«Забудьте назви партій, які обіцяють нездійснене» – Анатолій Гриценко

Команда партії «Громадянська позиція» у місцевих виборах Тернопільщини бере участь із 755 кандидатами. Вони балотуватимуться до обласної ради, 16 міських рад, 15 районних рад, 2 селищних рад, 13 кандидатів політичної сили беруть участь у виборах на посади міських і селищних голів Тернопільщини.

«Із 755 кандидатів – лише 17 відсотків мають партійні квитки «Громадянської позиції». Решта – це представники громади, яких ми запросили, люди, які мають громадянську позицію в душі і своїм життям підтвердили активність, професійність у різних сферах – мирних – освіта, медицина, громадське харчування, транспорт, промисловість і в тих сферах, де людина проявляється на твердість характеру – захист прав людей, інтересів громади, країни на фронті, волонтерська робота. Ці люди планують іти в органи місцевого самоврядування», – зазначив 20 жовтня лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко під час прес-конференції у Тернополі.

Анатолій Гриценко наголошує, що робота партії "Громадянська позиція" побудована на принципах відкритості і прозорості.

«Вчора від імені партії «Громадянська позиція» було офіційно підписано угоду з рухом «Чесно» про відкритість і прозорість роботи відповідно до стандартів, визначених рухом «Чесно» з урахуванням кращої європейської практики», – каже Анатолій Гриценко. – Чим відрізняється «Громадянська позиція» від інших політичних партій і які зобов’язання у наших кандидатів. Перше – всі наші кандидати, по країні їх близько 5 тисяч, повідомляють номер мобільного телефону виборцям і зобов’язуються не змінювати його протягом діяльності. Має бути повна відкритість для громади, щоб люди могли вирішити проблеми спільно з депутатами. Друге – щотижня проводити прийом громадян наживо, щоб громада знала, що планується в місті, в селі, селищі і могла підключитися в підтримку чи в протидію рішенням, які готуються в органах місцевого самоврядування. Третє зобов’язання – кожен наш депутат чи голова щопівроку буде робити публічний звіт перед людьми».

Представники «Громадянської позиції» вважають, що громада повинна завчасно знати, які проекти рішень мають виносити на сесії місцевих рад. Другим рівнем відкритості роботи, що пропонує запровадити політична партія – це прозорість засідань місцевих рад.

«Я би відзначив лише два позитивні аспекти роботи діючої міської ради Тернополя: вдала організація різних святкових заходів і ремонт доріг. Решту напрямки роботи діючої влади нікудишні, або в окремих випадках дуже негативні. Які проблеми ми мали би вирішувати? Якщо взяти медичну та освітню галузі – це делеговані повноваження. У цих сферах від місцевої влади залежить тільки дбати про матеріально-технічну базу і не втручатися у процес, який внормовано законодавством і постановами уряду чи наказами міністерств. Якщо говорити про повноваження місцевої влади – це житлово-комунальна галузь. Ставиться питання повернути роботу цієї сфери лицем до тернополянина, до споживача. Тарифи на квартплати завищені на 35-40 відсотків», – каже кандидат на посаду міського голови Тернополя від партії «Громадянська позиція» Петро Ландяк.

Політик наголошує також на іншій проблемі Тернополя – на відсутності детального плану забудови міста.

«Якщо говорити про забудову міста, є дуже серйозні проблеми у парках, скверах, на стадіонах. Я 2-3 роки тому розміщав біл-борди з надписом «Тернополю потрібні детальні плани забудови міста». Якби були детальні плани, визначені законодавством, у нашому місті не було би грубих порушень. Надання земельних ділянок під будівництво повинно проводитись винятково на конкурсних умовах», – каже Петро Ландяк. – «Робота транспорту також бажає кращого. Окрім цього, важливе значення має соціальний захист громадян, особливо в умовах економічної кризи. Бюджет міста має бути спрямований частково і на цю проблему. Є й інші важливі напрямки роботи – окремі церковні установи зараз ставлять перед собою мету будівництва реабілітаційних центрів для безпритульних. Влада повинна сприяти цьому процесу. В нас є достатній кадровий ресурс, щоб ситуацію у місті змінити на краще».

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!