Як обрати бiзнес iдею?

Як обрати бiзнес iдею?

Припустимо, у вас є певний капітал або ви знаєте де шукати інвестора, але при цьому не хочете запускати бізнес в тих сферах, де рівень конкуренції зашкалює. В такому випадку у вас є два варіанти дій: купити франшизу або реалізувати нову бізнес ідею.

У першому випадку все відносно просто: франчайзер надасть вам докладну покрокову інструкцію; ви отримаєте відповіді від експерта ринку на всі питання; ви починаєте роботу під брендом, який вже має певний ступінь впізнаваності; ваші інвестиційні ризики будуть вельми невеликими. Однак тут є і недоліки: необхідність сплати роялті (щомісячного обов'язкового внеску) і суворого дотримання корпоративних стандартів. Крім того, партнери-франчайзі не розпоряджаються нематеріальними активами, а можливість творчої реалізації зведена до мінімуму. Все таки у франчайзі не так вже й багато свободи дій.

У другому ж випадку - реалізовуючи бізнес ідею - ви не зобов'язані ні з ким ділитися часткою своєї виручки. До того ж, на відміну від франчайзингового бізнесу, де потенціал розвитку однієї точки фактично визначений, стартап або бізнес ідея нерідко перевершують найсміливіші очікування.

На що слід звернути увагу перед реалізацією бізнес ідеї?

Бізнес ідею не завжди обов'язково вигадувати самому, можна просто вивчити свіжі стартапи та бізнес-проекти, які відносно недавно здобули популярність і добилися успіху в інших країнах. Однак обережність і ретельний аналіз тут не завадять, адже ринок в тій чи іншій сфері найчастіше має свої локальні особливості попиту. Інакше кажучи, не факт, що щось, що виробляє фурор в інших країнах, буде користуватися таким же попитом в місті Тернополі.

Надзвичайно важливо підібрати бізнес, що підходить саме вам. Підприємницька діяльність вимагає не тільки багато часу, але й старанної праці вкупі з певного роду здібностями. Віддавайте перевагу тим видам діяльності, в яких вам дійсно було б цікаво працювати.

Тверезо оцінюйте власну базу знань і досвід в даній сфері. Вельми часто реалізуюча власну бізнес-ідею людина залучає в частку досвідченого фахівця в певній сфері. Без консультацій і посильної участі експерта ринку досить просто спіткнутися в низці "підводних каменів".

Сам по собі термін бізнес ідеї не означає, що ви повинні на порожньому місці придумати якийсь абсолютно новий вид бізнесу - це не обов'язково. Бізнес ідея може стосуватися і якогось одного нового аспекту в бізнесі шаблонного формату. Наприклад, за рахунок впровадження якогось ноу-хау ви отримуєте конкурентну перевагу перед іншими учасниками ринку, в усьому іншому це може бути бізнес з такою ж моделлю, як і у конкурентів.

Подбайте про унікальність своєї бізнес ідеї. Хоча б на локальному рівні - в Тернополі. Часом стартап може виглядати перспективним, але в дійсності повсюдну затребуваність отримують проекти, в яких дійсно є нововведення. Косметичні поліпшення вже освоєних ринком інновацій навряд чи приведуть до якогось відчутного результату.

Якщо ви працюєте з бізнес ідеєю, то навіть на перших порах необхідно абстрагуватися від ескізів і лірики до цифр. Складіть кошторис витрат на підготовку до запуску, визначитесь з переліком щомісячних обов'язкових витрат на ведення бізнесу і спробуйте прикинути приблизні обсяги продажів з витiкаючою з цього чистою виручкою. На цьому етапі не варто давати волю оптимізму, дотримуйтеся найскромніших інвестиційних очікувань. Закладати фінансовий резерв на непередбачені витрати також необхідно, щоб без перешкод подолати непередбачені обставини і цілком поринути до досягнення зазначених цілей.

Пропонуємо вашій увазі підбірку нових бізнес ідей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі