ЧЕРКАСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЗАСЛУЖЕНИЙ НАРОДНИЙ ХОР

21 лютого о 18.30 концерт Черкаського академічного заслуженого народного хору.

Хор, що створений на Батьківщині Тараса Шевченка, Семена Гулака-Артемовського, Кирила Стеценка, Порфирія Демуцького,  увібрав у себе мелодику, дух і слово українського пісенного мистецтва й підняв його на найвищі вершини. Створений у травні 1957 року хор пройшов яскравий творчий шлях. З перших років свого існування він заявив про себе як самобутній, неповторний своїм особливим звучанням пісенний колектив. Засновником колективу і його першим художнім керівником був Кущ Микола Давидович – випускник Київської консерваторії, який працював в колективі з 1957 року по 1963 року.

У різні роки творчої діяльності його керівниками та головними диригентами були Андрій Хмара, Володимир Конощенко, Анатолій Пашкевич, Євген Кухарець, Петро Савчук, Олександр Стадник, Анатолій Авдієвський, Леонід Трофименко. У вересні 1957 р. колективу було присвоєно звання – Черкаський державний український народний хор, а у 1969 р. – почесне звання “Заслужений”.

Виступи в Росії, Білорусії, в м. Київ в палаці “Україна” – продемонстрували неповторний рівень артистично-виконавської майстерності колективу хору, отримали захоплені відгуки глядачів, преси, радіо, телебачення. Керівник балетної групи – Зуєва Тамара Іванівна, керівник оркестрової групи – заслужений артист України Олексій Колесник, директор-розпорядник колективу – заслужений працівник культури України Зиновій Юрович. 

За роки натхненного служіння народу хор став лауреатом VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів в м. Москва, лауреатом XIII Міжнародного фестивалю в м. Бургас (Болгарія). У 1981 р. підтвердженням великої народної любові і широкого визнання стало присудження хору Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка. Колектив побував з концертами у найвіддаленіших містах та селах України, в усіх республіках колишнього союзу, в Болгарії та Польщі. За велику працю і самобутній талант багатьом артистам і керівникам колективу хору були присвоєні почесні звання.

За роки існування хору його репертуар поповнився сотнями кращих ліричних, обрядових, побутових народних пісень, а також творами сучасних українських композиторів. Кожна пісня або вокально-хореографічна композиція розповідає про історію і культуру України. На сцені оживають старі картини: чумаки з ярмарку, хороводи хлопців та дівчат в ніч на Івана Купала та на зелені весняні свята – і глядачі поринають в атмосферу істинно народного життя.

Хор відзначив свій піввіковий ювілей, і це стало визначною і яскравою подією в культурно-мистецькому житті Незалежної України.  В 2007 році наказом Міністерства культури і туризму України Черкаському народному хору було присвоєно статус Академічний.