Михайло Головко: "Оптимізація" Вишнівецької лікарні – знущання з мешканців селища та жителів навколишніх сіл"

Медики смт. Вишнівець звернулися до Михайла Головка з проханням не допустити скорочення працівників лікарні. Медичний персонал стурбований можливими скороченнями, оскільки в майбутньому це може призвести до закриття лікувального закладу.

Слід зазначити, що проблема в медичному закладі Вишнівця виникла після наказу Головного лікаря Вишнівецької РКЛ “Про реорганізацію Вишнівецької РКЛ”, яким попереджено медичний персонал гінекологічного та пологового відділень про можливе скорочення оскільки передбачена оптимізація стаціонарних ліжок.

29 лютого 2016 року на запрошення громади Вишнівця та працівників комунальної лікарні Михайло Головко разом із керівником фракції ВО “Свобода” у Збаразькій районній раді відвідали збори медичного персоналу з керівництвом району. Суть проблеми лежить у недофінансуванні охорони здоров'я. Окрім цього, вже найближчим часом працівники лікарні можуть опинитися на вулиці, оскільки гінекологічне й пологове відділення на порозі закриття.

"Таке "реформування" медичної галузі призведе до того, що медичні послуги стануть важкодоступними для усіх верств населення. Отже, це стане поштовхом до погіршення стану здоров'я мешканців. "Оптимізація" Вишнівецької лікарні – знущання не тільки з мешканців міста, а й з жителів навколишніх сіл. Наше завдання – докласти всіх зусиль, аби зберегти лікувальний заклад у Вишнівці. Більше того, відповідно до Конституції України, заборонено закривати комунальні заклади медицини. Ми всі є свідками жахливої тенденції, яка продовжується з часів Януковича: на правоохоронні органи, прокуратуру, СБУ, суди, Адміністрацію Президента коштів завжди достатньо. З кожним роком вони тільки збільшують видатки на своє утримання. А на освіту й охорону здоров'я завжди закладають "залишки".", – зазначив під час зустрічі з медичним колективом народний депутат України свободівець Михайло Головко.

Свободівці прозвітували, що за їх ініціативи Збаразька районна рада ухвалила звернення до керівництва області та держави щодо забезпечення належного фінансування медичних закладів району, адже у с. Максимівка Збаразького району медичний заклад хочуть ліквідувати взагалі. Аналогічне звернення за поданням свободівців підтримала і Тернопільська обласна рада.

“З одного боку владні мужі розказують про необхідність децентралізації, щоб об'єднанні громади мали всю повноту влади та можливість самим себе забезпечувати. Але яка може бути функціональна громада, коли у них навіть не буде належного медичного закладу, бо “попередники” все оптимізували? Державна політика спрямована на те, щоб у нас не було освічених фахівців і здорової нації. Ми і надалі будемо добиватися належного фінансування медичних закладів Збаразького району та відстоюватимемо інтереси громади, як і усі попередні роки”, - додав Михайло Головко під час зустрічі з медичним колективом.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!