Новини компаній
15:40, 4 липня 2016 р.
Хто стоїть за захопленням «Мрії»
Новини компаній
У п’ятницю, 1 липня, Агрохолдинг «Мрія» заявив про захоплення автотранспортного підприємства у Тернопільській області групою осіб, серед яких є працівники колишніх акціонерів компанією родини Гут. За інформацією «Мрії», о 9 ранку близько 30 чоловіків із застосуванням сили проникли на територію діючого автотранспортного підприємства «Мрії», розташованого у Хоросткові Гусятинського району Тернопільської області та перешкоджали доступу працівників агрохолдингу на об’єкт.
До вечора особи, які незаконно проникли на АТП, забарикадувалися на його території та відмовлялися залишити її. Потрапити на територію АТП працівники «Мрії» не можуть до сих пір.
ЛІГА.net поспілкувалася з директором з юридичних питань «Мрії» Сергієм Ігнатовським, який розповів про те, що насправді шукають Гути на підприємстві та як «Мрія» захищатиме свої інтереси у цій ситуації.
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ
«Мрія» - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований у 1992 році. До дефолту 2014 року їм володіли Іван і Клавдія Гути. Після технічного дефолту, оголошеного у серпні 2014 року, агрохолдинг перейшов під управління кредиторів – великих міжнародних банків та інвестиційних фондів. За фактом шахрайства відкрито ряд кримінальних справ, а Микола Гута оголошений у розшук Інтерпол.
Земельний банк компанії становить 180 000 га, розташованих у Тернопільській , Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Рівненській областях . Агрохолдинг вирощує пшеницю, соняшник, картоплю, кукурудзу, сою, рапс, ячмінь, горох, гречку і сорго. «Мрія» використовує власні елеватори і зерносховища потужністю 600 000 тонн, а також власний насіннєвий завод виробничою потужністю 300 тонн насіння на добу .
- Яка зараз ситуація на об'єкті? Ви маєте доступ до АТП?
- Ні, доступу до АТП у нас немає. Особи, які захопили об'єкт, до сих пір знаходяться всередині і не пускають наших співробітників на територію. В ніч з суботи на неділю навіть була розіграна спроба силового захоплення. Думаю, щоб мати можливість в подальшому звинуватити «Мрію» в рейдерстві.
- Хто-небудь постраждав?
- Ні, співробітники нашої служби безпеки перебували зовні. Їх ніхто не провокував, вони просто спостерігали за тим, що відбувається.
- А серед тих, хто знаходиться всередині?
- Не думаю, що це було передбачено сценарієм.
- Ви знаєте, хто саме зараз знаходиться на території АТП?
- Так, ми встановили особи майже всіх. Переважно - це колишні беркутівці, є кілька колишніх співробітників служби безпеки Мрії, які працювали до дефолту у компанії. В якості головного виступає Тарас Дідик, який також працював в «Мрії» юристом і безпосередньо займався виведенням і перепродажем активів в момент, коли компанія оголосила технічний дефолт. Зараз він представляється директором компанії «Глобал Фід» і представником «Профіт контроль», але впевнений, є лише ширмою і просто виконує вказівки когось із колишніх топ-менеджерів або власників компанії.
- Які їхні вимоги?
- Вони заявляють, що є власниками АТП і техніки, що знаходиться на його території, тобто хочуть двічі вкрасти у кредиторів - вивезти техніку, яка купувалася за кредитні кошти і зараз знаходиться під арештом.
- У них є для цього підстави?
- Є якийсь договір купівлі-продажу будівель АТП між компаніями «Буд М» і «Глобал Фід» на суму 7,6 млн грн. При цьому ринкова вартість об'єкта - не менше 50 млн грн. Компанія Буд М раніше входила до складу Мрії і була виведена з неї, коли почалися проблеми з кредиторами. Потім «Буд М» продав числі на ньому нерухомість компанії «Глобал Фід», а техніку – «Профіт котроль», а сама компанія «Буд М» оголосила про ліквідацію. Директором «Глобал Фід» і уповноваженим представником «Профіт» контроль є все той же Тарас Дідик, який зараз знаходиться на території АТП. Подібна схема використовувалася і для інших активів, виведених з «Мрії». За всіма випадками нами подані заяви в правоохоронні органи, за деякими з них справи вже розглядаються в суді. Саме на цю техніку накладено арешт, вона знаходиться у Мрії за договором відповідального зберігання. На будівлю і споруди у нас також є договір оренди, який діє до грудня 2017 року. Ми оскаржуємо право власності в суді і мають намір повернути цей об'єкт компанії.
- А чому ці компанії заявили про свої претензії тільки зараз?
- Вони заявляють, що їм вдалося отримати рішення про зняття арешту з техніки. При цьому час вибрано дуже вдало - оперативно у вихідні нічого не перевіриш, а якщо їм вдасться вивезти техніку, зрозуміло, що її вже ніхто не знайде, як і понад 500 одиниць техніки, "загубленої" в момент оголошення «Мрією» дефолту. І якщо вони дійсно законні власники - навіщо силою вриватися на територію і блокувати АТП? Я також можу припустити, що це - спроба зірвати жнива, адже центральний склад запчастин Мрії знаходиться якраз на цьому об'єкті.
- Мрія раніше працювала з компаніями «Глобал Фід» і «Профіт контроль»?
- Ні, обидві компанії - пустушки, створені в 2015 році. На мою думку, виключно для перепродажу майна, отриманого шахрайським шляхом. «Глобал Фід» зареєстрована в Тернополі, а «Профіт контроль» - в Запоріжжі. До речі, процедуру ліквідації колишня компанія групи «Буд М» ініціювала саме в Запоріжжі.
- Були спроби вивезти техніку?
- Так, але на місце прибули правоохоронці. Ми подали всі заяви, триває розгляд.
- Що плануєте робити?
- Однозначно, будемо діяти в рамках закону і відстоювати свої права в суді.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...