• Головна
  • У Тернополі стадіону «Текстерно» хочуть дати ще один шанс
09:00, 18 березня 2012 р.

У Тернополі стадіону «Текстерно» хочуть дати ще один шанс

Занедбаний спорткомплекс бавовняного комбінату збираються відновити методом «народної» будови.  Чи дозволить влада?

Свого часу на бавовняному комбінаті «Текстерно», що в Тернополі, працювало близько 12 тисяч осіб. І керівництво, дбаючи за дозвілля своїх працівників, розвинуло серйозну відпочинкову інфраструктуру: будинок культури, палац спорту, спортивний комплекс тощо. Однак час зробив своє, безгрошів’я призвело до того, що будинок культури перетворився на будинок меблів, на палаці спорту сьогодні висить оголошення про продаж, на частині території спортивного комплексу нині зводиться житловий будинок, інша ж його половина перебуває у занедбаному вигляді. Щоб останній і зовсім не пропав, група ентузіастів з числа місцевих жителів виступила з ідеєю повернути його для занять спортом.

Перший крок у цьому напрямку зробив депутат міської ради Богдан Попадин, котрий звернувся до міського голови Тернополя Сергія Надала з пропозицією щодо відновлення діяльності колишнього стадіону «Текстильник», розташованого за гуртожитками ВАТ «Текстерно” (просп. Злуки), діяльність котрого, за словами депутата, матиме велике виховне і культурне значення для тернополян різного віку.

– Відновлення діяльності стадіону не потребуватиме коштів з міського бюджету, оскільки сміття (відвали землі, залишки дерев та їх пеньків тощо), що утворилося від риття котловану ПП Матла при будівництві багатоповерхового будинку на просп. Злуки, 3-А, зобов’язаний вивезти виконавець будівельних робіт, а решту благоустрою запущеного стадіону – встановлення воріт, відновлення покриття поля та бігової доріжки, лавок для глядачів бере на себе головний інженер ПП „Тернопількомсервіс” (колишній ЖЕК) Володимир Байгер, який зобов’язується організувати акумуляцію коштів, матеріалів та жителів прилеглих гуртожитків для здійснення відповідних робіт з благоустрою стадіону, – зауважив Богдан Попадин.

Натомість головний інженер ПП „Тернопількомсервіс” Володимир Байгер у коментарі «Номер один» зазначив, що свого часу спортивний комплекс складався з футбольного поля, бігових доріжок, турніків, баскетбольного та кількох волейбольних майданчиків. І цього всього вечорами працівникам «Текстерно» навіть бракувало, щоб активно проводити свій вільний час. Але з часом все було втрачено.

– Я проживаю у цьому районі, і мене серце болить дивитися на те, що нині там твориться. На місці баскетбольного майданчика та турніків проводяться будівельні роботи, інша частина території, вже можна говорити колишнього спортивного комплексу, вкрай запущена. Але поки ще всього не знищено, можна хоч невелику частину зберегти. Скажімо, прибрати і переорати футбольне поле, відновити волейбольні майданчики, загородити територію та у перспективі можна навіть зробити критий спортивний майданчик, щоб там займалися цілий рік не лише діти даного мікрорайону, а й усього міста, – заявив Володимир Байгер.

Для пана Володимира втілення даного проекту – це не міфічна ідея. Він, як голова двох ОССБ, головний інженер тамтешнього ЖЕКу спілкуються з багатьма жителями і не від одного чули, що було б непогано привести цю територію в порядок. Більше того, жителі навіть самі готові вийти на так званий суботник, щоб прибрати територію стадіону.

– Ми не хочемо отримати стадіон у власність, як може хтось подумає, нехай він залишиться у комунальній власності міста, натомість ЖЕКу можна було б його передати на баланс, відповідно працівники комунального підприємства доглядали б за ним. А то настане потеплінні і там знову будуть п’янки-гулянки, – зазначив головний інженер ЖЕКу.

Володимир Байгер не рахував, скільки потрібно коштів на відновлення стадіону, та й він відверто сказав, що таких грошей він не знайде, але певен, силами місцевих жителів, багато з яких колишні працівники «Текстерно», вдасться привести стадіон до придатного для занять спортом вигляду, бо це потрібно їхнім дітям.

Головного інженера ЖЕКу повністю підтримує місцевий житель Микола Крушанський, котрий виступав на цьому стадіоні понад 15 років (1985-2000 рр.) за футбольну команду «Текстильник»: «У нас на кожному кроці будівельний майданчик, а за відпочинок людей майже ніхто не дбає. Ось і спортивний комплекс бавовняного комбінату, який свого часу був одним з кращих у Тернополі, сьогодні занепадає на очах. З однієї сторони – будова, з іншої – місце для постійних п’янок. Вважаю, влада має звернути увагу на це та зробити все, щоб привести його до людського вигляду. Тим більше, є ініціативна група, яка готова власними силами та при підтримці місцевого населення і підприємців взятись за облаштування цього спортивного об’єкта, який у перспективі може стати місцем відпочинку не одного тернополянина».

Наразі депутат Богдан Попадин просить у керівництва міста надати йому інформацію, чи міська рада не має інших планів на земельну ділянку під стадіоном (сьогодні ми знаємо, як ціниться земля у спальних мікрорайонах обласного центру), і якщо таких немає, він хоче отримати дозвіл на відновлення та благоустрій колишнього стадіону „Текстильник”.

P.S.:Як стало відомо журналістам з неофіційних джерел, земельна ділянка, на якій розміщено стадіон, свого часу була віддана в оренду приватному вузу, нині ж змінено її цільове призначення і вона вже перебуває у віддані однієї з будівельних фірм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...