драма

Італія / 2009 / 96 хв.

Режисер: Франческа Коменчіні

Актори: Марґерита Буй ("Незнайомка"), Ґаетано Бруно, Ґвідо Капріно

- номінація на Золотого Лева Венеціанського МКФ

- Кубок Пазінетті Венеціанського МКФ за найкращий фільм

- Кубок Пазінетті Венеціанського МКФ за найкращу жіночу роль

-  Приз Федерації італійських кіноклубів на Венеціанському МКФ

Марія - вчителька з Неаполя, самостійна й сильна жінка, що живе сама по собі, проте в оточенні друзів та коханців. Одного разу епізодичний роман обертається вагітністю, й вона вирішує залишити дитину. Коли її дочка народжується недоношеною,  кольоровий та гамірний світ Марії перетворюється на пустий білий простір, сповнений лише нестерпним очікуванням.

 

ПРЕСА ПРО ФІЛЬМ «БІЛИЙ ПРОСТІР»

Хоча на перший погляд може здатись, що "Білий простір" - це мелодрама про мораторій на материнство, насправді недоношена дочка Марії, підключена до системи штучного дихання, поки всі очікують чи буде вона жити чи помре, стає метафорою невизначеності та непостійності буття, а також дива людської здатності пристосовуватись.

Eye for Film

Дещо мильна історія насправді, але цей фільм швидко підкорить вас своїми життєствердними чарами.

Time Out London

Марія у розмові зі своїм другом стверджує, що вона чекає, поки її дочка народиться або помре, але, здається, режисерка Коменчіні натякає, що її героїня також очікує напливу материнських почуттів. Ця невпевненість у материнстві робить Марію більш цікавим персонажем, хоча сценарій ніколи не звертається до цієї теми напряму.

Variety

Існує несчисленна кількість фільмів про чоловіків, що різними способами прагнуть уникнути батьківства або категорично проти дітей. Навпаки, рідко коли ці почуття показують на жіночих прикладах, не засуджуючи їх у відсутності материнського інстинкту. "Білий прстір" Франчески Коменчіні якраз це й робить, приймаючи як належне той факт, що самостійна жінка може знехтувати досвідом материнства.

The Hollywood Reporter