Спортивні школи Тернопільщини хочуть об’єднати

З такою ініціативою перед депутатами обласної ради виступило профільне управління облдержадміністрації. У результаті реорганізації з восьми ДЮСШ хочуть зробити дві. Це, за словами начальника управління фізичної культури та спорту ТОДА Віктора Мацикура, дасть можливість зекономити півмільйона гривень.

Не вистачає 2,5 мільйона

Патова ситуація склалась із фінансуванням дитячо-юнацьких спортивних шкіл області. Аби закрити бюджетний рік, не вистачає близько 2,5 млн. грн. Проблеми з фінансуванням були і в попередні роки, однак 2016 рік став для спортивних закладів найбільш критичним.

Щоб зрозуміти, що насправді відбувається у середовищі спортивних шкіл, треба вдатись у передісторію. Так ось: засновниками більшості ДЮСШ є фізкультурно-спортивні товариства. У свій час ФСТ були створені при структурних підрозділах державної влади, міліції тощо. Їх утримання також лягало на плечі цих структур. Згодом схема фінансування змінилася. Управління перестали утримувати товариства, однак свою підтримку їм надав уряд. Щороку зі спеціального фонду Кабмін виділяв кошти на підтримку ФСТ. Фактично ці гроші товариства витрачали на виплату заробітної плати тренерам, які працюють у школах, адміністративному та техперсоналу. Звичайно, фінансів завжди бракувало, але школи якось перебивалися з хліба на воду. Минулого року уряд вирішив припинити фінансову підтримку ФСТ і провести реорганізацію спортивних закладів. У межах області її суть полягає в тому, щоб із восьми обласних ДЮСШ, що належать громадським спортивним організаціям, зробити дві. При цьому тренерсько-викладацькому складу запропонували перейти в нові школи, скоротити видатки на апарати і просити дофінансувати школи в потрібному для цього обсязі.

- Обсяг видатків загального фонду обласного бюджету на поточний рік на утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл заплановано у сумі 4,908 млн. грн. Цей фінансовий ресурс дозволяє тільки частково забезпечити видатки на оплату праці, енергоносіїв, проведення спортивних заходів, - наголосив Віктор Мацикур.

Новостворені заклади матимуть статус комунальних, а отже, заробітна плата тренерів буде захищеною.

– Якщо говорити мовою цифр, то на апаратах (директори, заступники, методисти, бухгалтери, касири) економимо близько 500 тис. грн., тому до кінця року будемо просити ще тільки 1,6 млн. гривень, - пояснює Номер один директор департаменту. - Одна школа матиме спеціалізацію літні види спорту, інша – зимові. Перевага в тому, що зарплата людей, які перейдуть у комунальні заклади, буде захищена. Зараз наш департамент просто фінансово підтримує організації. Ми виділяємо кошти, але проконтролювати, на що їх витрачають, не можемо. Після об’єднання пропонуємо взяти на себе видатки на зарплату, а за ФСТ залишити функцію проведення змагань. Дуже тонке питання – тренерсько-викладацький склад. Я як тренер це чудово розумію і знаю, що за кожним з них стоять діти, майбутні чемпіони. Однозначно, всі тренери будуть переведені у комунальні установи. При цьому дуже ретельно переглядатимемо кожну кандидатуру, адже частина з них уже пенсіонери. Хтось має зарплату, непропорційну до обсягів роботи. Усі ці моменти треба врахувати.

Директори – проти

Реакція керівників шкіл є прогнозованою. З одного боку, вони розуміють, що час вимагає змін, а з іншого – не хочуть втрачати автономію. Керівники закладів пропонують об’єднати між собою школи товариств. Наприклад, ФСТ «Україна» об’єднує свої заклади, а ФСТ «Колос» – свої. Ідеальним варіантом для них було б, якби область продовжила фінансування і все залишилось, як є. Ба більше, директори шкіл навіть готові шукати спонсорів, але ця ініціатива, вочевидь, надійшла надто пізно.

– Якби директори шкіл належно займалися адміністративною роботою, працювали з меценатами, брали участь у програмах, то питання фінансування закладів зараз би не виникало, – каже депутат облради Віталій Фидрин.

Варто відзначити, що в Україні вже є практика об’єднання спортивних закладів. З ініціативи засновників та за погодженням профільного міністерства шляхом об’єднання в Україні було оптимізовано 30 ДЮСШ. Ці процеси відбуваються глобально в усіх областях України.

– Звісно, отримав багато спротиву з боку керівників шкіл та ФСТ, – згодом написав на своїй сторінці у соцмережі Віктор Мацикур. - Їх би влаштувало, щоб додати близько 3 млн. грн. і ще на рік законсервувати цей "Радянський Союз". Отримуючи кошти, вони продовжать імітувати бурхливу діяльність апаратів, а також експлуатувати спортивні споруди, практично не маючи первинних документів на них або маючи у власності завдяки порушенням законів. Спротив іде від тих, хто все прекрасно розуміє, але не визнає зміни в законодавстві та системі функціонування влади, процесів бюджетної і територіальної децентралізації та економічних негараздів, які змушують приймати непопулярні й антикризові кроки.

Віктор Мацикур наголошує, що зміни жодним чином не торкнуться дітей. Вони як займалися зі своїми тренерами, так і будуть займатися. Навпаки – це дозволить покращити матеріально-технічну базу, а разом з тим - і якість підготовки.

Коментар

Олег Іскра, голова ФСТ «Україна»:

– Більше схиляюся до того, щоб отримати кошти та нормально працювати. Майном розпоряджаюся не тільки я, а й центральна рада. А її позиція досить чітка: здавати майно в оренду або укладати договір, який би забороняв перепрофілювання усіх спортивних об’єктів. На жаль, є багато проблем щодо оформлення права власності. Ми є колективною власністю, і мої попередники нічого не зробили, щоб це змінити. Наприклад, у ДЮСШ «Буревісник» відсутнє право власності на об’єкти, в ДЮСШ «Авангард» зроблено документи на землю, в кременецькій школі – частково. Ці питання потребують і фінансування, і доопрацювання. Існує позитивний приклад діяльності організації у Рівненській області. Товариство здає свої об’єкти в оренду. При цьому є потужна підтримка обласної ради та адміністрації. Однак передачі у комунальну власність шкіл не відбулося.

Богдан Балабан, директор ДЮСШ «Буревісник»:

– Звичайно, час вимагає змін, але треба дивитися, що буде на виході. Не розумію, звідки виникла потреба у 2,5 млн. грн. Наприклад, нам бракує до кінця року лише 100 тис. грн. Звичайно, грошей усім не вистачає, але вважаю, що дане питання не на часі. Протягом 2015 року в Україні свою діяльність припинили 83 дитячі спортивні школи, 960 тренерів залишилися без роботи, а кількість дітей, які займаються, зменшилась на 30 тис. Припускаю, що в нас буде аналогічна ситуація. Багато тренерів не підуть працювати в комунальні установи. А в нас, на жаль, проблема з кадрами. Залишилися тренери, які працюють дуже давно. Це тому, що зарплата у них 3 тис. грн., така ж, як у сторожа. Тому ці моменти треба дуже тонко продумати.

Тернопільщина спортивні школи об'єднання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
Минулої ночі вовки заполонили село Матвіївці, що в Шумському районі. Власник одного з господарств, який о сьомій ранку прийшов до кошари, виявив розкидані рештки семи овець. Правоохоронці й представники ветеринарної та єгерської служби, яких виклика пан Михайло, приїхали до години часу. Більшість загиблих тварин має тільки прокус на шиї. Розтин дозволив встановити, що крові всередині мертвої худоби немає. Також не виявлено слідів крові і на траві поряд із...
Суспільство
Підготовка до школи включає не лише наповнення учнівського рюкзака. Тернополяни, які відправляють своїх дітей в школу, повинні знати про свої так звані права. Адже благодійні внески, додаткові зошити, підручники та шкільна форма певного виробника – стануть зайвою тратою грошей. Детальніше про це пише life.pravda.com.ua. Благодійні внески Благодійність не може бути обов’язковою. Якщо ж батьки такі ініціативні у плані допомоги школі, то школа у свою чергу по...
Суспільство
Небайдужих краян закликають долучитись до Всеукраїнського маршу за права тварин.  Захід стартує тридцятого вересня на Театральній площі. Таким чином активісти хочуть привернути увагу громадян до проблеми захисту чотирилапих від людської жорстокості та знущань, – повідомляє topnews.in.ua. Розпочнеться зоозахисна подія о дванадцятій годині дня. Її ініціаторами є представники громадської організації «UAnimals». Акція не містить будь-якого політичного спрямува...
Суспільство
В тернопільському парку ім. Т. Шевченка завершуються роботи з реконструкції пішохідної алеї в межах острівця «Чайка» (ділянка від колонади до площі ім. С.Бандери). Напередодні підрядники здійснили тут демонтаж старого асфальтобетонного покриття, влаштували щебеневу основу доріжки, замінили бордюри та облаштували алею фігурними елементами мощення. Окрім того, працівники підрядної організації пофарбували перильні огорожі мосту, що веде на острівець «Чайка»,...
Суспільство
Цьогоріч заходи з відзначення 75-ої річниці проведення ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН та 27-ої річниці Незалежності України відбудуться у селі Золота Слобода Козівського району. Зокрема, у рамках програми відбудеться освячення криївки на подвір'ї родини Чарківських і меморіального знаку на хуторі Фостяки. На хуторі Веснівка освятять хату,в якій завершив свою роботу Збір ОУН. У сільському клубі села Золота Слобода пройде наукова конференція. 24 серпня...
Суспільство
Близько 750 загальноосвітніх шкіл нараховують на Тернопільщині. Проте опорних навчальних закладів у регіоні – 29. Ці школи отримають найбільше фінансування. В управлінні освіти і науки ОДА повідомляють, що школи з невеликою кількістю учнів понижуватимуться в ступені. Що стосується закриття навчальних закладів, то відповідні рішення прийматимуть представники влади на місцях. "В умовах децентралізації може відбутися оптимізація навчальних закладів через дост...
Суспільство
Тернопільська область долучилася до підписання угод з Національною службою здоров’я під час «другої хвилі» контрактування закладів, які надають послуги первинної медичної допомоги. Відтак, уже з жовтня цього року 21 медичний заклад нашої області почне отримувати оплату за надання медичних послуг сімейними лікарями, терапевтами і педіатрами від Нацслужби здоров’я. До цього часу вони продовжуватимуть фінансуватися за субвенцією. Як пояснив начальник управл...
Кримінал
Побачивши службовий автомобіль, близько 5-ї ранку 20 серпня, велосипедист пришвидшився і намагався змінити напрям руху. Інспекторам здалося це підозрілим і вони зупинили його на вулиці Перля. Охоронці порядку провели поверхневу перевірку особи згідно зі ст. 34 Закону України “Про Національну поліцію”. Патрульні виявили у нього згорток із речовиною, схожою на марихуану та поліетиленовий пакетик з білою речовиною, ймовірно, метамфетаміном. Перевіривши бази д...
Спорт
Бронзову нагороду у Міжнародному круговому турнірі отримала наша землячка Ольга Бабій. Турнір AICF International Women Chess Tournament відбувся у Хайдарабаді, що в Індії. Про це повідомляють у спільноті "Українські шахи". Шахістка з Тернополя Ольга Бабій набрала 6,5 очків з 11 можливих. З таким хорошим результатом тернополянка отримала заслужену бронзову нагороду і посіла третє місце у турнірі. Ще одна представниця України - Ольга Пруднікова - на 8-му міс...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!