• Головна
  • Тернопільські студенти витрачають сотні гривень на книги для навчання
11:00, 1 березня 2012 р.

Тернопільські студенти витрачають сотні гривень на книги для навчання

Сотні гривень витрачають тернопільські студенти на книги для навчання, бо у бібліотеках вузів їх немає. До того ж, викладачі, буває, настійливо пропонують купувати саме підручники свого авторства — іноді вартістю по 300 гривень

У бібліотеках вищих закладів Тернополя підручників вистачає не на всіх. Викладачі пропонують свої видання, які, за їхніми словами, допоможуть найкраще здати іспит.
Підручників на всіх студентів не вистачає. Якщо ти не встиг взяти, треба купувати за свої гроші, - розповідає студентка економічного університету Марія (прізвище просить не вказувати, але воно редакції відоме — прим. ред.). – Бувало, що півгрупи залишається без підручників. Викладачі пропонують підручники свого авторства і натякають, що без цього необхідних 65 балів в оцінюванні не отримати. І ми зобов’язані купувати ті книжки по 40-50 гривень.

За підручник — 300 гривень. Дівчина додає, що купувала навіть книжку, яка коштує майже 300 гривень. Це був підручник з англійської мови, альтернативи якому бібліотека університету не пропонувала.- Ми були зобов’язані її купити, незважаючи на те, мав хтось гроші, чи ні, - говорить Марія. - А ще пам’ятаю, що з філософії було багато примірників підручників у бібліотеці, хоча викладач наполягала купити саме її книжку. Студентка каже, що навіть методички у бібліотеці є тільки з деяких предметів. Більшість із них треба купувати за власні кошти, пише "20 хвилин".Тим часом директор бібліотеки ТНЕУ Каземир Возьний запевняє, що у них всіх підручників вистачає.
Робимо замовлення і підручники закуповуємо. Також підручники публікують наші викладачі. Їх можна брати у бібліотеці, - говорить Каземир Возьний. - Також у нас є бібліотечний сайт. Його минулого року модернізували, тож у кожного студента є можливість віртуального відвідування бібліотеки.

Студентка технічного університету Ганна (прізвище просить не вказувати, але воно редакції відоме — прим. ред.) розповідає, що в їхньому вузі також є проблема із книжками. - Дуже часто книжок не вистачає, або видають старі, - каже дівчина.Директор бібліотеки техуніверситету Галина Онисько каже, що книг закуповуюь достатньо, але буває таке, що не вистачає робіт певних авторів.- Зараз підручники доволі дорогі і на них потрібно багато коштів, - каже пані Онисько. - Ми маємо і паперові підручники, і доступ до електронних баз даних. Якщо порівняти з попередніми роками, то зараз закуповують краще. У нас вуз технічний, а таку книжку написати важче, ніж підручник із гуманітарних наук.У технічному університеті також є власне видавництво, де викладачі видають підручники.Ми отримуємо 10% підручників із видавництва в нашу бібліотеку безкоштовно, - розповідає Галина Онисько.

Також є видавництво і в медичному університеті. Студентка цього вузу розповідає, що в них підручників вистачає всім.- Багато інформації у нас є в Інтернеті, - каже студентка Світлана Ремез. - Більшість предметів я вчу звідти. Купуємо тільки методички.
Завідувач бібліотеки медуніверситету Дарія Тараненко говорить, що в них є 26 читальних залів.- Якщо наш студент не взяв із собою книжку із дому, ту яку йому видали на початку семестру, то він може взяти її на кафедрі під час занять, - каже пані Тараненко. Студентка педагогічного університету Галина розповідає, що у них бракує шкільних підручників за якими вони мусять проходити практику.- Ми користуємось підручниками за рекомендацією вчителів – це або із Інтернету або з читального залу, - розповідає дівчина. - Купувати книжки можна за власним бажанням. Середня ціна підручника 40-60 гривень. Купити підручники у Тернополі - не проблема.

Директор бібліотеки педагогічного університету Ірина Чайка розповідає, що вони практично перестали отримувати шкільні підручники, які студентам потрібні на практиці.- Раніше їх надавало міністерство, а зараз купувати ці підручники за свої кошти у нас можливості немає, - каже Ірина Чайка. - Якщо взяти вузівські підручники, то ми купуємо, але зараз книжки дорогі. У 1990 роках ми на придбання підручників ми отримували до 20 тисяч гривень на рік, то зараз ми отримуємо 3-5 тисяч. Виходить, що ми можемо взяти по 20-50 примірників одного найменування книги. Підручників, які видавали 5-10 років тому, вистачає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...