Лікування супутньої патології у вагітних

Вагітність — найпрекрасніший період у житті жінки. Відомо, що здорові діти народжуються у здорових батьків. Тому вперше жінка повинна звернутися до терапевта ще на етапі планування вагітності. Різні захворювання внутрішніх органів, навіть якщо вони не проявляються клінічно, можуть стати серйозними перешкодами у вирішенні питання про допустимість вагітності. Причин, з яких існують протипокази, є кілька, їх можна поділити на тимчасові і категоричні.

При тимчасових протипоказах жінка зможе відчути радість материнства, але вже через певний проміжок часу. Сюди належать загострення хронічних та інфекційні захворювання, період медикаментозного лікування. Також не рекомендовано протягом року після перенесених оперативних втручань планувати вагітність, оскільки, в цей час організм слабкий і повинен відновити сили. Інша група — категоричні протипоказання. Існують 60 соматичних і 14 психічних хвороб, при яких вагітність є категорично забороненою. В першу чергу, це проблеми, пов’язані з роботою серцево-судинної системи, зокрема, вади серця з вираженою декомпенсацією кровообігу, злоякісна артеріальна гіпертензія, яка не піддається медикаментозній корекції, перенесені інфаркт, транзиторна ішемічна атака. Вагітніть при такій патології пов’язана не тільки з ризиком для здоров'я майбутньої мами, а й внутрішньоутробного стану плода. Проте, остаточне рішення про можливість настання і збереження вагітності вирішується в кожному випадку індивідуально.

Якщо ж жінка уже вагітна, то згідно з протоколами Міністерства охорони здоров’я України, вона повинна відвідати терапевта двічі:

- Вперше - до 12 тижня, щоб виявити наявність хронічних захворювань, скласти план спостереження жінки, визначити наявність протипоказань до виношування.

- Вдруге - на 30 тижні, коли жінка йде в передпологову відпустку.

Проте, враховуючи той факт, що кожна друга жінка хворіє на якісь супутні захворювання, терапевт разом з акушер-гінекологом спостерігає вагітну з моменту взяття на облік і до пологів.

Серед тарапевтичних патологій, які найчастіше зустрічаються у вагітних, слід виділити печію, набряки, анемію, артеріальну гіпертензію, нефропатію, безсимптомну бактеріурію. Ніщо не повинно затьмарювати радісного відчуття материнства, але якщо все ж таки і під час вагітності виникли проблеми зі здоров’ям, не довіряйте їхнє вирішення сусідці, фармацевту чи власній інтуїції. Краще звернутися до лікаря-терапевта у Медичному центрі «Клініка професора Хміля», який проаналізує всі причинно-наслідкові зв’язки, кваліфіковано проконсультує Вас та призначить найбезпечніші і найнеобхідніші ліки.

Звертайтеся у будь-яку із наших клінік за адресами:

м.Тернопіль, вул.Стадникової, 9

+380(97)740-42-00 , +380(35)240-42-00

м.Тернопіль, вул. Митрополита Шептицького, 1-Б

+380(35)243-12-07 , +380(67)580-05-80

м.Львів, вул.Бучми, 22

+380 (67) 350 61 00, +380(32) 323-83-30

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!