• Головна
  • Тернопільським «вишам» для світового визнання бракує англійської та «розкручених» учених
10:30, 16 березня 2012 р.

Тернопільським «вишам» для світового визнання бракує англійської та «розкручених» учених

У свіжому рейтингу 400 кращих навчальних закладів від альманаху Times Higher Education, який вважається одним з найавторитетніших світових видань у царині освіти, немає жодного українського навчального закладу.

Це сталося попри поставлене Президентом України Віктором Януковичем завдання про потрапляння 3-5 вітчизняних "вишів" до числа визнаних у світі, пише "Сегодня" На перше місце в рейтингу повернувся Гарвард. За ним слідують Массачусетський технологічний інститут та Кембридж. Російських вузів два у переліку два – це МДУ та Санкт-Петербурзький університет. Поки єдиний престижний світовий рейтинг, де є наші вузи, - це британський QS World University Rankings. У ньому числяться Київський політех і Донецький національний університет. Всього до нього потрапляє 700 кращих університетів і інститутів з усього світу з приблизно 3000 претендентів (всього у світі існує близько 20 000 вузів).

"У ваших вузів непоганий потенціал. Сподіваюся, в нашому новому рейтингу з'явиться КНУ ім. Шевченко", - каже регіональний директор по Центральній Європі і Центральній Азії QS Зоя Зайцева. Для поліпшення ситуації ексепрт радить активніше навчати іноземних студентів. А для цього необхідно, щоб активніше провадилося викладання англійською мовою. До того ж наші вчені замало "світяться" в міжнародних колах, відтак "страждає" репутації їхніх закладів – українські виші недооцінюються. "Слабкі місця українських вузів – індекс цитованості, академічна репутація і рівень інтернаціоналізації", - пояснює Зайцева.

Попри відсутність українських університетів у переліку Times Higher Education, керівник парламентського комітету з питань освіти Максим Луцький сповнений ентузіазму, інформує ТСН. Він певний, що пролошеної Президентом України мети буде досягнуто. "Доручення Президента буде виконано. Але щоб змагатися з європейськими вузами на рівних, потрібні зміни в законодавстві, які дозволять нашим вузам вигравати гранти на наукові розробки", - вважає депутат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...