католицька трагікомедія

Италія, Франція / 2011 / 102 хв.

Режисер: Нанні Моретті

Актори: Мішель Пікколі ("Скромна чарівність буржуазії", "Велика жратва"), Єжи Штур ("Дежа вю", "Три кольори: білий", "Сексмісія"), Ренато Скарпа ("Талановитий містер Ріплі")

- номінація на Золоту Пальмову гілку Канського МКФ

- італійський Золотий Глобус в категорії "Найкращий фільм"

- 2 номінації Європейської Кіноакадемії

Новообраний Папа Римський переживає гостру екзистенційну кризу прямо на порозі балкону, з якого йому належить привітати свою паству. Радники-кардинали не в змозі зарадити комплексу неповноцінності нового Папи, тому на допомогу кличуть відомого психоаналітика - між іншим, затятого атеїста.

ПРЕССА ПРО ФІЛЬМ “HABEMUS PAPAM”

Досить кумедна реконструкція життя у Ватікані після виборів невпевненого Папи від Нанні Моретті ніяк не може вирішити - бути драмою чи комедією, сатирою чи співчутливим портретом людини під час кризи. На щастя, французький актор-ветеран Мішель Пікколі у ролі Понтифіка у розпачі  - просто чудовий, навіть тоді, коли невпевнений сценарій Моретті не знає, що із ним робити.

Time Out London

Нанні Моретті ніколи не цурався суперечливих тем, й слідом за нападками на Сильвіо Берлусконі у фільмі "Кайман", він береться за вивчення найсвятішої з усіх святих корів - інституту папства. ФІльм Habemus Papam вже вийшов в Італії, викликавши всього лише ледь чутний гомін з боку Ватикану, але це й не дивно: Моретті показує Святого Отця людиною, обтяженою неймовірним тягарем, котра мусить примирити свої людські страхи з духовними обов'язками, і хто в рівній мірі живе життям духовним й світським - зокрема, захоплюючись волейбольними матчами між кардиналами при повному параді на плаці папського замку.

The Guardian

Habemus Papam, "у нас є Папа" - слова, з якими новий Папа постає перед світом, - містять в собі викривлений обрис католицької традиції та чудернацьку нетутешність, що надають фільму неповторний комічний тон, посилений неймовірною грою Мішеля Пікколі в головній ролі та чудовою акторською формою Моретті у ролі претензійного психоаналітика. Одразу варто підкреслити, що у фільмі немає нічого, що б зіпсувало настрій й затятому католику з голови до п'ят.

The Hollywood Reporter

Дивні звуки були помічені сьогодні о 8:30, під час ранкового показу фільму Нанні Моретті Habemus Papam на Канському фестивалі. Сміх - й то чимало. Конкурсні фільми у Канах нерідко зухвалі, складні, тривожні. Але майже ніколи - смішні. Італійський режисер, що у 2001 році отримав Золоту пальмову гілку за фільм "Кімната сина", вигадав суперечливу історію у дусі "Король говорить" - новообраний Папа переживає кризу неповноцінності та неспроможність стати до своїх обов'язків - й витяг з неї увесь можливий гумор.

The Telegraph