Півтора мільйона гривень "МРІЯ" вклала у створення кооперативів у селах Західної України (Фоторепортаж)

Більше року тому "МРІЯ Агрохолдинг" розпочала масштабний соціальний проект підтримки кооперативного руху в  селах, в яких обробляє землі. За цей час "МРІЯ" долучилася до створення 8 кооперативів, 5 з яких запрацювали на Тернопільщині. Вже успішно реалізовуються ягідний, молочний і швейний напрямки кооперативного руху.

"Ми маємо складну ситуацію на селі. Тому "Агрохолдинг “МРІЯ", починаючи  з минулого року, започаткував традицію  створення кооперативів для того, щоб люди брали на себе відповідальність не тільки за те, що вони  приходять на роботу. Кооператив - це прийняття рішення, це вже колективна відповідальність за дії, які люди роблять разом. А також це є інше мислення. Бо це не просто потрібно зробити якісь операції на полі, це вже потрібно підготувати бізнес-план, залучити кошти, потрібно довести, що цей проект може бути прибутковим, і зрозуміло, потрібно ще реалізувати продукцію", – каже операційний директор Агрохолдингу "МРІЯ" Віктор Кухарчук.

Створення кооперативів для компанії "МРІЯ" – це винятково соціальний проект, - стверджують представники "МРІЇ". "Жодної гривні агрохолдинг не заробляє на даних кооперативах. Ми лише допомагаємо громаді розвиватися, створюючи робочі місця і збільшувати їхні доходи, – зазначає директор благодійного фонду Агрохолдингу "МРІЯ" Василь Мартюк. –  "Основні наші  соціальні проекти, які ми вже підтримали, це є молочний кооператив, малиновий кооператив, швейний кооператив, кооператив із сушки ягід та овочів, кооператив із обробітку ґрунту. Ми хочемо також підтримати кооперативи із бджільництва у Галицькому районі Івано-Франківщини і крільництва в Гусятинському районі Тернопільщини. Там є кілька сіл, в яких люди утримують по двісті-триста кролів в домашніх умовах. Ми хочемо їх об'єднати і допомогти у кормовій базі і в збуті".

"Файна поляна" у селі Хоробрів Козівського району –  це перший кооператив, створений за підтримки "МРІЇ". Компанія інвестувала в цей проект майже 520 тисяч гривень.  За кошти Агрохолдингу придбано необхідне обладнання, спільно з членами кооперативу закупили саджанці для понад 50 родин.  Площа малинових насаджень вже перевищила 8 гектарів. Із них, за попередніми підрахунками, планують зібрати майже 8 тонн урожаю. Передбачається, що в 2017 році площі насаджень учасників кооперативу сумарно становитимуть 40 - 50 гектарів, таким чином утвориться ягідний кластер. Окрім цього, в  Агрохолдингу планують підтримати будівництво першої в Україні кооперативної заморозки ягід.

Очолює кооператив “Файна поляна” Василь Вега, який має досвід в ягідництві. Каже, на створення кооперативу наштовхнула зустріч із представниками “МРІЯ Агрохолдингу”. – “Все почалося з того, що ми якось перетнулися з представниками Агрохолдингу. У розмові зійшлися на думці, що потрібно рятувати село і допомогти людям заробляти на своїй землі”. Пан Василь зазначив, що на селі людям нині не вигідно вирощувати на продаж картоплю чи цукрові буряки. Ягідництво, мовляв, рентабельніше, тому й вирішили, що кооператив займатиметься вирощуванням малини. – “Ми вирощуємо сорт “Поляна”. Зупинили свій вибір на ньому, тому що він високо урожайний, смачний, ягода цілісна. Також цей сорт не потребує шпалери. А шпалери – це додаткові витрати на кожну сотку землі, плюс підв’язування. Щоб люди на цьому розумілися, їм надали можливість повчитися. Завдяки Агрохолдингу “МРІЯ” усі зацікавлені особи – учасники кооперативу мали змогу  їздити на різні конференції і семінари. Зокрема, конференція у Львові проходила під назвою “Мільйон з гектара.” Люди їздили також  і до Києва, Житомира і на Хмельниччину. Це потрібно було для того, щоб вони дізналися про агротехнології вирощування малини. Бо, якщо їх не дотримуватися, то урожайність може впасти не те що наполовину, а й не буде взагалі.

"МРІЯ" активно розпочала розбудову й кооперативів, які займатимуться виробництвом молока. За підтримки Агрохолдингу цьогоріч запрацювали молочні кооперативи в селах Біще Бережанського району, Конюхи Козівського району Тернопільської області, а також кооператив в Івано-Франківській області. "МРІЯ" готова допомогти з придбанням холодильників, обладнання для проведення аналізу молока, що дасть можливість чітко контролювати якість продукції і продавати її за вигідною для селян ціною. Також Компанія може закупити для селян  імпульсні генератори для електропастухів, ізолятори. А навесні Агрохолдинг спільно із Львівською Аграрною Дорадчою Службою та за підтримки Канадського проекту планують відкрити перше на Тернопільщині доїння на пасовищі.

15 вересня відбулося урочисте відкриття молочноприймального пункту  "Еком" в селі  Куряни Бережанського району. Компанія  "МРІЯ" для цього кооперативу закупила  охолоджувач, пункт здачі молока, допомогла з благоустроєм цього приміщення. За словами представників "МРІЇ", один такий кооператив обходиться Компанії в 50 тисяч гривень. Все обладнання закупляється за кордоном.

"Якщо ми говоримо про молочні кооперативи з обладнанням, то ми підтримуємо їх створення, щоб громади були незалежні від молокозаводів чи інших молокопереробних підприємств. Щоб ті не диктували їм ціну. Сказали: “2,80- 3 гривні – і більше не дамо, хочете здавайте, хочете – ні”. Ми дали їм обладнання і вони можуть самі його підтримувати в належних умовах, знайти  збут по набагато кращій ціні", – зазначає Василь Мартюк.

Створений кооператив також має аналізатор молока, який дозволяє контролювати якість продукції. Його придбали в рамках українсько-канадського проекту. "Прилад, який визначає жирність молока, дає можливість контролювати якість продукції.  Це болгарський апарат.  Він визначає шість показників. Ось наприклад, це молоко має жирність 5.33. Для молокозаводу норма 3.4 відсотка жирності. Тому показник 5.33 дуже хороший. Сухий обернений остаток - 8.73. Густина 0,27 - це висока густина. І вміст білка три відсотка. Також є показник, який визначає,  чи немає добавок води –  00 води у даному випадку. Це дуже якісне молоко. Із трьох літрів цього молока може бути і 600 грам сметани. Також воно дуже добре для сиру", - зазначив тренер з  кооперації Львівської аграрної дорадчої служби Михайло Вишньовський.

Жителі села вдячні Агрохолдингу "МРІЯ" за надану допомогу. Кажуть, це дасть можливість зберегти поголів'я худоби, а людям мати роботу. Окрім цього, вони продають молоко за вищою ціною. "Створення кооперативу для нас дуже відповідальна справа. Але ми наважилися на це, бо ,наприклад, мене в моєму віці ніхто на роботу не хоче брати, а гроші треба заробляти. Молоко продаємо по 4,50. Цим задоволені, бо в сусідньому селі від людей молокозавод купує по 2,80”, – каже мешканка Курян.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!