ОСББ Тернополя єдиними в Україні отримали відшкодування пільг

Тернопіль став першим та єдиним містом, у якому ОСББ отримали заборговані державою відшкодування за 2017 рік. Наразі Кабмін повернув лише 35% від загальної суми, однак і це є перемогою, адже об'єднання співвласників все ж визнано не надавачами послуг.

Новий бюджетний рік уряд розпочав із двомісячною заборгованістю перед ОСББ за надані пільги та субсидії. Така ситуація спостерігалась в усіх регіонах України. З іншого боку, отримати ці кошти об'єднання співвласників могли лише при умові відкриття казначейських рахунків. Голови ОСББ виступили проти такої ініціативи, адже рух коштів через казначейські рахунки має свою специфіку. Їхпотрібно використати протягом 5 днів, до того ж на обмежений перелік видатків.

Водночас ОСББ не є надавачами послуг, тому не зобов'язані відкривати такі рахунки.

- У Тернополі відбулося кілька круглих столів, в результаті яких до Кабінету Міністрів направлені відповідні звернення. У різних областях відбулися флешмоби, під час яких голови ОСББ вимагали забезпечити монетизацію пільг та субсидій на управління багатоквартирними будинками, - розповідає Голова ради голів ОСББ міста Тернополя, депутат міської ради від «Об'єднання «Самопоміч» Сергій Лупак. - Спільними зусиллями все ж вдалося домогтися того, що нас визнали не надавачами послуг. Це означає, що кошти відшкодовуватимуться за старою процедурою.

Тернополю кошти частково повернули, а ось в інших регіонах ситуація залишається складною. Наприклад, Одесі гроші спершу перерахували, а зараз вимагають повернути. У Львів кошти надійшли, але в ОСББ вимагають відкрити казначейські рахунки.

- У підсумку кошти за 2017 рік фактично не відшкодовані. У зв'язку з цим, планується проводити нарахування внесків у повній сумі, а не за мінусом субсидій. Фактично пільга нараховується мешканцям, а не об'єднанням співвласників. Тож це є першим кроком до монетизації. Більшість ОСББ підтримують таку ініціативу, - каже голова ради голів ОСББ.

За словами Сергія Лупака, ОСББ, які уже почали процедуру звітності зустрілися з новим "сюрпризом". Їх змушують подавати документи з додатками, у кожному з яких мають бути вказані персональні дані одержувача пільги (прізвище, ім'я, ідентифікаційний код тощо). Цю інформацію ОСББ мають подати в управління соціальної політики та фінансовий відділ. Власне, тут виникає питання, на скільки законним є збір персональної інформації.

Цифра:станом на сьогодні у Тернополі створено 479 ОСББ.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!