Гемангіоми (родимі плями)

Гемангіома – зосередження капілярів, що утворюють червоні плями на тілі. Гемангіома буває двох видів:

  • Капілярна гемангіома (в побуті зазвичай зветься «сунична гемангіома»). Утворює яскраво-червоні плями, так як дрібні капіляри її складові знаходяться під тонким верхнім шаром шкіри.
  • Кавернозна гемангіома. Складається з більш великих судин, які розташовуються в більш глибоких шарах шкіри. Має пухку структуру і багряно-фіолетовий колір. Не варто плутати її з каверномою. Дійсно особливого лікування вимагає кавернома головного мозку та хребта або ж подібне захворювання – артеріовенозна мальформація – www.cliniccyberknife.ru/lechenie-kavernoma-arteriovenoznaya-malformatsiya-udalenie-operatsiya.

Капілярна гемангіома утворюється у грудних дітей п'яти-шести тижнів від народження. Зазвичай у немовляти з'являється тільки одна пляма і дуже рідко дві або три. Якщо подібних плям з'явилося більше, дитину обов'язково повинен оглянути лікар на предмет з'ясування проблем кровоносних судин.

Капілярні гемангіоми ростуть з перших тижнів життя людини протягом двох років. Пляма, що розрослася, зазвичай не буває більше 5-6 см в діаметрі. Передбачити спочатку, якого розміру буде пляма неможливо. Після того, як пляма виросла, з часом вона світлішає і трохи вирівнюється. Гемангіома стає рівною і пласкою, як правило, коли дитині виповниться років десять. Згодом пляма зникає, залишивши на шкірі практично непомітну рожеву цятку.

Але якщо гемангіома продовжує рости, потрібно негайно звернутися до фахівця, щоб не опинитися на лікуванні кібер-ножем ось в такій онкологічній клініці www.cliniccyberknife.ru. Звернути увагу варто на такі пункти:

  • Виразки і болячки. Буває, що гемангіома, яка збільшується в розмірах, стає болячкою, в яку можна занести інфекцію. В цьому випадку лікарські препарати на основі антибіотиків зможуть зняти запальний процес.
  • Дуже швидке зростання. Гемангіома змінюється протягом одного або двох днів.
  • Синці в районі плями.
  • Часта кровоточивість. Пляма виглядає так, що якщо до неї доторкнутися, вона почне кровоточити. Але гемангіома не більш ранима, ніж будь-яка інша ділянка шкіри. Тільки в тому випадку, якщо рана довго кровоточить і кров важко зупинити, слід звернутися до фахівця.
  • Гемангіома заважає функціонувати життєво важливим органам. Якщо пляма затуляє, наприклад, очі, то її потрібно видалити.

Капілярні гемангіоми в більшості випадків не є небезпечними і проходять з часом. Вирізують подібні плями або видаляють лазером рідко.

Кавернозна гемангіома не проходить з часом і існує одного і того ж розміру протягом усього життя людини. Має буро-бузковий колір і нерівну поверхню. Подібні плями не представляють небезпеки, але якщо на тілі їх багато, то це може бути сигналом про наявність внутрішніх захворювань.

У будь-якому випадку – завжди спостерігайтеся в лікарів. Переплутати гемангиому з раком шкіри звичайній людині зовсім нескладно. Не намагайтеся самостійно нічого здирати або видаляти, інакше це може стати прямою дорогою до лікування анапластичної астроцитоми мозку www.cliniccyberknife.ru/lechenie-opuholi-astrotsitomy-operatsiya-udalenie-diagnostika-cyberknife, або ж метастазів в ньому.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!