• Головна
  • На вихідних тернополяни взяли участь у Всеукраїнському диктанті
18:30, 23 травня 2016 р.

На вихідних тернополяни взяли участь у Всеукраїнському диктанті

Польща – це країна, через яку у нас формуються діалог та співпраця із Європою, тому важливо знати мову нашого сусіда. Диктант із польської мови писали на вихідних мешканці Тернопільщини.

На екзамен зібралось близько трьохсот учасників, серед них як ті, хто має польське коріння, так і ті, хто вирішив вивчити цю мову. Диктант – Всеукраїнський, він об’єднав вісім міст.

Понад триста осіб з Тернополя та різних районів Тернопільщини з’їхались до нашого міста, аби перевірити свої знання польської мови. Тут вони писали Всеукраїнський диктант.

– Ми приїхали сюди в надії, що однак пригадаємо собі ті давні часи, коли ми добре говорили і добре писали по-польськи. Я думаю, що найважливіше в тій справі то є книжка і добра вчителька. А ми завжди мали добрих вчителів, спеціально для Кременця – поляків. Тільки поляків з Польщі привезених, – розповідає тв4 мешканка Кременця Ядвіга.

Серед учасників не лише ті, хто має польське коріння, а й ті, хто має намір добре вивчити польську мову.

– Це, в основному, учні, складені з школи польської мови при товаристві, польському товаристві в Тернополі. Але є учні, які вчаться в 24-й, в 1-й школі міста Тернополя, 5 школа, які так само хотіли мати бажання взяти участь в цьому диктанті, – пояснює голова Польського культурно-освітнього товариства Петро Фриз.


До комісії увійшли як українські викладачі, так і представники Польщі. Викладачі тексту, який надиктовували учасникам, до того не бачили. Та, кажуть, диктант мало чим відрізняється від диктанту в українській мові. Летор так само робить невеликі паузи там, де кома чи тире, та більші – вкінці речення.

– Обов’язково учасники мають звернути увагу на те, як писати ті важкі літери польські, двознаки, який саме пунктуаційний знак має бут теж, повинні це дуже добре чути. Знаємо тільки те, що диктант має бути на тему “Хрещення Польщі”, – каже вчитель польської мови Василина Горяча.

Оскільки вік учасників різний, то і оцінюватимуть їх по різному – за віковими критеріями. Журі рахуватимуть помилки орфографічні і пунктуаційні.

– Наймолодший учасник є 8 років зареєстрований до 12, вік середній такий – це від 12 до 19, ну і, відповідно, старші учасники. І по таких категоріях, власне, ми і будемо нагороджувати наших учасників. Середній вік, цей такий найбільший, то за 1 місце вони можуть отримати фотоапарат, за 2 – планшет і за 3 МР-3 плеєр, – говорить Василина Горяча.

Наймолодший та найстарший учасники у подарунок отримають книги. Всеукраїнський диктант із польської мови загалом відбувся у восьми містах України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопыль #диктант #польська мова
Оголошення
live comments feed...