Екологічне лихо на Тернопільщині не випускає з уваги Михайло Головко

Сьогодні, 18 січня, у Ланівцях відбулося народне Віче, що мало на меті вкотре підняти тему місцевого екологічного лиха. Протиправна діяльність підприємства «Агро-Ланівці», а точніше свиноферми, яка знаходиться у цій місцевості, спричиняє ряд проблем не лише для населення, але і для екології Тернопільщини та двох сусідніх регіонів.

- Сьогодні на Віче була присутня районна влада, а також представники поліції, ветеринарної та санітарної служб, а також лабораторного центру. Всі вони доповідали по суті справи з свинофермою. У людей виникло багато запитань, адже поліція, наприклад, так і не припиняє діяльності свиноферми, яка є незаконною, ветеринарна ж служба в покарання за неправомірне облаштування тваринного могильника змогла тільки дати штраф у розмірі 306 грн. Зі свого боку, я виступив з ініціативою активізувати це питання на обласному рівні, щоб на наступній сесії облради уже представники відповідних обласних управлінь прозвітували про свою роботу і допомогу у цій справі, бо на даному етапі усі зайняли позицію «страуса» - просто поховали голови і не хочуть займатися вирішенням проблем. Також, я подав ряд звернень та запитів у Верховній Раді, на разі, очікую відповіді, адже ще не пройшов встановлений законом термін, - розповідає народний депутат від ВО «Свобода» Михайло Головко.

Представник активістів, що борються із незаконною діяльністю свиноферми, Олег Довгалюк розповів нам і про подробиці вражаючої знахідки – звалища трупів свиней поблизу міста.

- Чотири дні тому наші активісти разом із мисливцями знайшли поблизу міста яму із трупами тварин. Тоді ще снігу не було і вони не були нічим прикриті, сотні, а можливо і тисячі тварин. Факт цей зафільмований із екологами та поліцією і оприлюднено в інтернеті. Окрім трупів свиней там було видно і трупи лисиць, імовірно, вони намагалися з’їсти свиней, але чимось заразилися і також померли. Рештки ніхто не утилізовував, а вже через 2-3 метри в глибину - йдуть джерела, з яких ми беремо воду і, можливо, вже п’ємо цю «трупну» воду. Фактично, ми маємо екологічне лихо. З цього приводу і зібралося Віче, на якому були присутні і влада і правоохоронці, а також народний депутат Михайло Головко. Він нам пообіцяв, що підніме це питання на обласному рівні і ми дуже розраховуємо на його допомогу, - говорить Олег Довгалюк.

Активісти наголошують, що не добиваються закриття підприємства, але діяльність цієї свиноферми має бути ліквідовано, а також приведено до усіх санітарно-екологічних норм і роботу іншої свиноферми, поблизу села Оришківці. Критичність ситуації у тому, що діяльність підприємства спричиняє екологічне лихо не лише цьому району чи області, але і сусіднім Хмельницькій та Рівненській областям.

IMG_4935

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!