Незабаром борт із другою особою країни має приземлитися в тернопільському аеропорту

Приліт Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана на Тернопільщину може пришвидшити отримання сертифіката для експлуатації тернопільського аеропорту.

Незабаром борт із другою особою країни має приземлитися в тернопільському аеропорту. Оскільки в комунального підприємства «Тернопільавіаавтотранс», яке обслуговує місцевий аеропорт, на початку року закінчився строк дії попереднього сертифіката, а нового ще не отримано, то відповідні служби з Кабміну просять Міністерство інфраструктури України видати одноразове право на приземлення літака у Тернополі. Цією ситуацією вирішило скористатися керівництво нашої області. Для чого видавати тимчасовий дозвіл на одного, нехай і особу високого державного рангу, подумали в тернопільському «білому домі», коли можна отримати постійний і на три роки забути, що таке сертифікат, тим самим прокласти шлях для функціонування аеропорту, який би служив громаді області.

Але виявилось, що чимало осіб не зацікавлені у відновленні тернопільського летовища. Як стало відомо «Номер один», Державна авіаційна служба України, не без участі деяких урядовців та тернопільських нардепів, почала гальмувати процес видачі сертифіката. Саме по цій причині з ініціативи першого заступника голови Тернопільської обласної ради Василя Деревляного було підготовлено листа у комітет Верховної Ради України з питань транспорту щодо сприяння у вирішенні питання отримання тернопільським аеропортом сертифіката.

– 6 жовтня членами комітету було підтримано дане прохання і під стенограму зобов’язано Міністра інфраструктури України видати сертифікат нашому аеропорту, – зазначив Василь Деревляний. – Голова комітету Ярослав Дубневич зайняв у цьому питанні тверду позицію і дотримав своїх слів, сказаних під час виїзного засідання комітету в Тернополі, що він й його колеги допоможуть тернопільському аеропорту, якщо на місцях будуть зроблені вагомі кроки в напрямку відновлення повітряних воріт області. Обласною радою, яка є власником КП «Тернопільавіаавтотранс», ведеться цілеспрямована робота на відновлення функціонування аеропорту «Тернопіль», з бюджету та за кошти меценатів уже зроблено той мінімально необхідний комплекс робіт, який дозволяє нашому підприємству отримати сертифікат з авіаційної безпеки та сертифікат на «Аеропорт «Тернопіль». Дуже сподіваюся, що їх отримання – це справа найближчого часу, і ніхто нам не завадить зупинити цей процес.

Нагадаємо, сертифікаційною перевіркою, проведеною 25-26 травня 2016 року Державною авіаційною службою, було виявлено чимало недоліків у тернопільському аеропорту, більшість з яких на сьогодні усунуто.

– Із 46 зауважень, зроблених Державіаслужбою, виконано 40. Зокрема, проведено ремонт штучних покриттів аеродромної злітно-посадкової смуги, а також її маркування. Здійснено ряд сертифікаційних заходів із підготовки техніки до осінньо-зимового періоду. Що стосується реконструкції периметрової огорожі території аеропорту та ремонту даху аеровокзалу, то станом на сьогодні розроблено проектно-кошторисні документації на ці роботи та рішенням обласної ради частково виділено кошти на їх проведення (повна вартість кожного з об’єктів становить близько 1,8 млн. грн.), – відзначив директор КП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» Юрій Малецький.

Крім того, керівництво летовища домовилось з адміністрацією бориспільського аеропорту про надання на безоплатній основі транспортних засобів для проведення ремонту та обслуговування летовища.

Також виділено кошти в сумі 75 тис. грн. і для навчання персоналу.

– З чотирьох типів навчань, два – вже проведено: у Києві – для аварійно-рятувально-пошукової служби, у Чернівцях – для інспекторів з догляду пасажирів. На наступний тиждень планується 10 чоловік відправити на первинні курси воєнізованої охорони, після чого вісім чоловік пройде навчання з авіаційної безпеки, – зауважив директор тернопільського аеропорту.

Між тим, підходить до завершення отримання документів на землю під аеропортом. – Зараз відбуваються судові засідання з кримінального провадження щодо права власності на частину території аеропорту, яка не відомо за яких умов була передана одному з державних підприємств. Сподіваюся, громадськість дізнається, хто «крутив» тією землею. При цьому можу всіх запевнити, що жоден міліметр землі аеропорту не відійде у приватні руки, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

А тим часом обласна рада визначила, що робити з величезними боргами (близько 5 млн. грн.) свого авіаційного підприємства. Його запускають у так звану санацію, що дозволить не нараховувати пені й інших штрафних санкцій Пенсійним фондом та податковою службою. Як повідомив голова обласної ради Віктор Овчарук, в обласному бюджеті немає коштів, аби одразу погасити всю заборгованість. Це надто велика сума. Інше питання – чи доцільно надавати всі кошти на погашення боргу в час, коли є значно важливіші завдання, які можуть відкрити перед летовищем нові перспективи.

– Депутати підтримали проект рішення про санацію боргу аеропорту, що передбачає призупинення нарахування пені. Суму заборгованості буде поділено на кілька частин, яку обласна рада зобов’язується сплатити до визначеного терміну, – наголосив Віктор Овчарук.

Поки тернопільський аеропорт знаходиться в так званій санації, в обласній раді сподіваються і на кошти його боржника. Нагадаємо, понад 10 років тому цілісний майновий комплекс КП “Тернопільавіаавтотранс” (злітна смуга, рухоме і нерухоме майно) був проданий на аукціоні за 32 мільйони гривень приватному підприємству “СЦ-Сервіс-Центр-Стрий” (м. Стрий, Львівська обл.). Власником цього підприємства є громадянин Австрії Крістіан Чернер. Однак очікуваних коштів від продажу аеропорту від австрійського підданого не поступило, а справа зайшла у тривалі судові спори.

Після неодноразових судових розглядів, включаючи Верховний Суд України, було вирішено питання про розірвання в судовому порядку договору купівлі-продажу тернопільського аеропорту. Починаючи з жовтня 2007 року, на виконанні Державної виконавчої служби області перебуває наказ господарського суду Тернопільської області у справі про стягнення з боржника – ПП «СЦ-Сервіс-Центр Стрий» на користь Тернопільської обласної ради грошових коштів на суму 5 401 036 грн. Станом на сьогоднішній день за виконавчим документом боржником сплачено лише 1 676 026,10 грн., а підлягає сплаті ще 3 725 009,90 грн.

– Таким чином, рішення Господарського суду Тернопільської області у вказаній справі залишається невиконаним через різного роду зволікання та намагання боржника у процесуальний спосіб затягнути виконання судового рішення шляхом звернення до апеляційних і касаційних судових інстанцій. Одним з останніх проявів такої «законослухняності» боржника є його дві процесуальні заяви до Господарського суду Тернопільської області про перегляд раніше ухвалених рішень цього суду за нібито «нововиявленими обставинами». Оскільки наведені у вказаних заявах доводи є надуманими, то ухвалами Господарського суду обидві заяви залишено без задоволення. Продовжуючи тривале зволікання, ПП «СЦ-Сервіс-Центр Стрий» оскаржило обидві ухвали Господарського суду до Львівського Апеляційного господарського суду. У вересні та на початку жовтня 2016 року відбулися перегляди справ в апеляційному порядку за участю уповноваженого представника юридичної служби виконавчого апарату обласної ради і в обох випадках постановами апеляційного господарського суду подані скарги залишено без задоволення, а ухвали Господарського суду Тернопільської області залишено без змін, – розповіли в юридичній службі обласної ради.

Зауважимо, керівництво області працює одразу в кількох напрямках, щоб домогтися відкриття регулярних рейсів з Тернополя. Це, на його думку, в першу чергу вплине на інвестиційну привабливість області, тому що сьогодні без аеропорту залучити інвестиції проблематично. Бізнесу потрібен комфорт і швидкість. Запрацює летовище – одразу з’явиться інвестор. Дай Боже, щоб ці потуги таки стали реальністю і, крім гучних заяв високопосадовців, тернопільський аеропорт таки почав приймати літаки.

Тернопіль аеропорт сертифікат Гройсман
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Відео опублікував Віталік Кулина на сторінці групи «Автобидло Тернопіль». "Вул. Дівоча, грубе порушення правил таксистом служби 549 (позивний 477), проїзд "проти шерсті" з пасажирами в тому числі з малолітньою дитиною. На зауваження почув тільки хамство та агресію від водія", - йдеться у дописі.
Суспільство
Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлених домогосподарствами еквівалент вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. До 1 липня 2018 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому та електронному вигляді надали структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням...
Суспільство
З метою перевірки умов проживання дітей, родини яких опинились в складних життєвих обставинах інспектор ювенальної превенції Збаразького відділення поліції спільно із представники служби у справах дітей та працівниками РЦ ССДМ побували в селі Чернихівці та окремих сім’ях м. Збаража. Під час виїзду обстежено умови проживання родин. На жаль, в окремих сім’ях умови проживання дітей потребують покращення та батьки не усвідомлюють наскільки катастрофічною є сит...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити осіб причетних до злочину. Незнайомців підозрюють у крадіжці перфоратора з вулиці Чорновола. Подія трапилась 16 серпня, близько 23:30. Зловмисники помітили майно, яке робочі залишили без нагляду на вулиці, де проводяться ремонтні роботи. Скориставшись моментом вони вчинили протиправне, тим самим завдали збитків на суму 4000 гривень. Камера відео спостереження зафіксувала підозрюваних....
Суспільство
17 серпня поблизу торгового центру "Орнава" трапився прикрий випадок. Бригада швидкої допомоги, яка прибула за викликом, відмовилась опікуватися непритомним чоловіком. Одна із перехожих, свідок події, Інеса Лемперт поділилася про ситуацію враженнями на своїй сторінці у Фейсбук: "Отож, йду сьогодні крізь "Топільче" додому. Здалеку бачу групку людей навколо непритомної людини. Підходжу, кажуть, що знайшли чоловіка без свідомості й викликали швидку. Придивила...
Суспільство
Перше публічне звітування по виконанн ю ремонту на дорогах загального та місцевого значення відбулося сьогодні в обласній державній адміністрації. Звітували Перший заступник голови ОДА Іван Крисак, начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик та начальник управління капітального будівництва ОДА, на балансі якого тепер перебувають всі дороги місцевого значення, Віктор Кузяк. Спільне та відкрите звітування привернуло увагу медіа-...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити особу причетну до злочину. Незнайомця підозрюють у крадіжці бензопили з багажника іномарки, припаркованої в місті Тернополі на вулиці Тролейбусній. Подія трапилась 11 серпня, близько 11 години. Власник транспортного засобу «Citroen Berlingo» не зачинив автівку, чим і скористався невідомий. Він відчинив багажник та викрав майно вартістю 6000 гривень. Камера відеоспостереження зафіксувал...
Суспільство
Раніше ми вже писали про те, що відома тернопільська блогерка Аліна Френдій та син екс-мера Тернополя, народного депутата України Романа Заставного, Петро мають стати сім'єю. Однак несподівано у Instagram пара заявила, що вони віддаляються на тисячі кілометрів одне від одного. А все для того, щоб відстань лиш надійніше сполучила два серця. "З вашого дозволу відкладу на трохи телефон і насолоджуватимусь останніми днями "красивої жінки незаміжньої"",- пише А...
Суспільство
У ході спільного відпрацювання обласного центру міграційники і поліцейські виявили громадянина Грузії, який на момент перевірки перебував в Україні понад дозволений строк. Щодо іноземного громадянина складено адміністративний протокол за частиною 1 статті 203 КУпАП - порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, та накладено адміністративне стягнення у розмірі 1700 гривень. Штраф іноземець вже сплатив. Також посадові особи...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!