Віряни здивовані, чому в УГКЦ аж тепер заявили, що відомий на Тернопільщині отець-екзорцист роками виганяв бісів "неканонічно"

Дисциплінарні стягнення до отця Григорія Планчака, проповіді якого роками роками продавали у катедральному соборі в Тернополі, як власне і неодноразово запрошували отця у тернопільські храми на реколекції, викликало нерозуміння в вірян.

На чимало нестиковок звертається увага у відкритому листі до ієрархів УГКЦ та ієрархів українських церков від отців, пастви і чернечих спільнот монастирів Святого Теодора Студита села Колодіївка і Введення в храм Пресвятої Богородиці смт Великі Бірки.

"Слава Ісусу Христу!

Шановні ієрархи УГКЦ, шановні ієрархи всіх українських Церков улюблені брати та сестри що поєднанні Христі та у любові до України. Наш відкритий лист, це акт відчаю та захисту від утисків і несправедливості котрі були на протязі багатьох років вчинені по відношенню наших громад та особисто проти ігумена отця Антонія Григорія Планчака і монахині Марії Баран.

Ці імена багатьом в Україні стали відомі завдяки безпрецедентній інформаційній війни відкритої проти щирих віруючих в Ісуса Христа в лоні УГКЦ.

Остання постанова на Синоді УГКЦ 6-27 квітня 2017 року, що відбувся Львові, говорить про ніби то єресі та ряд дисциплінарних порушень стосовно настоятеля монастирів отця Григорія-Антонія Планчака і голосів «не від Бога» монахині Марії Баран. І для цього були навіть запрошені з Риму фахівці по виявленню єресі.

Із заяв Синоду навіть неозброєним оком було видно, що він є наскрізь фальшивим, та з порушенням канонічного чину. А ні на Суд, ані на Синод не були запрошені отець Антоній-Григорій Планчак і монахиня Марія Баран, чи від них представники. Вирок був ще завчасно встановлений. Було об’явлено про «єресь». Так де вона? Чому ви єресь не показали як очевидний факт для загального осудження? Лише підняли ґвалт на всю країну разом із «фахівцями», як кажуть, а король-то голий! Одна фальш!

А які дисциплінарні порушення Ви пред’явили? Тут онде диво! Настоятель, який має повні права, виявляється, виїжджав з монастиря без благословення. Також зціляв людей молитвою, теж без благословення. І, ось, ізюминка – не канонічно виганяв бісів! До якого безглуздя дійшов те, що називається Синодом УГКЦ, – біс виходив НЕ КНОНІЧНО бо без благословення. Але, до цього ж моменту на протязі 13 років біс виходив канонічно! І Ви про це добре знали, не раз з нами канонічно служби служили. Проповіді отця Антонія Григорія Планчака розповсюджені масово серед віруючих та в інтернеті, немає жодного духовного закладу в якому він не викладав би. Так в чому річ? Може ваша канонічність полягає в невимовному хабарі який ви вимагали від нас та наших жертводавців?

Ви перед віруючими в постанові Синоду вибачаєтеся за скоєний нами злочин, але єресь так і не назвали.

Не вже ви думаєте що блюзнірським вибачення ви обдурили віруючих людей? Вам повірили ті, що були струджені та знайшли в наших монастирях заспокоєння? Вам повірили ті, що були хворі і отримали тут зцілення від своїх хвороб? Вам повірили ті тисячі і десятки тисячі прочан, котрі є вірними вченню Христовому? Якщо ви думаєте досі так, то Ви глибоко помиляєтеся. Нас не залякати, бо і сліпонародженій не відрікся від Хреста, коли його заставили Христа похулити (Ів.9:1-41)

Пам’ятайте Святе Писання, слова Господа нашого Ісуса Христа «Все проститься, а хула на Духа Святого не проститься, не в цьому віці, ані в майбутньому» (Мт.12:31-32).

Де ж ваша совість? Чи є вона у вас? Погляньте в очі тих котрі зцілилася, погляньте в очі тих з котрих вийшов біс. Але ви самі від нас утікаєте, мов біснуваті, коли ми зі своїми проханнями підходили до вас…

Ми пробували вирішити це питання, ще тоді з живим Блаженнішим Любомиром Кардиналом Гузаром, Владикою Богданом (Дзюрахом) Адміністратором Патріаршої курії, Владикою Ігорем (Возьняком) Архиєпископом і Митрополитом Львівським, Владикою Василієм (Семенюком) Архиєпископом і Митрополитом Тернопільсько-Зборівським, Владикою Міляном (Шашіком) Єпископом Мукачівським, Владикою Теодором (Мартинюком) Єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським. За посередництвом зверталися до Кардинала Риги Яніса Пуятса, Кардинала Клаудіо Гуджеротті – Папського Нунція в Україні, Кардинала Аугостіно Валіні – Генерального Вікарія Папського Престолу, Архиєпископа і Митрополита Львова Мечислава Мокшицького. Зверталися ми і до Синоду Єпископів УГКЦ. Про чисельних депутатів котрі оббивали поріг патріархії, годі вже і казати.

Ви уявляєте собі брати і сестри, що у ієрархівНЕ ЗНАЙШЛОСЯ ЧАСУ і ми навіть не отримали формальної відповіді. Що же це за Церква така до якої ми належимо? А коли ми писали листи в єпархії, а на них немає відповіді, то за кого Ви нас маєте? За худобу?

Нас не аби як турбує сьогоднішній стан нашої Церкви. О, як все важче казати «нашої». Коли замість віри політика стає стержнем проповіді, коли нас замість чернечого і духовного життя вірних налаштовують на агресію до інших конфесій в Україні, коли проводиться політика лояльності до того що «Богові противно», до содомських гріхів і ЛГБТ послідовників. І, якщо проти нас воює агресор на Сході, то Галицька земля пустує без війни, бо люд виїхав на заробітки. Хіба це патріотизм? Тому сім’ї мають проблеми – розлучуються, діти стають сиротами не лише від війни.

Але Ви святі Владики, найшли проблему в нас. За 20 років з часу створення Колодіївська спільноти пройшла непростий шлях становлення, росту, набуття безперечного духовного авторитету. Побудовані і реконструйовані монастирські комплекси в Колодіївці, Великих Бірках, Долині, Вишнівчику Тернопільської області, монастирський комплекс в Посічі в лісовому масиві площею 90 га, що належав Митрополиту Шептицькому, скит в Лючі Івано-Франківської області. Ще більші плани були на стадії реалізації: комплекс чоловічого монастиря в Посічі, монастир Іллі Пророка в Тернопопільській області, тощо. І все вмить зупинилось 27 квітня 2017 року. Монастирі закрито, монахи в зневазі.

Все це майно громади і монастирів збудоване через жертводавців отця Антонія Григорія Планчака. Нині, на це церковне майно громади безсоромно зазіхають ієрархи УГКЦ з ряд депутатами для привласнення в свою корись.

Нині наші громади та монастирі находяться під неймовірним тиском. Переслідування та погрози від дикуватих молодиків. Інтернет відключили, мобільний зв’язок заглушують, буває що зовсім немає зв’язку. Сайти наших монастирів і громад видалені. На офіційних католицьких і греко-католицьких сайтах всі наші фотографії статті видалені. Сторінки і пости в соцмережах «Однокласниках» і на «Фейсбуці» видалені. Дивує те, що постійно, навіть через антицерковні ЗМІ, шельмують нас як єретиків. Навіть про чуда Божі, що більш вагомі, немає такого розповсюдження. Духовенство, котре також з нами боїться під цим листом оголосити свої імена, бо зразу прослідують гоніння, а їх сім’ї залишаться без прожитку. Заставлять і будуть говорити, що то не ми цей лист написали, і зрозуміло чому.

Ми з надією звертаємося вже до інших українських Церков, як що ми для своїх стали чужі, то просимо святих молитов у боголюбивого нашого народу, підтримати нас в цей скрутний час. Ми не хочемо мати нічого спільного з беззаконниками. Бог нам дав нове одкровення, яке ми оголосимо Україні в потрібний час. Просимо всіх небайдужих і совісних вірних максимально в Україні цей лист розповсюдити.

З любов’ю у Христі чернечі спільноти УГКЦ монастиря Святого Теодора Студита села Колодіївка і Введення в храм Пресвятої Богородиці смт Великі Бірки, духовенство Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської областей та вірні миряни".

Нагадаємо, синод прийняв рішення реорганізувати на Тернопільщині відомий монастир, де виганяли бісів, через виявлені проблеми та зловживання.

ГригорійПланчак УГКЦ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлених домогосподарствами еквівалент вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. До 1 липня 2018 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому та електронному вигляді надали структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням...
Суспільство
З метою перевірки умов проживання дітей, родини яких опинились в складних життєвих обставинах інспектор ювенальної превенції Збаразького відділення поліції спільно із представники служби у справах дітей та працівниками РЦ ССДМ побували в селі Чернихівці та окремих сім’ях м. Збаража. Під час виїзду обстежено умови проживання родин. На жаль, в окремих сім’ях умови проживання дітей потребують покращення та батьки не усвідомлюють наскільки катастрофічною є сит...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити осіб причетних до злочину. Незнайомців підозрюють у крадіжці перфоратора з вулиці Чорновола. Подія трапилась 16 серпня, близько 23:30. Зловмисники помітили майно, яке робочі залишили без нагляду на вулиці, де проводяться ремонтні роботи. Скориставшись моментом вони вчинили протиправне, тим самим завдали збитків на суму 4000 гривень. Камера відео спостереження зафіксувала підозрюваних....
Суспільство
17 серпня поблизу торгового центру "Орнава" трапився прикрий випадок. Бригада швидкої допомоги, яка прибула за викликом, відмовилась опікуватися непритомним чоловіком. Одна із перехожих, свідок події, Інеса Лемперт поділилася про ситуацію враженнями на своїй сторінці у Фейсбук: "Отож, йду сьогодні крізь "Топільче" додому. Здалеку бачу групку людей навколо непритомної людини. Підходжу, кажуть, що знайшли чоловіка без свідомості й викликали швидку. Придивила...
Суспільство
Перше публічне звітування по виконанн ю ремонту на дорогах загального та місцевого значення відбулося сьогодні в обласній державній адміністрації. Звітували Перший заступник голови ОДА Іван Крисак, начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик та начальник управління капітального будівництва ОДА, на балансі якого тепер перебувають всі дороги місцевого значення, Віктор Кузяк. Спільне та відкрите звітування привернуло увагу медіа-...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити особу причетну до злочину. Незнайомця підозрюють у крадіжці бензопили з багажника іномарки, припаркованої в місті Тернополі на вулиці Тролейбусній. Подія трапилась 11 серпня, близько 11 години. Власник транспортного засобу «Citroen Berlingo» не зачинив автівку, чим і скористався невідомий. Він відчинив багажник та викрав майно вартістю 6000 гривень. Камера відеоспостереження зафіксувал...
Суспільство
Раніше ми вже писали про те, що відома тернопільська блогерка Аліна Френдій та син екс-мера Тернополя, народного депутата України Романа Заставного, Петро мають стати сім'єю. Однак несподівано у Instagram пара заявила, що вони віддаляються на тисячі кілометрів одне від одного. А все для того, щоб відстань лиш надійніше сполучила два серця. "З вашого дозволу відкладу на трохи телефон і насолоджуватимусь останніми днями "красивої жінки незаміжньої"",- пише А...
Суспільство
У ході спільного відпрацювання обласного центру міграційники і поліцейські виявили громадянина Грузії, який на момент перевірки перебував в Україні понад дозволений строк. Щодо іноземного громадянина складено адміністративний протокол за частиною 1 статті 203 КУпАП - порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, та накладено адміністративне стягнення у розмірі 1700 гривень. Штраф іноземець вже сплатив. Також посадові особи...
Кримінал
Медики Бучацької районної лікарні 9 серпня повідомили поліцію, що до них поступив чоловік з численними травмами та переломом ребер після удару коня. Чоловік помер. Проте рідні померлого кажуть, що причина смерті - не удар коня. Смертельні удари жителю села Бариш завдав кінь, якого того дня господар повів напитись до річки, повідомляли у відділі комунікації поліції Тернопільської області. Біля водойми випасався інший кінь і обоє почали брикатись. Чоловік не...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!