“Європейський тиждень мобільності”

Велоактивіст просить долучитись тернопільські громадські організції до підготовки та проведення “Європейського тижня мобільності”.Щороку захід проходить з 16 до 22 вересня.

У рамках тижня мобільності у Тернополі засновник групи “ВелоТернопіль” Юрій Суходоляк планує влаштувати тиждень різноманітних заходів, які б долучили тернополян до активного способу життя. Проект повинен закликати людей задуматися над діапазоном наявних транспортних можливостей та обирати для кожної поїздки раціональний вид пересування. Людям пропонується поєднувати способи пересування, що часто сприяє швидшій і приємнішій подорожі.
- Людям потрібна альтернатива звичним для них авто, – каже Юрій Суходоляк. – Чому люди не можуть вийти з дому на декілька хвилин раніше і пройтись пішки, а не їхати авто чи маршруткою? Чи проїхатись тим же велосипедом. Людям потрібно більше часу проводити на свіжому повітрі.
До того ж, за словами активіста, у місті планували провести змагання на самокатах, забіг, змагання у скейтпарку для велотріалістів.
- На жаль, у нашому місті немає кому проводити усі ці змагання, – каже Юрій. – З усіх організацій та активістів поки що зголосилась допомогти лише Лілія Проць. Вона запропонувала зробити змагання по школах. І більше нікого. А я один такого масштабного дійства ще не організовував. Робити аби як теж не хочеться, тому потрібна допомога.
Тернопільська спортсменка Лілія Проць підтримує проект, оскільки він корисний.
- Я підтримую, бо це здоровий спосіб життя, – каже пані Проць. – Є ідея зробити у школах перегони – об’їзд фішок на велосипедах. Але для того, щоб провести цю акцію на рівні потрібно хоча б два тижні на підготовку та організацію. І звісно, щоб ще долучались інші організації та активісти.
Усіх бажаючих активістів та громадські організації, які хочуть долучитись до проведення тижня мобільності у Тернополі просять заповнити анкету goo.gl/forms/CFXPMVsQwr або зателефонувати за номером 063-682-01-32.