Понад 500 експериментів буде проведено в Тернополі під час «Наукового пікніку» (Фото)

22 травня на Театральному майдані Тернополя відбудеться IV науковий пікнік. Чотири роки тому такий захід провели вперше в Україні, зокрема в Тернополі. З того часу проект став науковою візитівкою міста.  

«Понад 500 експериментів буде проведено у центрі міста 22 травня з 12.00 по 18.00. На даний час зареєструвались 38 команд. Вони представлятимуть різнобічні досвіди – з хімії, фізики, біології. До речі, досліди не будуть повторюватися із минулорічними. Адже наші вчителі, учні, студенти, професори постійно шукають щось нове і щороку хочуть показати свої нові досягнення в науці. Команди будуть із педагогічного, медичного, технічного університетів, із Галицького коледжу, а також із різних районів нашої області», – зазначила на прес-конференції координатор «Наукових пікніків» у Тернополі Христина Білінська.

Уже другий рік поспіль «Наукові пікніки» проводяться за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Цьогоріч у проекті візьмуть участь більше 200 учасників, 40 волонтерів, організатори чекають на гостей з 13 областей України.

«Ми завжди  намагаємося підтримати нашу молодь, дітей в їхніх цікавих ініціативах і починаннях. Вперше, чотири роки тому, ми підтримали цей проект на рівні обласного бюджету. А два роки тому він вийшов на міністерський рівень. Цього року із державного бюджету на «Науковий пікнік» заплановано виділити більше 100 тисяч гривень. Це свідчить про те, що проектом зацікавлені не тільки жителі Тернопільщини, а й інших областей, які традиційно приїжджають на наш захід», – зазначив начальник відділу сім'ї та молоді Тернопільської ОДА Ігор Чорний.

Генеральним партнером «Наукового пікніку» виступає «МРІЯ Агрохолдинг». Директор Благодійного фонду «Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк наголошує, що розвиток науки є гарантом подальшого успіху держави. Тому компанія підтримує «Науковий пікнік» вже не перший рік.

«Наша компанія і минулого року долучалася до реалізації даного заходу. Адже ми переконані для того, щоб розвивалося суспільство і наша Україна займала передові позиції, потрібно, щоб у державі розвивалася наука. Ми, як аграрна компанія, у своїй сфері діяльності намагаємося підтримати цей процес. У нас є закладені дослідні поля, на яких експериментуємо із різним насінням і добривом. Підтримуємо робочу техніку. У минулому році нами було оплачено необхідні елементи для конструювання дрона, який зараз виконує завдання у зоні АТО. Також у 2015-му для нашої компанії придбали дрон, який використовуємо у дослідах, під час нагляду за нашими полями. Це допомагає аналізувати ситуацію і краще визначити, в якій ділянці потрібно внести добриво, щоб отримати кращий результат. Тобто наука є дуже важливою для функціонування різних сфер нашого життя, в тому числі аграрного сектору», – зазначив Василь Мартюк.

Після прес-конференції науковці продемонстрували кілька своїх дослідів. Наймолодшим учасником цьогорічного «Наукового пікніку» є 11-річний Тарас Назаревич. Юний винахідник три місяці працював над виробництвом приладу, який продемонстрував журналістам.  

«Ця машинка керується через інфрачервоні хвилі, тут є інфрачервоний давач. Є два ультрасоники, які видають ультразвук, що людина не може почути і відбивається в інший датчик, який приймає його. Цей прилад можна використовувати  – зробити робота, який може сам їхати і реагувати на перешкоди. Можна буде його включити, він буде їхати, якщо буде перешкода буде зупинятися і від’їжджати назад», – каже Тарас.

Цього року в рамках проекту відбудеться ІІ форум «Наукових Пікніків». 20-21 травня до Тернополя приїдуть гості з 15 областей України, а також із Польщі.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!