Логістика «АТБ»: товар у будь-який куточок країни чітко за графіком

Більшість господарок перед різдвяними та новорічними святами процес наповнення холодильника розпочинають завчасно. Здається, що в наші дні це не має жодного сенсу: сьогодні вельми багато магазинів найчастіше цілодобово й у будь-який день тижня можуть запропонувати найширший асортимент товарів. Але аргументація запасливих господинь проста – яка різниця, де зберігатимуться продукти: кілька тижнів у моєму власному холодильнику чи на складі магазину? З ними, ймовірно, можна було б погодитися, якби не одне «але». Сьогодні в Україні вже є торговельні мережі, які не займаються таким накопичуванням, а пропонують клієнтам тільки свіжу продукцію. Втім, для цього їм необхідно було протягом багатьох років (і навіть десятиліть) вибудовувати відповідну систему логістики. На прикладі «АТБ» ми розповімо, як це працює.

Почнемо з того, що це найбільша вітчизняна торговельна мережа, що нараховує 897 маркетів у 232 населених пунктах України. Усім відомо, що йдеться про сучасні дискаунтери з доступними цінами (найчастіше на 10–15% нижчими за середньоринкові) і широким асортиментом товарів, що нараховує більше ніж 3500 тисяч позицій, включаючи 800 найменувань продукції так званих власних торгових марок. А ось про те, як улаштована мережа, що являє собою її «закулісся», знають лише нечисленні.

Адже покупець бачить у торговому залі всього кількох консультантів і касирів, а на таке грамотно організоване функціонування всієї системи працює (вдумайтеся!) більше ніж 40 тисяч осіб. Водії, вантажники, керівники підрозділів, бухгалтери, контролери якості товарів, працівники розподільних центрів і багато інших – ті, хто становить основу успішної роботи як окремого магазину, так і підприємства у цілому. Це дійсно великий і дружний колектив однодумців, що працюють на благо кожного з нас.

Компанія володіє однією з найбільших в Україні логістичних інфраструктур. Саме це дозволяє їй доставляти товари вчасно незалежно від того, де розташовано конкретний магазин. Для цього в «АТБ» створено вісім мультитемпературних центрів класу «А». «Складська інфраструктура обслуговує всі маркети мережі, цілодобово здійснюючи планування, організацію й облік руху товарних потоків на території Центральної, Східної, Північної та Південної України», – пояснює Наталія Шаповалова, заступник генерального директора ТОВ «АТБ-маркет». Усього лише один показник дає можливість оцінити масштаб цієї роботи: товарообіг розподільних центрів компанії становить 6000 тонн на добу.

Втім, не тільки склади беруть участь у цій великій логістичній системі. «До структури компанії «Транс Логістик», що забезпечує виконання завдань щодо транспортної логістики для торговельної мережі «АТБ», входять чотири автоколони: автопарк підприємства складається з більш ніж 500 власних транспортних засобів, що проходять понад 5,2 млн кілометрів на місяць. Це така ж відстань, як 130 разів обігнути земну кулю по екватору», – розповідає Оксана Молодецька, директор служби управління регіонами ТОВ «АТБ-маркет».

Така збалансована й уміло сформована система дає можливість доправити товар у кожен куточок нашої країни в максимально стислий термін із дотриманням встановленого графіка. У цій системі важливі як складські й автотранспортні потужності мережі, так і взаємодія з регіональними виробниками, власні розподільні центри, власні відділи якості й багато чого іншого.

Результат такого відповідального ставлення до своєї справи – лідерство підприємства, яке лише за три квартали поточного року досягло товарообігу в 57,3 млрд грн. (включаючи податки). Щодня в магазинах «АТБ» роблять покупки більше ніж три мільйони українців. Звичайно, з таким оборотом товари просто не мають шансу виявитися залежаними чи стати простроченими. Таку ситуацію просто виключено. Тим більше, що в мережі прийнято європейський підхід до контролю якості продукції й обслуговування покупців. «У нас одна із найжорсткіших систем контролю безпеки товарів, яка в тому числі передбачає щомісячні лабораторні дослідження 1000 зразків продукції різних товарних груп», – акцентує увагу Наталія Шаповалова.

Повноцінна система своєчасної доставки товарів та їх подальшого контролю якості дає впевненість покупцям. Безумовно, клієнти «АТБ» можуть дозволити собі купувати товари тоді, коли їм це необхідно, а не про запас на тривалі новорічні святкування. Тим більше, що всі магазини мережі працюють цілодобово. Причому таким режим роботи буде також у святкові та вихідні дні. Чи це не зручність і європейський комфорт, до яких усі ми так прагнемо? Настав час звикати до нової якості та стандартів торгівлі.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!