Тернопільскі умільці разом з Крафта кидають виклик безробіттю

Якщо практично у кожному українському місті мешканці прагнуть знайти додаткове джерело заробітку, то у Тернополі і з основним робочим місцем є великі проблеми. За статистикою на Тернопільщині на кожну вакансію є, у середньому, 8 претендентів. Безробіття спонукало багатьох містян поглянути на ситуацію з іншого боку.

Наприклад, згадати про те, що наш край завжди славився народними умільцями. Як і колись, у нас багато талановитих вишивальниць та майстрів з обробки дерева, також в останні роки активно розвивається такий напрямок як бісероплетіння. Деякі з них вже заробляють, продаючи свої вироби на новій українській handmade платформі Crafta.ua.

Якщо раніше секрети, пов’язані з рукоділлям, передавалися лише з покоління в покоління, тепер тернопільці можуть за допомогою домашнього комп’ютера, не виходячи з дому, освоювати нові техніки, проходити майстер-класи, спілкуватися з колегами по цеху на спеціалізованих форумах і навіть продавати свої роботи. 

Снимок

Від творчості до заробітку
Відкритий доступ до знань — це не єдина перевага Інтернету. Не менш важливо, що він значно спрощує процес реалізації. Тепер майстри можуть не возити свої вироби на ярмарки до інших міст, не стояти з ними за будь-якої погоди, з надією зазираючи в обличчя перехожих. Час та сили  можна використовувати на розробку нових ідей, а вироби продавати на Craftа. Цей сайт полегшує роботу багатьом українським майстрам. Незважаючи на те, що він з’явився недавно, на ньому уже представлено більше 23 тис. виробів від рукодільників з усієї країни, є серед них і наші земляки.

Використовувати його для продажів зручно з наступних причин:

  • Спеціалізація. Ресурс присвячений виробам ручної роботи, вони не губляться серед оголошень про нерухомість та розміщуються поряд з однотипними китайськими товарами.
  • Зацікавлена аудиторія. Зазвичай покупці, які заходять на Крафта, щоб купити hand made вироби, знають у чому їх перевага і яка їхня реальна ціна.
  • Немає обмежень. Ресурс не обмежує творчий потенціал майстрів. Навіть новачок може викласти у свій магазин необмежену кількість товарів.
  • Ніяких комісій (явних чи прихованих). Реєстрація безкоштовна, 100% від продажу отримує майстер.
  • Допомога та підтримка. Автори сайту розуміють, що основна задача рукодільника — створювати гарні вироби, а на тонкощах продажу розуміються не всі. Тому адміністрація підтримує та навчає користувачів.

Правильний підхід до покупця — гарантія успіху
Звісно, продажі залежать від якості, ексклюзивності товару та реальності ціни. Але коли умови рівні, усе вирішують дрібниці. Наприклад, вишиванки ручної роботи на Crafta - один з самих затребуваних видів жіночого та чоловічого одягу, майстри пропонують не лише класичні сорочки, а і плаття, футболки та інший одяг, декорований етнічним орнаментом. При великому виборі покупцеві буде приємніше мати справу з майстром, який надасть якісні фото, розмістить всю необхідну інформацію та оперативно відповість на поставлені питання. Отже, успіх майстрів залежить від не лише від їх таланту, а від вміння себе презентувати.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!