• Головна
  • Сергій Лупак: “ОСББ – це моє захоплення”
10:30, 16 грудня 2015 р.

Сергій Лупак: “ОСББ – це моє захоплення”

Комуналка, тарифи, переписка із різними службами – Сергій Лупак каже, що така робота приносить йому задоволення. Сергій є першопрохідцем у створенні ОСББ не тільки у Тернополі, а в межах всієї країни – сім років тому він створив перше в Україні ОСББ у гуртожитку. Ефективність його роботи нещодавно оцінили виборці, обравши представника “Об’єднання Самопоміч» Сергія Лупака депутатом Тернопільської міської ради.

– Пане Сергію, коли Ви почали працювати у комунальній сфері? За яких обставин очолили ОСББ?

– У 2008 році у текстернівському гуртожитку, розташованому за адресою Чалдаєва, 13, виникла неполадка тепломережі. Тодішній жек від “Текстерно” і теплокомуненерго ніяк не могли між собою узгодити хто має ремонтувати. Звична ситуація – одні кивали на інших, а мешканці тривалий термін  не могли нормально скористатись даною послугою через те, що труби котрі знаходяться під землею були забиті. Тому гаряча вода була не у всіх, і з великими перервами. Я, як звичайний тернополянин, почав писати звернення до тепловиків і мені таки вдалося їх замучити. Комунальне підприємство відремонтувало тепломережу.
Через кілька місяців постало питання про передачу текстернівських гуртожитків у власність міста. Для цього потрібно було створити будинковий комітет. Мешканці гуртожитку подивилися, що я добився ремонту тепломережі, тож вирішили обрати мене головою будинкового комітету.
Трохи пізніше мешканці сусіднього гуртожитку, який розташований на Чалдаєва, 17 попросили мене і у них очолити будинковий комітет. 
Згодом у цих двох будинках ми створили Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, які стали першими ОСББ в Україні, які було створені у гуртожитку.
Власне, відтоді й почалася моя робота у комунальній сфері, а саме з ОСББ.

– Наразі ви працюєте не тільки на Чалдаєва, а ще з кількома будинками?
– Так, з часом я розширив сферу діяльності. Зараз працюю по шести будинках. Окрім двох будинків на Чалдаєва, працюю також з будинками по вулиці Лепкого, 3, Симоненка, 5а, Над Яром, 6 та Вишневецького, 9. Подекуди веду тільки бухгалтерію, подекуди очолюю ОСББ і веду бухгалтерію.

Чи встигаєте? Скільки часу у вас займає ця робота?
– По дві години на день. А у дні коли потрібно здавати звіти, працюю по три години. І це при тому, що у мене 6 будинків і відповідно 6 юридичних осіб. Якщо одна юридична особа, тоді працювати іще простіше навіть за умови більшої кількості будинків.
Працюю в основному ввечері. Для отримання довідок, наприклад на оформлення субсидій, людям зручніше звертатися до мене у після робочий час. Тож підлаштовуюся під них.

– А окрім ОСББ ще чимось займаєтеся? 

– Тепер уже ні. Раніше я працював у сфері нафтопродуктів – оптова торгівля. ОСББ впродовж п’яти років для мене було просто захопленням. Комуналка, тарифи, переписки і дискусії з різноманітними службами – усе це мені подобається. Я отримую задоволення від такої роботи. Спочатку це було моє хобі. Але поступово хобі переросло у постійну роботу. Два роки тому я залишив попередню роботу і відтоді професійно займаюся тільки ОСББ.

– Які переваги ОСББ над жеками?
–  Перша перевага – це якість обслуговування. І друга – це нижчі тарифи. У нас, наприклад, у будинках без ліфта вартість обслуговування становить від 1,25 до 1,90 грн за 1 квадратний метр житлової площі. Тоді як міський тариф для будинків комунальної власності становить 2,13 грн. за 1 кв. м. У будинках з ліфтом у нас тариф становить від 1,60 до 2,35 грн за 1 кв. м. Міський тариф – 2,53 грн. за кв. м. У нас – чим новіший будинок, тим нижчий тариф. Тобто у нових будинках ОСББ найвигідніше.
За час роботи з ОСББ нам вдалося замінити 70-80% лежаків опалення, встановили нові пластикові труби на холодну воду, замінити каналізацію, встановили цілодобову систему відеонагляду, збільшили дитячий майданчик, додавши нові ігрові елементи, збільшили кількість паркомісць, і багато іншого.

– За рахунок чого вам вдається виходити на нижчий тариф, ніж загальноміський?
– Насамперед за рахунок реальної оцінки вартості послуг. У Тернополі є ряд ОСББ, де тариф не нижчий за міський. Скажімо, варто тільки того, щоб голова ОСББ запросив собі вищу зарплату і це відразу ж відбивається на тарифі, адже ці гроші розкидають на мешканців лише одного будинку. Особливо це відчутно у невеликих будинках. У мене, наприклад, зарплата по окремих будинках 700 гривень. Якщо ж поставити мінімальну зарплату, так як часто це роблять, тариф відразу ж буде на 10-15 копійок вищим.

– Скільки людей у вас працює на прибиранні одного будинку та яку зарплату вони отримують?

– Якщо великий будинок, то працює дві людини. Одна прибирає прибудинкову територію, друга – всередині будинку. Якщо будинок невеликий, на два-три під’їзди, тоді працює тільки одна людина – прибирає прибудинкову територію і всередині будинку. Зарплата, залежить від обсягів роботи. Наприклад, на Симоненка двірник виходить один раз на тиждень і отримує 100 гривень за один вихід. На Чалдаєва отримує на руки чистими 1500 гривень. І це при тому, що людина не зайнята на повний робочий день. Кожен із працюючих двірників ще має можливість для додаткового заробітку.    

– Ставши депутатом, які основні завдання ставите собі по роботі у міській раді?

– В якості депутата буду відстоювати інтереси представників ОСББ. На другій сесії, наприклад, подав запит щодо демонтажу баштового крану на вулиці Підкови, 6. Минулого тижня подав звернення у міськраду щодо звільнення ОСББ від земельного податку у 2016 році. На 2015 рік ОСББ звільнені від земельного податку, а от щодо наступного року поки що нема такого рішення.
Перед виборами жеки Тернополя отримали з бюджету міста 1 мільйон гривень. Планую подати звернення, щоб виділили з міського бюджет кошти на ОСББ. Спробую що з того вийде. А чим ми гірші?
Задля ефективнішої роботи цього року ми створили громадську спілку – раду голів ОСББ у місті Тернополі. Основне завдання спілки – відстоювати інтереси ОСББ перед міською владою. На даний час у спілку входять 75 ОСББ.
Також планую проведення ряду зустрічей з ініціативними групами по створенню Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Інформування населення – це теж важливий аспект роботи. Адже до 1 липня 2016 року усі мешканці багатоквартирних будинків мають або створити ОСББ, або обрати собі управителя. Сьогодні мало хто знає про цей новий закон, але якщо люди його проігнорують, тоді їм призначать управителя і цим управителем може бути той самий жек тільки з іншою організаційною формою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#самопоміч Тернопіль #самопоміч в Тернополі #Сергій Лупак
Останні новини
Оголошення
live comments feed...