Нова книга Ніколо «Шизофренія» — якісно новий та довершений крок вперед. Вона відчутно більш новаторська. Зустріч модерує Юрій Матевощук.

Ніколо Шеле — новачок сучасного літературного кола. Автор книги «Фрагмен — ти щастя». У кожному рядку його творів відчутна душевність, проникливість, справжність.

Автор відходить від буденного романтизму аж до філософських любовних перепитій. Перед читачем постає заплутаний, абстрактний, надзвичайно загадковий сюжет та герої. Книга справді є новим щаблем у творчості автора. В ній частково присутні риси експресіонізму, імпресіонізму та інші стилево-жанрові прийоми, що роблять її сучасною та новаторською. Своєю ірреальністю текст повертає читача до такої важливої реальності та змушує озирнутись довкола, замислитись. Автор пропонує до порівняння антиутопічний світ, який може настати. Він робить це, аби ми розуміли, що маємо цінувати по-справжньому.

«І бігти-бігти через темний ліс, там, де пил доріг, висота небес, і не чути звуків, не чути ніг, за межу, за краєчок, за поріг. Там, де день прозоріший, ніж вода, сонце б’ється, як нове, впустивши промені на траву і пні. І бігти-мчати до океану, де спокій і сон, де щастя має вагу. Ніч за гори ховається, і вона поруч, така ласкава та лагідна. І летіти-летіти на схід, на південь, щоб втекти, сховатися у тому краю, де кохання — не смерть і не ворог, де почуття — не божевілля, де разом — не шизофренія».