Михайло Головко: Продавати підприємства і землі в час кризи та війни — державна зрада

“Єдина реформа про яку мріє уряд Яценюка — це розпродаж українських земель та державних стратегічних підприємств, що ще залишаються у власності народу України”, - зазначив народний депутат Михайло Головко під час брифінгу у Верховній Раді.

“Мабуть не варто нагадувати, як проходила приватизація в Україна і як за 24 роки незалежності продали біля 20 тисяч державних підприємств, фабрик, заводів. Українці ж багатішими не стали, проте у нас, як гриби після дощу, повиростали олігархи. Фактично майно держави розпродали за безцінь. Наслідком цих злочинних дій є те, що зараз чимало компаній енергогенерації, облгазів опинилися в руках олігархів. Вони отримують мільярди, а страждає від цього народ. У всьому світі жодна цивілізована країна не продає прибуткових підприємств, бо як можна продати курку, яка несе золоті яйця?

Друга сторона медалі: згідно даних ООН в Україні понад 60% людей проживають за межею бідності, то кому ж збираються продавати землю і заводи? Більше того, на кожній зустрічі громада ставить питання руба: треба повертати в державну власність підприємства, які є стратегічно важливими та незаконно приватизованими, а не продавати те, що залишилося у власності держави. Але бачимо, що уряд замість проведення реальних реформ, які стабілізували б економіку, не запропонував нічого іншого, як продати державні підприємства”.

“Аналізуючи сучасну економічну кризу в Україні, ми дійдемо висновку, що криза в державі триває ще з 1991 року і періодично набирає то більших, то трішки менших обертів. За 17 років незалежності спершу ми втратили наші заощадження, а це 132 млрд. грн., потім було зруйновано нашу промисловість, яка займала п’яте місце в Європі, тим змусивши українців виїжджати закордон в пошуках куска хліба. Також було підірвано основи науки, освіти, культури, духовні цінності. Винищення сільського господарства призвело до зубожіння українського села, що є основою національної культури та традицій української нації. І такі речі, на жаль, можна перераховувати до безкінечності. Триває криза системи, пов’язана з керівництвом держави, що все ще за своєю суттю неукраїнське”.

“ВО “Свобода” твердо переконана, що продавати підприємства і землі в час кризи та війни — державна зрада. Першочергово необхідно ліквідувати приватні монополії, які контролюють декілька олігархів. Олігархи мають піти з політики, а не залишатися політичними диктаторами, які між собою обирають президента та прем'єр-міністра.

Ми вже давно зареєстрували законодавчі ініціативи про ліквідацію приватних монополій, розірвання угоди з Кіпром, про повернення у державну власність фактично вкрадених стратегічних підприємств. Але з року в рік їх не ставлять на голосування і лише навішують на українців все нові кредити”, - підкреслив свободівець Михайло Головко.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!