Тернопілля: на які гроші житимемо у 2012-му?

Обласний бюджет-2012 ухвалили на сесії облради 5 січня. Це зробили, відповідно до вимог законодавства України. Адже обласні кошториси затверджують не пізніше як у двотижневий термін після опублікування Закону «Про Держбюджет України на 2012 рік».

Доходи та видатки місцевих бюджетів Тернопілля, порівняно з показниками 2011 року, зростуть на 19%, або майже на 638 млн грн. При цьому власні доходи збільшаться майже на 20% і становитимуть 972 млн грн, пише "20 хвилин". Як і в попередні роки, в структурі доходів понад 86% становить податок з доходів фізосіб.

Обсяг доходів загального фонду становитиме майже 1,8 млрд грн, що на 19% більше, ніж у 2011 р. При цьому власні доходи зростуть на 33 млн грн, дотації та субвенції з Держбюджету, відповідно, на 94 та 163 млн грн.

До речі, 18 млн грн не пройшли через казначейство наприкінці 2011-го та спричинили заборгованість. Ці кошти кошти є на рахунках і будуть повернуті – переважно виконавцям робіт за держзамовленням.

Міські бюджети, селищні та сільські кошториси на наступний бюджетний період затверджують не пізніше, ніж у двотижневий термін після затвердження показників кошторису краю. Зокрема бюджет Тернополя на 2012 рік ухвалили 5 січня.

За інф. обладміністрації

Довідка. Дотація - доплата з Держбюджету для збалансування бюджетів нижчих рівнів, різновид субсидії. Дотація – це безвідплатна, безповоротна допомога з бюджету вищого рівня бюджету нижчого, яка не має цільового характеру та надається у випадку перевищення видатків над доходами.

У бюджетній діяльності застосовують дотацію вирівнювання, що являє міжбюджетний трансферт на вирівнювання доходної спроможності бюджету, який його отримує. Кошти надають на безвідплатній і безповоротній основі без встановлення напрямів і (або) умов їх використання.

Субвенція — це форма грошової допомоги місцевим бюджетам із Держбюджету, призначена для конкретно прописаної цілі/цілей. Субвенцію слід відрізняти від субсидії, яка призначена як дотації бюджетам, так і різним організаціям за рахунок бюджету або за рахунок спецфондів, які формують на базі внесків громадян і окремих компаній.

Відповідно до законодавства України, субвенції - це міжбюджетні трансферти для використання на певну мету в порядку, визначеному органом, який прийняв рішення про надання субвенції.

Трансферт – термін, який використовують у різних сферах. Зокрема так кажуть про кошти, які передають із Держбюджету місцевим бюджетам або з місцевих бюджетів вищого рівня до бюджетів нижчого рівня у вигляді дотацій, субсидій, субвенцій та в інших формах.

ЦІКАВІ ЦИФРИ

1829,14269 млн грн – доходи обласного бюджету Тернопілля у 2012 році

506,7262 млн грн – дотації від держави

1043,6523 млн – субвенції від держави

• Субвенцію на проведення виборів сільських голів у Збаразькому і Монастириському районах у розмірі 105 тис. грн Київ додав в останній момент

278,7 млн грн – прогноз власних доходів. Причому на бюджет розвитку передбачили 256,8 тис. грн.

Звідки надходять ці кошти (доходи)

Податкові надходження – 219,6932 млн грн

210,120 млн грн – податки на доходи, на прибуток, на збільшення ринкової вартості. Причому понад 86% - податок з доходів фізосіб

2,7835 млн грн - податки на власність

5,4523 млн грн – збори за спецвикоритання природних ресурсів

1,3374 - інші податки та збори

Неподаткові надходження – 58,81419 млн грн

1831,59318 млн грн – обсяг видатків у 2012-му

9,1492 – дефіцит загального і спеціального фондів

Розподіл коштів на галузі (у дужках – показники 2011-го)

310,6 млн грн – на освіту (254,2)

277,6 млн грн – на охорону здоров’я (260,7)

21,3 млн грн – на соцзахист і соцзабезпечення (31,1)

35,1 млн грн – на культуру і мистецтво (35,9)

12,8 млн грн – на фізичну культуру і спорт (10,4)

4 млн грн – на утримання облради (5,1 млн грн)

Міжбюджетні трансферти – 1036,4461 млн грн

• Додаткова дотація вирівнювання – 20,0984 млн грн

• Виплату допомоги сім’ям із дітьми тощо – 809,1472 млн грн

• Надання пільг і житлових субсидій населенню на оплату електроенергії тощо – 144,3981 млн грн

• Надання пільг і житлових субсидій населенню на паливо – 8,8958 млн грн

• Надання пільг з послуг зв’язку та ін. пільг, а також компенсацію за пільговий проїзд – 39,6415 млн грн

• Виплати соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення батькам-вихователям тощо – 6,6931 млн грн

• Придбання медикаментів для забезпечення швидкої допомоги – 7,322 млн грн

• Інша субвенція – 0,25 млн грн

Зміни, які запропонувала внести бюджетна комісія

1 млн грн - на співфінансування робіт з реконструкції будівель “Тернопільський перинатальний центр “Мати і дитина”

115 тис. грн – на видатки з виготовлення проектно-кошторисної документації Тернопільським обласним клінічним диспансером на проведення ремонтних робіт існуючих приміщень для розміщення медичного обладнання, закупівлю і поставку якого здійснюватиме благодійний фонд “Розвиток України”

190 тис. грн – для надання фінансової підтримки на безповоротній основі обласному комунальному підприємству “Інформаційний туристичний краєзнавчий центр”

275 тис. грн – для перерахування переможцям щорічного обласного конкурсу “Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку у 2010 р.”

Відтак зменшили суми обсягів фінансування на деякі статті (ці гроші пообіцяли додати одержувачам пізніше, при розподілі вільного залишку казни)

275 тис. грн – управління майнового комплексу

100 тис. грн – підтримка вісника “Рада”

100 тис. грн – підтримка газети “Свобода”

100 тис. грн – видатки на висвітлення діяльності обласної влади в ЗМІ

90 тис. грн – на створення “Книги памяті”

100 тис. грн – підготовка видання “Тернопільщина. Історія міст і сіл”

50 тис. грн – для організації відзначення державних свят

300 тис. грн – на “Програму поліпшення кінообслуговування населення області на 2012-2016 рр”

265 тис. грн – на “Програму організації рятування людей на водних об’єктах області на 2010-2014 рр.”

100 тис. грн – резервний фонд

100 тис. грн – на “Програму вшанування українців, постраждалих у ХХ ст. внаслідок окупаційних режимів”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Тернополяни скаржаться у соцмережах на запізнення потягу, який має прямувати до Києва. Про це на сторінці у Facebook розповідає Liudmyla Sha Chekhovska. Інцидент трапився вчора, 18 серпня. “4 години, Карл! Саме на стільки запізнюється поїзд до Києва… Звичайно не вперше, звичайно без будь-яких альтернатив, звичайно пасажири нікуди не поспішають…”, – пише тернополянка.
Суспільство
Соціальна ветеринарна клініка вже за місяць відкриється у Тернополі. Ремонтні роботи на етапі завершення. Це перший подібний заклад в області, мета якого вирішити проблему безпритульних тварин. Зоозахисники та волонтери давно думали як це зробити. А оскільки подібний заклад без фінансування існувати не міг, то знайшли спосіб як заробити. Кажуть – половина виручки ітиме на потреби бездомних тварин, повідомляє тв4. У соціальній ветклініці працюватиме пятнад...
Суспільство
Погодні умови у західному регіоні зумовлює вплив циклону. Відтак по всій території регіону спостерігаються сильні опади: грози, зливи, град. Проливні дощі можуть призводити до підтоплень, – попереджають метеорологи. «Циклон рухається у напрямку західного регіону. Відтак по всій його території спостерігається підвищена кількість опадів. Опади передбачаються короткочасні, однак досить сильні. Внаслідок дощів, окремі населені пункти може підтоплювати. Також м...
Суспільство
Мешканці Тернопільщини продовжують накопичувати борги за комунальні послуги через їх постійне подорожчання, з якими не можуть впоратися більшість громадян. Як свідчить офіційна статистика, рахунки за комуналку не закриті по кожній п’ятій квартирі в типовій українській багатоповерхівці, більше того, українці з високими статками теж не поспішають розраховуватися за послуги. На сьогоднішній день практично будь-яка сума заборгованості може стати для постачаль...
Суспільство
Це одне із 12 найбільших християнських свят, відзначається православними та греко-католиками. Святкування Преображення триває 9 днів, з 18 до 26 серпня.  Вважається, що в цей час Ісус піднявся на гору Фавор з трьома своїми учнями і під час молитви почав змінюватись: одяг його став білосніжним, а обличчя почало сяяти неземним світлом - відбулось розкриття всіх сутностей Святої Трійці, преображення. Потім Ісус наказав своїм учням збирати яблука, які його бат...
Суспільство
Безпрецедентну суму коштів спрямували цьогоріч на ремонт доріг у Тернопільській області Про це розповіли у прес-службі Тернопільської ОДА. Так, на ремонт доріг державного значення виділили 1,3 мільярди гривень, що ж стосується доріг місцевого значення – на них спрямували 315 мільйонів гривень. Слід зазначити, що ще жодного року держава не спрямовувала стільки коштів на ремонт доріг області. Якщо порівнювати з минулими роками, в 2015 році на ці цілі спрямув...
Суспільство
Підсумкові оцінки абітурієнтів надто вищі за результати зовнішнього незалежного оцінювання, – до такого висновку дійшли експерти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти. Вони також додають: найнижчі бали у випускників професійно-технічних закладів. «У школах області є проблема завищення оцінок, найбільше це стосується професійно-технічних училищ. Все частіше трапляються випадки, коли результати ЗНО випускників р...
Спорт
Бережанці активно висловлюють вподобання в соціальних мережах про веслування на байдарках, яке віднедавна є однією з найпозитивніших новин міста. Бережанка, майстер спорту України Марта Сеньків-Ковбасюк недавно повернулась з Києва до рідного міста на постійне проживання. Марта в цей вид спорту прийшла багато років назад у м.Київ, а до сьогодні активно співпрацює з директором Тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи Балабаном Богданом Павловичем. Спо...
Культура
З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України, 27-ї річниці Незалежності України та Дня міста Тернополя, проведуть гастрономічнй фестиваль «Пікнік у Тернополі» 24 – 26 серпня 2018 року в парку ім. Т.Г.Шевченка. Таке рішення прийняте виконавчим комітетом цього тижня. Організовує пікнік«Гільдія рестораторів Тернопільщини». Впродовж святкових днів заплановані заходи і у інших локаціях Тернополя.
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!