На Тернопільщині працівники в школі воюють проти директора

30 з 33 працівників педагогічного і технічного колективу спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с.Васильківці Гусятинського району воюють проти директора, звинувативши його у зловживаннях та тому, що створила неможливі умови для роботи.

Люди вже поскаржились до Міністерства і управління освіти, прокуратури та поліції. Підключили й місцеву владу. Наразі у конфлікті розбирається чимало інстанцій.

З директором школи зв’язатись не вдалось – жінка на дзвінки журналістів 20хвилин не відповідала. До редакції про нестерпні умови праці та чисельні зловживання з боку директора школи повідомили представники педколективу. Під заявою і зверненнями у різні інстанції – 30 підписів (копії цих та інших документів є у ред.. – прим. авт.). З журналістами спілкувались представники ініціативної групи, яких уповноважив колектив. Люди просили не називати окремих прізвищ в газеті. Кажуть, відколи подали звернення і скарги до всіх можливих інстанцій – до них почались дзвінки з погрозами. Бояться, що когось одного-двох просто виженуть з роботи. А всі разом готові йти до кінця. Бо працювати в таких умовах далі несила. Воювати поодинці не можуть, бо, кажуть, надто сильний покровитель у керівнички за плечима – відомий аграрій Іван Гута. Саме за його лобіюваннями, припускають, директор посіла своє місце у школі. І досі тримається, не зважаючи на чисельні зловживання.

Терпіли… з поваги до мецената

- Школа реорганізована в 2010 р., до цього у нас була «дев’ятирічка», а зараз - 11-річка з поглибленим вивченням інформатики, - розповіли педагоги. - З того часу директором школи призначили Світлану Байталюк. Без відома колективу. Нас поставили перед фактом, що у нас новий директор. Попередній директор мовчки написала заяву на звільнення з посади і залишилась у школі працювати вчителем.

Майже годину педагоги розповідали про нестерпні умови, в яких доводилось працювати понад п’ять років. Про відверті знущання і цькування. Є й такі, що не змогли змиритись і терпіти – розрахувались і виїхали за кордон. Як, скажімо, вчитель англійської.

– Сказати просто про упереджене ставлення до кожного з колективу – не сказати нічого, - кажуть відвідувачі редакції. – Потерпали всі. Чи людина старша, чи молода – до уваги не брала. За цей час багато людей звільнялись, змінювали посаду через постійний пресинг. А ті, хто залишився, щодня йшли на роботу бочись, бо не знали, що там сьогодні чекає…

- Чому ж терпіли стільки часу? – запитую.

- З поваги до Івана Миколайовича (Іван Гута – прим. ред.). Зробив ремонт, добудував 3 поверх, реорганізація – то його ініціатива. Нові меблі, оснащення кабінетів. Дітям комп’ютери дав. І для школи два комп’ютерних класи облаштував. Й всім учням 5-х і 10-х класів комп’ютери подарував.

Він походить з того села, кажуть педагоги. Гроші вкладав в школу, його діти ще там навчались – донька і два сини.

В травні цього року, кажуть вчителі, всім увірвався терпець. Приводом незадоволення директора стала непідготовлені «папери» вчителів на педраду. Директор вимагала виступів з презентаціями. А на той час їх підготувати було неможливим, бо не було кінця навчального року, кажуть вчителі. Тоді почались серйозні цькування. Одному з вчителів навіть стало погано. Тоді педагоги написали колективне звернення про неподобства, які діються у школі, до голови місцевої громади. Згодом подібні звернення направили до Міністерства освіти і науки і прокуратури області.

Примирення бути не може

Тільки наприкінці серпня почався «рух» навколого скарг і звернень, директор одразу пішла на лікарняний, кажуть педагоги. За ним був ще один – вже в іншого лікаря, потім ще.

Тим часом колективу прийшли відповіді з Міністерства освіти і прокуратур області і Густинського району. У всіх повідомлялось, що звернення переадресували управлінню освіти і науки облдержадміністрації.

31 серпня був призначений в.о. директора школи. Ним став заступник директора з навчально-виховної роботи Галина Комаровська. З того часу двічі до школи вже приїжджали перевірки. Перша комісія, склалось враження у педагогів, приїжджала не розбирати зловживання, а… примирити конфліктуючі сторони. Окрім того, всі розмови були з підтекстом, мовляв, без директора ви нічого не варті… Тоді ж люди почули від одного з перевіряючих: не задовольняють такі умови – пишіть заяву на звільнення.

- Яке може бути примирення? – обурюються вчителі. – Ми не зможемо працювати з цією людиною. Ви хоч розумієте, що тепер нас всіх просто примусять піти з роботи, бо посміли все оприлюднити. Створять такі умови, що ми не зможемо працювати…

Повстали, як раби

Вчителі пішли ва-банк. Гірко жартують, що повстали як раби, бо інакше в цій ситуації себе назвати вже не можуть. У школі - 26 вчителів і 7 технічних працівників. 30 – по один бік. Троє – директор і двоє вчителів, пов’язані з нею приятельськими стосунками, - по інший.

- Вони вже підключили батьків, - кажуть освітяни. - 11 чи 12 чоловік. Але є з них такі, що самостійно на зверненні не підписувались. Потім тишком зустрічають вчителів, і кажуть, що їм незручно, бо вони такого не робили.

Підключати до конфлікту дітей і батьків вчителі вважають неприпустимим. Натомість єдиною вимогою залишається звільнення директора школи. Бо не вірять, що людина зміниться. А більше цих принижень, стверджують, - не терпітимуть. І закривати очі на оборудки директора – не будуть.

- Ми отримали перші відписки, але руки не опускатимемо і звертатимемось далі, - кажуть вчителі. – Треба буде – виходитимемо на страйки. Розуміємо, якщо вона повернеться – всі 30 мусять піти.

Ми хотіли почути під п. Світлани Байталюк її думку щодо конфлікту, як вона бачить вихід з цієї ситуації та зрештою – спростування всього, у чому її звинувачують. Ми намагались за двома номерами додзвонитись до неї протягом тижня. У відповідь – тиша. Як нам вдалось дізнатись, освітянка з часу виникнення конфліктної ситуації постійно перебуває на лікарняних та відпустках. Лишень цього тижня вийшла на роботу. Якщо п. Світлані буде що сказати журналістам – ми готові вислухати позицію та опублікувати її.

Слід писати заяву про кримінальне правопорушення

Факти, викладені у зверненні педколективу, беззаперечно містять ознаки кримінальних правопорушень. Проте такі є не у всіх, переконана юрист Олена Степанова.

- Щодо вчителя інформатики, який перебував в зоні АТО. Тут необхідно зазначити, що за всіма громадянами, які призвані під час мобілізації на військову службу, гарантовано зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності, пояснила юрист.

Отже, якщо вчитель інформатики отримував заробітну плату, то тут порушень немає. Якщо ж його кошти отримав хтось інший, то відповідно такі дії не можна вважати правомірними. Однак з огляду на малу суму коштів, відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені не будуть.

- Якщо у відомостях на виплату заробітної плати стоять підписи не особи, якій нараховувалась зарплата, то тут ознаки, передбачені ст. 366 Кримінального кодексу України, - пояснила Олена Степанова.

Щодо педагога, який в період з 2011 до 2015 рр. перебував на посаді вчителя спецдисциплін і в той же час перебував певний час за кордоном, - з цього приводу слід безперечно звертатись до правоохоронних органів із відповідною заявою про вчинення кримінального правопорушення. Відповідальність за яке передбачено ст. 366 КК України.

За іншими фактами, викладеними у зверненні, - аналогічна ситуація. Отже багато епізодів, можливо, і сума набереться на більш «важчу» статтю, переконана юрист.

- Щодо відповідей на звернення, то слід зазначити, що люди ще за старою звичкою звертаються до органів прокуратури, - каже Олена Степанова. - Однак прокуратура вже давно втратила функції загального нагляду. Тому і звернення громадян перенаправляються за належністю до тих структур, які повинні провести перевірку.

До всіх інстанцій – про зловживання

Ось текст звернення, де вчителі повідомляють про конфлікту ситуацію, говорять про зловживання з боку директора і просять на час проведення перевірки відсторонити її від займаної посади. Все для того, аби комісія встановила, чи може така людина й надалі обіймати посаду директора освітнього закладу.

1. Побережний А.М. був призначений на посаду викладача спецдисциплін з 12.09.2011 р. по 20.08.2015 р. при тому перебув певний час за кордоном, (наказ №44-К від 12.09.11р, №10-К від 20.08.2015 p.).

2. Уроки інформатики (програмування) у 8-9 класах читав Засідко П.П призначений інженером-електроніком, не маючи при цьому педагогічної освіти.

3. Грод І.М. був призначений на посаду вчителя інформатики з 01 вересня 2014 р. по 15.06. 2015 р. (наказ №24-К за сумісництвом). В той час він перебував у зоні АТО.

4. Нахім С.М. призначений робітником по ремонту з 29.08. 2014 р. а, насправді жодного дня не був присутній на роботі.

5. Білоус Н.П. викладав фізичну культуру у 4 класі з лютого 2016 р, а зарплату отримувала Байталюк С.А. (відповідно до тарифікації). Подібна ситуація була з Сигнаровською Н.Я.

6. Байталюк С.А. читала прикладну інформатику у 1 класі без відповідної освіти, за наявності у колективі спеціаліста з відповідною освітою.

Хто підписався під зверненням Ольга Юстин, вчитель початкових класів; Надія Сигнаровська, вчитель початкових класів; Галина Білоус, вчитель англійської мови; Ірина Ващишин, вчитель української мови та літератури; Ігор Сисак, вчитель трудового навчання; Назар Білоус, вчитель фізичної культури; Іванна Пелехата, вчитель біології; Ольга Швед, вчитель початкових класів та ГПД; Олександр Логінов, вчитель географії; Зоряна Швець, вчитель початкових класів; Галина Комаровська, заступник директора з навчально-виховної роботи; Марта Мельник, вчитель української мови та літератури; Тетяна Кіндзер, вчитель математики та фізики; Ярослава Ващишин, вчитель математики та фізики; Ганна Чайківська, вчитель початкових класів; Зоряна Рога, заступник директора з виховної роботи; Людмила Марчишак, заступник директора з навчально-методично роботи; Оксана Ващишин, медична сестра; Любов Скотніцька, вчитель біології і хімії; Катерина Липка, вчитель біології; Михайло Боднар, вчитель образотворчого мистецтва; Галина Зрайчик, вчитель історії та правознавства; Леся Дубінська, кухар; Марія Ванат, сторож; Ігор Ванат, завгосп; Марія Чорна, прибиральниця; Ольга Чаплінська, прибиральниця; Ганна Вівчар, прибиральниця; Любов Ващишин, помічник кухаря; Ольга Бех, прибиральниця.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)

Відгуки та коментарі

Написати відгук
Написати коментар

Відгук - це думка або оцінка людей, які бажають передати досвід або враження іншим користувачам нашого сайту з обов'язковою аргументацією залишеного відгука. Ваш відгук допоможе багатьом прийняти правильне рішення Коментарі призначені для спілкування та обговорення, а також для роз'яснення питань, що цікавлять

Не дозволяється: використання ненормативної лексики, погроз або образ; безпосереднє порівняння з іншими конкуруючими компаніями; безпідставні заяви, що ображають діяльність компанії і / або її послуги; розміщення посилань на сторонні інтернет-ресурси; реклама та самореклама.

Введіть email:
Ваш e-mail не відображатиметься на сайті
або Авторизуйтесь , для написання відгуку
Автор
0/12
Викладення
0/12
Актуальність
0/12
Відгук:
Завантажити фото:
Вибрати

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань. Для оцінок та рецензій використовуйте форму відгуку

Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!