Чи законно продали 4 гектари землі в тернопільському парку "Загребелля"?

Палац у парку. Так тернополяни називають приватний майновий комплекс посеред «Загребелля» на огородженій території в майже 4,3 га. Ця величезна ділянка завдяки міській владі в 2011 році стала приватною. Та зараз з'ясувалось, що продаж землі – оборудка

У 2011 році Тернопільська міська рада, рішенням №6/14/55 продала у власність 4,2736 га для обслуговування будівель майнового комплексу ТОВ «Бодмін-Україна». Ціна продажу – 2 млн 194 тис. 493 грн, або ж 5210 грн за сотку.

Все б, напевне, нічого, якби більша частина території не була лісом, а в самій схемі відчуження землі не було зловживань та порушень.

«Приватний» кавалок лісу

Вказана земля мала користувача. Комсомольська школа, молодіжний табір «Орбіта», ТОВ «Центр молодіжного співробітництва», ТОВ «Бодмін-Україна»... Схема зміни власників та юридичного статусу – типова для того, щоб державне чи комунальне майно перетворити в приватне. Проте земля, наголошуємо, залишалась міською. Ось цю «несправедливість» і виправили депутати та міський голова попередніх каденцій.

Основне порушення вчинили у 2007 році. Тоді міськрада рішенням №5/7/48 вилучила з користування «Центр молодіжного співробітництва «Київський колегіум» 4,2736 га та надала ділянку ТОВ «Бодмін-Україна». Проте ще в 2006-му «Центр молодіжного співробітництва «Київський колегіум», згідно з даними єдиного державного реєстру юридичних осіб, припинило своє існування. Тобто, офіційно від користування землею не було кому відмовлятися. Уже в 2011-му цю ж землю мерія погодила до викупу ТОВ «Бодмін-Україна». До складу земельної ділянки площею 4,2736 га входить 2,0 га земель, які за державною статистичною звітністю рахувались за молодіжним табором «Орбіта», та 2,2736 га земель, які відносили до земель державного лісового фонду та перебували у користуванні ДП «Тернопільське лісове господарство». Тобто міськрада не мала права продавати шмат лісу площею 2,2736 га. Земельні оборудки помітили громадські активісти та прокуратура. Остання й вимагала в суді скасування рішення міськради, яким продали шмат «Загребелля». В суді першої інстанції програли, але апеляцію виграли.

– Згідно з рішенням суду, земля має бути повернена в комунальну власність. Державний акт про право власності скасували, – каже юрист та громадська активіст Олена Степанова. – Міськрада має звернутись до реєстраторів щодо скасування запису про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку. Якщо реєстратори відмовляють, тоді мерія має звернутись до суду про скасування держреєстрації права власності. Крім того, міськрада повинна повернути товариству «Бодмін-Україна» 2 млн 194 тис. 493,6 грн.

Після цього, як зауважує юрист, міськрада має укласти з ТОВ договір оренди землі.

– В оренду можуть віддати виключно землю під об'єктами, тобто знову дати кавалок лісу не можуть, – каже пані Олена. – Максимальна площа, за моїми підрахунками, не більше 2 га. Зрештою, такою ділянкою користувався дитячий табір. Зважаючи на те, що в парку комерційний об'єкт, то й землі потрібно визначити комерційне призначення. Нормативно-грошова оцінка ділянки – 9 млн 757 тис. 845 грн. Тож якщо встановити мінімальну ставку оренди, місто змогло б отримувати від оренди 523 тис. 942 грн на рік.

Щодо відповідальності за оборудки, то їх, як переконана активіст, мали б понести міські ради двох попередніх скликань, а також посадові особи органів Дердземагенства (нині Держгеокадастр – авт.), які погодили акт на право власності на ділянку в чотири з лишком гектари.

– Щодо приміщень, то в приватні руки вони перейшли ще в 1990-х, – говорить пані Олена. – Це було давно, і винних до відповідальності уже не притягнути. Зате зараз можна хоча б захистити парк та інтерес громади.

Слід веде в офшори

Журналісти 20хвилин побували в парку. Ділянка в чотири з лишком гектари огороджена, брама замкнена. Територію оберігає охоронець в камуфляжній формі та дві собаки. Також з охоронцем була жінка років 55 з вигляду. Вона, як пояснила, доглядає за приміщеннями і територією. Будівлі, ті що вдалось побачити від брами, оновлені. Є ще збудовані нові. Впустити журналістів на територію люди за брамою відмовились.

– Це приватні об'єкти і приватна територія, – сказав охоронець. – Про жоден суд не чув. До власників контактів не дам, бо не маю. Вони з Києва.

Люди з території запевнили, що майновий комплекс не виконує функції бази відпочинку. Якщо хто і приїжджає, то лише декілька чоловік зі столиці.

ТОВ «Бодмін-Україна» дійсно зареєстрована у Києві. У співзасновниках – громадянин України Бутко Володимир Іванович, акціонерне товариство BODMIN AG (Швейцарія), ТОВ «Кирайн» та «ЛОГІСТИЧНИЙ ЦЕНТР І «ЕТАЛОН» (Київ), кінцевий бенефіціарний власник (отримувач основного прибутку – авт.) Швотцер Петер Герберт (Швейцарія). Розмір статутного капіталу – 60 тис. грн. Основний вид діяльності: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Керівником ТОВ є Володимир Бутко. Чоловік також є презедентом «Еталону». Із Тернополем його офіційно повязує Тернопільська академія народного господарства (зараз ТНЕУ – авт.), де він навчався. Припускаємо, що й однокурсники, місцеві і при посадах, у чоловіка є... До речі, і Роман Заставний, який був мером в 2007 році і Сергій Надал, який керує зараз, також освіту отримували в сьогоднішньому ТНЕУ.

Кореспонденти декілька разів телефонували в «Бодмін-Україна» за номером, вказаним в реєстрі юридичних осіб.

– Керівництва зараз нема на місці, а я не вповноважена давати коментарі, – пояснювала жінка, що брала слухавку. – Залиште свій телефон.

До слова, до державної реєстрації ділянки у парку причетний відділ Держземагенства (нині Держгеокадастру – авт). Лісу, чомусь, там не помітили... Установу тоді очолював тоді Юрій Фролов. Чоловік був фігурантом кримінального розслідування у цій справі. Чиновник поки відсторонений судом від посади і наполягає, що не винен.

Звернулись журналісти й у міськраду, аби там прокоментували ситуацію та своє бачення.

– Правовідносини, які судом визнані недійсними, припиняються, – кажуть у прес-службі міськради. – Отже, можливість отримання плати за землю може мати місце за результатами прийняття міськрадою відповідних рішень з укладення договорів оренди землі та їх державної реєстрації, договорів за результатами проведення земельних торгів після реалізації власниками нерухомого майна, що розміщене на даній земельній ділянці, права на закріплення землі для обслуговування об’єкту нерухомості. Існує практика вимоги сплати навіть у випадку припинення договорів оренди та здійснення нарахування такої плати за попередніми угодами. Відповідно, ця плата і буде нараховуватись.

Ймовірно, що «Бодмін-Україна» звернулась із касаційною скаргою на рішення апеляції. Таке оскарження не припиняє дії рішення апеляційного суду, тож міській владі вже зараз варто працювати над підписанням договорів оренди на ділянку під об'єктами (крім лісу – авт.). Адже це – десятки тисяч гривень в бюджет на місяць. Після касації, якщо вона буде, ми вимагатимемо від міської влади аби розгородили шмат «Загребелля» площею більше двох гектарів – це парк і він повинен бути доступним для усіх!

Тернопіль земля парк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Спорт
Бережанці активно висловлюють вподобання в соціальних мережах про веслування на байдарках, яке віднедавна є однією з найпозитивніших новин міста. Бережанка, майстер спорту України Марта Сеньків-Ковбасюк недавно повернулась з Києва до рідного міста на постійне проживання. Марта в цей вид спорту прийшла багато років назад у м.Київ, а до сьогодні активно співпрацює з директором Тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи Балабаном Богданом Павловичем. Спо...
Культура
З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України, 27-ї річниці Незалежності України та Дня міста Тернополя, проведуть гастрономічнй фестиваль «Пікнік у Тернополі» 24 – 26 серпня 2018 року в парку ім. Т.Г.Шевченка. Таке рішення прийняте виконавчим комітетом цього тижня. Організовує пікнік«Гільдія рестораторів Тернопільщини». Впродовж святкових днів заплановані заходи і у інших локаціях Тернополя.
Суспільство
Про це йдеться на сторінці “Центру пробації” в Тернопільській області у мережі "Facebook". "17 серпня 2018 року начальником Заліщицького районного сектору з питань пробації філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області Віталієм Бурлакою спільно із головним інженером комунального підприємства “Заліщицьке міське комунальне підприємство” Любомиром Качором здійснено перевірку виконання засудженою особою покарання у вигляді громадських робі...
Суспільство
За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями ДУ «ТОЛЦ МОЗ України», в області 16 серпня 2018 року за первинними діагнозами зареєстровано 37 випадків інфекційних захворювань, з них: гастроентероколіт – 9 випадків; ентеровірусна інфекція – 2 випадки; харчова токсикоінфекція- 1 випадок; вірусний гепатит, лептоспіроз? – 1 випадок; вірусний гепатит – 1 випадок; хронічний гепатит С – 1 випадок; кір – 3 випадки; вітряна віспа – 1 випадо...
Суспільство
На жаль, статистика загибелі людей на водних об’єктах області зростає. На Тернопільщині знову зареєстровано смертельний випадок на воді. Цього разу водяна стихія позбавила життя 39-річного чоловіка. 17 серпня о 16:45 надійшло повідомлення про те, що під час купання у ставку зник чоловік. Подія трапилась у с. Рудки Гусятинського району. Оскільки працівники Гусятинської водолазно-рятувальної станції не змогли провести пошукові роботи, довелось залучити водол...
Суспільство
Про це Ihor Svirskyi написав у спільноті “На віглі в Бережани” у мережі "Facebook". "І знову і знову…Рейс Бережани-Тернопіль/Козова. Сидячих місць 26, загальна кількість 39. На перший погляд, людей достатньо, але якщо порахувати, то значно більше. Довічна проблема, людей в громадському транспотрі більше, ніж дозволено. Чому не можна зробити для людей? Чому всі пхаються в автобус, наче він останній? Чому водій автобуса, бере гроші за місце, коли місць сидяч...
Суспільство
Тернополян попереджають про нові терміни подачі показників лічильників. Так, нововведення відтепер стосуються споживачів електроенергії. — Споживачі зобов’язані станом на 1 число знімати фактичні показники лічильника та подавати їх не пізніше 4 числа наступного місяця. Тобто за серпень показники слід подати до 4 вересня, — пояснюють у ВАТ «Тернопільобленерго». Разом з тим, мешканців Тернопільщини закликають не баритися з оплатою за спожиту електроенергію,...
Суспільство
Попри те, що на Тернопільщині деякі водії виступають за розширення проїжджої частини, такі додаткові можливості на трасах області неможливі через їхню велику затратність. Про це заявив на обговоренні плану дорожніх ремонтно-будівельних робіт за 2018 рік начальник САД у Тернопільській області Богдан Юлик. — 70% дорожніх знаків на трасі Львів-Тернопіль – відновлено. Що стосується розширення проїжджої частини, то на це потрібні значні кошти. Тож для того, щоб...
Суспільство
Саме сьогодні, 17 серпня, бійцю батальйону «Збруч» Назарію Кулинцю, який загинув 1 лютого 2015 року, мало би виповнитись 29 років. Назар був випускником Національного університету «Львівська політехніка», яку закінчив в 2012 році. Одразу після повернення з Майдану потрапив в першу хвилю мобілізації, перебуваючи спочатку в Зборівському військкоматі, а згодом, в березні 2014, при формуванні батальйону «Збруч», посів його лави, пише "Терен". Посмертно нагород...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!