“МРІЯ” підсумовує рік: 238 млн. грн. сплачених податків, соцбюджет – майже 15 млн.

“МРІЯ Агрохолдинг” підсумувала результати роботи за сільськогосподарський рік: соціальний бюджет на допомогу громадам перевищив 14,78 млн. грн., податків сплачено 238 млн. грн.. 25 листопада Компанія привітала співробітників із Днем працівника сільського господарства. Керівництво Агрохолдингу нагородило кращих працівників за найуспішніші показники в роботі.

Соціальні пріоритети “МРІЇ”

Агрохолдинг “МРІЯ” у День працівника сільського господарства оприлюднила результати своєї роботи за 10 місяців 2016 року.

Керівники “МРІЇ” наголошують, що працюють прозоро і сплачують усі податки. У цьому плані агрохолдинг вибудовує чесну бізнесову політику і щодо держави, і щодо працівників, – наголошує генеральний директор “МРІЯ Агрохолдинг” Саймон Чернявський. – “МРІЯ” великий платник податків. За десять місяців ми заплатили 238 млн. грн. податків по областях. Більше половини податків припадає на Тернопільщину – 125 млн. грн. ”.

Соціальна політика – один із пріоритетних напрямків роботи Агрохолдингу “МРІЯ”, який відомий усім громадам, усім пайовикам компанії не із ЗМІ, а з конкретних справ. Агрокомпанія у 2016-му з соціального бюджету виділила майже 15 млн. грн. Ці кошти виділяються як благодійна допомога з боку компанії громадам.

“Це сто гривень на гектар, з яких 70 виділялося на потреби селищних рад, громад на ті проекти, які вони вважали першочерговими. 20 гривень виділялося на потреби районів. 10 гривень виділялося на АТО, – говорить директор департаменту комунікацій та соціальних проектів Агрохолдингу «МРІЯ» Нонна Шмідік. – Окрім цього, компанія в рамках соціальної політики відокремила для себе ще один напрямок – підтримка кооперативного руху. Він для нас пріоритетний, бо наша мета створити умови для пайовиків та селян, щоб вони самі заробляли гроші, щоб їх родини отримували прибуток. Цього року ми вже маємо 9 кооперативів. Це три молочних кооперативи в Тернопільській області, кооператив із сушки овочів та фруктів у селі Старий Почаїв та «Старий млин» у селі Ценів Козівського району, та ягідний кооператив «Файна поляна». Також є два кооперативи з обробки ґрунту в Хмельницькій області і маємо швейний цех у селі Подвірне Чернівецької області. На підтримку цих кооперативів ми направили понад півтора мільйона гривень. Це додаткові кошти, які виділялися додатково до фіксованого соціального бюджету - 100 грн./га. “МРІЯ” з цього немає прибутку, ці кошти залишаються людям, вони заробляють самі для себе”.

Виробничі результати агрохолдингу

Оновлення техніки, реформування виробничої структури, залучення інвестицій, підвищення кваліфікації працівників – це головні напрямки, на яких зосередилася “МРІЯ” у 2016 році. Три події в компанії були для нас визначальними – 1) довгоочікуване поповнення робочого капіталу у розмірі  46 млн. дол. Це сума, яку надали міжнародні кредитори; 2) реструктуризація боргу в розмірі 1,1 млрд. дол. боргу. Кредитори  компанії узгодили формат цієї реструктуризації. Після завершення всіх процедур боргове навантаження “МРІЇ” скоротиться втричі – до 330 млн. дол. 3) третє – це інвестиції в техніку, які складають 8,8 млн. дол.

Цьогоріч “МРІЯ” працювала у новій структурній конфігурації. Було створено сім виробничих кластерів, кожен з яких є окремою юридичною особою. Така модель покликана знизити логістичні затрати, підвищити прозорість та спростити керування, а також поліпшити взаємозв’язки із громадами та місцевою владою. “Це дозволило нам об’єднати сівооборот, масиви, і таким чином більш ефективно обробляти і стежити за розвитком культур, – наголошує Саймон Чернявський.

Варто зазначити, що Компанія другий рік поспіль продовжує інтенсивно працювати над вирівнюванням полів, адже зі слів операційного директора «МРІЇ» Віктора Кухарчука, нерівність площ – це одна з тих причин, які можуть серйозно завадити отримати бажаний врожай на горбистих полях. Тому цьогоріч у «МРІЇ» вирішили самостійно виготовити вирівнювач для ґрунтів, який показує чудові результати в роботі. Перевагою «мріївського» вирівнювача також є те, що він дуже економний в плані затрат і не потребує дорогого ремонту. Не менш важливим завданням для покращення показників виробництва є боротьба із багаторічними бур’янами – у планах Віктора Кухарчука за наступні два роки очистити від них усі поля Компанії.

“Через нерівні поля ми за весну порвали всі просапні сівалки при посівах і кукурудзи і соняшнику. Тому в нас серед основних завдань на наступний рік   – мінімум 25 відсотків площ вирівняти до ідеального стану. І за два роки ми плануємо вичистити всі поля від багаторічних бур’янів. Бо немає сенсу вкладати гроші, якщо є різна фаза розвитку культур, якщо не вирівняне поле. Всі спеціалісти, які їздили по полях, могли побачити, що чим рівніше поле, тим автоматично збільшується врожайність”, – стверджує Віктор Кухарчук.

Навчання працівників і створення умов для роботи

“МРІЯ” приділяє багато уваги підвищенню кваліфікації своїх працівників. Зокрема, понад  тисяча співробітників відвідали аудиторні тренінги. “Ми плануємо впровадити модель компетенцій та грейдинг. Тобто кожен працівник має певний рівень, від цього залежить рівень заробітної плати та компенсацій, які він може отримувати. Ми працюватимемо над системою оплати праці та мотивації від показників роботи. Також у нас стартує інститут внутрішнього тренерства. і наші агрономи, директори, інженери будуть мати можливість стати практикуючими тренерами. Також в кінці року ми формуємо кадровий резерв, з яким ми будемо працювати увесь наступний рік”, – розповідає директор з управління персоналом Яна Романенко.

Фахівці агрохолдингу також наголосили, що планують у кожному кластері створити бази для тимчасового проживання і харчування механізаторів. Це й має допомогти оптимізувати організацію виробничих процесів.

“У 2016-му ми розпочали реалізацію стратегії про те, що на кожному кластері має бути центральна база, на якій буде ремонтна майстерня, там зберігатиметься весь парк техніки, будуть гуртожитки для механізаторів, їдальні та офіс. Таку базу нам вдалося завершити у Кремінній. Хочемо, щоб наші механізатори почувалися як вдома”, – каже Віктор Кухарчук.

У рамках відзначення Дня працівників сільського господарства відбулося нагородження кращих фахівців “МРІЯ Агрохолдингу”. Їм вручили грамоти та подарункові сертифікати за найкращі результати роботи за рік. Окремих співробітників Агрохолдингу було відзначено почесними нагородами «Орден за розбудову України» та «Хрест Слави».

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!