• Головна
  • Часткове утеплення може повернутись проблемами для тернополян
09:30, 27 лютого 2017 р.

Часткове утеплення може повернутись проблемами для тернополян

Щоб зберігати тепло у будинку і менше платити за опалення, чимало тернополян задумуються про утеплення. Якщо дійти згоди спільно із всіма власниками багатоквартирного будинку не вдається чи й не хочеться, люди утеплюють або ж частину будинку, або тільки своє житло.

Чи вдасться у такий спосіб зекономити власнику утепленої квартири, питання спірне. Адже для реальної економії необхідна комплексна енергомодернізація будинку. Вона включає в себе і заміну старих вікон, дверей, утеплення всього будинку, встановлення теплопунктів, яка дозволять регулювати температуру у конкретному будинку, лічильників тепла та ін. За даними експертів економія може досягти або навіть перевищити 50%.

- Законом України на сьогодні індивідуальне утеплення своєї квартири абсолютно не регулюються і не забороняються, - каже аналітик Інформаційної кампанії «Сильніші разом!» Ольга Науменко. - Але потрібно розуміти, якщо ви утеплюєте клаптик стіни умовно навколо свого вікна, то на межі утепленої і звичайної стіни виникає так звана «точка роси», де буде накопичуватися конденсат, внаслідок сусідства «холодних і теплих зон». Очевидно, що це призведе до появи грибка в інших мешканців цього будинку, і поступового руйнування капітальних стін будинку.

Чи стане у квартирі тепліше після індивідуального утеплення? Фахівці кажуть, що так. Утім, на питання, чи вдасться економити, відповідь негативна.

- Утеплення фасадів будинків за допомогою пінопласту дає за умови використання пінопласту завтовшки не менше 10 см помітний результат, - каже завідувач сектору з питань енергозбереження управління житлово-комунального управління, благоустрою та екології ТМР Павло Савечко. – Утеплення дозволяє утримати тепло в оселі, але результат буде тривалим і нікому не зашкодить лише за умови, якщо таким способом утепляють цілий будинок.

Після утеплення – скарги

В іншому випадку, клаптикове утеплення може повернутись проблемами для сусідів. Приміром, про збільшення таких скарг уже повідомляло управління ЖКГ. Зокрема «не утеплені» сусіди скаржились на появу сирості та грибка.

- Сусіди нарікають, що у них мокрі стіни та грибок, - каже 20хвилин завідувач сектору з питань енергозбереження управління житлово-комунального управління, благоустрою та екології ТМР Павло Савечко. - В принципі, така ситуація цілком зрозуміла, адже після утеплення температура у квартирах трохи вища, аніж в не утеплених. Відтак через перепад температури і з’являється вологість у сусідських квартирах.

Окрім того, буває, скаржаться і тернополяни, що утеплились. Через не зовсім совісно виконані роботи, у помешканні можуть з’явитись цвіль, пліснява,грибок на стіні, стелі. Такі проблеми виникають через утворення конденсату водяного пару на поверхні стін в найхолодніших місцях. Його ще називають «точкою роси». На появу таких недоліків, як показує практика, впливає також відсутність належної витяжки, дверей на кухні. Найчастіше згадувані проблеми виникають на перших поверхах, з північної сторони будівлі або внаслідок розгерметизації міжпанельних швів.

- Було, що квартири утеплювали неякісно. І власники помешкань не могли після цього знайти підрядника, - додає пан Савечко. - Просили шукати міську раду.

Якоїсь відповідальності, додає фахівець, за те, що тернополяни самовільно утеплюють фасади пінопластом, не передбачено. Тому, коли у помешканні після утеплення фасаду підвищується рівень вологи, скаржитись можна хіба що до суду.

На практиці не застосовують

Попри те, зауважує Павло Савечко, утеплення будинку повністю не лише раціональне з огляду на вимоги споживача послуги, але й передбачене вимогами пункту 8.14 ДБН В. 3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт». Такий висновок напрошується із роз’яснень Мінрегіонбуду, надісланих відомством на його запит.

- Відповідно до згадуваного пункту ДБН, при проектуванні реконструкції житлових будинків допускається зміна їх фасадів, яка повинна носити системний характер, єдиний для всього будинку, - додає він. - Також при утепленні необхідно дотримуватися вимог ДБН В. 2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель» та забезпечити нормативне значення опору теплопередач зовнішньої стіни і при цьому, зовнішнє утеплення має відповідати вимогам ДБН В 2.6-33:2008 «Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією».

Відтак виходить, що до відповідальності теоретично можна притягнути, додає Павло Савечко. Але на практиці цього не застосовують.

- Прецеденти мені не відомі, - каже фахівець. - Знаю лише, що у Києві співвласники зобов’язали одного мешканця демонтувати утеплення.

До речі:

Фахівці нагадують, що Тернополі діє програма термодернізації на умовах співфінансування (70% кошти місцевого бюджету, 30% - кошти співвласників). Додаткову інформацію мешканці можуть отримати в секторі з питань енергозабезпечення управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології (вул. Коперника, 1 каб. 209. тел. 52-58-33)

Окремо:

Клаптикове утеплення мало що допомогло

Досягнути якоїсь економії за неповного утеплення навіть із наявністю індивідуального опалення – важко. Утім, цьому мешканці мають різне пояснення.

- Ми утеплили не весь будинок. Не утеплялись середні квартири. А тільки торцеві, кутові, - каже голова ОСББ на Лисенка, 6 Галина Ткач. – Скористались теплим кредитом, за якого держава компенсовує 40%. Торік були скарги від мешканців не утеплених кредит про появу цвілі, цьогоріч не було. Але власники не утеплених квартир також уже говорять про намір утеплитись.

Голова ОСББ сама мешкає в одній із кутових квартир. Жінка каже, що торік, відразу після утеплення, ефект був відчутним – у квартирі стало тепліше. Котел міг стояти на одиничці, і в місяць накручувало 80-110 кубів. Цьогоріч економити не вдається.

- Котел ставимо на двійку. Нагоряє 200 кубів, - додає вона. – Можливо, це через якість газу. Куби накручує, а тепла немає.

Не зовсім задоволений утепленою квартирою і мешканець новобудови на Коновальця Микола Чорний. Чоловік утеплювався в жовтні 2016. На утеплення пішло близько вісім тисяч гривень.

- У квартирі було сиро, - каже він. – І це недивно, бо будинок ще не повністю заселений. Аби стало комфортніше, вирішив утеплятись. Спершу роботою був задоволений, майстри працювали гарно, акуратно. І, власне, після утеплення стало тепліше. Та навесні збираюсь телефонувати, аби перефарбували. Бо, чомусь, стіна ззовні мокріє.

Якщо ж підняти градус у квартирі вдалось, то ось до економії справа майже не дійшла.

- Після утеплення у мене газу іде трішки менше, як у попередні роки, - додає він. – Загалом, будинок – новий, газу іде багато. У перший рік, як тільки заселився, взагалі ішло по 300 кубів. Торік, до утеплення, 200 кубів. Цьогоріч, після утеплення, 160-170. Але з часом людей все більше заселятиметься, будинок більше буде нагріватись, тому і витрачатись буде менша потреба.

Коментар: Стіна – також спільна власність

Сергій ЛУПАК, голова ГС «Рада голів ОСББ міста Тернопіль»: Відповідно до Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», стіна як частина опорної конструкції – це також спільна сумісна власність. І будь-яке втручання у спільну сумісну власність, наприклад, утеплення фасаду, установлення телевізійних антен чи кондиціонерів, без погодження з усіма співвласниками заборонено. Рішення про такі роботи мають ухвалювати на загальних зборах співвласників будинку. Але дуже часто співвласники кажуть, що це - моя стіна, і я на неї чіпляю кондиціонер, рекламу, антену, і так далі. Якщо ж він уже це зробив, то зобов’язати демонтувати може тільки суд. А суди у нас – це дорого і довго.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #утеплення #сусіди
Останні новини
Оголошення
live comments feed...