• Головна
  • Щоб влада працювала, її потрібно штовхати, - Андрій Грицишин
09:16, 20 листопада 2017 р.

Щоб влада працювала, її потрібно штовхати, - Андрій Грицишин

Щоб влада працювала, її потрібно штовхати, - Андрій Грицишин

Депутати «Самопомочі» та її активісти спонукають владу на проведення реформ. Про реформи на державному і регіональному рівнях ми спілкуємося з депутатом міської ради, керівником тернопільської «Самопомочі» Андрієм ГРИЦИШИНИМ.

– Пане Андрію! Тернопільська «Самопоміч» зайняла активну позицію щодо бюджетного питання на наступний рік, ставши, як кажуть, горою на захист рідного міста.

– З ініціативи фракції «Самопомочі» депутати Тернопільської міської ради звернулися до уряду та парламенту врахувати в Держбюджеті-2018 інтереси місцевої громади. Бо у випадку прийняття основного фінансового документа в урядовій редакції Тернопіль в наступному році втратить близько 150 мільйонів гривень . За нашим підрахунками кожен тернополянин втратить по 700 гривень міських коштів, які можуть бути спрямовані у розвиток міста.

Бюджет – це не тільки політичне питання. Воно стосується кожного. Влада вже не вперше залазить в кишеню тернопільської громади. Так, у минулому році Законом про державний бюджет на міста передали утримання професійно-технічної освіти. А у цьому році центральна влада передала на місцеве самоврядування фінансування оплати праці непедагогічних працівників шкіл та вишів, оплату енергоносіїв та комунальних послуг на утримання закладів освіти та охорони здоров'я тощо.

У Проекті державного бюджету на 2018 рік ми спостерігаємо знищення фінансової спроможності місцевих громад – на них хочуть покласти оплату пільг за житлово-комунальні послуги (електроенергію, газ, послуги теплопостачання, водопостачання та водовідведення), а також перевезення пільговиків, фінансування медицини і освіти. Скажімо, видаткова частина бюджету Тернополя у 2017 році становить біля 2 млрд. грн. , із яких на освіту передбачено аж 620 м лн. грн . На наступний рік міський бюджет буде більший, але пропорційно ще більше зростуть видатки і на освіту. Тому якщо уряд зменшить державну субвенцію на освітню галузь то це ляже важким тягарем на казну міста.

Ми уважно спостерігаємо, як йде процес децентралізації, як відбуваються вибори в об’єднаних територіальних громадах. На жаль, на них покладається все більше відповідальності, а ось повноваження, в т. ч. фінансові, зменшують.

Що Ви можете сказати про Указ Президента України про скасування конкурсів голів місцевих держадміністрацій та їхніх заступників.

– «Самопоміч» неодноразово застерігала: прийняті парламентом з міни до Закону про держслужбу стануть ще одним кроком до централізації влади главою держави. Призначення голів обласних та районних держадміністрацій, їхніх заступників без проведення обов’язкового конкурсу фактично робить цих керівників політично залежними від Президента. Але, незважаючи на негативну реакцію суспільства, багатьох громадських організацій, партій, Президент все-таки підписав цей Закон.

Складається враження, що влада в Києві багато говорить про реформи, але не поспішає їх здійснювати, бо невигідно. У той же час владу до нових змін підштовхує громадянське суспільство.

– У нашій країні склалася парадоксальна ситуація. З однієї сторони маємо зріле громадянське суспільство, яке бажає змін на краще і докладає до цього максимум зусиль. А з іншої сторони маємо владу, яку все влаштовує і яка не бажає руйнувати систему, яка дозволяє їй гарно заробляти. Візьмімо для прикладу оголошену наступного року масштабну приватизацію. Якщо її проведуть за діючою системою, то державний бюджет втратить значні кошти. Тому «Самопоміч» виступила з ініціативою, щоб у проект постанови про приватизацію підприємств у другому читанні закласти запобіжники, які б дали шанс на проведення прозорої та конкурентної приватизації, а не працювали на посилення уже існуючого олігархічного режиму.

Наше основне завдання прискорювати процес реформ і водночас активно моніторити дії влади. Так, широкий резонанс викликали окремі положення Закону про судову реформу. Депутати Верховної Ради від «Самопомочі» звернулися до Президента його не підписувати. Бо, прийнявши зміни в процесуальний кодекс, парламент зруйнував всі інструменти українців для захисту себе в суді і під час слідства.

Фракція «Самопомочі» на рівні Тернопільської міської ради звернулася з проханням до Президента України, Голови Верховної Ради України, голови Комітету з питань правової політики та правосуддя, народних депутатів України прискорити розгляд і прийняття проекту Закону про антикорупційні суди та забезпечити формування Вищого антикорупційного суду протягом найближчих шести місяців.

Якими будуть Ваші наступні кроки?

– Ми будемо моніторити дії влади та надавати їй власні пропозиції. Однак нашим основним завданням все ж таки є активна підтримка громади, її ініціатив. Тому ми і надалі будемо сприяти розвитку ОСББ, надавати підтримку людям на вирішення проблем нашого міста. Найближчим часом плануємо у нашій громадській приймальні започаткувати цікавий проект «Кава з депутатом», де у неформальній обстановці із містянами обговорюватимемо питання, що стосуються життєдіяльності Тернополя та його мешканців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Самопоміч #Грицишин
Оголошення
live comments feed...