• Головна
  • Чому на Тернопільщині працівники кар’єрів завершили страйк?
17:30, 9 червня 2016 р.

Чому на Тернопільщині працівники кар’єрів завершили страйк?

І в Новосілці, і в Полупанівці люди погодилися на мізерне підвищення зарплати. Основною перевагою є те, що робітників більше не звільнятимуть і найматимуть щомісяця, а укладатимуть трудові угоди на рік, повідомив голова тимчасової контрольної комісії з визначення законності надрокористування на Тернопіллі при обласній раді Петро Васько.

Однак працівники кар’єру не такі наївні, бо добре знають своє керівництво, і не повірять словам адміністрації, поки вони не доведуть їх на ділі.

Працівникам вапнякових кар’єрів у Новосілці і Полупанівці власники пообіцяли надати одинакові умови праці.

«З 1 липня мають підвищити зарплату на 10%, при виконанні плану кажуть, що будуть додавати ще 15% премії. Також пообіцяли підняти зарплату з 1 листопада на 10%. Але наскільки я знаю, тоді держава і сама підвищить прожитковий мінімум», – розповів Галасу вантажник з кар’єру «Новосілка» пан Віктор.

І справді, прожитковий мінімум в Україні планують підвищити з 1 грудня – для працездатних осіб з 1450 грн. прожитковий мінімум підніметься до 1550 грн. Та є й інші причини, чому люди вважають, що керівництво слова не дотримає. Робітникам кар’єрів не надали жодних письмових гарантій, що їм підвищать зарплату та укладуть трудові договори на рік. Окрім того про покращення умов праці адміністрація не говорила взагалі.

«З 1 липня ніхто не знає чи будуть працювати активісти, які домагалися змін, бо нікому не дали підтвердження на руки, що зробиться все, що обіцяють. До цього часу нам не видавали спецодяг та взуття, бо ми працювали по місяцю, а вони розраховувалися на рік. Але навіть після нових обіцянок, зборів, ми не можемо отримати і рукавиці, які мають давати на місяць, людям грубо в цьому відмовляють. Ми працюємо на рівні і 45 м, і 60 м – тут, як в пеклі. Люди глухнуть від шуму, негашене вапно в пилюці осідає в легенях, органи відказують, в нас старі не працюють. Умови праці важкі, але елементарного спецодягу навіть нам не видають», – пояснив екскаваторник з Полупанівського кар’єру пан Арсеній.

Оскільки обіцянки адміністрація кар’єрів надала лише на словах, працівники намагаються створити профспілки. Люди кажуть, що більше не мовчатимуть і боротимуться за гідні умови праці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трнопільщина #кар'єр #страйк #зарплата
Оголошення
live comments feed...