• Головна
  • Куди звертатися тернополянам, якщо їх взяли у трудовий або сексуальний «полон»
16:00, 7 лютого 2016 р.

Куди звертатися тернополянам, якщо їх взяли у трудовий або сексуальний «полон»

Рабство в сучасній інтерпретації, на жаль, до сьогодні має місце в житті тернополян. Як вберегтись від такого роду насильства, куди звертатися в разі, якщо вас взяли у трудовий або ж сексуальний «полон», розповіли під час прес-конференції.

- Ми зібралися з нагоди завершення проекту, який втілювався  у 12 областях України, зокрема в Тернопільській області по посиленню громадського контролю за формуванням координації і виконання політики з протидії торгівлі людьми. У 2011 році було прийнято відповідний закон і ряд підзаконних актів. Знаєте, наша країна зробила дуже великий крок до вирішення даної проблеми. Згідно з останніми статистичними даними, 158 осіб в Україні отримали статус постраждалих від торгівлі людьми. Що це дає? По-перше, виплата одноразової матеріальної допомоги, а по-друге, безкоштовні медичні та освітні послуги, працевлаштування. Звертаю увагу на те, що ті люди, які постраждали від торгівлі людьми, можуть абсолютно  анонімно отримати допомогу і від держави, і від правоохоронців, і від громадських організацій, - каже  представник громадської організації «Відродження нації»  Марина Пасєчник.

За словами пані Марини, потрібно регулярно проводити просвітницькі та інформаційні кампанії, щоб люди знали про те, що є ця проблема, як з нею боротися і куди звертатися. Адже якщо винних у злочині не покарають, то може постраждати не одна особа, а десятки, пише "Номер один".

- У нас в 2015 році було встановлено 11 статусів постраждалих від торгівлі людьми (5 чоловіків та 6 жінок), в 2014 не було жодного, в 2013 – один і в 2012 – один. Тому результат роботи є. Ми дійсно пережили ту історію, в яку вони потрапили. Це травмовані люди, які хочуть закритися у цій проблемі і про це нікому не повідомляти, - стверджує головний спеціаліст управління у справах сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Оксана Шуль.

За словами пані Оксани, після встановлення статусу постраждалого від торгівлі людьми було направлено листи до центру соціальних служб, де людям надали відповідну соціальну, медичну та психологічну допомогу. Зокрема, шість осіб перебувало у реабілітаційному центрі в Києві.

- Було надано комплекс допомоги цим людям. Також слід відзначити про те, що було проведено тренінгові заняття для відповідальних осіб, які працюють у районах, щоб вони знали як працювати з тими людьми, які постраждали», – наголосила Оксана Шуль.

Опікуються справами постраждалих від рабства на сучасний лад і правоохоронні органи.

- Основне завдання нашого підрозділу – це протидіяти кримінальним правопорушенням у сфері торгівлі людьми, нелегальної міграції та суспільної моралі. Завдяки проведеним заходам працівниками тернопільської поліції у 2015 році викрито злочинну групу, яка завербувала 15 людей у трудове рабство. За даним фактом відкрито кримінальне провадження згідно зі статтею 149 ККУ (торгівля людьми), яке направлене до суду. Мова йде про вербування наших громадян на роботу в Російську Федерацію на теплиці. Працювати потрібно було по 12-14 годин і при цьому коштів не виплачували, - зазначив начальник ВБЗПТЛ в області Володимир Агєєв.

До речі, найбільший відсоток українців (у тому числі тернополян) постраждали від трудового рабства в Росії. Незважаючи на ситуацію, яка склалась між нашими країнами, люди, не бачачи іншого шляху, їдуть туди на заробітки, через що потрапляють у безоплатну експлуатацію. Окрім РФ, часто випадки торгівлі людьми трапляються і в Польщі. Особливо зараз, коли наші люди масово намагаються виїхати з країни, в тому числі аби уникнути мобілізації.

- Багато людей їдуть туди, не дивлячись ні на що: працюють по 12-16 годин. В яких приміщення, в яких умовах – не хвилює. Ми теж документуємо ці факти, - каже п. Агєєв.

За словами пана Володимира, також зараз часто зустрічається підробка документів  громадянами, які з тих чи інших причин не хочуть проживати у своїй країні. За це інкримінують статтю з приміткою «шахрайство».

- В області діє Національна гаряча телефонна лінія «з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів». Зателефонувавши на номер 527, можна отримати консультацію, як не потрапити у трудове рабство, подати заяву або повідомити інформацію про факт торгівлі людьми, злочини у сфері суспільної моралі та незаконної міграції, – зазначив начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми. Повідомляти про подібні порушення також можна і на лінію «102», - підсумував Володимир Агєєв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернополяни #трудовий #сексуальний «полон»
Оголошення
live comments feed...