Саймона Чернявського визнано найуспішнішим топ-менеджером в аграрному секторі у 2016

Видання «Бізнес» відзначило трьох найбільш значущих топ-менеджерів аграрного сектору в  Україні за результатами 2016 року (https://www.business.ua/companies/rezultat_na_litso-364431/). Першу сходинку посів Саймон Чернявський, генеральний директор компанії «МРІЯ», яка обробляє переважну більшість своїх орендованих земель у Тернопільській області. Далі йдуть Дмитро Горшунов, «Бунге Україна» та Володимир Осадчук, COFCO AgriUkraine.

Саймон Чернявський, «МРІЯ Агрохолдинг»

У лютому 2015 року контроль над активами одного з найбільших вітчизняних аграрних підприємств «МРІЯ Агрохолдинг» перейшов до його кредиторів. Європейські та американські інвестори прийняли рішення зберегти холдинг, який перебував в стані дефолту. Посаду генерального директора зайняв Саймон Чернявський, який мав на той момент міцну репутацію успішного керівника великих аграрних компаній в Україні і СНД.

Перші півроку після зміни власників компанію буквально ховали – навіть кредитори, за їх власним зізнанням, не вірили, що холдинг виживе. Активи були розкрадені, техніка конфіскована, а сховища порожні – продукції для продажу і запуску діяльності не було.

Саймону Чернявському вдалося переконати кредиторів виділити «МРІЇ», яка вже мала борг у більш ніж 1 млрд дол., кредит на 25 млн дол. для фінансування польових робіт, та максимально швидко відновити виробничий процес. Цей кредит погасили в тому ж році, відразу після реалізації врожаю. З цього моменту процес пішов вже легше – інвестори побачили перші результати, повірили новому керівництву агрохолдингу, і на 2016 рік кредитна лінія була збільшена до 46 млн.дол.

Особиста репутація пана Чернявського допомогла «МРІЇ» й у відновленні довіри постачальників і покупців, які після дефолту розірвали відносини з компанією: «МРІЇ» вдалося закупити необхідні для посівної ТМЦ, насіння, ЗЗР та інше на хороших умовах, з відстрочкою платежу. При цьому «в борг» давали скоріше не «МРІЇ», а Саймону Чернявському. Крім того, йому вдалося домовитися з компанією «ОТП-Лізинг» і «Райффайзен Банком Аваль» про відновлення лізингових контрактів та хоча б частково забезпечити розкрадену «МРІЮ» технікою для проведення польових робіт. А восени 2015 року «МРІЯ Агрохолдинг» вже почав самостійно закуповувати техніку і відновлювати технічний парк. Але, як зазначає пан Чернявський, повністю робочий капітал на 2016 рік був сформований тільки в квітні – у результаті «МРІЯ» розпочала сезон на три місяці пізніше визначеного терміну. Не була повністю підготовлена техніка, не закуплені в оптимальному обсязі ЗЗР, насіння, паливо тощо. Крім того, протягом року продовжували «спливати» проблеми, залишені колишнім керівництвом, – зокрема, в липні було здійснено рейдерське захоплення центральної логістичної бази агрохолдингу в м. Хоростків (Тернопільська обл.)

Проте в минулому році «МРІЯ Агрохолдинг» обробив весь земельний банк – 160 тис.га (20 тис. га знаходяться в аудиті). Результат: кредит в 46 млн.дол. був повністю погашений і продовжений на 2017 рік. Таким чином, компанія не тільки забезпечена засобами для фінансування операційної діяльності аж до збирання врожаю 2017 року, але і планує подальші інвестиції в техніку.

В ході проведеного кризис-менеджменту була змінена і організаційна структура: в компанії створено сім кластерів зі своїм керівництвом. Керуюча компанія на чолі з Саймоном Чернявським буде займатися питаннями планування і контролю виробництва.

Але все це може виявитися беззмістовним, якщо не буде досягнуто згоди щодо реструктуризації боргів «МРІЯ Агрохолдинг», кейс якого експерти вже назвали унікальним і безпрецедентним для України. В кінці літа 2016 року в цьому процесі був зроблений прорив –«МРІЯ» досягла домовленості із кредиторами щодо основних умов реструктуризації. У грудні 2016 року Тернопільський господарський суд задовольнив вимоги бондхолдерів «МРІЇ» про визнання боргових зобов'язань на 573 млн дол., тобто права бондхолдерів  (які кредитували компанію через розміщення облігацій) були визнані в Україні.

Відкритим залишається питання з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), єдиним кредитором, з яким «МРІЇ» поки не вдалося домовитися, внаслідок чого затягнувся процес конвертації боргу в акціонерний капітал. За прогнозом керівництва «МРІЯ Агрохолдинг», угоду з IFC може бути досягнуто вже цієї весни.

Вже озвучена і приблизна структура власності холдингу після цього: 50% відійдуть незабезпеченим кредиторам (бондхолдерам), 35% – кредиторам оборотного капіталу на 2016 рік, 7,5% – кредиторам оборотного капіталу на 2015 рік. Решта 7,5% повинні відійти топ-менеджменту «МРІЇ» в якості мотиваційного пакету. Сам же Саймон Чернявський ні на хвилину не замислюється про те, щоб опускати руки, оскільки на кону багато – його слово перед кредиторами і віра в задумане.

Дмитро Горшунов, «Бунге Україна»

Керуючим директором «БунгеУкраїна» Дмитро Горшунов працює з 2007 року. За словами пана Горшунова, незважаючи на всі ризики, компанія не відмовляється від планів подальшого розвитку місцевого представництва. І менеджер все робить для того, щоб компанія нарощувала свою питому вагу як всередині групи (досягає 3%), так і на українському ринку в цілому. У 2011 році «Бунге Україна» побудувала сучасний перевантажувальний термінал вартістю 100 млн дол., який розширив зернові експортні потужності України на 3 млн тонн в рік, а влітку 2012 року – почала розробку нового проекту.

В середині червня минулого року на території Миколаївського морського порту компанія відкрила сучасний виробничо-перевантажувальний комплекс вартістю 180 млн дол., реалізувавши найбільший інвестпроект в українському АПК. Комплекс складається з одного із найбільших в Україні заводів з виробництва рослинної олії, олійного наливного і зернового терміналів.

Як розповів Дмитро Горшунов, після запуску комплексу на повну потужність обсяг експорту продукції, що виробляється, і перевалки вантажів у порту збільшиться на 1 млн тонн. За даними керуючого директора, крім інвестицій в активи оборот компанії в Україні становить близько 1 млрд дол. на рік. Пан Горшунов вважає, що 100-200 млн дол. оборотного капіталу, які компанія тримає в країні на постійній основі, не менш важливі, ніж інвестиції в певні активи, оскільки ці кошти забезпечують ліквідність українським фермерам. «Гадаю, наша роль, як і роль інших міжнародних компаній, які торгують українською сільськогосподарською продукцією, полягає в тому, щоб створити ліквідний ринок і зробити його більш цивілізованим. Тільки це може бути основою для подальшого розвитку агропромислового комплексу в цілому», – впевнений Дмитро Горшунов.

Володимир Осадчук, COFCO AgriUkraine

У грудні 2015 року китайська державна COFCO Corporation придбала міжнародну аграрну корпорацію з активами в Україні NobleAgri, яка спеціалізувалася на торгівлі і переробці сільгосппродукції. Український підрозділ NobleResourcesUkraine очолював Володимир Осадчук, який і став генеральним директором COFCO AgriUkraine. COFCO Corporation працює вже 60 років і за ці роки стала одним із найбільших гравців на ринку трейдингу та поставок агропродукції в Китай. Аграрний підрозділ COFCO Agri займається торгівлею і переробкою сільгосппродукції, що закуповується в регіонах з надлишковим виробництвом, до яких належить і Україна. Український підрозділ компанії управляє чотирма елеваторами і олійно-екстракційним заводом в Маріуполі.

19 травня 2016 року COFCO AgriUkraine відкрила новий зерновий термінал в Миколаївському морському порту, інвестувавши в проект 75 млндол.

«Рішення про будівництво зернового терміналу в Миколаївському морському порту було нелегким. У 2014 рооці на сході країни йшли активні бойові дії, а перспективи економічного зростання були туманними, але азіатських інвесторів це не злякало», – згадує Віктор Осадчук. Термінал будувався 20 місяців і в тестовому режимі почав роботу з квітня 2016 року.Новий комплекс може перевалювати до 2,5 млн тонн зерна на рік. Термінал має два зерносховища, які оснащені 16 силосами загальною потужністю 120 тис. тонн і чотирма силосами потужністю понад 1,5 тис.тонн відповідно. Станції для розвантаження автомобільного та залізничного транспорту на комплексі дозволяють приймати до 10 тис.тонн продукції на добу. Приблизний термін окупності цього проекту – 8 років. Як розповів Віктор Осадчук, «китайські інвестиції, західноєвропейське устаткування і українські руки, які побудували цей об'єкт, створили для Миколаєва 150 нових робочих місць».

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Відгуки та коментарі

Написати відгук
Написати коментар

Відгук - це думка або оцінка людей, які бажають передати досвід або враження іншим користувачам нашого сайту з обов'язковою аргументацією залишеного відгука. Ваш відгук допоможе багатьом прийняти правильне рішення Коментарі призначені для спілкування та обговорення, а також для роз'яснення питань, що цікавлять

Не дозволяється: використання ненормативної лексики, погроз або образ; безпосереднє порівняння з іншими конкуруючими компаніями; безпідставні заяви, що ображають діяльність компанії і / або її послуги; розміщення посилань на сторонні інтернет-ресурси; реклама та самореклама.

Введіть email:
Ваш e-mail не відображатиметься на сайті
або Авторизуйтесь , для написання відгуку
Автор
0/12
Викладення
0/12
Актуальність
0/12
Відгук:
Завантажити фото:
Вибрати

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!