Депутат міськради від «Самопомочі» пропонує провести інвентаризацію тернопільських багатоповерхівок

Депутат Тернопільської міської ради від «Об’єднання Самопоміч» Сергій Лупак підготував проект рішення «Про проведення інвентаризації багатоквартирних будинків у місті Тернополі».

Як повідомляє автор, є декілька складових, котрі спонукали до написання даного проекту рішення. Зокрема, зараз в місті ніхто не може повідомити точну кількість багатоквартирних будинків. В Управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології, є на обліку лише будинки, котрі були в комунальній власності. Так як будівництво нового житла  у нас відбувається швидкими темпами, тож невідомо за останні 10  років скільки фактично було здано в експлуатацію об’єктів, чи створено в даних будинках ОСББ, чи управляє та обслуговує ці будинки приватне підприємство, яке має відношення до забудівника.

Інша складова рішення полягає в тому, що співвласники повинні визначитись з формою управління свого багатоквартирного будинку через ОСББ, або ж заключивши угоду з управителем. В разі невизчення, на  конкурсних засадах їм буде призначено управителя. Щоб комісія на конкурсі могла призначити управителя потрібно  провести також інвентаризацію  по усіх будинках, де не створено ОСББ і не заключено представниками співвласників  угоди з управителем. Такі будинки будуть брати участь в конкурсах, недивлячись хто їх зараз обслуговує.

Дуже часто управління та обслуговування нового будинку передавалось певному приватному підприємству, проте зараз ці будинки також будуть брати участь в конкурсі. В разі, якщо співвласники хочуть і надалі щоб їхнім багатоквартирним будинком опікувався даний управитель, котрий сьогодні їх обслуговує, вони зобов’язані провести збори, і доручити представнику чи представникам, щоб підписали угоду від імені співвласників на управління багатоквартирним будинком.

Складова тарифу після проведення конкурсу також буде ділитись на дві частини, а саме: винагорода управителю, де буде знаходитись уся зарплата адмінперсоналу, майстра, директора, бухгалтера, юриста, секретаря, та на утримання  будинку, це усі витрати які будуть мати пряме відношення до будинку, тобто прямі витрати.  В першу чергу завжди усе залежить від нас співвласників, як ми хочемо щоб наш будинок виглядав, та в якому стані він перебував,- розповів Сергій Лупак.  

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!