Тернопільскі умільці разом з Крафта кидають виклик безробіттю

Якщо практично у кожному українському місті мешканці прагнуть знайти додаткове джерело заробітку, то у Тернополі і з основним робочим місцем є великі проблеми. За статистикою на Тернопільщині на кожну вакансію є, у середньому, 8 претендентів. Безробіття спонукало багатьох містян поглянути на ситуацію з іншого боку.

Наприклад, згадати про те, що наш край завжди славився народними умільцями. Як і колись, у нас багато талановитих вишивальниць та майстрів з обробки дерева, також в останні роки активно розвивається такий напрямок як бісероплетіння. Деякі з них вже заробляють, продаючи свої вироби на новій українській handmade платформі Crafta.ua.

Якщо раніше секрети, пов’язані з рукоділлям, передавалися лише з покоління в покоління, тепер тернопільці можуть за допомогою домашнього комп’ютера, не виходячи з дому, освоювати нові техніки, проходити майстер-класи, спілкуватися з колегами по цеху на спеціалізованих форумах і навіть продавати свої роботи. 

Снимок
Снимок

Від творчості до заробітку
Відкритий доступ до знань — це не єдина перевага Інтернету. Не менш важливо, що він значно спрощує процес реалізації. Тепер майстри можуть не возити свої вироби на ярмарки до інших міст, не стояти з ними за будь-якої погоди, з надією зазираючи в обличчя перехожих. Час та сили  можна використовувати на розробку нових ідей, а вироби продавати на Craftа. Цей сайт полегшує роботу багатьом українським майстрам. Незважаючи на те, що він з’явився недавно, на ньому уже представлено більше 23 тис. виробів від рукодільників з усієї країни, є серед них і наші земляки.

Використовувати його для продажів зручно з наступних причин:

  • Спеціалізація. Ресурс присвячений виробам ручної роботи, вони не губляться серед оголошень про нерухомість та розміщуються поряд з однотипними китайськими товарами.
  • Зацікавлена аудиторія. Зазвичай покупці, які заходять на Крафта, щоб купити hand made вироби, знають у чому їх перевага і яка їхня реальна ціна.
  • Немає обмежень. Ресурс не обмежує творчий потенціал майстрів. Навіть новачок може викласти у свій магазин необмежену кількість товарів.
  • Ніяких комісій (явних чи прихованих). Реєстрація безкоштовна, 100% від продажу отримує майстер.
  • Допомога та підтримка. Автори сайту розуміють, що основна задача рукодільника — створювати гарні вироби, а на тонкощах продажу розуміються не всі. Тому адміністрація підтримує та навчає користувачів.
Тернопільскі умільці разом з Крафта кидають виклик безробіттю, фото-2

Правильний підхід до покупця — гарантія успіху
Звісно, продажі залежать від якості, ексклюзивності товару та реальності ціни. Але коли умови рівні, усе вирішують дрібниці. Наприклад, вишиванки ручної роботи на Crafta - один з самих затребуваних видів жіночого та чоловічого одягу, майстри пропонують не лише класичні сорочки, а і плаття, футболки та інший одяг, декорований етнічним орнаментом. При великому виборі покупцеві буде приємніше мати справу з майстром, який надасть якісні фото, розмістить всю необхідну інформацію та оперативно відповість на поставлені питання. Отже, успіх майстрів залежить від не лише від їх таланту, а від вміння себе презентувати.

крафта работа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі