно Постанови КМУ "Питання стипендіального забезпечення " не містить положення про втрату стипендії.

Марина Ukraine/Kiev 30.03.2015 15:11
-1 +1 +1

Як правильно написати пояснювальну записку від імені бухгалтера щодо несвоєчасної оплати податків ?

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь до податкових органів.

Віталій Ukraine/Kiev 29.03.2015 16:40
-1 -1 +1

якщо у багатодітній сімЇ, дитині виповнилося 18 років,але вона є студенктою на платному відділенні чи попадає батько під мобілізацію

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст. 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років не підлягають призову.

Віталій Ukraine/Lviv 29.03.2015 15:18
-1 +3 +1

Чи заберають в ато людей, чиї діти вчаться на платному?

-1 0 +1

Дякую за питання! Дана особа підлягає призову.

Олександра Ukraine/Chernivtsi 28.03.2015 23:08
-1 -1 +1

Скажіть, будь ласка, чи має право працівник міліції на відпустку, якщо їздить 2 рази в рік на сесію? Заздалегідь дякую.

-1 0 +1

Дякую за запитання! Відповідно до Кодексу законів про працю кожен працівник має право на основну щорічну відпуску тривалість не більше 24 днів.

Галина Ukraine/Kiev 28.03.2015 17:07
-1 -1 +1

Мій чоловік працює офіцером у ЛЬВІВСЬКОМУ СІ,Після операції працювати ме зможею.Маємо 2діток 3р,та 8р,Чоловікові дають другу групу .Які кошти отримяє при виході. які пільги чи субсидії

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до закону "Про пенсійне забазпечення військовослужбовців ваш чоловік отримуватиме 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Аня Ukraine/Kiev 28.03.2015 16:39
-1 +3 +1

Доброго дня, хочу дати гроші невістці на квартиру частку, син служить і його рядом немає, як правильно поступити, щоб вразі чого можна було доказувати що частина квартири куплена і за мої гроші

-1 0 +1

Дякую за питання! Можете укласти договір-купівлі продажу на частину квартири від свого імені.

Михайло89 Ukraine/Kiev 28.03.2015 14:19
-1 +1 +1

Моя Мати померла, яка була одружена з невідомою мені людиною, ця людина/чоловік не законно пропсаний більше 10 років, квартира знаходиться у держаній власності, Мати була головним квартиро наймачем, як мені стати головним квартиро наймачем, та як мені почати процес виписки даної людини.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.1218 Цивільного кодексу дло складу спадщини входять всі права спадкоємця, тобто ви теж будете наймачем.Для того, щоб виписати цього чоловіка вам потрібно звернутись до суду з позовом про визнання особи безвісно відсутньою.

Людмила Харук Ukraine/Kiev 28.03.2015 11:52
-1 0 +1

моя подруга доглядала маму, яка була інвалідом війни І групи. Власної родини вона не мала, все життя прожила з батьками. Чи має вона право перейти на мамину пенсію і користуватись пільгами по комунальним платежам?

-1 0 +1

Дякую за питання!Дане право не передбачене законодавством.

Юра Ukraine/Lviv 27.03.2015 13:07
-1 +2 +1

чи можу я бути опікуном і влаштуватись на державну роботу?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.212 Сімейного кодексу, державним службовцям не заборонено бути опіконами.

Ірина Ukraine/Lviv 27.03.2015 10:56
-1 0 +1

Добрий день. Хто стає власником квартири при оформлені одинокої людини в будинок пристарілих?

-1 0 +1

Дякую за питання! Власником майна буде одинока людина до її смерті

Андрій Ukraine/Kiev 26.03.2015 21:42
-1 0 +1

мені 22 роки, працюю в лікарні по направленю із коледжа вже 1.5 роки... чи можу я звільнитися щоб не відпрацьовувати надалі... якщо у мене є довідка про опікунство над тіткою яка є психічно хворою..... по цій причині я можу звільнитися і не відпрацьовувати?????

-1 0 +1

Дякую за питання!Ви маєте право не відпрацьовувати відповідно до постанови КМУ " Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням "

олександр Ukraine/Kiev 26.03.2015 11:14
-1 +2 +1

мій син 1981 року народження він не служив з призивного віку він вийшов а його призивають на службу це за яким законом?

-1 0 +1

Дякую за питання!Законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

Тетяна Ukraine/Kiev 26.03.2015 10:00
-1 +1 +1

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, моєму чоловіку ще в дитинстві мама подарувала будинок. В ньому проживає мама і зараз вона зайнялась його приватизацією і виготовленням технічної документації. Ми хочемо, щоб даний будинок рахувався на ній, так як ніякого діла до нього не маємо. Нотаріус сказав, що потрібно спочатку приватизовувати, а потім оформляти договір дарування назад від сина до матері, чи це правильно? Також мама хоче, щоб мій чоловік краще передаровував цей будинок своєму сину, її внуку. Доки дитина неповнолітня, в податковій декларації чоловіка даний будинок показувати потрібно буде? В даній ситуації нам потрібно, щоб за членами нашої сім'ї не рахувалося нерухомості і земельної ділянки. Підкажіть, будь ласка, як правильно все оформити. Дякую!

-1 0 +1

Дякую за питання! Спочатку потрібно приватизувати будинок, а потім переоформляти договір дарування на матір.

тетяна Ukraine/Kiev 25.03.2015 15:29
-1 +1 +1

чи отримаю я соціальну допомогу на дитину як що я не стояла на обліку але родила дитину підкажіть що мені робити

-1 0 +1

Дякую за питання! Щоб оформити допомогу при народженні дитини, вам потрібно лише свідоцтво про народження дитини.

наталья Ukraine/Odessa 25.03.2015 12:37
-1 +1 +1

чи включається в декларацію держслужбовця не приватизована земельна ділянка

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь до органів податкової служби.

ocz.94@mail.ru Ukraine/Kiev 24.03.2015 16:47
-1 0 +1

прошу розяснити дії керівництва установи після отримання повістки співробітником до військомату

-1 0 +1

Дякую за питання ! Відповідно до Рояснення Міноборони за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, гарантується збереження місця роботи, посади і середнього заробітку.

ярема Ukraine/Lviv 24.03.2015 11:53
-1 0 +1

чи мають право призвати на строкову службу сина ,якщо ще один син служить в зсу

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону ст.17 "Про військовий обов'язок та військову службу" іншому сину може бути надана відстрочка.

Галина Ukraine/Khmelnitskiy 24.03.2015 09:11
-1 +1 +1

Вітаю. Сина рік тому забрали в армію. По місцю роботи спочатку зберігали, а потім розрахували, пояснили, що як повернеться відновлять. Повернувся. На роботу не беруть. Куди звернутись за справедливістю? Що робити?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст. 119 КЗпП працівникам, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, гарантується збереження місця роботи, посади і середнього заробітку.

Аліна Ukraine/Bila Tserkva 23.03.2015 17:17
-1 0 +1

Доброго дня ,Я отримувала пенцію коли навчалась як напів сирота ,і на літній період мене оформили офійно на роботу чи можу я тепер за це нести якусь фінансову відповідальність???

-1 0 +1

Дякю за питання. Законодавство такого не передбачено.

Люда Ukraine/Odessa 23.03.2015 16:31
-1 0 +1

Доброго дня! Я зараз перебуваю в декретній відпустці, але хочу виходити на роботу. скажіть будь-ласка чи втрачу я допомогу(гроші) при народженні дитини, щомісяця по 860 грн, якщо буду працювати. Наперед вдячна.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про відпупомога не впличуватиметься, якщо дитина буде на повному державному утриманні

Анатолий Ukraine/Kiev 23.03.2015 14:37
-1 0 +1

Мой должник злостно не выполняет решение суда о возвращении денежного долга. Судебный пристав в последний визит описал имущество должника и оставил вместе с актом описи должнику на хранение. Теперь, чтобы подать имущество на торги я должен заплатить какую-то сумму экспертам-оценщикам? И еще. Могу ли я взять на хранение к себе лишь часть имущества, описанного судебным приставом для того, чтобы уберечь это имущество от умышленной порчи? Все описанное имущество хранить у себя не имею возможности. Заранее благодарен.

-1 0 +1

Дякую за питаня!Почитайте закон "Про виконавче провадження"

Оксана Ukraine/Berdichev 23.03.2015 13:54
-1 +4 +1

Доброго дня! Я працюю вихователем. У мене 42 дні відпустки. Чи не додається мені ще 7 днів до відпустки, оскільки я виховую 11-тирічного сина, за паспортом не в шлюбі, але син на прізвищі батька?

-1 0 +1

Дякую за питання!В законі "Про відпуски" такого положення не предбачено.

кирило Ukraine/Lviv 23.03.2015 09:53
-1 0 +1

Якщо я не. Официйно оформление чи потрибно мени видпрацьовувати два тижни?

-1 0 +1

Дякую за питання! Не потрібно, оскільки з вами не було укладено трудового договору.

Назар Ukraine/Ivanofrankovsk 22.03.2015 11:13
-1 0 +1

Доброго дня в мене таке питання в мене є машина від ветерана війни але він помер чи можна їздити га машині вона записана на нього наперед дякую

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Цивільного кодексу, якщо ви спадкоємцем цього майна, то машина належить вам.

Віра Ukraine/Kiev 20.03.2015 21:24
-1 +1 +1

Доброго дня! Скажіть будь ласка чи мають право мене, тата, брата і сестру виселити з будинку якщо ми там прописані і проживаємо понад 20 років. Наперед вдячна

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст.344 Цивільного кодексу, ви є власниками цього будинку

4087 Ukraine/Kiev 20.03.2015 14:31
-1 0 +1

Підкажіть будь ласка, наскільки з боку територіального центру соціального обслуговування є правопорушенням відмова людині, яка потребує цілодобового стороннього догляду, в обслуговуванні соц.робітниками тер.центру, якщо в цьому тер.центрі немає стаціонарного відділення? і наскільки правомірне скарження такої людини на територіальний центр з причини відмови терцентром в обслуговуванні, якщо людина, що скаржиться категорично не погоджується переїздити в будинок-інтрернат, та наполягає на обслуговуванні в тер.центрі на її умовах, а саме- виділити їй соцробітника, який цілий день за нею доглядатиме. В людини тяжкий стан здоров’я та характер, вона категорично не бажає нікуди переїздити, навіть до племінника, якому належить друга половина її квартири, та вимагає від тер центру «СВОЕГО». Пише листи по Міністерствах і погрожує в разі відмови щось із собою зробити. Будь ласка допоможіть в юридичному плані консультацією, як захиститися від людини, яка начеб-то вимагає СВОЄ, ставлячи терцентр в складне становище. Оскільки згідно постанови Кабміну 1417 відділення соціальної допомоги вдома не обслуговує громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду???

-1 0 +1

Дякую за питання!Дана особа не має права вимага виконання своїх вимог, оскільки постановою Кабміну не передбачено їх задоволення.

Емілія Ukraine/Kiev 20.03.2015 10:50
-1 +1 +1

чи можуть мобілізувалити мого чоловіка,якщо в нього від першого шлюбу одна дитина і він платить елементи,і зараз від другого шлюбу двоє дітей і всі троє неповнолітні

-1 0 +1

Дякую за питанння! Ні,відповідно до ст.23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

Галина Ukraine/Kiev 19.03.2015 12:15
-1 +1 +1

Чоловіку29 він не служив і хворий на серце чи можуть забрати його в ато

-1 0 +1

Дякую за питання! Не можуть, відповідно до ст.23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

зоряна Ukraine/Kiev 19.03.2015 10:31
-1 0 +1

Доброго дня!Я б хотіла запитати чи мають право забрати хлопця в АТО,якщо в нього батьки пенсіонери?Дякую.

-1 0 +1

Дякую за питання!Не можуть, якщо вони потребують догляду ,відповідно до ст.23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

НІН А Ukraine/Kelmentsy 18.03.2015 21:55
-1 +4 +1

ЧОЛОВІК Є ПІКЛУВАЛЬНИКОМ ОТРИМУЄ 15ГРН ЧИ МАЄ ПРАВО ПРАЦЮВАТИ

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не встановлюється такого обмеження.

коля Ukraine/Odessa 18.03.2015 17:29
-1 0 +1

доброго дня! Мені 32р я розлучений, за рішенням суду дитина лишилась зі мною, ми проживаемо вдвох в власному будинку, кім мене і сина в будинку ніхто не приписаний.Чи можуть мене призвати на службу до лав ЗСУ, якщо ні , то які документи потрібно подати в військомат для отримання відстрочки?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно ст.17 закону "Про військовий обовязок та військову службу", вам може бути надана відстрочка.

-1 +1 +1

Доброго дня! Має право військомат забирати настрокову службу дитину сироту?

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не вставлено таке права для дітей-сиріт

Ірина Ukraine/Lviv 18.03.2015 15:09
-1 +2 +1

Доброго дня!Чоловіку 26років він не служив і прийшла повістка в ато(пояснили що він водій,добре розбирається в машинах і таких треба) я вагітна в квітні родити його можуть забрати чи дадуть відстрочку.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.17 закону "Про військовий обовязок та військову службу" йому може бути надана відстрочка.

варвара Ukraine/Kremenchuk 18.03.2015 08:10
-1 +2 +1

якщо працюючий студент - заочного відділення по спеціальності чи візьмуть в армію на строкову службу

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закнодавста ви підлягаєте призову.

Ольга Ukraine/Chernivtsi 17.03.2015 16:44
-1 +1 +1

Доброго дня! У брата на забезпеченні малолітня дитина 10 років. З дружиною розлучений. Чи можуть його мобілізувати?

-1 0 +1

Дякую за питанння!Не можуть, якщо більше немає осіб, які зможуть доглядати за дитиною,відповідно до ст.23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

Ольга Ukraine/Chernivtsi 17.03.2015 16:42
-1 +3 +1

Доброго дня! Чоловіка мобілізували по першій хвилі мобілізації, зараз він демобілізований після року служби. Чи можуть його призвати повторно і, якщо так, то через який час?

-1 0 +1

Дкую за питання! Можуть,відповідно до ст.23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" через 6 місяців.

Тетяна Ukraine/Kiev 17.03.2015 14:29
-1 0 +1

Доброго дня!я у 2013 році оформила земельну частку яка мені дісталася від бабусі за спадщиною...........у 2014 році мені треба було сплатити податок 3150 за цю землю,але у звязку з сімейними труднощами я не встигла їх заплатити в термін в який потрібно було заплатити.прострочила я 1 місяць. тепер мені говорять що я повина заплатити штраф 300 грн. але про штраф мені ніхто нічого не говорив вже пройшов майже рік і я про це дізналася.чи маю я право не сплачувати цей штраф??

-1 0 +1

Дякую за питаня! Пітрібно надати документи, що підвердять не можливість сплати податку.

Світлана Russian Federation/Moscow 17.03.2015 13:42
-1 +1 +1

Мого чоловіка мобілізували.Скажіть чи можна його якимось чином повернути.Справа в тому,що він єдиний у сім'ї.У нього залишилась дома сама мама.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст.26 ч.8 закону "Про військовий обовязок та військову службу"можете повернути чоловіка за сімейними обставинами.

Надя Дудар Ukraine/Ternopil 17.03.2015 10:24
-1 +1 +1

Моєму чоловікові принесли повістку до батьків, звідти він виписаний і знятий з обліку у воєнкоматі, його імя занесли у "чорний список", за місцем фактичної прописки і проживання з військомату повістка ненадходила, що робити в такій ситуації? Чи може він понести відповідальність за це?

-1 0 +1

Дякую за питання. Звертайтесь у військомат за місцем реєстрації.

Уляна Ukraine/Ivanofrankovsk 16.03.2015 22:10
-1 -1 +1

Чи маю право я звільнити свою підлеглу у випадку невиконання нею службових обов'язків або порушення трудової дисципліни? І чи маю право я провести атестацію даного працівника і в якій формі? Підкажіть методи звільнення з роботи працівника, що вийшла з декретної відпустки але не відповідає вимогам роботодавця і не справляється з обовязками. Через якимй термін часу я можу провести атестацію данного працівника?

-1 0 +1

Дякую за питання! Можна звільнити, відповідно до вимог ст.40 Кодексу законів про працю.

марія Ukraine/Chernivtsi 16.03.2015 21:38
-1 +1 +1

Чи підлягає мобілізації івалід 3- ої групи , крім того на правій руці немає 2,5 пальців йому33 роки.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно ст.23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", не можуть зависновком військово-ллікаркойської комісії.

Оля Ukraine/Kiev 15.03.2015 19:14
-1 +3 +1

ЗА яки причин не можуть забрати людину до Ато? Яким законодавством передбачено?

-1 0 +1

Дякую за питання!Читайте ст.23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та закон "Про військовий обовязок та військову службу"

Олександр Ukraine/Kiev 13.03.2015 20:08
-1 +1 +1

Доброго дня, чи можуть мене забрати на строкову військову службу якщо моїй дитині 1-н рік і 7-м місяців?

-1 0 +1

Дякую за питання!Можуть, законодавством не передбачено такого права.

юлія Ukraine/Odessa 13.03.2015 18:24
-1 +1 +1

розкажіть куди звернутись щоб оформити пільги учаснику АТО(,на комунальні послуги) які потрібні документи.І як оформити комунальні пільги якщо ми знімаэмо будинок.Дякую.

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь до органів Міноборони.

люба Ukraine/Kiev 13.03.2015 17:16
-1 0 +1

сину 24роки в армії не служив навчався в інституті .після закінчення поїхав за кордон по студенській візі.приходять повістки в армію які потрібно документи для відстрочки.в нього є студентський квиток віза студента і студентська банківська карточка з фотографією що ше треба підкажіть будь ласка

-1 0 +1

Дякую за питання!Занодавством не передбачена відстрочка для таких осіб.

Юрій Ukraine/Kiev 13.03.2015 15:58
-1 +3 +1

Чи можуть забирати двох рідних братів одночасно в зону ато

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст. 17 закону "Про військовий обовязок та військову службу!" одному з них може бути надана відстрочка на час служби іншог.о

Леся Ukraine/Odessa 13.03.2015 13:02
-1 0 +1

Доброго дня! Підкажіть чи може фізична особа підприємець на Спрощеній системі оподаткування (3-тя група, не платник ПДВ) здавати в оренду спецтехніку (екскаватор), якщо договір купівлі оформлений на цю ж фізичну особу?

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не встановлено такого обмеження.

Юля Ukraine/Kolomyja 13.03.2015 10:24
-1 +1 +1

чи має пільги інвалід першої групи на перепис майна?

-1 0 +1

Дякую за питання!Законодавством не передбачено таких пільг.

микола Ukraine/Kiev 13.03.2015 02:17
-1 -1 +1

Доброго дня. Пiдкажiть будь-ласка чи моду я зняти з облiку автомобиль якщо записи в реестрi обтяжень рухомого майна е недiйсним ( сплив п'яти рiчний термин) . чи на пiдставi витягу в мрео знiмуть автор з облiку.

-1 0 +1

Дякую за питання!Звертайтесь до органів ДАІ

вадим Ukraine/Lozova 12.03.2015 15:16
-1 0 +1

чи можливо викликати людину до суду в цивільній справі, якщо вона знаходиться в декретній відпустці?

-1 0 +1

Дякую за питання!Законодавством не встановлено такого обмеження, можливо.

Лена Ukraine/Kremenchuk 12.03.2015 12:48
-1 -2 +1

Я хочу вас запитати!!!куди мені потрібно звернутися відносно приписки?У мене немае приписки і немає будинку..Я наймаю квартиру хазяїн не приписує мене .що мені робити.....допоможіть будь-ласка

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь за місцем проживання, до органів внутрішніх справ.

Наталя Ukraine/Zbarazh 11.03.2015 12:09
-1 +2 +1

скажіть будь-ласка куда потрібно подати документи щоб приватизувати земельну ділянку в місті Тернополі в приватному секторі і які потрібно мати документи

-1 0 +1

Дякую за питання! До міської ради або адміністрації.

Алла Ukraine/Kiev 11.03.2015 10:02
-1 +2 +1

Алла. Доброго дня. Скажіть будь-ласка чи можуть мого сина забрати в армію,коли він переведеться на індивідуальну форму навчання?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про військовий обовязок та військову службу", можуть.

Ірина Ukraine/Kiev 09.03.2015 13:10
-1 +2 +1

Я з чоловіком розлучилася 4 роки тому. Але ми маємо спільну доньку, якій 9 років. Під час розлучення я аліменти на утримання дитини не вимагала, так як мала досить непоганий заробіток. Чи можна зараз, подаючи заяву на сплату аліментів, отримати і за попередні 3 роки? Це потрібно вказувати в позивній заяві? Де можна отримати довідку про те, що я попередні 3 роки аліментів не отримувала?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до Сімейного кодексу ви має право подати позовну заяву на сплату алементів, але не зможете отримати аліменти за попередні 3 р. (ст.191 Сімейного кодексу)

Ірина Ukraine/Ivanofrankovsk 07.03.2015 12:44
-1 +1 +1

Добрий день! Мої батьки побудували літну кухню,на хату не вистачає грошей. Живуть більше 10 років. Там є 2 кімнати,кухня,коридор і санвузол. Чи можливо це приватизувати і зареєструватись там,оскільки іншого житла не має? Дякую

-1 0 +1

Дякую за питання! Ви можете приватизувати майно відповідно до закону "Про приватизацію державного житлового фонду"

Мирон Ukraine/Kiev 07.03.2015 09:58
-1 0 +1

Я працівник ДСНС старший - пожежний рятувальник отримую кошти по догляду за інвалідом ІІ групи психічно хворим. Чи я маю право отримувати цей дохід і чи не є це корупцією????Дякую!

-1 0 +1

Дякую за питання!Маєте право.

Юля Italy/Milan 05.03.2015 21:11
-1 +1 +1

Добрий вечір! Мене цікавить таке запитання: В Україні на мене накладено арешт на все рухоме і нерухоме майно, а також заборона виїзду закордон....Чи зможуть українські банка забрати в мене майно оформлене на мене в іншій країні???

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про виконаче провадження" можуть, але це важко здійснити.

христина Ukraine/Ternopil 04.03.2015 18:04
-1 +2 +1

з ск років можна стати на біржу

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не встановлюється вікове обмеження для надання статусу безробітньго.

таня Ukraine/Odessa 04.03.2015 15:23
-1 +2 +1

25 років проживаю у колгоспній хаті вона не приватизована чи може вона автоматично бути приватизованою

-1 0 +1

Дякую за питання! Ви може звернутись до суду, щоб приватизувати за набувальною давністю.

Оксана Ukraine/Kiev 04.03.2015 14:16
-1 -2 +1

Доброго дня, скажіть будь ласка, у мого чоловіка пятеро дітей - від першого шлюбу четверо дітей і у другому шлюбі одна дитина, чи можуть чоловіка забрати в АТО.

-1 0 +1

Дякую за питання! Не можуть, відповідно до ст.23 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

Андрій Ukraine/Kiev 04.03.2015 12:05
-1 +1 +1

Доброго дня, скажіть будь ласка, чи може опікун за бабкою, офісійно працевлаштовуватись в іншій області чи в місті, де не проживає сама особа яка потребує опіки, тобто бабка. Дякую!

-1 0 +1

Дякую за питання!Законодавство нге встановлеює такого обмеження.

Таїсїя Ukraine/Kiev 03.03.2015 19:21
-1 +4 +1

Інвалід 2 групи пенсіонер 59 років працюю чи буде утримано з пенсії 15%

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" ви маєте право отримувати пенсію.

Алла Ukraine/Kiev 03.03.2015 12:45
-1 -2 +1

Доброго дня! Я працюю мед.сестрою дитячого відділення ( На прийомі біля лікаря) в районній лікарні Херсонської області.Я отримувала 1 ставку. але з лютого місяця мене перевели на 0,75. Чи мають право так переводити, і на якій підставі.До кого написати заяву про скаргу.

-1 0 +1

Дякую за питання! Кодексом закон про працю дозволяється зменшення ставки, але потрібно попередити про це працівника за 2 місяці

Адріана Ukraine/Kiev 03.03.2015 10:45
-1 0 +1

Я дитина сирота 16-ти років, навчалась пів року в училищі після чого хочу забрати документи, але мене лякають тим, що я маю повернути всі виплачені мені кошти, а це чималі кошти...Питання в тому чи змушена я буду все повернути?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Постанови КМУ" Питання стипендіального забезпечення", ви лише не отримуватимете стипендію.

Юрій Ukraine/Ternopil 03.03.2015 09:21
-1 0 +1

Доброго ранку таке запитання чи може відбутися суд по аліментам і винесення рішення без іншої сторони (я не був повідомленний)?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Цивільного процесуального кодексу ст. 169, суд має право прийняти рішення, якщови вважаєтесь належно повідомленими.

іван Ukraine/Kiev 02.03.2015 10:10
-1 +1 +1

доброго дня в мене є брат інвалід 1 групи. батько помер,проживаємо з мамою. мені 24 брату 19. військову службу не проходив. можна дізнатись чи можуть мене призвати

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до законодавства ви підлягаєте призову.

Юлія Ukraine/Kirovohrad 01.03.2015 11:58
-1 +1 +1

Доброго дня! В моєму житті склалася ось така ситуація. Коли моъй донцы було 1.5 місяців. ми з чоловіком перестали спілкуватись. тобото він поїхав в Крим на заробітки, а так як у нього Донецька приписка він отримав громадянство РФ. Я вирішила залишитися на Україні. Гроші він мені не висилає, тому я подала заяву в суд на отримання аліментів. Суд я виграла, але тепер не можу відправити виконавчого листа, тому що він приписаний в Іловайську Харцизький район Донецька область. І отримати довідку, що він ухиляється від сплати аліментів теж не можу. Що робити, куди звертитись. може його можна лішить батьківських прав? Ато на 860 грн в місяць скрутнувато, без підтримки батьків. Порадьте. будь ласка!!!!!! Дякую) Зараз доньці 11 місяців, через місяць можу з ним розвестись. І я ку я буду мати пільги, коли з ним розлучусь або лішу його батьківських прав?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Сімейного кодексу ст. 181 вам призначається державна виплата.

Лана Ukraine/Kiev 28.02.2015 22:51
-1 +1 +1

Доброго дня! Я інвалід 3 групи,у мене немає однієі руки. У нас з чоловіком маленька десятимісячна дитина! Чоловіку принесли повістку на срочну службу. Сама я з дитиною не впораюсь. Підскажіть будь ласка що робити у такій ситуаціі? Які документи потрібно збирати зоб його не забрали в армію?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про військовий обов'язок та військову службу" вашому чоловіку можуть дати відстрочку.

Віта Ukraine/Odessa 27.02.2015 23:19
-1 +2 +1

Чи можуть чоловіка мобілізувати якщо він знаходиться в відпустці по догляду за дитиною.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про військовий обов'язок та військову службу" вашому чоловіку можуть дати відстрочку

вова Ukraine/Odessa 27.02.2015 17:58
-1 0 +1

чи можуть мене забрати в армію, коли в мене брат судімий, і я напівсерота.

-1 0 +1

Дякую за питання! Можуть, відповідно до закону "Про військовий обов'язок та військову службу".

Віка Ukraine/Odessa 26.02.2015 14:35
-1 +1 +1

Доброго дня!У мене така ситуація у мене чоловік позичав рік назад 8000грн у друга без роз розписки в усні формі,а тепер його друг хоче 1000доларів як колись було по курсу 8000 грн чи правомірні його діїї,Спасибі за відповідь

-1 0 +1

Дякую за питання! Не правомірна , він немає документального підтвердження своїх вимог.

Кристина Ukraine/Poltava 26.02.2015 12:15
-1 0 +1

Добрый день!Скажите пожалуйста есть ли какие то ограничение в законодательстве для получения рабочей визы например в Африку при наличии судимости?

-1 0 +1

Дякую за питання!До більшості країн потрібна довіка про відсутність судимості.

Наталя Ukraine/Odessa 26.02.2015 00:29
-1 +4 +1

Доброго дня! Моя сім"я складається з трьох членів: дитина-інвалід (з пенсією 1300 грн.), чоловік,який є опікуном інваліда і я. Працювала в дитячому садочку із зарплатнею 1400 грн, 2 місяці тому стала в центр зайнятості,як безробітна. Центр зайнятості оформив мене як приватного підприємця, але у звязку з нинішніми подіями, оформившись ПП, відкрила маленький відділ в магазині, але доходу немає, так як мій відділ магазину наразі не працює. Скажіть, будь ласка, чи має моя сім"я право на субсидію, якщо ми маємо єдиний дохід- пенсію моєї дитини 1300 грн, а квартира та компослуги забирають 900 грн. Дякую Вам за відповідь

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайсь до органів Управління праці та соціального захисту населення.

Юлія Ukraine/Kiev 25.02.2015 15:23
-1 -2 +1

Доброго дня, будь ласка, дайте консультацію. Чи поповинен батько сплачувати аліменти на повнолітню дітину, якщо вона вчиться в ВНЗ на стаціонарі та отримує стіпендію. Щиро вдячна

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст.200 Сімейного кодексу аліменти виплачуються повнолітній особі за час її навчання.

Ірина Ukraine/Ternopil 25.02.2015 12:19
-1 +2 +1

Доброго дня я хотіла б запитатисьувас мому чоловіку вручили повістку а на другий день сказали прийти на комісію але чи мають право йього забирати якщо в нього жінка вагітна пішов восьмий місяць і від подогляду офіційно за пристарілою ллюдиною похилого віку ві в цієї людини щей катарактана очах що він поганобачить чи маю право вони закрити на це очі і все одно його забрати служити? І хотя він це все говорив воїнкому то він сказав що комісію мусиш пройти і піти на місяць на учебку а чому вони недають відстрочки при таких обставинах? І воїнком йьомусказав що на роди йього відпустять і потім вінбуде місяць в армії а на 40 днів чи також на місяць будуть відпускати його додому в отпуск до дитини по бій причині що дитині ще немає року чи це правда що будуть ідпускати чи ні підкажіть будь ласка. Дякую!

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.17 закону "Про військовий обов'язок та військову службу" вашому чоловіку мали б надати відстрочку. Крім того, ст.23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" звільняє його від призову.

-1 +3 +1

Чи можна подавати ПОШТОЮ до Управління пенсійного фонду України заяву про призначення пенсії? Пунктом 1.1 Порядку подання та оформлення ....... передбачено подання заяви особисто або через представника. А в п 1.7 передбачено подання поштою: "якщо заява пересилається поштою ....."

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" п.1.7 маєте право подати заяву поштою особисто.

Василь Ukraine/Kiev 24.02.2015 17:41
-1 +1 +1

чи заберуть до армії якшо в мама в мене на утриманні (мама пенційного віку, працюю в сімї тільки я один, батька немає)

-1 0 +1

Дякую за питання!Дивіться ст.23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

Людмила Ukraine/Odessa 24.02.2015 10:42
-1 0 +1

Доброго дня. Дуже прошу Вас відповісти. Я медсестра працюю 3 роки за професією у військоматі на обліку не перебувала небуло на це потреб і ніхто не вимагав. Зараз в декретній відпусці 1 рік і військомат вимагає стати на облі а інакше призначать штрафю Чи мають вони на це право?

-1 0 +1

Дякую за питання!Такої вимоги не встановлено законодавством.

Наталія Ukraine/Odessa 23.02.2015 14:06
-1 +1 +1

У мене мобілізували чоловіка, чи повинна я плати за садочк куди ходить наша дитина?!робота та середньомісячна зарплата у нього залишилась!!!!

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не передбачено скасування такої плати.

Олег Ukraine/Chernevtsy 23.02.2015 10:12
-1 0 +1

Добрий день.Ми з дружиною орендуємо у районної адміністрації дві земельні ділянки за межами населеного пункту для ведення о. с. г. ,які межують одна з одною. Як може дружина передати право користування земельною ділянкою мені ,якщо суборенда нейде для осг ?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст.8 закону "Про оренду" дозволяться суборенда, але без зміни цільового признчання землі і якщо це дозволено договором оренди.

Аліна Ukraine/Kiev 23.02.2015 10:11
-1 +7 +1

Добрий день. Чи можуть чоловіка мобілізувати якщо він знаходиться в відпустці по догляду за дитиною.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.17 закону "Про військовий обов'язок та військову службу" вашому чоловіку мали б надати відстрочку.

Галя Ukraine/Ternopil 22.02.2015 14:08
-1 +2 +1

Добрий день. Якщо чоловік в дикретній выдпустці (в нас 3 річний і 9 місячний хлопчики) і мав 7 років тому операцію на хребтову грижу. Чи підлягає він мобілізації

-1 0 +1

Дякую за питання!Дякую за питання! Відповідно до ст.17 закону "Про військовий обов'язок та військову службу" вашому чоловіку мали б надати відстрочку.Крім того,ст.23 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" може бути звільнений.

Андрiй Пацигон Ukraine/Kiev 22.02.2015 13:49
-1 0 +1

я повинен сплачувати елементи у розмірі 300 грн,але кошти будуть витрачатись колишньою дружиною не за призначенням,сину 15 років,чи можна ці кошти віддати дитині особисто або скажімо на рахунок у банку

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.186 Сімейного кодексу ви може написати заяву про нецільове використання коштів і суд може присудити вносити їх на особистий рахунок дитини.

Стас Ukraine/Kiev 22.02.2015 12:19
-1 +1 +1

Доброго дня. Якщо один із членів сімї знаходиться в зоні АТО .То другого члена сімї можуть мобілізувати?

-1 0 +1

Дякую за питання.Відповідно до ст.17 закону "Про військовий обов'язок та військову службу" іншому можуть дати відстрочку до закінчення служби іншого.

олеся Ukraine/Odessa 19.02.2015 20:04
-1 +2 +1

Я мати тяжкохворої дитини, доглядала за сином 8 років, яле змушена вийти на роботу, чи можу я оформити свою непрацюючу матір по догляду за дитиною - інвалідом.

-1 0 +1

Дякую за питання!Законодавством такого не передбачено.

зоряна Ukraine/Kiev 19.02.2015 12:53
-1 0 +1

я державний службовець на даний момент у декретній відпустці, чи маю право бути переведеною на постійну посаду (зг.якого ЗУ чи наказу?)

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Закону "Про відпустки" ви можете вийти з відпустки до досягнення трьохрічного віку.

Валентина Ukraine/Vinnytsia 19.02.2015 10:34
-1 0 +1

ми живемо в гуртожитку, у нас э сусидка яка н кому не даэ житя. Вона неприписана и низащо неплатить маэ кучу боргив. Скажить чи можна ии виселити якщо вси сусиди тильки за.

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайсь з позовом до суду.

Любов Ukraine/Kiev 18.02.2015 22:21
-1 0 +1

У мене тато інвалід 2-іі групи можливості себе обслуговувати не мае.Я маю право оформити догляд за інвалідом маючи дитину 2.5 рочки? Які документи потрібні якщо так і які виплати додаткові? А також коли дитині виповниться 3 роки я маю стати на біржу праці якшо я офлрлю догляд які моіі права на біржі праці? Дякую

-1 0 +1

Дякую за пиання!Відповідно до законодавства ви маєте право оформити догляд за інвалдом.

Оля Ukraine/Ivanofrankovsk 18.02.2015 17:49
-1 0 +1

якщо чоловік несплачує за кредит чи відповідає жінка за нього

-1 0 +1

Дякую з а питання!Відповідно до Цивільного кодексу кредит повинен сплачувати позичальник.

Катерина Ukraine/Odessa 17.02.2015 20:56
-1 +2 +1

Турбує таке питання, я з родиною проживаю в чотирикімнатній неприватизованій квартирі , в ній прописано чотири особи. Зараз сестра вийшла заміж , чоловік хоче її прописати у себе , якщо вона випишеться , чи не відбере держава квартиру ? І в разі розірвання шлюбу , чи має право чоловік моєї сестри виписати її зі своєї квартири без її згоди? Дуже вдячна!

-1 0 +1

Дякую за питання!Квартиру не відбере держава, якщо ваша сестра випишеться.Відповідно до Наказу МВС "Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документи" чоловік у разі розлучення зможе виписати дружину.

Віталій Ukraine/Ivanofrankovsk 16.02.2015 15:34
-1 +1 +1

Допоможіть розвязати задачку: 16-річкий Коля за стипендію купив радіо. Батько дізнавшись взяв це радіо відніс у магазин і вимагав поверненню грошей, магазин відмовився повертати гроші, тоді батько звернувся до суду. Питання: 1) чи правовмірні вимоги батька?, 2) як повинен вирішити цю справу суд?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Цивільного кордексу осба, що досягла 16-річного віку самостійно розпоряджається стипендією. Суд винесе рішення на користь магазину.

Оля Ukraine/Kiev 16.02.2015 14:16
-1 +2 +1

Скажіть будь ласка чи мають другу дитину забирати по мобілізації якщо один син вже в АТО

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про військовий обовязок та військову службу" іншому сину можуть надати відстрочку до попернення першого.

Катя Ukraine/Kiev 15.02.2015 17:15
-1 0 +1

Чи можу я отримати земельний пай,якщо я пропрацюва в сільському господарстві 5 років?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Земельного кодексу можете отримати пай.

Галина Ukraine/Kiev 13.02.2015 18:37
-1 +1 +1

Чи можу я отримати субсидії, якщо я з немовлям прописана, але не є власником квартири?

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь до Управління праці та соціального захисту населення.

Лана Ukraine/Kiev 13.02.2015 00:30
-1 +1 +1

Доброго дня! Я інвалід 3 групи,і у мене маленька 9 місячна дитина. Чи мають право мого чоловіка забрати у армію на строкову службу? І які мені потрібно зібрати документи для того щоб його не забрали?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" його можуть дщзвільнити від проходження служби.

олена Ukraine/Kiev 12.02.2015 20:29
-1 +1 +1

Мому чоловіку наклали арешт на рахунок,він щойно розпочав підприємницьку діяльність,та в нього є заборгованість по кредиту,що нам робити???

-1 0 +1

Дякую за питання!Можете звернутись до банку із заяваю про отримання кредитних канікул.

Володимир Ukraine/Kiev 11.02.2015 19:36
-1 +2 +1

Доброго дня!Підскажіть будь-ласка ,чи може приватний підприємець ,оформити догляд за інвалідом 1 ї групи

-1 0 +1

Дякую за питання!Звертайтесь до органів з питань соціального захисту населення

ира Ukraine/Kiev 11.02.2015 16:48
-1 +1 +1

доброго дня моїй дитині виповнюється в березні 3 роки хочу виходити на роботу працюю офіційно в приватного підприємця чи має право він мене звільнити?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до Кодексу законів про працю, в нього немає такого права.

ivan-bosuy@ukr.net Ukraine/Lutsk 11.02.2015 15:51
-1 0 +1

Доброго дня! Скажіть, будь ласа, мені прийшли три посилки з-за кордону, дуже довго були в Одесі на митниці, вже на укрпошті, але мені потрібно заплатити держмито і ПДВ за них!!!! На основі чого?! Це просто речі -допомога від мами для нас. Це вже не вперше приходять такі посилки, це якісь зміни до законодавства?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до митного законодавства, якщо посилка куштує бульше 200 євро і її вага складає більше 50 кг,тоді потрібно сплатити держмито.

Наталія Ukraine/Vinnytsia 11.02.2015 11:51
-1 0 +1

Добрий день. В 1989 році ми добудували самовільно ванну кімнату до житлового будинку. Оформленням не займалися, бо не було грошей і часу. Зараз хочемо все оформити, щоб діти не мали проблем із отриманням спадщини. Підкажіть як швидко і не дуже дорого оформити право власності на добудований будинок. Із документів є договір купівлі-продажу на будинок 1978 року і ось на днях зробили новий технічний паспорт. Більше документів ніяких не має. Чули, що якщо земельна ділянка не оформлена, то і оформити будинок ми не зможемо. Куди іти і що в першу чергу треба оформлювати?

-1 0 +1

Дякую за питання!Звертайтесь в місцеву раду для отримання дозволу на добудову.

Галина Ukraine/Odessa 10.02.2015 19:29
-1 +2 +1

Добрий день, мені 55 років живу в селі, роботи не має чи маю я право піти на пенсію ?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про пенсійне забезпечння" маєте право вийти на пенсію, якщо ваш стаж роботи не менше 20р.

сергій Ukraine/Lviv 10.02.2015 16:01
-1 -1 +1

Доброго дня! підкажіть будь-ласка у квітні мені виповниться 25р,я неслужив чи можуть мене призвати до армії на строкову службу і в які терміни?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про військовий обовязок та військову службу" можуть призвати.

інна Ukraine/Sokyryany 10.02.2015 13:27
-1 +2 +1

добрий день .я мати 3 дітей старшій 13молодшому 9 і 17 грудня 2014р народилась третя дитинка. скажіть будь ласка як малозабеспечина сімя яку соц. допомогу взагалі які виплати я маю отримувати. дякую.

-1 0 +1

Дякую за питання!Ви будете отримувати державну соціальну допомогу .

леся Ukraine/Kiev 09.02.2015 14:11
-1 -2 +1

Добрий день мій чоловік сплачує аліменти на 2є дітей і унас двоє спільних неповнолітніх дітей чи підлягає чоловік мобілізаціі

-1 0 +1

Дякую за питання! Не підлягає, відповідно до ст.23 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

Виктория Ukraine/Kiev 09.02.2015 10:41
-1 -1 +1

Добрый день скажить пожайлуста чы маю я право оформыть мало забеспеченисть? Чоловик робыть по договору получае 2100, дытыни выповнылось 2 рокы и я не получаю ничого, земельной дилянкы и паю у нас немае. Дякую за видповидь

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь в органи соціального захисту населення.

люда Ukraine/Kiev 08.02.2015 19:32
-1 +3 +1

чи має право людина, в якої повністю видалена щитовидка , оформити групу.

-1 0 +1

Дякую за питання! Якщо ваше захворювання призводить до обмеження життєдіяльності, то ви за висновком медичної комісії зможете оформити групу інвалідності.

Тетяна Ukraine/Kiev 07.02.2015 19:59
-1 +4 +1

Доброго дня чи вечора. Мій чоловік мобілізований, зараз проходить навчання у Десні. Скажіть будь-ласка, якщо він після навчань відмовиться йти в зону Ато, які будуть наслідки???

-1 0 +1

Дякую за питання!Ваш чоловік може підлягати відповідальнсті за адміністративним або цивільним кодексами.

Марія Ukraine/Kiev 06.02.2015 15:45
-1 +4 +1

Доброго дня!Скажіть будь ласка перебуваючи у декретній відпустці яка закінчується в листопаді в нас появиться друга дитина в вересні!Що потрібно зробити до кого звернутися?Чи потрібно виходити на роботу?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про відпустки" вам потрібно подати заяву про отримання відпустки до місця роботи.

Марія Ukraine/Lviv 06.02.2015 12:41
-1 0 +1

Добрий день!!! Мій дядько не проживає з нами понад 10 років,однак він приписаний з нами! Він заборгував значну суму грошей і до нас телефонують з погрозами описати майно!!!!Чи є у них таке право? І що нам робити,якщо дядько відмовляється платити борг? Наперед дякую!

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до законодавства можетк звернутись до суду з позовом, щоб мати можливість виписати його з квартири.

Люба Ukraine/Kiev 06.02.2015 00:44
-1 +2 +1

Напишіть,будь ласка, чи може приватний підприемець бути опікуном у 85 річноі бабусі ?

-1 0 +1

Дякую за питання!Звертайтесь в органи опіки і піклування.

Маша Ukraine/Berezhany 05.02.2015 22:07
-1 0 +1

Доброго вечора!Скажіть чи може офіційно-працевлаштована людина оформити на себе догляд чи опікунство за інвалідом 1группи?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до законодавства можна. Звертайтесь в органи опіки і піклування.

Валя Ukraine/Dnipropetrovsk 05.02.2015 19:05
-1 +1 +1

маю заробітну плату в розмірі 2000грн на моему утриманні син 15 років шлюб розірваний чи маю я податкову пільгу.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до законодавства ви маєте право на податкову пільгу.

лачук Юрій Ukraine/Kiev 05.02.2015 17:22
-1 0 +1

я хочу піти в армію служити мені 21 я неслужив і маю військовий квиток

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь до військомату.

Людмила Ukraine/Kiev 04.02.2015 10:59
-1 +3 +1

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи має право син, проживаючи окремо від батька (який розведений і проживає сам, має другу групу інвалідності, непрацездатний) бути опікуном. Син проживає в цьому ж населеному пункті. Син має сім'ю і двох синів, віком 10 і 1.3 роки.

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до законодавства син можете бути опікуном відповідно до Наказу " Про затвердження Правил опіки та піклування"

Иванна Плис Ukraine/Kiev 03.02.2015 15:48
-1 +5 +1

Доброго дня! Працюю бухгалтером в районній лікарні, та згідно функціонаьним обов'язкам нараховую заробітну плату працівникам цієї установи. Щоденно приходиться стикатися з одним і тим самим питанням від працівників: "Скільки коштує моя доба, бо мені потрібно повернути ці кошти людині яка замість мене чергувала", або багато ще якихось різних причин, які на мою відмову розпочинать конфліктну ситуацію, та йдуть із скаргами до головного лікаря, який в усній формі наказує мені це рахувати. Скажіть буть ласка, чи маю я право таке повідомляти (вираховувати), якщо ні то згідно яких нормативних документів та статей я можу відмовити?

-1 0 +1

Дякую за питання!Законодавством не регулюється дане питання.

Андрій Ukraine/Kiev 03.02.2015 00:31
-1 0 +1

доброго дня. я студент 2 курсу. 27.01.2015 року мого тата мобілізували. Чи підлягають мені якісь пільги в такій ситуації?

-1 0 +1

Дякую за питання!Законодавством не передбачено пільг .

Андрій Ukraine/Kiev 02.02.2015 20:50
-1 +1 +1

чи потрібно повертати степендію якщо я заберу документи з училеща я там провчився 1,5 рік !

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до законодавства про стипендіальне забезпечення такої вимоги немає.

Людмила Ukraine/Kiev 02.02.2015 11:19
-1 0 +1

Доброго дня! Підкажіть, будь - ласка, як змусити батьків заплатити борг за дошкільний заклад?

-1 0 +1

Дякую за питання! Звернутиь до суду.

Анонім Ukraine/Odessa 01.02.2015 22:52
-1 0 +1

Цікавить чи підлягають призову ті кого визнано інвалідами І-ІІІ ступенів?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.23 закону "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію" можуть не підлягати призову.

інна Ukraine/Khmelnitskiy 01.02.2015 16:06
-1 -1 +1

Доброго дня. Мій чоловік працює на роботі, в фірмі там йому йде стаж, чи має він право оформитися по догляду за інвалідом 1 групи і одночасно працювати?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до законодавства можна.

Оксана Ukraine/Odessa 01.02.2015 15:37
-1 -2 +1

Доброго дня, мій чоловік оформився опікуном своєї бабці.Чи є якась доплата на дитину? Дитині 8 місяців. Дякую.

-1 0 +1

Дякую за питання! Законодавством не передбачено таких доплат.

Тетяна Ukraine/Lviv 01.02.2015 14:10
-1 -1 +1

Доброго дня. У мене чоловік служить в Ато добровольцем , чи мають право забрати служити сина ? ( синові 22 роки). Чи він має право відмовитись?

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до закону "Про військовий обовязок та військову службу" можуть.

Оля Ukraine/Kiev 01.02.2015 10:07
-1 +4 +1

Я працюю помочником вихователя вчуся на економічному факультеті 3 курс і у липні буде вакантне місце на вихователя чи маю я право працювати вихователем у звязку з тим що я після вищої буду перекваліфіковуватися на другу вищу дошкільну

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до законодавства вам потрібно мати освіту, що відповідатиме вимогам займаної посади.

галина Ukraine/Ternopil 31.01.2015 21:15
-1 +2 +1

син доглядає брата інв 1 гр. який потребує постійної посторонньої допомоги і в сім"ї є ще мама - пенсіонер. Чи можуть забрати в АТО.

-1 0 +1

Дякую за питання! Відповідно до ст.23 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" може не підлягати мобілізації.

Олександр Ukraine/Chervonograd 31.01.2015 16:44
-1 +1 +1

доброго дня!маю таке питання я знятий з обліку військомату у звязку з навчанням в іншій країні.Мав стати на облік там але не вийшло!скажіть чи понесу я якесь покарання окрім штрафів,чи не подадуть мене в розшук??повістки не приходили,мені 20 років.Планую на декілька днів доому,і не хочеться мати проблеми на кодоні коли повертатимусь.дуже вдячний за відповідь!

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до закону "Про військовий обовязок та військову службу" не передбачено відповідальності у даному випадку.

Володимир Ukraine/Chernevtsy 31.01.2015 15:28
-1 +3 +1

Я працюю учителем фізкультури у сільскій школі.Чи підлягаю я мобілізації?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до закону "Про військовий обовязок та військову службу" вам можуть надати відстрочку.

Світлана Ukraine/Ternopil 31.01.2015 15:24
-1 -3 +1

ДОБРОГО ДНЯ? Якщо оформлений по догляду за жінкою одинокою 85 років чи мають право забрати в АТО?

-1 0 +1

Дякую за питання!Відповідно до ст.23 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" вас не повинні забрати в АТО.

Віталій Ukraine/Odessa 30.01.2015 21:22
-1 +1 +1

Які категорії громадян не підлягають мобілізації

-1 0 +1

Дякую за питання! ДЛЯ ВСІХ КОГО ЦІКАВИТЬ ПИТАННЯ З ПРИВОДУ МОБІЛІЗАЦІЇ! Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії); чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання); жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання); жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років; усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання); зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд; народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим; інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.

-1 0 +1

Відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Вадим Ukraine/Odessa 30.01.2015 21:06
-1 +2 +1

Чи можуть мене мобілізувати в АТО, якщо мені ще немає 25 років. Я військовозобовязаний. Армія з 2012 по 2013 роки

Марина Ukraine/Kiev 30.01.2015 09:16
-1 -2 +1

Добрий день. В сімї троє братів та мати вдова. Один із братів зараз в АТО, чи мають право забрати другого. В нього своя сімя, 5-ти річна донька та дружина.

-1 0 +1

Дякую за питання! Читайте відповідь вище, "хто не підлягає мобілізації"!

ася Ukraine/Kiev 29.01.2015 20:04
-1 -1 +1

Я працюю викладачем музичної школи.Від вересня 2014 року менні перестали виплачувати за стаж, я працюю вже 25 років.Районне начальство мотивує нестачею коштів.Чи правомірно це? Куди звертатися за допомогою?

-1 0 +1

Дякую за питання! Звертайтесь в правоохоронні органи!

володимир Ukraine/Kiev 29.01.2015 17:14
-1 +5 +1

чи може чоловік перебувати у декретній відпустці,і чи можуть його мобілізовати при цьому

-1 0 +1

Дякую за питання! Читайте вище "хто не підлягає мобілізації".

ТАТЬЯНА Ukraine/Sumy 29.01.2015 15:49
-1 0 +1

ЗДРАВСТВУЙТЕ! МОЙ СЫН ОФИЦЕР ВДВ. УЧАСТВОВАЛ В АТО. ИНВАЛИД ВОЙНЫ, 2 ГРУППА.ОСТАЕТСЯ СЛУЖИТЬ В АРМИИ. ИЗ ВДВ ПЕРЕВОДИТСЯ В ВОЕННЫЙ КАДЕТСКИЙ КОРПУС.СМОЖЕТ ЛИ ОН ПОЛУЧАТЬ ПЕНСИЮ, КАК ИНВАЛИД ВОЙНЫ И В КАКОМ РАЗМЕРЕ!

-1 0 +1

Дякую за питання! Чи надано вашому сину статус учасника бойових дій?

вадим Ukraine/Kiev 29.01.2015 14:56
-1 0 +1

Скажіть будь-ласка,якщо студент навчається на стаціонарі і хоче зробити індивідуальний графік у зв'язку із роботою на яку працевлаштовують офіційно, а ще получає пенсію(аліменти)коли навчається. Хотілосяб знати чи не відмінять йому цю пенсію,якщо він буде оформлений(працевлаштованим)??

-1 0 +1

Дякую за питання! То що студент отримує: пенсію чи аліменти?

таня Ukraine/Dnipropetrovsk 29.01.2015 13:03
-1 +1 +1

чи входить в обовязки працівника виконавчої служби дізнаватися чи працює людина яка виплачує аліменти?.

-1 0 +1

Дякую за питання! Це питання до працівників ДВС потрібно ставити. Читайте Закон "Про виконавче провадження".

таня Ukraine/Odessa 29.01.2015 12:18
-1 0 +1

доброго дня!скажит чи мае право полиция обшукувати будинок при повистках,ящо чоловика нема дома

-1 +1 +1

Дякую за питання! На підставі якого документу у вас здійснювали обшук?

Володимир Ukraine/Kiev 28.01.2015 19:35
-1 +2 +1

В мене в паспорті стойть штамп воєнообязаний 2а я не служив був списаний..Чи я підлягаю мобілізацій.

-1 +1 +1

Дякую за питання! Читайте вище ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Олексій Ukraine/Kiev 28.01.2015 17:59
-1 +1 +1

Доброго дня!Чи можуть мене забрати в армію якщо я доглядаю після розлучення за дитиною до 3 - х років!Я офіцер запасу!

-1 0 +1

Дякую за питання! Читайте вище ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

остап Ukraine/Zabuzhzhya 28.01.2015 15:35
-1 +1 +1

я проживаю з бабцею якій 80 років та маю дружину , двох дітей разом з нами проживає тітка інвалід другої групи по зорору , мені 35 років в армії неслужив чи підлягаю я підмобілізацію

-1 0 +1

Дякую за питання! Читайте вище ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

роман Ukraine/Lviv 28.01.2015 00:27
-1 +1 +1

добрий вечір в мене одне запитаня є чи візьмуть мене в армію служити якщо вмене троє малих дітей і не служив

-1 0 +1

Дякую за питання! Читайте вище ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Марина Ukraine/Kiev 27.01.2015 19:34
-1 0 +1

Як правильно списати пластикові карти для отримання пального, якщо цієї фірми вже немає в бюджетній організації. Які для цього потрібні документи.

-1 0 +1

Дякую за питання, але це питання до бухгалтера вашої організації.

Олег Ukraine/Kiev 27.01.2015 12:51
-1 +1 +1

Чи можуть мобілізувати без оголошення воєнного стану вчителя сільської школи до АТО коли він не служив і не має військового квитка?

-1 0 +1

Дякую за питання! Читайте уважно Закон "Про військову службу та військовий обов'язок", Закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

віктор Ukraine/Uzhgorod 26.01.2015 20:02
-1 +2 +1

я директор школи не одружений ніколи в армії не служив чи можуть мене мобілізувати чи ні?

-1 0 +1

Дякую за питання! Читайте вище ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

саша Ukraine/Kiev 26.01.2015 15:57
-1 -1 +1

доброго дня, в мене дитина з ДЦП, жінка опікуном, чи підлягаю я мобілізаціі??

-1 -1 +1

Дякую за питання! Читайте вище ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Марина.Т Ukraine/Kiev 26.01.2015 12:23
-1 +1 +1

Доброго дня! А якщо, банк вимагає сплатити всі борги померлої матері, яка не залишила спадку, що робити і куди звертатись??

-1 0 +1

Дякую за питання! Нічого не робити! Якщо ви не приймали спадщини, відповідно обов'язків матері ви не прийняли!

Таня Ukraine/Lviv 25.01.2015 22:20
-1 +3 +1

Добрий вечір! У нас в сім"ї одна дитина 5 років, яка є інвалідом дитиннства 1а групи. Чоловіка викликають до військомату. чи мають право забрати в армію, якщо по догляду оформлена ?

-1 0 +1

Дякую за питання! Читайте вище ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

анна Ukraine/Mukachevo 25.01.2015 21:38
-1 +3 +1

Добрий день! Чи може оформити син по догляду за батьками якщо вони інваліди 3 групи.

-1 +1 +1

Дякую за питання! Звертайтеся в органи опіки та піклування, в управління соцзабезу.

Олена Ukraine/Kiev 25.01.2015 16:09
-1 0 +1

Доброго дня. В сільській школі де япрацюю вчителем початкових класів, навчається 68 учнів. 25 учнів навчаються в початкових класів, в нас є 4 кабінети за якими закріплено кожного вчителя. на даний момен директор школи хоче окремо зробити 1 клас, а на далі вчителі повинні переходити з кабінету в кабінет. Тепер виходить те що ми робили протягом свого знаходження в кабінеті во нікому не потрібне. Вчителі не згодні. Що нам робити , докого звертатися?

-1 0 +1

Дякую за питання! У випадку, якщо неможливо вирішити питання з директором школи, ви можете звернутися в управління освіти.

Наталія Ukraine/Odessa 25.01.2015 16:07
-1 +1 +1

Доброго дня.Моєму чоловіку 43 роки.В арміїї він не служив,був комісований за станом здоров"я.Скажіть будь ласка,чи можуть цого мобілізувати?

-1 -2 +1

Дякую за питання! Читайте Закон "Про військову службу та військовий обов'язок", а також Укази Про мобілізацію.

Ярослав Ukraine/Kiev 25.01.2015 11:28
-1 0 +1

Доброго дня , перша жінка, з якою є спільна дитина 8-и років хочуть виїхати закордон, а я платник аліментів. Чи може бути 'підстава' з її сторони переводити гроші в країну проживання , конвертувати в іншу валюту, Бо якщо получати буде теща гроші то може не раціонально їх використовувати , притому що вони лю... судитись Які я маю права в даній ситуації, що можу вимагати?

-1 -1 +1

Дякую за питання! Згідно Сімейного кодексу України, ви зобов'язані виховувати і забезпечувати дитину. Якщо рішенням судом встановлено розміо аліментів які ви повинні сплачувати щомісяця, ви їх сплачуєте, незалежно де знаходиться дитина разом з мамою, більше того, ви повинні надати дозвіл на виїзд дитини за кордон, в іншому випадку це зробить суд.

Ігор Ukraine/Stryj 24.01.2015 17:47
-1 +1 +1

Працюю на роботі доглядаю інваліда 3 групи який не працює проживає сам дітей і дружини не має чи можуть мобілізувати?

-1 +2 +1

Дякую за питання! Чи є у вас документ, що ви є опікуном інваліда або такий інвалід є вашим родичем?

Наташа Ukraine/Odessa 24.01.2015 16:13
-1 0 +1

Добрий день чимають право забрать мого чоловіка на війну як що він виховуе 3 моїх неповнолітніх дітей як що він їм вічим

-1 +1 +1

Дякую за питання! Ваш чоловік, усиновив ваших дітей?

Токар Марина Ukraine/Kiev 24.01.2015 14:23
-1 0 +1

Доброго дня..! Чи несуть діти відповідальність за борги своїх батьків??? (Перед банківською установою)

-1 0 +1

Дякую за питання! Діти можуть отримати обов'язки своїх батьків лише у спадок після їх смерті і то у випадку прийняття спадщини.

Міша Ukraine/Ivanofrankovsk 24.01.2015 13:04
-1 +3 +1

які треба мати документи на опікунство бабусі? Дякую .

-1 0 +1

Дякую за питання! Вам необхідно звернутися до суду.

Леся Ukraine/Perechin 24.01.2015 10:05
-1 0 +1

Добрий день! вибачте, будь ласка, у мене виникло таке питання, чи можуть забрати під час мобілізації в зону АТО приватного підприємця другої категорії?

-1 0 +1

Дякую за питання! У випадку мобілізації немає значення на якій системі оподаткування ви знаходитеся.

Ліза Ukraine/Kozova 23.01.2015 20:02
-1 0 +1

Добрий день ,скажіть будь ласка після школи я вийшла заміж народила 1дитину через рік завагітніла другою ,до 2009р була у декреті на роботу не могла влаштуватися через дітей зараз хотіла б стати на біржу,які документи мені потрібні і чи можу я взяти довідку про малозабезпечену сімю якщо чоловік ніде не працює і неможе стати на біржу?

-1 0 +1

Дякую за питання! В такому випадку вам необхідно звернутися в центр зайнятості та в управління соцзабезу за вашим місцем реєстрації.

Ира Григоренко Ukraine/Kiev 30.12.2014 21:31
-1 0 +1

Я працівник ДСНС начальник караулу капітан навчаюся на державному замовлені в ЧІПБ на заочній формі під час здачі сесії рахувався як у відряджені, а не в додатковій відпусці, чи повинні мені виплачуватися кошти за відрядженняя згідно чинного законодавства. Дякую

-1 0 +1

Дякую за питання! Так, вам повинні оплатити відрядження.

наталя Ukraine/Kiev 30.12.2014 19:12
-1 +1 +1

померла бабця, залишила будинок, заявку на розкриття спадку подали, чи можна оформити на будинок субсидію

-1 0 +1

Дякую за питання! Якщо у вас є право на пільги - оформляйте.

олеся Ukraine/Odessa 27.12.2014 16:57
-1 +1 +1

доброго вечора,підскажіть будьласка куди мені звернутись? вколишній чоловік займається нелегальним бізнесом і не сплачує налоги куди звернутись щоб його вивели на чисту воду?дякую

-1 0 +1

Дякую за питання! Міліція та Фіскальна служба України.

марія Ukraine/Kiev 26.12.2014 20:47
-1 +3 +1

дарую братові будинок нотаріус вимагає виписати маму з будинку

-1 0 +1

Дякую за питання! Зверніться до іншого нотаріуса.

Світлана Ukraine/Kiev 26.12.2014 17:26
-1 +1 +1

мій знайомий підписав контракт для служби в армії (він в минулому був прапорщиком, зараз йому 48 років) при цьому в нього немає прописки... картку для отримання зарплатні оформили на людину в якої є прописка, а далі в фінвідділі частини вимагають прописку ... чи обов"язково повинна бути прописка?

-1 0 +1

Дякую за питання! Згідно ст. 6 ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

альона Ukraine/Kiev 26.12.2014 14:39
-1 +1 +1

Я мати одиначка до того ж безробітня.Боржик не сплачує позику за якого я поручалася.Кредитна спілка через суд вимагає в мене сплату.Що мені робити я не маю таких грошей?

-1 0 +1

Дякую за питання! Ви маєте право в порядку регресу через суд стягувати гроші з боржника за якого ви виконали зобов'язання по кредиту. А щодо стягнення суми з вас просіть в суду розстрочку, пробуйте домовлятися з кредитною спілкою.

Ірина Ukraine/Zolochiv 25.12.2014 15:55
-1 0 +1

Доброго дня)Чи можу я забрати документи з академії після 1 курсу???-державна форма навчання є стипендія.

-1 0 +1

Дякую за питання! Можете.

Юлія Ukraine/Kiev 24.12.2014 13:24
-1 +4 +1

Доброго дня. Підскажіть будьласка, мого брата забрали в АТО, в нього двоє дітей і на весні має бути третя дитина, чи можливо повернути його додому і до кого потрібно звертатися і з якими документами?

алена Ukraine/Kiev 24.12.2014 12:28
-1 +1 +1

чи може банк забрати квартиру в якій приписаний мій брат і я але він не проживає в ній і не платить кредит

-1 0 +1

Дякую за питання! Квартира знаходиться в заставі банку? Якщо брат всього лиш прописаний в квартирі це не є його право власності, відповідно стягнення за невиконання зобов'язання по договору кредиту не може бути покладено на квартиру де він прописаний.

ВОЛОДИМИР Ukraine/Kiev 21.12.2014 21:20
-1 +2 +1

Доброго дня.Допоможіть розібратися в ситуації. В селі сільрада згідно рішення свого виділила людям сінокос в тимчасове користування з 1993-2000р.люди цим сінокосом користуються по сьогоднішний день, хоча в 2014 році уже новий третій голова сільради надав дозвіл директору "ПОП" своєму свату,щоб той скосив часткові сінокоси котрі кращі без попередження людей, хоча багато з них і я в тому числі на весні підживив свій сінокос. Коли я звернувся до голови сільради хто йому дозволив скосити і на основі яких документів він скористався сінокосом, то голова сказав щоб я звертався до директора "ПОП".Крім того голова преставив мені поземельну книгу де сінокос включено в реєстр поземельної книги з написом зробленим ручкою в графі користування тимчасове,але це вже дописано ручкою тепер коли я підняв це питання по сінокосу.ЩО ще інтересно що в довідку на субсидію вже за 2014 рік не включив сінокос, хоча за попередні роки сінокос постійно включався в довідку для субсидії і коли я звернувся в податкову адміністрацію згідно введеного індфікаційного коду рахується сінокос за кожним жителем і працездатні крім пенсіонерів платять податок, який нараховує сільрада. А голова мотивує що строк користування сінокосом закінчився ще 2000 році.згідно земельного кодексу 1990 року Гл.3ст. 27 п.2.а зараз діє зовсім інший Зем.кодекс і там вже немає такого пункту 2., а інший в Главі 7. ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯДопоможіть розібратися в даній ситуації

Світлана Ukraine/Kiev 21.12.2014 11:16
-1 +3 +1

Доброго дня. Працюю вчителем 27 повних років. Маю намір піти на пільгову пенсію за вислугою літ. Колега з іншої області повідомила, що після отримання статусу пенсіонера можна повернутися на роботу без збереження пенсійних виплат. Чи можливо це насправді і на підставі якого документа ?

Мая Ukraine/Kiev 20.12.2014 20:45
-1 0 +1

Доброго дня .Чи має право чоловік право відмовитись від АТО? якщо він проживає з двома дітьми, а третя дитина від першого шлюбу він більше 8 років дитині нічим не допомогає ,не провідує,аліментів платити не хоче. Де він міг взяти довідку що внього троє дітей .?Свідоства про народження дитини він не має

Мая Ukraine/Kiev 20.12.2014 20:41
-1 +4 +1

Доброго дня .Чи має право чоловік право відмовитись від АТО, якщо він проживає з двома дітьми, а третя дитина від першого шлюбу він більше 8 років дитині нічим не допомогає ,не провідує,аліментів платити не хоче. Де він міг взяти довідку що внього троє дітей .?Свідоства про народження дитини він не має.

Оля Ukraine/Kiev 20.12.2014 15:57
-1 +5 +1

Добрий день чоловікові прийшла повістка заказним письмом як відмовитися?

Андрій Ukraine/Kiev 20.12.2014 00:55
-1 +2 +1

Чи є дійсний тех талон на легковий пречіп зрозок 1995р (книжка)?

Віталій Russian Federation/Moscow 18.12.2014 19:34
-1 -1 +1

Чи може офіційно працевлаштована(один вид діяльності) особа стати директором ТОВ(інший вид діяльності)? Які суперечності можуть виникнути?

oshvets89 Ukraine/Kiev 18.12.2014 15:39
-1 -1 +1

Доброго дня, мені 24 роки,проживаю в селі з батьками, своєї нерухомості немає,в мене дитина (5 років) напівсирота вже рік,отримую допомогу по втраті годувальника,на даний момент тимчасово безробітня і стою на обліку в центрі зайнятості 2 місяці,скажіть будь-ласка чи маю я якісь пільги для отримання земельної ділянки?

Анна Ukraine/Odessa 17.12.2014 20:33
-1 +3 +1

Здравствуйте, скажите в каких случаях родители могут отказаться от учителя предметника?

марія Ukraine/Stryj 16.12.2014 21:50
-1 +1 +1

Добрий день скажіть будь-ласка куди я можу звернутися з колгоспним пайом на земельний участок так як в мене в паю записано 2 гектари землі.

lisa alisa Ukraine/Ivanofrankovsk 16.12.2014 13:13
-1 +2 +1

Добрий день,скажіть будь ласка,якщо я працюю по змінах і у мене 8 місячна дитина з якою в даний момент сидить батько,так як він не працює,чи мають право призвати його до армії?

lisa alisa Ukraine/Ivanofrankovsk 16.12.2014 13:13
-1 +1 +1

Добрий день,скажіть будь ласка,якщо я працюю по змінах і у мене 8 місячна дитина з якою в даний момент сидить батько,так як він не працює,чи мають право призвати його до армії?

віта Ukraine/Stankovtsy 16.12.2014 10:28
-1 +1 +1

я отримую соцдопомогу як малозабезпечена матір квартиру винаймаю чи має право соцпрацівник описувати речі господаря

надiя Ukraine/Kiev 15.12.2014 20:51
-1 0 +1

Доброго вечора! Хочу дiзнатися хто несе вiдповiдальнiсть за дiтей, попечених у дитячому садку номер 2 м. Тернополя 2.12.2014р.?

надiя Ukraine/Kiev 15.12.2014 20:32
-1 0 +1

хто несе вiдповiдальнiсть за попечених дiтей у дитсадку номер 2 м. тернополя 2 12 2014 р

юрій Ukraine/Lviv 15.12.2014 20:16
-1 +1 +1

скажіть будь ласка.ми з дружиною розлучені.донька проживала з нею,я сплачую аліменти,дитиною цікавлюся,наскільки мені це дозволяла її мати.тепер вона їде за кордон на роботу.донька залишаеться з її матір"ю.чи мае вона на це право?чи можу я виховувати дитину в своїй сім"ї?дякую

Олег Ukraine/Rykhtychi 15.12.2014 18:33
-1 0 +1

Чи можна повернути гроші,коли тебе примусово виселили з гуртожитку?

Неля Ukraine/Ternopil 15.12.2014 12:28
-1 0 +1

Доброго дня, скажіть будь-ласка де можна подати заяву в Рагс, якщо я з Тернопільської обл, а хлопець з Хмельницької обл?

Неля Ukraine/Ternopil 15.12.2014 12:27
-1 0 +1

Доброго дня, скажіть будь-ласка де можна подати заяву в Рагс, якщо я з Тернопільської обл, а хлопець з Хмельницької обл?

Неля Ukraine/Ternopil 15.12.2014 12:26
-1 +1 +1

Доброго дня, скажіть будь-ласка де можна подати заяву в Рагс, якщо я з Тернопільської обл, а хлопець з Хмельницької обл?

Immaculate Finance Nigeria/Lagos 15.12.2014 00:08
-1 +1 +1

Привіт Вам потрібен кредит будь-якого виду кредиту за ставкою 2%? якщо так повернутися до нас сьогодні з наступне: ім'я: Країна: Сума позики: Кредитні років: Щомісячний дохід: Мета кредиту: Телефонний номер: Зв'яжіться з нами по електронній пошті: mauricefinance@hotmail.com

Аліна Ukraine/Cherkasy 14.12.2014 21:05
-1 +2 +1

Доброго вечора. Звільнилася з роботи за згодою сторін, хочу стати на облік в центр зайнятості, для цього треба надати довідку про доходи з роботи(була офіційно працевлаштована). Керівник не надає довідки і причин не говорить, ігнорує. Підскажіть,будь ласка, що робити?

Аліна Ukraine/Cherkasy 14.12.2014 21:01
-1 +3 +1

Добрий вечір. Звільнилася з роботи за згодою сторін, хочу стати на облік в центр зайнятості для цього треба довідка про доходи( була офіційно працевлаштована), керівник довідки не надає і причини не говорить, взагалі ігнорує. Підскажіть,будь ласка,що робити?

-1 0 +1

Доброго дня. Моя мама рік тому померла, мені 20 років. Вітчим вигнав мене з квартири де ми всі приписані і здав її в оренду. Мою молодшу сестру (8 років, по матері) забрав жити до бабушки. Зараз я проживаю у двоюрідної тітки, а вітчим пиячить бє бабушку і виганяє сестру з дому. Я її також забрала до тітки. Підскажіть чи можу я подати до суду на відчима ,щоб вимагати в нього цю квартиру для проживання собі і сестрі і чи можу я лишити його батьківських прав і взяти опікунство над сестрою?

-1 0 +1

Доброго дня. Моя мама рік тому померла, мені 20 років. Вітчим вигнав мене з квартири де ми всі приписані і здав її в оренду. Мою молодшу сестру (8 років, по матері) забрав жити до бабушки. Зараз я проживаю у двоюрідної тітки, а вітчим пиячить бє бабушку і виганяє сестру з дому. Я її також забрала до тітки. Підскажіть чи можу я подати до суду на відчима ,щоб вимагати в нього цю квартиру для проживання собі і сестрі і чи можу я лишити його батьківських прав і взяти опікунство над сестрою?

Саша Ukraine/Vasilkov 12.12.2014 20:05
-1 0 +1

Доброго дня. Моя мама рік тому померла, мені 20 років. Вітчим вигнав мене з квартири де ми всі приписані і здав її в оренду. Мою молодшу сестру (8 років, по матері) забрав жити до бабушки. Зараз я проживаю у двоюрідної тітки, а вітчим пиячить бє бабушку і виганяє сестру з дому. Я її також забрала до тітки. Підскажіть чи можу я подати до суду на відчима ,щоб вимагати в нього цю квартиру для проживання собі і сестрі і чи можу я лишити його батьківських прав і взяти опікунство над сестрою?

Саша Ukraine/Vasilkov 12.12.2014 20:05
-1 0 +1

Доброго дня. Моя мама рік тому померла, мені 20 років. Вітчим вигнав мене з квартири де ми всі приписані і здав її в оренду. Мою молодшу сестру (8 років, по матері) забрав жити до бабушки. Зараз я проживаю у двоюрідної тітки, а вітчим пиячить бє бабушку і виганяє сестру з дому. Я її також забрала до тітки. Підскажіть чи можу я подати до суду на відчима ,щоб вимагати в нього цю квартиру для проживання собі і сестрі і чи можу я лишити його батьківських прав і взяти опікунство над сестрою?

Андрій Ukraine/Ivanofrankovsk 12.12.2014 17:01
-1 +2 +1

Жінка оформила догляд за пристарілим на чоловіка у соцзабезі. Через місяць придбали авто і оформили на чоловіка. Соцзабез через 4 місяця виявив два авто на чоловікові, одне з яких було продано по довіреності 3 роки тому, і тепер каже що навмисно було приховані дані про наявність майна, переплачена певна сума і хочуть щоби повернули назад. Якщо ні, то будуть стягувати через суд. Що робити?

Натали Ukraine/Alchevsk 12.12.2014 16:12
-1 +1 +1

Добрый день. Взыскиваются ли алименты на ребенка с материальной помощи должника??? Должник работает на предприятии. Если в исполнительном листе указано взыскивать 1/4 часть ежемесячно со всех доходов должника.

олесь Ukraine/Kiev 12.12.2014 10:40
-1 +1 +1

Чи мають право мобілізувати якщо стосовно мене ведеться слідство

Галина Ukraine/Rykhtychi 11.12.2014 14:35
-1 0 +1

Син навчається в вищому навчальному закладі і отримує стипендію. Прописаний в гірській зоні . а навчається не у гірській.Чи має право він отримувати надбавку до стипендіі - гірське???

Sonka Ukraine/Kiev 11.12.2014 00:23
-1 -1 +1

Якщо особа, що влаштувавшись на роботу( неофіційно), пропрацювавши один місяць - звільняється, при тому роботодавець не хоче виплатити заробітньої плати. Чи є якийсь діючий на нього закон, та як можна забрати зароблені гроші?

Іра Ukraine/Kiev 11.12.2014 00:22
-1 0 +1

Якщо особа, що влаштувавшись на роботу( неофіційно), пропрацювавши один місяць - звільняється, при тому роботодавець не хоче виплатити заробітньої плати. Чи є якийсь діючий на нього закон, та як можна забрати зароблені гроші?

Кристина Ukraine/Irpin 10.12.2014 23:06
-1 +1 +1

Добрый вечер! Подскажите пожалуйста,имеет ли право руководитель забирать моб.телефоны у своих работников?

Іра Ukraine/Kiev 10.12.2014 17:59
-1 0 +1

Добрий вечір! В мене таке неприємне питання стосовно кредиту. Покінчив життя самогубством знайомий, але в нього лишилось 85 000 невиплаченого кредиту. Із жінкою вони неодружені, але прописаний він в неї. Поручителі не давали ніяких документів,і підписів ніде не ставили, але їм надокучали дзвінками з банку. Чи мають вони до цього якесь відношення? Хто має виплачувати цей кредит?

Иван Ukraine/Lebedin 10.12.2014 16:56
-1 +1 +1

Добрый вечер.Я работаю зубным техником.Меня послали на плановые курсы,я съездил,но платить за командировочные мне главный бухгалтер отказывается,ссылаясь на то,что я не выполняю план.Имеет ли он право не оплатить мне командировочные?Хоть план не выполняется по всей области.Когда я спросил на каком основании он отказывается мне оплатить,то он сказал,что ни закона,ни приказа главного врача нет,просто он не будет платить.Что мне делать?

наталя Ukraine/Berezhany 10.12.2014 13:54
-1 +1 +1

чи мають право мобилизовувати одного годувальника

Ілона Ukraine/Kiev 10.12.2014 13:25
-1 -1 +1

Вскільки років можна іти дівчині служити в армію?

світлана Ukraine/Ternopil 09.12.2014 22:25
-1 0 +1

чому за неправельне оформлення документів відповідальність несе тільки одна сторона-платить тільки замовник?

світлана Ukraine/Ternopil 09.12.2014 22:20
-1 -1 +1

якщо арештовано рахунки теплокомуненерго чи треба сплачувати рахунки

віка Ukraine/Odessa 09.12.2014 21:36
-1 0 +1

якщо солдат в зоні ато з 1 листопада до сьогодні коли він повинен повернутись ??

Ірина Ukraine/Lviv 09.12.2014 12:29
-1 +2 +1

Доброго дня! Скажіть будь-ласка, чи має право свекруха вигнати з дому невістку, яка не є приписана але спільна дитина з чоловіком приписана в цьому ж домі. Заздалегідь дякую!

іван Ukraine/Ivanofrankovsk 09.12.2014 12:11
-1 -1 +1

я працівник ДСНС ЦЗ України,мені 33-и роки,ком-відділення, звання -прапорщик, одружений, маю троє дітей, служив ВЧ-3007 з 2000-2001р., посаду займав "зам ком звод", уволився-звання ст.сержант, хочу піти в AТО. що для цього потрібно? чи збережеться моє робоче місце? військово-лікарську комісію проходджу кожний рік скарг на здоровя нема,буду радий вашої відповіді

Інга Ukraine/Odessa 08.12.2014 12:55
-1 +1 +1

Чи може батько продати будинок, який йому був подарований, в період перебування ним в шлюбі з моєю мамаю, якщо я там прописана, проте не проживаю, оскільки зараз навчаюсь

Василь Ukraine/Kiev 08.12.2014 11:35
-1 0 +1

Доброго дня, прошу Вас надати первину юридичну допомогу з наступного питання- Чи може банк забрати квартиру за кредит, якщо квартира у власності учасника бойових дій та інваліда 2- групи?

Nadia United States/Newark 07.12.2014 19:37
-1 +2 +1

Я і моя повнолітня дитина живемо за кордоном, але ми є приписані на квартирі, яка була приватизована моєю мамою. Моя мама померла кілька років тому назад, а тепер квартира не має власника хоча я, моя дитина, мій брат зі своєю сімєю який живе на Україні є всі там приписані. Як я можу разом зі своєю дитиною подарувати нашу частину квартири моєму братові?

михайло Ukraine/Kiev 07.12.2014 16:21
-1 0 +1

Свівласники будинку дали згоду на приєднання допоміжного приміщення(підвала) до квартири.Міжвідомча комісія забовязала заяви нотаріально завірити.Можна завіірити заяви Директором КП.Прошу допомогти.

паавел Ukraine/Kiev 07.12.2014 13:07
-1 +2 +1

добрый день прошу помочь с таким непростым вопросом--- мне моя бывшая со своим нынешним мужем не дают общаца и скрывают от меня мою дочь хотя комиссия прав опеки установила часы розіскивал но там все спускали на откат не знаю куда даже платить алименты поскольку в милиции меня просто посылают куда подальше поскольку брат ее нынешнего мужа работает в милиции хотя и дочь проживала с моими родителями до 5 лет и свидетели есть также пишет заявления в милицию что постоянно избиваю ее хотя ни разу не трогал ее а ее нынешний супруг постоянно угрожает физической расправой и тем что сделает так что я ее никогда не увижу помогите заранее спасибо

Микола Ukraine/Kiev 06.12.2014 21:12
-1 0 +1

Я член кредитної спілки з 2005р. Відривні частини прибуткових касових ордерів я загубив і маю тільки завірену печаткою і підписом голови правління роздруківку з електронної бази особового рахунку. Чи достатньо цього для звернення до суду. Інші документи по моєму зверненню КС не надає.

Валерія Ukraine/Poltava 06.12.2014 13:25
-1 0 +1

Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, з такою проблемою. У сусідів постійно пропадає світло в квартирі, вони самовільно відкривають електрощитову на сходах, і тиснуть на абсолютно всі вимикачі, поки не знайдуть той, що від їхньої квартири. Таким чином вони вимикають світло в усіх квартирах на нашому поверсі. В нас колись із-за такого раптового вимкнення згоріла відеокарта в комп"ютері, звісно, що міняли самі. Інші сусіди практично не живуть, зрідка з"являються тільки, а тому колективну скаргу голові кооперативу написати не вийде, бо ні з ким об"єднуватись... Голова кооперативу це питання вирішувати не бажає, електрика, який взагалі-то формально на папері працює, ніколи ніхто не бачив. Де шукати правди? Куди можна написати скаргу і на що посилатись? Я розумію, що вони якісь норми порушують, але як це довести?

ольга Ukraine/Berezhany 06.12.2014 12:02
-1 0 +1

доброго дня.як записатись мобілізованому на квартиру.які для цього потрібні документи.

Микола Ukraine/Kiev 04.12.2014 10:38
-1 +1 +1

Підкажіть будь-ласка,,, мені бабуся дає земельну ділянку під будівництво.. Але сусід(діда рідний брат) заліз у її город на 3 сотки, мені виділяють 18 соток,але бабуся немає ніяких документів(всі документи ще на діда оформлені,який давно помер,і не залишив заповіту),крім цього в бабусі є 7 дітей,двоє з них прописані біля неї,проживає там лише моя мама. Чи можу я приватизовувати ті сотки,які мені дає бабуся,погодившись із теперішньою межею(бо інакше сусідка не підписує) і чи не відберуть у мене колись ці 3 сотки? Дякую!

ліля Ukraine/Rykhtychi 03.12.2014 21:37
-1 +1 +1

Мого чоловіка мобілізували в травні і він був в зоні ато коли повернувся дістав хрибтову килулежав в госпіталі два тижні а тепер знову повернули в госпіталь пройшло три тижні і він знову відчуває біль. Чи має право він демобілізуватись

Дарина Ukraine/Khmelnitskiy 03.12.2014 18:11
-1 +2 +1

Доброго дня. Питання стосується кредиту. якщо будинок під заставою, і ми нажаль не маємо можливості сплачувати кредит, чи можуть нашу сім'ю виселити і конфіскувати все майно?

Джек Ukraine/Kharkiv 03.12.2014 16:57
-1 -3 +1

Как снять авто с учета если хозяин умер?!

Сергій Ukraine/Rivne 02.12.2014 15:26
-1 -1 +1

30.11.14 року був підписаний наказ про звільнення мене з військової служби у зв'язку із станом здоров'я. З 2.12.14 року перебуваю на ліуарняному. Чи маю я право по закінченню лікування отримати зарплатню (компенсацію, тощо) за період лікування? Дякую.

андрій Ukraine/Kiev 02.12.2014 11:12
-1 +1 +1

куди звиртатись при не виплаті заробітної плати в дитячому садку ічи законе скасованя доплат

Святослав Ukraine/Kiev 01.12.2014 16:47
-1 0 +1

Якщо документально хату бабушка переоформила на мен, але сам там проживає і платить компослуги зі знижкою, платити так і далі?

Віктор Ukraine/Kiev 01.12.2014 13:51
-1 0 +1

Як можна перевестися з органів внутрішніх справ України в лави Збройних Сил України із збереженнім спеціального звання???

Тарас Ukraine/Odessa 30.11.2014 19:06
-1 0 +1

що робыть якщо забралы пай (землю 40 соток)пидробывшы в сильський ради пидпыс жены а тепер хотять забрать дом выпысавшы 3 осиб з дому 1 яка е детына 7 рокив

Роксолана Ukraine/Kiev 30.11.2014 19:04
-1 0 +1

Доброго дня! Допоможіть вирішити проблему! У вересні 2014 року до нас в ПТНЗ поступила вчитися неповнолітня учениця з числа дітей-сиріт (після 9 класу), на даний час вона мала піклувальницю проте вже у кінці вересня дана піклувальниця подала в органи опіки клопотання про позбавлення її піклування над даною дитиною. без будь яких вагань дані органи опіки позбавляють піклування і зобов'язують начвальний заклад (оскільки дитина проживає в гуртожитку) взяти на себе зобов'язання щодо даної учениці. Ми перевели її на повне державне утримання наказом директора, але справа в тому що дана учениця характеризується дуже поганою поведінкою на будь які зауваження, попередження, розмови з психологом не реагує, не слухається, почала красти. Допоможіть будь ласка нам. Як ми можемо її перевсти в школу-інтернат? Нас просто обвели круг пальця. Буду вдячна за допомогу та відповідь!

Юлія Ukraine/Kiev 29.11.2014 17:28
-1 0 +1

Громадянин В.О. перебував за трудовим контрактом в іншій країні. За час його відсутності житлове приміщення, яким він користувався разом із братом, було приватизоване. Брат громадянина В.О. продав приватизовану квартиру і переїхав в інше місце. Визначте порядок захисту порушених прав громадянина В.О.

Юлія Ukraine/Kiev 29.11.2014 17:28
-1 +1 +1

Громадянин В.О. перебував за трудовим контрактом в іншій країні. За час його відсутності житлове приміщення, яким він користувався разом із братом, було приватизоване. Брат громадянина В.О. продав приватизовану квартиру і переїхав в інше місце. Визначте порядок захисту порушених прав громадянина В.О.

Mrs Jurisa Puzzo Ukraine/Kiev 29.11.2014 09:55
-1 0 +1

Вам потрібен кредит? якщо так, напишіть нам назад для отримання додаткової інформації на електронній пошті: jurisapuzzoloancompaany@gmail.com

Митя Романив Ukraine/Lviv 29.11.2014 00:53
-1 +2 +1

Проживаю у гуртожитку.нещодавно до мене в кімнату зайшли двоє хлопців з оперзагону(студенти,які мають повноваження слідкувати за порядком у гуртожитку) і сказали що тхне маріхуаною. забрали наші перепустки і на наступний день сказали,що у нас є тиждень аби виселитися з гуртожитку,а інакше вони виженуть нас з однокімнатниками ще й з університету. але ми в кімнаті не курили. Факт,що хтось курив на поверсі є,але попали ми.чи має право адміністрація вірити на слово оперзагону якщо ніяких доказів не знайдено?як врегулювати це питання?дякую

Лариса Ukraine/Kiev 28.11.2014 20:43
-1 +1 +1

Добрий день! Місяць тому померла моя родичка. ЇЇ дочка говорить, що не може одержати допомогу на поховання тому що у покійноЇ був непогашений кредит у банку. Чи таке можливо?

Олег Кузик Ukraine/Kiev 28.11.2014 19:32
-1 0 +1

Доброго вечора.підкажіть куди можна звернутись за допомогою щоб прописатись без права на власність????сталося так що я виписався з дому в якому жив з батьками,а тепер потрібна прописка щоб міг виіхати за кордон на заробітки а без неі нікуда.Дуже буду вдячний за відповідь.

світлана Ukraine/Ternopil 28.11.2014 17:16
-1 +2 +1

скажіть будь ласка скільки мені прийдеться платити за комунальні якщо разом зі мною проживає особа з інвалідністю

Петро Ukraine/Lviv 27.11.2014 22:16
-1 -1 +1

Що робити, держава хоче щоб я повернув соціальну допомогу "по втраті годуальника сім*ї" виплачувалась протягом навчання, навчання закінчив в червні, а виплачували ще до вересня, а зараз вимагають повернути на протязі місяця суму за липень серпень. Дякую.

yanysa898mat Ukraine/Vinnytsia 26.11.2014 23:03
-1 0 +1

скажите пожалуйста.Если человек написал заявление на увольнение,то кому сначала его подать?заведующему или сразу начальнику?

катерина Ukraine/Vinnytsia 26.11.2014 22:44
-1 +1 +1

Підскажіть будь ласка,чи можу я звільнитися з власним бажанням,у звязку з терміновим виїздом за кордон?Якщо я подаю заяву від 27.11.2014,а звільнити прошу мене з 01.12.2014р.

Валерій Ukraine/Odessa 26.11.2014 22:16
-1 0 +1

Чи моожу я виїхати за кордон - в Польщу, якщо я стою по догляду за інвалідом ?

max Ukraine/Odessa 26.11.2014 20:19
-1 +1 +1

чи обов'язково працювати три роки після коледжа

max Ukraine/Odessa 26.11.2014 20:03
-1 0 +1

чи обов'язково працювати три роки після коледжа

Саша Russian Federation/Moscow 26.11.2014 14:20
-1 +1 +1

9761

Ірина Ukraine/Kiev 26.11.2014 12:41
-1 +1 +1

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо неповнолітній студент проживає в гуртожитку, договір відповіно уклав він від власного імені, хоча батьки не підписували документів на згоду про це. За гуртожиток платить мати через банк від власного імені, але в квитанції зазначено, за кого здійснюється оплата, тобто за студента. Нам телефонують і кажуть написати пояснюючу, оскільки платником по квитанції має бути сам студент, бо в іншому випадку оплата не зарахується. І при всьому цьому вони десь загубили обидва примірники договору, відповідно на руках у нас його немає. З цього виникають такі питання: 1. Чи мали вони право укладати договір з неповнолітньою особою без згоди батьків і чи передбачена за це відповідальність? 2. Що робити з договором, адже другий примірник вони повинні були віддати 3 місяці назад? 3. Чи дійсно в графі "платник" в квитанції має бути зазначено прізвище студента, враховуюючи, що до досягнення особою повноліття батьки є її законними представниками?

standadloan Nigeria 26.11.2014 01:05
-1 0 +1

Вам потрібен кредит? У вас поганий кредит? Ви потрібні гроші, щоб платити за рахунками? Ви повинні почати новий бізнес? У вас є Незавершені проект під рукою завдяки погане фінансування? зв'язатись з нами standardloan1990@Outlook.com

standadloan Nigeria 26.11.2014 01:04
-1 +1 +1

Вам потрібен кредит? У вас поганий кредит? Ви потрібні гроші, щоб платити за рахунками? Ви повинні почати новий бізнес? У вас є Незавершені проект під рукою завдяки погане фінансування? зв'язатись з нами standardloan1990@Outlook.com

Олексій Ukraine/Kiev 25.11.2014 16:06
-1 0 +1

Доброго дня. Мені 16 років, я хочу перейти з одного училища в інше, а мені кажуть що необхідна присутність батьків. Не хочуть мене відпускати. Закон на моєму боці? 0985122643 Зателефонуйте будь-ласка.

ОКСАНА United States 24.11.2014 12:11
-1 0 +1

Доброго дня, мені 50 років ,проживаю на території чорнобильської зони, маю стаж 15 років,у скільки років згідно законодавства я маю право іти на пенсію?

ОКСАНА United States 24.11.2014 12:10
-1 -1 +1

Доброго дня, мені 50 років ,проживаю на території чорнобильської зони, маю стаж 15 років,у скільки років згідно законодавства я маю право іти на пенсію?

Назар Ukraine/Stryj 24.11.2014 02:50
-1 0 +1

Добрий день!! Ситуація такого роду мене мобілізували до армії,я не відмазувався пішов вже був на АТО 2 тижні ,прийшла звістка з дому що загинув у дтп мій батько який був опікуном малолітнього внука!! Я взяв опікунство насебе так як нема кому ! тепер сиджу дома і не знаю що робити , звілняти не хочуть і туди не кличуть бо знають що нема ским лишити дитину!!! Тато працював на державній роботі і тепер кличуть мене на його місце !Чи можу я іти не звільняючись з ЗСУ на цю роботу поможіть будь ласка

оксана Ukraine/Kiev 23.11.2014 19:21
-1 +5 +1

чи може мати без згоди батька перевезти малолитню дитину на проживання в инше мисто

Ylia Ukraine/Kiev 22.11.2014 17:35
-1 -1 +1

Доброго дня, я хочу відмовитись від батьків, підкажіть будь-ласка куди мені звертатись?

Jonna Finance Nigeria/Lagos 22.11.2014 16:06
-1 0 +1

Вам потрібен кредит? ми пропонуємо кредиту бізнес-кредит, компанія кредит, авто кредит, будинок кредит і всі види кредиту, і ця компанія пропонує кредит за ставкою, 2% відсотка дуже низькою, так що якщо ви зацікавлені в кредит ми хочемо, щоб ви повернутися до так по електронній пошті: jonnafinance@outlook.com

Оксана Ukraine/Dnipropetrovsk 22.11.2014 14:21
-1 +5 +1

Скажіть будь-ласка, як бути в такій ситуації: подала документи на малозабезпеченість, її призначили а тепер вимагають повернути кошти з причини, що я є власником іншої квартири, у якій зареєстрований брат, з площею все добре ( фактично це його квартира, яку я відкупляла для подальшого обміну з ним на його частку у батьківській , але це не узаконила ), коли прийшла комісія , то виявила квартирантів у його квартирі , про що я не знала , оскільки ніяких договорів не укладала з ними, усе записано лише з слів квартирантів , мене квартиранти ніколи не бачили і вже вибрались після скандалу з братом, що мені робити адже я дійсно не маю доходів.

наталія Ukraine/Kiev 22.11.2014 10:29
-1 +2 +1

чи мають право батьки без попередження і дозволу директора відвідати урок в школі своїх дітей з метою контролю поведінки своїх дітей і поведінки вчителя.

ання Ukraine/Bila Tserkva 21.11.2014 14:08
-1 -2 +1

якщо в державного служюовця борги перед виконавчою службою, чи може він звільнитись?

віка Ukraine/Kiev 21.11.2014 10:09
-1 0 +1

боржник аліментів стверджуе .що ніде не працюе.тим часом мае нерухомістьз3-х твартир.1-го будинку та автомобіля.який придбав за час несплати.як бути мамі.яка живе з сином в 1кімнатній кв. на 2тис. вміс

оля Ukraine/Kiev 20.11.2014 20:28
-1 +2 +1

Доброго дня! Я хочу купити в банку заставне майно(будинок) через аукціон. Якщо я його куплю попередні власники можуть його відсудити назад? Скажіть як вберегти себе при купівлі такого майна. Можливо якісь договори з банком укладати?. Дякую!!!

Вікторія Ukraine/Kirovohrad 20.11.2014 18:36
-1 -1 +1

Доброго дня, скажіть будь ласка, якщо мій чоловік має кредит і не може його виплатити, банк може забрати квартиру, яка була переписана з чоловіка на мене?

Олена Ukraine/Kiev 20.11.2014 16:42
-1 +1 +1

Доброго дня чи є правомірним дія військової частини коли була розформована 51бригада хлопців заставляти переходити в 14 якщо вони неписали ще ніяких рапортів як їм отримати штамп про демобілізацію?

юлія Ukraine/Kalynivka 18.11.2014 13:24
-1 +4 +1

добрий день скажіть будь ласка якщочоловік працює нелегально як зробити щоб він платив аліменти

-1 0 +1

Дякую за питання! Потрібно звернутися в суд, отримати рішення про стягнення аліментів.

ірина Ukraine/Kiev 17.11.2014 21:18
-1 +2 +1

доброго дня ! Підкажіть будь-ласка чи має право чоловік на дикретну відпустку якщо він мобілізований до ЗСУ? Дякую

ірина Ukraine/Kiev 17.11.2014 21:15
-1 0 +1

чи може піти в декретну відпустку батько який мобілізований дитині два місяці

Юля Конаш 11 років Ukraine/Dnipropetrovsk 17.11.2014 19:00
-1 +2 +1

Народ чи є такий закон де сказано що треба забирати батьківські права за те що не принесли справку до школи за 1 день пропуска

-1 0 +1

Дякую за питання! Ст. 164 СК України встановлює вичерпний перелік підстав позбавлення батьківських прав. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Оксана Ukraine/Kiev 15.11.2014 10:19
-1 0 +1

на момент укладення договору дарування частини квартири брат був учасником бойових дій афганістану які документи необхідно було надати нотаріусу

Яна Ukraine/Kiev 14.11.2014 20:06
-1 +1 +1

Якщо батьки розлучені, а мама без дозволу батька змінила дитині прізвище. Як має діяти батько, який з цим не згідний? І у яких випадках по закону можлива зміна прізвища дитині,

Сніжана Ukraine/Kiev 14.11.2014 18:16
-1 +1 +1

Які документи потрібно подать в суд щоб він виніс рішення про надання шлюбу неповнолітній жінкі і повнолітньому чоловіку??

мария Ukraine/Kiev 14.11.2014 17:18
-1 0 +1

доброго дня пидскажить будласка ! хочу приписатися до чоловика а власником хати е свекруха яки треба документи для цього

Тетяна Ukraine/Vasilkov 14.11.2014 00:12
-1 +1 +1

Доброї ночї .Хотілося б взнати . Я працюю вчителем стаж 23 роки . Маю військовий квиток. склад сержанти звання рядаві. Військомати заставляють проходить медкомісію . Чи мають таке право? І як діяти далі?

Сергій Ukraine/Kiev 13.11.2014 20:13
-1 +1 +1

скільки може бути мінімум років особі аби вона мола підписати договір(куплі продажу)

-1 0 +1

Дякую за питання! 18 років.

віктор Ukraine/Kharkiv 13.11.2014 18:21
-1 0 +1

куда звернутися коли міліція без поводу шиє на мене діло-погрожують пострадалому щоб він на мене написав заяву що я його побив а ми з ним друзі він нехоче нічого писати!?

Марія Ukraine/Odessa 13.11.2014 18:15
-1 +2 +1

Я працюю вчителем в селі,в мене зарплата 715 гривень,мені сказали,що будуть пільги на газ та електроенергією,а тепер сказали,що якщо у чоловіка зарплата перевищує 1710 гривень,то пільг не буде,чи це справді так?Дякую.

Олена Ukraine/Kiev 13.11.2014 13:23
-1 +1 +1

Доброго дня! Підскажіть будь ласка,чи має право комендант гуртожитку,заходити в кімнату коли там не має осіб,які проживають в цій кімнаті,забирати особисті речі.

Ліанка Івашко Ukraine/Yagotin 12.11.2014 19:32
-1 +1 +1

Доброго вечора! Підкажіть будь ласка чи маю я право на субсидію?Мама і я співвласники однокімнатної квартири,мама не зареєстрована в квартирі,тільки я.Я стою 8-й місяць на біржі,перебуваю у шлюбі з серпня місяця,але чоловік приписаний до батьківської хати,він не працює,тому його довідку про доходи я не можу пред"явити чи вона взагалі потрібна,якщо відношення до цієї квартири він не має.

Ліанка Івашко Ukraine/Yagotin 12.11.2014 19:30
-1 -1 +1

Доброго вечора! Підкажіть будь ласка чи маю я право на субсидію?Мама і я співвласники однокімнатної квартири,мама не зареєстрована в квартирі,тільки я.Я стою 8-й місяць на біржі,перебуваю у шлюбі з серпня місяця,але чоловік приписаний до батьківської хати,він не працює,тому його довідку про доходи я не можу пред"явити чи вона взагалі потрібна,якщо відношення до цієї квартири він не має.

Геннадій Ukraine/Kiev 11.11.2014 12:22
-1 +1 +1

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка. Що робити, якщо після поданої заяви до суду мені не прийшло жодної повістки, і діло анульовано з причини повторної неявки?

Олександра Ukraine/Berezhany 10.11.2014 10:23
-1 0 +1

Чи має прво загс видати довідку мамі про те, що син не жонатий за відсутності сина. коли він за кордоном? Якщо не загс то хто?

света Ukraine/Kiev 09.11.2014 21:17
-1 +3 +1

доброго дня БУДЬ ЛАСКА СКАЖІТЬ ..МИ КУПУЄМО ДІМ,А ЙОГО НЕМАЄ ВДОМА..ЧИ МОЖНА ПЕРЕПИСАТИ ДІМ НА МЕНЕ БЕЗ ДОЗВОЛУ ЧОЛОВІКА........

Аліна захарова Ukraine/Kiev 09.11.2014 08:48
-1 +2 +1

Доброго дня! Допоможіть будь ласка...в україні вийшла заміж за громадянина турецької резпубліки..шлюб дійсний тільки в україні, в турції не легалізонаний.зараз я вагітна. чи можу я оформити дитину тільки на себе і визнати шлюб не дійсним або розірвати... так щоб громадянин турецької резпубліки не відсудив потім у випадку чого дитину і забрав в турцію!?? що потрібно щоб перестрахувати себе при народженні дитини, щоб потім вона лишилась в Україні і зі мною... а то він грозиться що багатий і дитину віддатуть йому, адже в нього більші доходи. а якщо зробити так щоб в роддомі не оформити його батьком? так можна коли в шлюбі? дуже чекаю відповіді..дякую

Ніка Ukraine/Kiev 09.11.2014 00:29
-1 0 +1

Я студентка 1 курсу університету(заочна форма), згідно з учбовим планом сесія мала відбутися 19 січня, але у зв'язку з економією енергоресурсів на час опалювального сезону сесію перенесли на 10 листопада. міжсесійний період тривав 7 тижнів, по плану у мене 703 години самостійної роботи. Чи законно це? Чи можна це оскаржити?

світлана Ukraine/Kiev 08.11.2014 17:41
-1 +1 +1

10 числа була звільнена із займаної посади (держслужбовця) у зв"язку з переходом на посаду держслужбовця в іншу установу.Але 11 числа не приступила до роботи, так як із дитиною по швидкій були госпіталізовані в лікарню.На час перебування у лікарні лікарняний лист не брала,так,як на новій роботі була офіційно ще не прийнята.А прийнята вже була 20числа.Чи перервався у мене стаж держслужби? І чи не порушив роботодавець законодавство,зробивши мені запис у трудовій прийнята на посаду в порядку переведення.

таня Ukraine/Lviv 08.11.2014 17:32
-1 0 +1

чи може жінка працюючи в гірському населеному пункті отримати надбавку до допомги по догляду за новонародженою дитиною

-1 +2 +1

У МОЕГО МУЖА ОТ ПЕРВОГО БРАКА ЕСТЬ ДОЧЬ,АЛИМЕНТЫ ОН ВЫПЛАЧИВАЛ НЕ БОЛЬШИМИ ЧАСТЯМИ И ТО НЕ КАЖДЫЙ МЕСЯЦ ТАК КАК ОН НИГДЕ ОФИЦИАЛЬНО НЕ УСТРОЕН.У НАС ЕСТЬ ДОЧЬ И Я СНОВА В ПОЛОЖЕНИИ И ЕМУ ПРИЙШЛА ПОВЕСТКА В СУД.МОГУТ ЛИ ЕГО ПОСАДИТЬ В ТЮРМУ ИМЕЯ НА РУКАХ РЕБЕНКА И БЕРЕМЕНУЮ ЖЕНУ?

ольга Ukraine/Lviv 08.11.2014 10:26
-1 +4 +1

скажiть будь-ласка чи може спiвласник квартири подарувати свою частину чи заповicти без документiв про право на власнiсть.

Альоша Ukraine/Kitsman 06.11.2014 20:23
-1 0 +1

Я проживаю з дружиною в тітки. Вона написала на жінку заповіт. Скільки треба прожити щоб отримати право на поділ, чи право на землю на будинок....

Надія Ukraine/Kiev 06.11.2014 11:28
-1 0 +1

Доброго дня! Я студентка 5 курсу, у серпні вийшла замуж та змінила прізвище(поступала у вуз під своїм прізвищем). Чи можна отримати диплом на своє дівоче прізвище (на даний час знаходжусь на прізвищі чоловіка)? Дякую

Надя Ukraine/Rivne 05.11.2014 10:36
-1 +1 +1

чи маю я право працювати в іншому місті по трудовій якщо прописана в іншому

Надя Ukraine/Rivne 05.11.2014 10:32
-1 +2 +1

Добро дня.Скажіть будь ласка чи маю я право працювати по трудовій в м.Рівному в медичному закладі,якщо я прописана в м.Львів

Марія Ukraine/Kiev 04.11.2014 20:24
-1 0 +1

Доброго дня.Скажіть будь ласка куди потрібно звертатись,якщо колишній роботодавець не хоче надати довідки про доходи для того,щоб я могла стати на біржу праці? звільнена за згодою двох сторін.дякую.

Марія Ukraine/Kiev 04.11.2014 16:24
-1 +1 +1

Доброго дня, підкажіть будь-ласка. Я багатодітна мама, чи маю я пільги на встановлення лічильників на воду?

ірина Ukraine/Kiev 04.11.2014 11:20
-1 0 +1

скажіть будя ласка чи має право агроном який працював на ядах іти на пільгову пенсію і в скільки років

наталія Ukraine/Vinnytsia 03.11.2014 11:45
-1 -2 +1

Я приватний підприємець...моєго працівника було мобілізовано і поранено в АТО, знаходився на лікуванні в Харкові, зараз проходить лікування в своєму місті. Я діяльність зараз не веду ні яку....працівнику треба нараховувати середній заробіток, але не має з чого. Податківці говорять, что продавайте машину, будинок і платіть. Чи можу я поки працівник знаходиться в місті розірвати з ним трудовий договір. Працівник не заперечує.

Ярослав Ukraine/Kiev 02.11.2014 16:34
-1 +1 +1

Доброго часу доби! Куди мені звернутись коли міліція закрила впровадження за статтею 125. Міліція заминає свідомо діло!

Іван Ukraine/Kiev 02.11.2014 12:09
-1 -1 +1

Добрий день.У мене є судимість ще не закінчена ст.191 ч.3 (умовне),а зараз я прохожу по ще одній справі крадіжка!Що мені світить,чи зможу я бути на підписці?

sveta dudhak Ukraine/Kiev 01.11.2014 13:41
-1 +1 +1

Мого брата мобілізували 14 серпня.Він не підписував ніяких документів. Вимагали підписуватись добровольцем. 24 жовтня його забрали в зону ато. Які документи потрібно вимагати у військкоматі для підтвердження учасника ато? Через який час його можуть демобілізувати?

ганна Ukraine/Ternopil 01.11.2014 13:02
-1 +2 +1

доброго дня. мій чоловік громадянин Росії .проживаємо у селі чи маємо право приписати чоловіка до себе якщо будинок не приватизований .хоча при народжені дитину приписала.

Юрій Ukraine/Novomoskovsk 31.10.2014 13:29
-1 +1 +1

Що робіті якщо мого батька віпісують раніше а ніж потрібно тільки після 4 днів як пройшла операція

Леся Ukraine/Odessa 30.10.2014 23:11
-1 +1 +1

я отримую пенсію по втраті годувальника в січні випуск але ще до червня буду навчатися в консульт пункті це вечірня школа яку предоставляє училище якщо я принесу в пенсійний довідку що я дійсно навчаюся в консульт пункті чи продовжать мені пенсію?

надя Ukraine/Lviv 30.10.2014 16:38
-1 -1 +1

чоловік має догляд за прстарілим чи має право виїхати за кордон на 2 місяця

олег Ukraine/Lviv 30.10.2014 12:45
-1 -1 +1

чи надається військовослужбовцям за контрактом додаткова відпустка для здачі сесії в даний час 30.10.2014

Толік Ukraine/Kelmentsy 30.10.2014 12:31
-1 0 +1

У мене друга група інвалідності, є стаж 6 років і 9 місяц. Чи можу я стати на біржу праці?

Ліна Ukraine/Kiev 30.10.2014 11:15
-1 0 +1

Куди звертатись, щоб дізнатись, чи правильна виплата пенсії та які документи для цього потрібні? Дякую.

Ліна Ukraine/Kiev 30.10.2014 11:13
-1 0 +1

куди звертатись, щоб дізнатись, чи правильна виплата пенсії та які документи для цього потрібно подати? Дякую.

Ліна Ukraine/Kiev 30.10.2014 11:12
-1 +1 +1

Підскажіть, будь-ласка, куди можна звернутись та які документи для цього потрібно, щоб дізнатись, чи правильно виплачуюють пенсію? Дякую.

надя Ukraine/Lviv 30.10.2014 07:14
-1 +2 +1

мій чловік має дохід за пристарілим чи може він виїхати у москву на 2 місяця

Олеся Ukraine/Bila Tserkva 29.10.2014 19:14
-1 +3 +1

Для переоформлення хати з моєї бабусі на мого батька, де прописана я та моя малолітня дитина, у БТІ вимагають, щоб до них прийшов мій колишній чоловік та надав згоду на переоформлення хати. Але вже 5 років ми не спілкуємося, ві