• Головна
  • У Тернополі майже 400 ОСББ, з низ активних – близько 250. Чим займаються «паперові» ОСББ?
13:00, 28 жовтня 2015 р.

У Тернополі майже 400 ОСББ, з низ активних – близько 250. Чим займаються «паперові» ОСББ?

Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків — юридична особа, яку створюють аби будинок та територія юридично належали співвласникам будинку, а всі питання з утримання вирішували самостійно.

Проте чимало ОСББ, кажуть фахівці, створені для того аби, приміром, приватизувати землю під новобудовою чи отримати додаткову ділянку для будівництва комерційного об'єкту поряд. Такі ОСББ ніби і є, але будинки обслуговує жек (приватне обслуговуюче підприємство — авт.), а самі мешканці не активні в управлінні будинком чи землею, пише 20 хвилин

- Дійсно активних ОСББ в Тернополі близько 250, - кажуть в ГС «Рада голів ОСББ м. Тернополя».- І це добрий показник. На своєму прикладі такі будинки показують, що самоуправління — дешевше та зручніше, ані ж в звичному форматі «будинок на балансі ЖЕКу». Як наслідок в сусідніх будинках люди теж хочуть мати ОСББ і новоутворене об'єднання — активне.

Одна з функцій ГС — безоплатна допомога тернополянам в створенні ОСББ. Мова як про правдиву інформацію про плюси та мінуси ОСББ так і супровід процедури реєстрації, приватизації землі, пошуків виконавців робіт, розтлумачення варіантів зменшення тарифів і т. п.

- Щодо самої громадської спілки, то у нас — 80 дієвих ОСББ, - кажуть там. - І одна з найважливіших наших місій — захист та підтримка одне одного. Яскравий приклад цьому — відмови влади надати землю частині ОСББ через податковий борг. Спільно нам вдалось довести, що борг підлягає списанню, а підстав не давати людям землю — нема. Зараз ми ведемо перемовини з міською радою про виділення приміщення та створення своєрідного інформаційного центру. Зараз ми розповідаємо людям про ОСББ та допомагаємо — під час зборів, зустрічей на тимчасових офісах, а то й вдома. Коли ж матимемо центр, буде зручніше та ефективніше — ми не комерційна організація, тому змушені просити допомоги.

Щодо змін в законодавстві, яке стосується сфери ЖКГ, які дозволяють управляти будинком без створення ОСББ то тут є певні загрози, наголошують в ГС.

- Зараз немає жодного управителя, якого мешканці можуть залучити своїм рішенням, для управління будинком, - кажуть в ГС. - Натомість ми бачимо, що існуючі ЖЕКи, тобто обслуговуючі підприємства, просто змінюють свою структуру і статус та переформатовуються на управителів. Тому чекати нового рівня обслуговування чи нищих витрат — не дуже й варта. Тому, власне, й варто створювати ОСББ, обирати керівника і вже йому делегувати пошук виконавців та контролю за якістю.

З питань приєднання до ГС «Рада голів ОСББ м. Тернополя» або ж для того аби запросити представників на збори будинку та почути що таке ОСББ від керівників цих структур, можна звертатися за номером 098-588-17-65.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #400 ОСББ #"паперові" ОСББ
Оголошення
live comments feed...