Відкритий міський турнір з панкратіону,

присв’ячений пам’яті генерала Омеляна Польового

Турнір проводиться 26 січня 2013 року у м. Тернопіль за адресою: вул. Текстильна 28ч (ТРЦ «Подоляни», Concert hall «Holiday»).

Панкратіон (грец. pan «усе»; грец. kratos «сила, міць») - найдавніше єдиноборство, яке було включено в програму Олімпійських Ігор Давньої Греції в 648 році до н.е.

Це єдиноборство було, ймовірно, самим важким і небезпечним змаганням древніх Олімпійських ігор. У цьому спортивному поєдинку змагалися два неозброєних атлета, які могли застосовувати прийоми боротьби, бити руками і ногами, ліктями, проводити больові і задушливі захоплення, не використовуючи при цьому ніякого захисного спорядження. Переможці цього єдиноборства ставали національними героями в Греції. Згодом грецький панкратіон переродився в римське гладіаторство.

Ідея відродити цей вид єдиноборства прийшла Олександру Валдайцеву, жителю Красноярська, нині президентові Міжнародного спортивного центру «Панкратіон», штаб-квартира якого знаходиться в Дубліні, Ірландія. Відроджений їм вид боротьби набагато безпечніше свого попередника. Бої в ньому проводяться з використанням легких і зручних протекторів, в значній мірі знижують травматизм. Однак суть поєдинку не змінилася - бійцям дозволено приймати будь-які тактичні дії. Атлетам дозволяється застосовувати практично весь арсенал технічних дій боротьби вільної, греко-римської, самбо, дзюдо, східних єдиноборств, боксу і кікбоксингу.

Сучасний панкратіон увібрав в себе найкраще з існуючих видів єдиноборств, в ньому використовується майже весь арсенал тактик бойових мистецтв. В даний час існує близько 200 федерацій панкратіону по всьому світу. Панкратіон успішно розвивається в країнах США, Європи, Азії та Бразилії.

Починаючи з 1995 року, панкратіон одержав свій розвиток в Україні, так у жовтні 1995 року був проведений перший Чемпіонат України по панкратіону в Харкові. Потім у листопаді 1996 року перша збірна команда України брала участь у Чемпіонаті світу з панкратіону в Москві.