• Головна
  • Тернопільські футбольні команди створили сенсацію
13:00, 8 листопада 2015 р.

Тернопільські футбольні команди створили сенсацію

Після затяжної серії поразок тернопільські команди нарешті виграли. Причому зробили це разом. У ФК "Тернопіль" це вже друга перемога поспіль.

Фк "Тернопіль" переміг одного з лідерів – дублерів київського "Динамо". А "Нива", обігравши на виїзді "Гірник-спорт" з рахунокм 3-1, створила своєрідну сенсацію.

ФК «Тернопіль» приймав київське «Динамо-2».  У матчі першого кола цих команд, що відбувся в столиці України в липні, наші хлопці зазнали поразки 1:2, пропустивши вирішальний гол у доданий арбітром час. Тепер тернополяни прагнули реваншу, і він вдався!

Гра розпочалася з затяжної розвідки. Лише на 18-ій хвилині стався перший небезпечний момент біля воріт гостей – після удару Василя Чорного м’яч з лінії воріт виніс захисник динамівців Зураб Очігава. Надалі господарі надовго притисли гостей до їх воріт. До реально небезпечних ситуацій справа не доходила, однак напів моменти виникали ледь не кожної хвилині.

А на 32-й хвилині господарі забили! Цьому передувала гостра контратака тернополян. Ігор Курило трансформував неточну передачу в перехоплення після відскоку від захисника гостей. Центрбек господарів відразу віддав в центр на Романа Гаврилюка, той перевів до штрафного гостей, де м’яч прийняв Степан Клекот. Кілька фінтів правого захисника тернополян примусили киян сфолити у власному штрафному майданчику. «Точку» взявся виконувати Сергій Атласюк – голкіпер гостей відгадав напрямок удару, відбив м’яча, однак той по-зрадницьки вкотився у ворота.

До перерви залишалося близько десяти хвилин, однак господарі встигли створити ще не один небезпечний епізод. Спочатку Віталій Богданов вивів віч-на-віч з голкіпером Юрія Соколовського, але той дуже змістився на правий фланг і пробивав вже з гострого кута. Голкіпер ліквідував загрозу. Незадвого, після навісу Юрія Соколовського, Роман Гаврилюк завдав удару головою метрів з восьми – прямо в руки голкіперу. Нарешті вже в доданий арбітром час Роман Гаврилюк прибрав захисника і пробив з лінії штрафного майданчика під поперечину – голкіпер перевів м’яча на кутовий. За весь перший тайм кияни  по великому рахунку відповіли лише небезпечним ударом Павла Полегенька, після якого м’яч пролетів в сантиметрах над поперечиною.

Та у другому таймі малюнок гри суттєво змінився. Вже гості диктували свої умови, однак до реальної небезпеки справа довго не доходила. ФК «Тернопіль» ледь не всією командою відкотився до свого штрафного майданчика і доволі впевнено захищався. А ось тернополяни могли підловити суперника на помилці. Віталій Богданов перехопив м’яч поблизу штрафного гостей, але вирішив перекидати голкіпера – несильний удар воротар «динамівців» впевнено заблокував.

Та успіх міг прийти і до гостей. Останні хвилини (а суддя додав понад 9 хвилин) умістили і травми Сергія Полянчука (йому розбили голову) та Сергія Атласюка, і димову завісу від фанів «Динамо», і три гольових моменти для гостей після навісів. Забити могли Зураб Очігава, Євген Трояновський та Олександр Головко, однак в двох випадках гості били неточно, а одного разу загрозу ліквідував Сергій Чернобай, чим приніс тернополянам заслужену, другу поспіль, перемогу – 1:0, повідомляє офіційний сайт клубу.

---------------------------------------------------------------------------------------------

"Нива" хоча й не перемогла столичну "Оболонь-Бровар", але здобуте очко стало наслідком того, що на матч проти комсомольського "Гірника-Спорт" у старті вийшли усі ті, хто розпочинав матч у столиці.

Щодо суперників, то підопічні Ігоря Жабченка напередодні гри зіткнулися із серйозними кадровими втратами, тож оптимальним склад "Гірника-Спорт" не був. Чи то проблеми зі складом, чи інші причини стали наслідком того, що "Нива" набагато активніше розпочала звітний поєдинок. Центральні оборонці тернополян регулярно постачали м’яч для номінального форварда — Івана Мучака. Перший момент Іван створив на 7-ій хвилині, коли міг замикати простріл Жицького. Проте захисник випередив форварда "Ниви" і вибив м’яч на кутовий. А після подачі з кута поля удар Бочкура головою відбив кіпер "гірників" Ситников. Господарі відповіли одразу ж. Стрімка контратака господарів завершилася кутовим ударом — захисники "Ниви" перервали небезпечний простріл. Подача корнера завершилася не сильним ударом по воротах "Ниви" — Попович легко забрав м’яч у руки.

Після цього моменту господарі перехопили ініціативу, проте всерйоз потурбувати кіпера гостей їм не вдавалося. Натомість "Нива" могла забивати, як мінімум, тричі. Два рази воротар "Гірника-Спорт" випереджав Івана Мучака у боротьбі за верховий м’яч. А прицільний удар Волошиновича на останній хвилині першого тайму пройшов повз стійку.

Справжнім випробуванням для "Ниви" стали перші хвилини другого тайму, коли господарі кинули усі сили на атаку воріт суперників. Особливо небезпечними були кутові удари від комсомольців. Спершу Ломко пробивав головою, а згодом гренадер Івашко виграв другий поверх в оборонців "Ниви". На щастя, обидва удари були не точними. Той же Івашко незабаром намагався забити дальнім ударом, але фортуна від екс-форварда "Ниви" відвернулася. Однак, на 69-ій хвилині стандарт таки допоміг господарям вийти вперед. Після подачі з кутового та незлагоджених дій в обороні Глушицький відправив м’яча у сітку воріт Єгора Поповича.

Але шалена радість місцевої публіки тривала не довго. Уже за кілька хвилин після голу "Нива" отримала право пробивати пенальті. Іван Мучак увірвався у штрафний майданчик комсомольської команди, але був збитий Волчковим. Для оборонця "Гірника-Спорт" матч на цьому завершився, адже він отримав другу жовту, яка автоматично стала червоною. А одинадцятиметровий чітко реалізував Олександр Портянко, забивши дебютний гол у футболці "Ниви".

Не пройшло й кількох хвилин, як рахунок знову змінився на користь "Ниви". Після прострілу Бадла з правого флангу і метушні оборонців господарів, м’яча у ворота суперника переправив Ростислав Волошинович.

Такий перебіг подій, звісно, спонукав "Гірник-Спорт" йти вперед і "оголити" свої тили. Цим тернополяни скористалися уже на останній хвилині основного часу. Іван Мучак наносив удар з лінії штрафного майданчика, а гравець суперника зупинив постріл руками. Друге пенальті у матчі і цього разу сам Мучак реалізував вирок судді.

Таким чином "Нива" здобуває першу перемогу у цьому сезоні на виїзді, перервавши тривалу безвиграшну серію. Також вперше у цьому сезоні наша команда забила у одній грі більше, ніж один м’яч. Ну і відзначимо дебют у цьому сезоні Ігоря Кохмана — наймолодшого гравця у заявці клубу, повідомляє офіційний сайт "Ниви".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію