Лікування варикозу – швидко, безболісно та за один візит

Варикозна хвороба – це незворотнє розширення підшкірних вен внаслідок патологічних змін їх стінок та клапанів, що веде до порушення кровотоку в них.

Перші згадки про це захворювання знайдено у стародавніх папірусах Єгипту. Воно є найпоширенішим серед хвороб периферичних судин. Цікавим є той факт, що варикоз притаманний лише людям через зв’язок із прямоходінням – більша частина крові під час активного руху знаходиться нижче рівня серця.

Якщо вірити статистичним показникам, то варикозна хвороба уражає 25-30 % жінок та 15-20% чоловіків. І це ми говоримо поки лише про працездатний вік. З цього можна зробити висновок, що представниці прекрасної статі хворіють у три рази частіше.

Симптоми варикозу

Ця хвороба є дуже підступною, оскільки тривалий час не приносить скарг, окрім естетичного дискомфорту, але з часом з’являються наслідки. Варто звернутись на консультацію до лікаря-флеболога при наявності наступних скарг:

 • больові відчуття у ногах;
 • свербіж, судоми литкових м’язів, ломота у нижніх кінцівках;
 • набряки, почуття розпирання та важкості у ногах;
 • розширені, звивисті вени, що виступають над поверхнею шкіри;
 • сухість з подальшою появою ділянок пігментації коричневого кольору;
 • телеангіоектазії – «судинні зірочки».

Початок будь-яких проблем із судинами можна передбачити: увечері починають серйозно турбувати тяжкість у ногах, відчуття розпирання в них. Коли ноги швидко втомлюються, хочеться лягти й підняти їх, щоб стало легше, а згодом ближче до кінця дня з'являються набряки.

Флебологи у своїй практиці використовують наступні види лікування:

1.Консервативне, яке включає компресійну та медикаментозну терапію, корекція стилю життя, фізіотерапевтичні процедури, а також склеротерапію.

2.Хірургічне.

Ми пропонуємо лікування варикозу за допомогою сучасної методики – ендовенозної лазерної коагуляції. Вона допомагає позбутись захворювання швидко та безболісно.

Що таке ендовенозна лазерна коагуляція?

Ендовенозна лазерна коагуляція (ЕНЛК) - це малоінвазивне втручання, в основі якого лежить термічне пошкодження стінки вени контрольованою дозою теплової енергії. Цей метод лікування варикозу не передбачає видалення вени. Спеціальний світловод вводиться в вену і випускає імпульс, який термічно діє на стінки судини. Цей імпульс еритроцити поглинають, і дуже швидко переробляють в тепло.

Метою операції є усунення розширення венозного русла.

Показання до ЕВЛК – це наявність варикозно розширених вен.

Основні переваги ЕВЛК

- Малоінвазивність.

- Безболісність.

- Відсутність необхідності у загальному наркозі або спинномозковій анестезії.

- Госпіталізація не потрібна. Можна виконувати процедуру в амбулаторному режимі.

- Найменший відсоток ускладнень.

- Можливість лікування трофічних виразок.

- Можна повторювати декілька разів.

- Відсутність тривалої реабілітації.

Процедура не проводиться при розширенні вени у діаметрі більш, ніж на 10 мм, і якщо вена занадто звивиста і розширена. Це все тому, що операція буде неможливою технічно та й неефективною.

Окрім цього, дану процедуру можна використати для лікування гемангіом (доброякісних новоутворів судинної системи) та телеангіоектазій («судинних зірочок»).

Як проводиться процедура?

Під УЗД-контролем у вертикальному положенні маркується місце проведення процедури, виділяються протоки вени. Після проведення місцевої анестезії через невеликий прокол здійснюється пункція вени спеціальним катетером. Через катетер вводиться лазерний світловод, котрий під УЗД-контролем проводиться до місця сполучення вени. Проводиться анестезія - інфільтрація навколо зміненої вени комбінованим розчином, що містить анестетик лідокаїн, адреналін і фіз. розчин. Вона необхідна для того, щоб забезпечити безболісність процедури, а також захистити навколишні тканини від опіків. Далі включається лазерне випромінювання і проводиться зворотній рух світловода з певною швидкістю. Варикозно розширені протоки забираються або склерозуються. Після процедури накладається компресійний бондаж.

Післяопераційний період

Дуже важливим етапом є саме післяопераційний період, адже від нього залежить здоров’я ваших вен і швидке покращення самопочуття.

Необхідно виконувати наступні поради:

 • ходьба протягом години – двох;
 • вторинна консультація з УЗД-обстеженням через 2-3 дні;
 • компресійний бондаж не можна знімати протягом 5-ти днів, а далі 1-2 місяці одягати лише на денний час.
 • протягом кількох тижнів необхідно уникати посиленого навантаження на нижні кінцівки, відвідування лазень, саун та приймання гарячих ванн.

Протипоказання до проведення процедури

 • Запальні зміни шкіри і підшкірної клітковини в місці запланованої процедури.
 • Інші облітеруючі захворювання нижніх кінцівок.
 • Лімфатична недостатність нижніх кінцівок – слоновість.
 • Інфекційні захворювання.
 • Стенозуючі захворювання артерій нижніх кінцівок.
 • Тромбоцитоз ( підвищена кількість тромбоцитів у крові.
 • Неодноразові тромбози в анамнезі.
 • Вагітність та лактація.
 • Попередньо перенесена ТЕЛА (тромбоемболія легеневої артерії).
 • Ожиріння.
 • Гематологічні та онкологічні захворювання.

https://ternopil.oxford-med.com.ua/viddilennya/flebologia/

У Медичному Центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» лікар-флеболог допоможе Вам підібрати ефективний метод лікування. Для більш докладної інформації варто записатися на прийом за телефоном (068) 752 52 52

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!