Жанр: Драма, Військовий, Історичний
Режисер: Вадим Іллєнко
У ролях: Віктор Соловйов (майор Шитов), Олексій Богданович (лейт. Сніцаренко), Олег Штефанко (кап. Калиниченко), Галина Сулима (Орина), Борис Молодан (Гнатюк), К. Лінартовіч (керівник загону УПА)

Фільм розповідає про останній етап боротьби УПА з каральними загонами НКВС. Події відбуваються через роки після закінчення Другої світової війни.
Хоча він вважається екранізацією повісті російського письменника-дисидента Леоніда Бородіна \ "Перед судом \", його сюжет помітно відрізняється, і треба сказати, відрізняється не на гірше - це мабуть один з тих рідкісних випадків, коли кіно перевершує книжку.

У центрі уваги НКВД-івське кубло, в якому панують цікаві відносини. Повстанці радше на другому плані, хоча постать їхнього командира дуже колоритна. НКВД-Істі мають надзвичайно відповідальне завдання: викрити останній упівській бункер в районі. Чи не виконати його неможливо. Отже, за будь-яку ціну бункер треба знайти й знищити.

Сюжет фільму майже детективний, з цікавою й драматичною кінцівкою.

На окрему увагу заслуговують сцени, де спецзагін НКВС здійснює провокаційні каральні акції перевдягнувшісь у форму УПА, а вже наступного дня той же загін демонструє жертви власного ж злочину, малюючи підпис: \ "Дело рук бандерівської банди \". Нагадуємо, кіно зроблене ще в 1991 році.