Лікування варикозу – швидко, безболісно та за один візит

Варикозна хвороба – це незворотнє розширення підшкірних вен внаслідок патологічних змін їх стінок та клапанів, що веде до порушення кровотоку в них.

Перші згадки про це захворювання знайдено у стародавніх папірусах Єгипту. Воно є найпоширенішим серед хвороб периферичних судин. Цікавим є той факт, що варикоз притаманний лише людям через зв’язок із прямоходінням – більша частина крові під час активного руху знаходиться нижче рівня серця.

Якщо вірити статистичним показникам, то варикозна хвороба уражає 25-30 % жінок та 15-20% чоловіків. І це ми говоримо поки лише про працездатний вік. З цього можна зробити висновок, що представниці прекрасної статі хворіють у три рази частіше.

Симптоми варикозу

Ця хвороба є дуже підступною, оскільки тривалий час не приносить скарг, окрім естетичного дискомфорту, але з часом з’являються наслідки. Варто звернутись на консультацію до лікаря-флеболога при наявності наступних скарг:

 • больові відчуття у ногах;
 • свербіж, судоми литкових м’язів, ломота у нижніх кінцівках;
 • набряки, почуття розпирання та важкості у ногах;
 • розширені, звивисті вени, що виступають над поверхнею шкіри;
 • сухість з подальшою появою ділянок пігментації коричневого кольору;
 • телеангіоектазії – «судинні зірочки».

Початок будь-яких проблем із судинами можна передбачити: увечері починають серйозно турбувати тяжкість у ногах, відчуття розпирання в них. Коли ноги швидко втомлюються, хочеться лягти й підняти їх, щоб стало легше, а згодом ближче до кінця дня з'являються набряки.

Флебологи у своїй практиці використовують наступні види лікування:

1.Консервативне, яке включає компресійну та медикаментозну терапію, корекція стилю життя, фізіотерапевтичні процедури, а також склеротерапію.

2.Хірургічне.

Ми пропонуємо лікування варикозу за допомогою сучасної методики – ендовенозної лазерної коагуляції. Вона допомагає позбутись захворювання швидко та безболісно.

Що таке ендовенозна лазерна коагуляція?

Ендовенозна лазерна коагуляція (ЕНЛК) - це малоінвазивне втручання, в основі якого лежить термічне пошкодження стінки вени контрольованою дозою теплової енергії. Цей метод лікування варикозу не передбачає видалення вени. Спеціальний світловод вводиться в вену і випускає імпульс, який термічно діє на стінки судини. Цей імпульс еритроцити поглинають, і дуже швидко переробляють в тепло.

Метою операції є усунення розширення венозного русла.

Показання до ЕВЛК – це наявність варикозно розширених вен.

Основні переваги ЕВЛК

- Малоінвазивність.

- Безболісність.

- Відсутність необхідності у загальному наркозі або спинномозковій анестезії.

- Госпіталізація не потрібна. Можна виконувати процедуру в амбулаторному режимі.

- Найменший відсоток ускладнень.

- Можливість лікування трофічних виразок.

- Можна повторювати декілька разів.

- Відсутність тривалої реабілітації.

Процедура не проводиться при розширенні вени у діаметрі більш, ніж на 10 мм, і якщо вена занадто звивиста і розширена. Це все тому, що операція буде неможливою технічно та й неефективною.

Окрім цього, дану процедуру можна використати для лікування гемангіом (доброякісних новоутворів судинної системи) та телеангіоектазій («судинних зірочок»).

Як проводиться процедура?

Під УЗД-контролем у вертикальному положенні маркується місце проведення процедури, виділяються протоки вени. Після проведення місцевої анестезії через невеликий прокол здійснюється пункція вени спеціальним катетером. Через катетер вводиться лазерний світловод, котрий під УЗД-контролем проводиться до місця сполучення вени. Проводиться анестезія - інфільтрація навколо зміненої вени комбінованим розчином, що містить анестетик лідокаїн, адреналін і фіз. розчин. Вона необхідна для того, щоб забезпечити безболісність процедури, а також захистити навколишні тканини від опіків. Далі включається лазерне випромінювання і проводиться зворотній рух світловода з певною швидкістю. Варикозно розширені протоки забираються або склерозуються. Після процедури накладається компресійний бондаж.

Післяопераційний період

Дуже важливим етапом є саме післяопераційний період, адже від нього залежить здоров’я ваших вен і швидке покращення самопочуття.

Необхідно виконувати наступні поради:

 • ходьба протягом години – двох;
 • вторинна консультація з УЗД-обстеженням через 2-3 дні;
 • компресійний бондаж не можна знімати протягом 5-ти днів, а далі 1-2 місяці одягати лише на денний час.
 • протягом кількох тижнів необхідно уникати посиленого навантаження на нижні кінцівки, відвідування лазень, саун та приймання гарячих ванн.

Протипоказання до проведення процедури

 • Запальні зміни шкіри і підшкірної клітковини в місці запланованої процедури.
 • Інші облітеруючі захворювання нижніх кінцівок.
 • Лімфатична недостатність нижніх кінцівок – слоновість.
 • Інфекційні захворювання.
 • Стенозуючі захворювання артерій нижніх кінцівок.
 • Тромбоцитоз ( підвищена кількість тромбоцитів у крові.
 • Неодноразові тромбози в анамнезі.
 • Вагітність та лактація.
 • Попередньо перенесена ТЕЛА (тромбоемболія легеневої артерії).
 • Ожиріння.
 • Гематологічні та онкологічні захворювання.

https://ternopil.oxford-med.com.ua/viddilennya/flebologia/

У Медичному Центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» лікар-флеболог допоможе Вам підібрати ефективний метод лікування. Для більш докладної інформації варто записатися на прийом за телефоном (068) 752 52 52

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!