За українською групою «Табула Раса» вже давно закріпився ярлик «парадоксальної». Вони не соромляться своєї прихильності до The Cure і Pоlice, але в 1997 році отримують премію «Жар-Птиця» в номінації «краща поп-група Україна». Їх хіти «Улюблена машина», «Дорога» і «Шейк Шей-Шей» співають досі, а кліп на пісню на неіснуючій мові є одним з перших відео з «совка», який потрапив на англійське MTV. Краків, Таллінн, Москва і вісімнадцять концертів по Україні - ось приблизна географія концертного графіка групи на той момент, коли її лідер Олег Лапоногов вирішує покинути сцену.

П'ять років українські ЗМІ і бомонд могли тільки губитися у здогадах і будувати найнеймовірніші припущення - про місцезнаходження Олега не знав ніхто, навіть колеги по групі. Сам же він це пояснює звичайною людською втомою. Наскільки несподіваним було рішення Лапоногова взяти творчу відпустку, настільки ж довгожданим є його повернення на сцену. Досить тривалий відпочинок приніс найпозитивніші плоди - «Табула Раса» повертається зі свіжими силами та багажем позитивних емоцій. І упередження про те, що «кам-беки» ніколи не бувають успішними, ніяк не стосується «Табула Раса» - 2004 рік, рік повернення групи став дуже плідним.

Компанія Ukrainian Records, ліцензіат Universal Music BV на території Україні, випустила альбом «Квіткові календарі», сингли «Восток» і «Апрель» довгий час займали лідируючі позиції в чартах радіостанцій і музичних телеканалів, пісня «По дорозі на море» визнана «Піснею року» на думку телеканалу Інтер, група отримала премію «Арт-бренд року» і номінована на премію «Краща рок-група» асоціації ShowBiz.

29 вересня 2007 режисер Катя Царик разом з групою зняла кліп на пісню «22» в Києві. Кліп став синглом збірки кращих пісень групи Табула Раса - «Музика народів птахів», який був презентований 29 листопада 2007. Пізніше, світ побачив кліп групи під назвою «Ти мене хвилюєш», реж. А. Химчук.

Сьогодні живий саунд гурту «Табула Раса», неординарність і харизма Олега Лапоногова мало кого залишають байдужим на концертах. Енергетика часто просто зашкалює. Група по-праву входить в зал слави українського року, а також має багато шанувальників серед людей, що люблять якісну поп-музику.

Зараз, група готується до виходу нового альбому, який вже майже завершено, і зняла три нові кліпи на пісні «По дорозі на море», «Індіанець Парагваю» і «Малюнки на поверсі».