Хто продаватиме питну воду тернополянам? (Документи, фото)

Така вже в Україні традиція – великі гроші тут заробляють виключно на природних ресурсах країни. Але ринок корисних копалин вже давно поділений, земля майже теж. Що залишається? Лише вода.

Наприкіні червня в Києві презентували національний проект "Якісна вода". Згідно з планами авторів, цей проект охопить 15 найбільших міст України і полягатиме в продажу питної води зі спеціальних водоматів поблизу будинків, пише Українська правда

Вода братиметься з артезіанських свердловин і довозитиметься до пунктів продажу спецмашинами.

Створення мережі пунктів очистки води передбачається у 15 містах: Алчевську, Дніпропетровську, Харкові, Херсоні, Києві, Луганську, Луцьку, Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Рівному, Тернополі, Вінниці, Запоріжжі, Житомирі.

Загальний обсяг інвестицій, необхідних для впровадження проекту становить 3 мільярди гривень. Частка витрат за рахунок державного бюджету – до 35%.

Термін розгортання мережі з пунктами, де можна придбати чисту воду – 5-6 років. Загальна кількість об’єктів в мережі – 23000 штук. Загальна кількість новостворених робочих місць – близько 3000.

Розробка техніко-економічного обґрунтування проекту вже коштувала державі майже півмільйона євро. Саме стільки отримала за розробку проекту німецька компанія Eco-Holz Vertriebs GmbH .

За словами керівника національних проектів Владислава Каськіва, через зміни в кліматі, споживання українцем питної води щодня складає 2,5-4 літри , що на рік виллється десь у 1300 літрів.

Водночас ремонтувати нинішню систему водогонів занадто дорого для держави.

Рівень амортизації водопровідних мереж до 2030 року становитиме 89% , а більше половини з них знаходитимуться в аварійному стані. Тому доцільніше розділити воду на питну і господарчу.

Попередня вартість води з водоматів має скласти 40 копійок за літр.

Наразі участь держави у проекті анонсована як 35%. Однак, що отримає держава з тих 40 копійок на виході, не зрозуміло.

bf11b63-voda1.jpg

Схема з презентації проекту "Якісна вода"

- Держава може брати участь в проекті не обов’язково грошима, а й виділенням землі, електроенергії. Це все залежатиме від територіальних громад, – пояснив Каськів. – У нас дещо викривлене поняття вигоди. Держава матиме від цього прозорий бізнес і прибуток у вигляді податків. Далі – будь-яка копійка, яка починає працювати в економіці, створює нові робочі місця.

Що стосується спротиву тих компаній, які вже зараз працюють на ринку бутильованої води, то Каськів запевнив, що кожен національний проект іде всупереч чиїмось інтересам.

- Я вважаю , що великі компанії можуть розгорнути бізнес в цей бік. Ми ж не можемо заради цих компаній залишити без якісної води 90% населення, – зауважив він.

Незважаючи на те, що проект реалізується ледь не як гуманітарний, з обіцянкою постачати безкоштовно якісну питну воду у дитсадки та лікарні, він чомусь охоплює лише найбільші міста.

В села воду ніхто не повезе. Звісно, ніякий селянин не платитиме 40 копійок за воду. А от городян до цього можна змусити, навіть якщо для цього доведеться відключати кілька разів на день воду.

Російська афера

Як відомо, українські чиновники мають погану звичку списувати у російських колег. Чого варта лише історія зі зміною часу.

Кілька років тому росіяни вже мали великий скандал через програму очистки питної води.

"Чиста вода" – це був партійний проект "Єдиної Росії", ініційований тодішнім спікером Держдуми Борисом Гризловим на з'їзді партії 2 грудня 2006 року. З 2008 ця програма перетворилася на державну з кошторисом 20 мільярдів рублів на рік.

Переможцем конкурсів "Єдиної Росії" за програмою "Чиста вода" став такий собі професор Петрик, який начебто винайшов нанофільтри для води.

Ці фільтри масово використовувалися в федеральній програмі, поки не з'ясувалося, що ніякої користі від них немає. Що фільтри лише руйнували структуру води, і замість "Живої води", як було написано на пляшці, виходила мертва. В Росії вибухнув шалений скандал.

Гризлова звинуватили у тому, що він мав спільний бізнес з Петриком і відмивав таким чином бюджетні кошти. В Держдумі навіть створили слідчу комісію з цього приводу.

Після перевірки Роспотребнадзора з'ясувалося, що воду після фільтрів Петрика пити можна, але ніяких наночасток у ній немає. Програму після того передали "Російському водному товариству".

Представники Нацпроекту одразу запевнили, що фільтрів Петрика у них не буде. Більше того, поки не відомо, яка система фільтрації води буде використана.

Крім застосування лже-технологій у Нацпроекту є ще одна загроза.

Чий start-up?

Фактично, національний проект дає безпрограшний майданчик для старт-апу чийогось бізнесу. Адже очевидно, що компанія, яка зайде на цей ринок першою, та ще й за державної підтримки, отримає дуже великий бонус у розвитку бізнесу.

Тому варто придивитися до тих, хто вже зараз стоїть біля цього проекту.

Наразі головним натхненником проекту виступає ПП "Р.В.Ц.", яке продає артезіанську воду під торговою маркою "Ключ здоровья".

fc88515-kluch.jpg
 

За словами консультанта Нацпроекту і одного з представників "Р.В.Ц." Миколи Донохи, ідея для бізнесу була позичена з російського журналу Форбс, де описувався досвід місцевого бізнесмена Василя Зонова. У Росії проект був успішно реалізований у 78 містах.

В Україні компанія наразі працює в Донецьку, Макєєвці і Горлівці, де продає артезіанську воду по 70 копійок за літр.

За словами Донохи, бізнес не простий, а за завезення в країну одного водовоза компанія кладе у державний бюджет більше півмільйона гривень.

– Отримати ліцензію на добування води – це півроку-рік, при цьому доводилося 2-3 рази на рік їздити до Києва. Щоб отримати землі під кіоски у нас пішло теж до 9 місяців. Крім того, на теренах СРСР не виявилося автотехніки, яка могла б зберігати якість води. Техніку довелося купувати в Німеччині, – поскаржився він.

Поки те, що реалізує "Ключ здоровья" в Україні – це їх індивідуальний бізнес-проект без участі держави і "перша спроба такого бізнесу в нашій державі".

На питання, яка ймовірність того, що "Ключ здоровья" продовжить участь у національному проекті "Якісна вода", Каськів відповів: "вони в будь-якому випадку продовжать співпрацю в якості експертів, але ми також розраховуємо, що компанія братиме участь у цьому проекті".

Відтак дивимося, хто є куратором Нацпроекту.

Отож ПП. "Р.В.Ц" засноване Аліною Донохою та Володимиром Георгієвичем Ковалевським. Компанія має на диво великий статутний фонд – понад 21 мільйон гривень, де Ковалевському належать 6,4 мільйони, а Доносі – 14,9 мільйонів.

d0a80cc-kovalevsky-rvc1.jpg
 

Є ще компанія "Р.В.Ц.-Крим", де співзасновниками виступають той таки Ковалевський і вже згаданий Микола Доноха. Останній, до речі, місяць тому став депутатом Донецької облради від Партії регіонів.

Представляв він регіоналів і в попередньому 5 скликанні облради. До того Доноха працював у Казначействі Київського району Донецька.

Тепер про Ковалевського. Як відомо, саме Ковалевським Володимиром Георгієвичем звуть керівника Нацагентства з підготовки до Євро-2012. Чи можливий такий збіг, щоб було два Ковалевських?

"Українська правда" звернулась до Ковалевського із запитом, чи належать йому активи у ПП "Р.В.Ц".

Голова Нацагентства не заперечив причетність до цих активів. Натомість він послався на рішення КС від 30 жовтня 1997 року щодо конфіденційності інформації щодо освіти, сімейного стану, релігійності, стану здоров'я та майнового стану, і відмовився продовжувати розмову.

bb77985-otvet-kovalevsky.jpg
 

Загалом, про Ковалевського є дуже мало інформації.

Відомо, що він родом з Росії і приїхав в Україну у 1996 році, працював у компаніях Ахметова: заступником директора департаменту з будівництва і проектування ТОВ "Embrol Ukraine Ltd", заступником гендиректора з виробництва ТОВ "Лемтранс", директором департаменту з маркетингу ТОВ "Проектно-будівельна компанія "Емброл інжинірінґ", гендиректором ТОВ "Готель "Донбас Палас" і гендиректором ТОВ "Стадіон "Шахтар".

Після чого він очолив Нацагентство з підготовки до Євро-2012, навколо якого не вщухали скандали через непрозорі процедури закупівлі та завищені ціни.

На жаль, у витягах з держреєстру не вказується дата народження засновника компанії. Зате там є адреса прописки. Так ось пошук за адресою видає ще одне дивне співпадіння.

Адреса прописки Ковалевського – засновника "Р.В.Ц" – співпадає з адресою Ковалевської Наталії Володимирівни, яка з Добруновою Iриною Вiкторiвною та Дарiо Срною виступає засновницею ТОВ "Даріо Срна".

Як відомо, Срна – гравець донецького "Шахтаря", а нинішній голова Нацагентства Ковалевський був гендиректором ТОВ "Стадіон "Шахтар".

Таким чином, вже на старті Нацпроект "Якісна вода" наражається на підозру в тому, що він стане майданчиком для розвитку надприбуткового бізнесу представників донецького регіону, наближених до влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Спорт
Бережанці активно висловлюють вподобання в соціальних мережах про веслування на байдарках, яке віднедавна є однією з найпозитивніших новин міста. Бережанка, майстер спорту України Марта Сеньків-Ковбасюк недавно повернулась з Києва до рідного міста на постійне проживання. Марта в цей вид спорту прийшла багато років назад у м.Київ, а до сьогодні активно співпрацює з директором Тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи Балабаном Богданом Павловичем. Спо...
Культура
З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України, 27-ї річниці Незалежності України та Дня міста Тернополя, проведуть гастрономічнй фестиваль «Пікнік у Тернополі» 24 – 26 серпня 2018 року в парку ім. Т.Г.Шевченка. Таке рішення прийняте виконавчим комітетом цього тижня. Організовує пікнік«Гільдія рестораторів Тернопільщини». Впродовж святкових днів заплановані заходи і у інших локаціях Тернополя.
Суспільство
Про це йдеться на сторінці “Центру пробації” в Тернопільській області у мережі "Facebook". "17 серпня 2018 року начальником Заліщицького районного сектору з питань пробації філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області Віталієм Бурлакою спільно із головним інженером комунального підприємства “Заліщицьке міське комунальне підприємство” Любомиром Качором здійснено перевірку виконання засудженою особою покарання у вигляді громадських робі...
Суспільство
За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями ДУ «ТОЛЦ МОЗ України», в області 16 серпня 2018 року за первинними діагнозами зареєстровано 37 випадків інфекційних захворювань, з них: гастроентероколіт – 9 випадків; ентеровірусна інфекція – 2 випадки; харчова токсикоінфекція- 1 випадок; вірусний гепатит, лептоспіроз? – 1 випадок; вірусний гепатит – 1 випадок; хронічний гепатит С – 1 випадок; кір – 3 випадки; вітряна віспа – 1 випадо...
Суспільство
На жаль, статистика загибелі людей на водних об’єктах області зростає. На Тернопільщині знову зареєстровано смертельний випадок на воді. Цього разу водяна стихія позбавила життя 39-річного чоловіка. 17 серпня о 16:45 надійшло повідомлення про те, що під час купання у ставку зник чоловік. Подія трапилась у с. Рудки Гусятинського району. Оскільки працівники Гусятинської водолазно-рятувальної станції не змогли провести пошукові роботи, довелось залучити водол...
Суспільство
Про це Ihor Svirskyi написав у спільноті “На віглі в Бережани” у мережі "Facebook". "І знову і знову…Рейс Бережани-Тернопіль/Козова. Сидячих місць 26, загальна кількість 39. На перший погляд, людей достатньо, але якщо порахувати, то значно більше. Довічна проблема, людей в громадському транспотрі більше, ніж дозволено. Чому не можна зробити для людей? Чому всі пхаються в автобус, наче він останній? Чому водій автобуса, бере гроші за місце, коли місць сидяч...
Суспільство
Тернополян попереджають про нові терміни подачі показників лічильників. Так, нововведення відтепер стосуються споживачів електроенергії. — Споживачі зобов’язані станом на 1 число знімати фактичні показники лічильника та подавати їх не пізніше 4 числа наступного місяця. Тобто за серпень показники слід подати до 4 вересня, — пояснюють у ВАТ «Тернопільобленерго». Разом з тим, мешканців Тернопільщини закликають не баритися з оплатою за спожиту електроенергію,...
Суспільство
Попри те, що на Тернопільщині деякі водії виступають за розширення проїжджої частини, такі додаткові можливості на трасах області неможливі через їхню велику затратність. Про це заявив на обговоренні плану дорожніх ремонтно-будівельних робіт за 2018 рік начальник САД у Тернопільській області Богдан Юлик. — 70% дорожніх знаків на трасі Львів-Тернопіль – відновлено. Що стосується розширення проїжджої частини, то на це потрібні значні кошти. Тож для того, щоб...
Суспільство
Саме сьогодні, 17 серпня, бійцю батальйону «Збруч» Назарію Кулинцю, який загинув 1 лютого 2015 року, мало би виповнитись 29 років. Назар був випускником Національного університету «Львівська політехніка», яку закінчив в 2012 році. Одразу після повернення з Майдану потрапив в першу хвилю мобілізації, перебуваючи спочатку в Зборівському військкоматі, а згодом, в березні 2014, при формуванні батальйону «Збруч», посів його лави, пише "Терен". Посмертно нагород...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!